Jump to content

Επιλογη συσκευης μεχρι 200 ευρω


alekos000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε.

Μεχρι 200 ευρω

 

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε.

5-5,5

 

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος;

Δεν υπαρχει δεσμευση

 

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα)

 

Θα προτιμουσα να εχει

 

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc?

οχι απαραιτητα

 

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα;

Θα προτιμουσα ελληνικο μενου και να μη χρειαστει φλασαρισμα αλλα αν αξ8ζει η συσκευη θα το κανω

 

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono.

 

Καλο ηχο κ καλη οθονη αλλα δεν εχω προβλημα με τις τεχνολογιες αρκει να ειναι καλα

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια.

 

Ταχυτητα, αυτονομια, καμερα, βαρυ gaming

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη.

 

Lg g2

 

Επισης θα ηθελα κατω απο 1 σαρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης δε βιαζομαι κ τοσο πολυ αν στο επομενο 3μηνο αναμενεται μια καλη συσκευή τοτε οκ

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα μάλλον redmi note 4 global.

 

Από Κίνα le pro 3 που έχει υποστήριξη από τον Crisbal του myphone σε roms. (δεν παίζει να βρεις καλύτερα specs ακόμα και με πολύ παραπάνω χρήματα).

 

Αν πάλι σε νοιάζει η κάμερα και θες από Ελλάδα, δες p9 lite 2017.

Link to comment
Share on other sites

το p9 lite 2017 ειναι ιδανική περίπτωση, περίμενε όμως και τις γιορτές.. όλο και κάποια ενδιαφέρουσα προσφορά θα παίξει
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι είχες το lg g2... με 200 ευρώ δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα αναβαθμιστείς. Το p9 lite (σκετο) για παράδειγμα που το δούλεψα μερικές μέρες ήταν πιο αργό απο το g2.

 

Για ποιό λόγο αλλάζεις κινητό; Που θες περισσότερο βελτίωση;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι είχες το lg g2... με 200 ευρώ δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα αναβαθμιστείς. Το p9 lite (σκετο) για παράδειγμα που το δούλεψα μερικές μέρες ήταν πιο αργό απο το g2.

 

Για ποιό λόγο αλλάζεις κινητό; Που θες περισσότερο βελτίωση;

 

Εκτός από την μπαταρία Αντρέα έχεις δίκιο. Αλλά με το ζόρι βγάζω δυομιση ώρες οθόνη. Σε αυτό τον τομέα φαντάζομαι το p9 lite θα είναι αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το g2 όταν η μπαταρία του ήταν φρεσκια μου έβγαζε καπου 4 ώρες sot, ίσως και λίγο παραπάνω (έφτανα 5 αν ήμουν μονο wifi). Στη χειρότερη (πχ αρκετό 4g) έπιανα κάπου 3,5. Οπότε μάλλον το συγκρινείς με την μπαταρία γερασμένη (ή απλά έχω καλύτερο σήμα).

 

Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, του χα βάλει custom kernel ο οποιος ήταν και must λόγω ότι σε σταθερότητα δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από τον stock. Και σχεδόν όλοι όσοι έχουν g2 αυτόν βάζουν. Οπότε σίγουρα κάπως βοήθησε και αυτό.

 

Αλλά ναι, το p9 lite 2017 πρέπει να είναι κάπου στις 5,5 ίσως και 6 ώρες sot. Σε επεξεργαστή, ποιότητα κατασκευής (πχ gorilla glass, μέγεθος μπέζελς κλπ) και ισως και οθόνη είναι κατώτερο. Βέβαια το Multitasking πρέπει να ειναι καλύτερο λόγω μεγαλύτερης ram. Αλλά γενικά δεν θα δινα λεφτά για να φύγω από το g2 και να πάω στο p9 lite.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το g2 όταν η μπαταρία του ήταν φρεσκια μου έβγαζε καπου 4 ώρες sot, ίσως και λίγο παραπάνω (έφτανα 5 αν ήμουν μονο wifi). Στη χειρότερη (πχ αρκετό 4g) έπιανα κάπου 3,5. Οπότε μάλλον το συγκρινείς με την μπαταρία γερασμένη (ή απλά έχω καλύτερο σήμα).

 

Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής, του χα βάλει custom kernel ο οποιος ήταν και must λόγω ότι σε σταθερότητα δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από τον stock. Και σχεδόν όλοι όσοι έχουν g2 αυτόν βάζουν. Οπότε σίγουρα κάπως βοήθησε και αυτό.

 

Αλλά ναι, το p9 lite 2017 πρέπει να είναι κάπου στις 5,5 ίσως και 6 ώρες sot. Σε επεξεργαστή, ποιότητα κατασκευής (πχ gorilla glass, μέγεθος μπέζελς κλπ) και ισως και οθόνη είναι κατώτερο. Βέβαια το Multitasking πρέπει να ειναι καλύτερο λόγω μεγαλύτερης ram. Αλλά γενικά δεν θα δινα λεφτά για να φύγω από το g2 και να πάω στο p9 lite.

 

Με το P10 lite τόσο έβγαζα όντως. Εξαιρετική συσκευή όπως και το p9 lite φαντάζομαι. Αλλά ούτε και εγώ θα έδινα 200 ευρώ για να φύγω από το G2

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη να σας ευχαριστησω για τις απαντησεις σας. Δευτερον , ο κυριος λογος ειναι οτι εσπασε η οθονη αρκετα και ενοχλει.. Επισης εχει αρχισει να κολλαει. Σκεφτομουν το νοτε 4 απο κινα στα 120 ή να περιμενω να πεσει λιγο το mi note 3 ... Αν ειναι να περιμενω ποσο πιθανολογείτε οτι θα παρει για να πεσει;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ καμιά βδομάδα δουλεύω το p9 lite 2017, πριν δούλευα rn4 mtk κ μετά το rn4 snap.ποιο γρήγορο το mtk σε χρήση το snap εκεί κ εκεί μέτο p9l 2017.οθονη καλύτερα χρώματα το p9 τα rn4 σαν ξεπλυμενα μοιάζουν.o mi browser άριστος ειδικά στο ζουμ κάνει προσαρμογή στην οθόνη στο τώρα παν να τον χαλάσουν με διάφορα πρόσθετα είδα.στο π9 έχω τον σαμσουνγκ σε χρήση κ έχει κ τον χρομ προεγγατεστημενο.φωτογραφια καλύτερο το π9 ειδικά σε χαμηλό φωτισμό, σε βίντεο είδα το π9 να κάνει συνέχεια εστίαση μόνο του θολομα ξεθολομα στο σπίτι μέσα που το δοκίμασα δεν ξέρω αν φτιάξει με κάποια αναβάθμιση.εγω το βλέπω να θέλει αναβάθμιση κ διορθώσεις διότι έχει πολλά περιθώρια να γίνει καλύτερο ειδικά στην κάμερα που πιστεύω επίτηδες το έβγαλαν έτσι να μην πιάσει το π10 λιτε. Το p8 lite που έχω έχει έκδοση ασφαλείας 5δεκ 17 κ το π9 λ 17 έχει Αύγουστο 17. Έως 200ε προτιμώ π9 με την εγγύηση τού.εγω το πήρα 199 από γνωστή αλυσίδα με 2χρονια ασφάλεια έξτρα +20ε τοχα κάνα 2μηνο στο κουτί παρατημένο. Τα rn4 τα πήρα από Κίνα ο ίδιος.σορυ έγινα κουραστικός κ δεν είπα πολλά στο Vs γιατί θέλει κ παραπάνω χρήση το π9 κ αναβάθμιση να δω τι ψάρια θα πιάσει
Link to comment
Share on other sites

P9 lite 2017 μπορεί να βρει σφραγισμένο με 150 πάντως.

 

Στάλθηκε από το XT1650 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...