Jump to content

Series 40 - 6230i / 8800 (208x208), Games, Applications, Wallpapers


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στον κόσμο του myphone.Υπάρχει κανένασ που να γνωρίζει πως γίνεται η εγκατάσταση των themes στο 6230ι που το μέγεθόσ τους υπερβαίνουν τα 512κ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στον κόσμο του myphone.Υπάρχει κανένασ που να γνωρίζει πως γίνεται η εγκατάσταση των themes στο 6230ι που το μέγεθόσ τους υπερβαίνουν τα 512κ?

 

Με το pc suite μέσω του υπολογιστή. Το κινητό το βλέπει σαν αφαιρούμενο δίσκο :) Δεν υπάρχει πρόβλημα, ας είναι το theme πάνω από 500Κ.

Link to comment
Share on other sites

re paidia pos akrivos pernas ta themata sto 6230i giati ayta pou katevazw den einai kanena nth arxio?

 

Δες παραπάνω τι έχω γράψει μήπως ο download manager σου το κατεβάζει σε *.zip ή *.rar αρχείο. Θα πρέπει να είναι *.nth οπωσδήποτε. Αν δεν τα καταφέρεις στείλε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και ένα άλλο site http://s40nokia.siteburg.com το οποίο έχει γύρω στα 200 ίσως και παραπάνω παιχνίδια για τι 6230 όμως. Ορισμένα από αυτά θεωρώ ότι δουλεύουν και στο 6230i (το colin mac ray δουλεύει, τα άλλα βαρέθηκα να τα δοκιμάσω προς το παρόν).
Link to comment
Share on other sites

eftiaksa ena themataki monos mou pou pisteuw einai arketa kalo....

 

epeidi auta pou kikloforoun den me poli trelenoun giati den ftiaxnei o ka8enas to dimiourgima tou na to postaroume edw....? isws mesa sti vdomada anevasw k ena allo pou exw sto mualo an vrw xrono...

 

 

p.s. exw afisei dikaiomata sto fakelo themes, an 8elei kapoios mporei na valei ekei mesa kati pou pisteuei oti 8a to 8eloun k alloi...

 

6230i themes

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστώ.Το πρ'οβλημα μου είναι οτι χρησιμοποιώ το file manager του pcma700 διότι δεν μπορώ να βαλω την συσκευή αυτή στο nokia suite.ελπίζω να κατάλαβεσ τι εννοώ.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε παιδια... φτιάχνω θεματάκια από το Nokia Theme Studio 1.2, τα παιρνάω στο κινητό και όταν πάω να κάνω εφαρμογή μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμένο :wacko: :wacko: Ξέρει κανείς γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... φτιάχνω θεματάκια από το Nokia Theme Studio 1.2, τα παιρνάω στο κινητό και όταν πάω να κάνω εφαρμογή μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμένο :wacko: :wacko: Ξέρει κανείς γιατί?

Χρησιμοποίησε τον emulator για να δεις πρώτα αν δουλεύουν αλλά αυτό που λες πρώτη φορά αναφέρεται!!! Ρε μεγάλε μήπως δεν είναι τα θεματάκια σου 208Χ208, γιατί στην αρχή το studio βγάζει 128Χ128 και έτσι το σώζεις το theme σου σ' αυτό το format? Για δες το και αυτό! Και εγώ έχω φτιάξει και δεν μου συνέβει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε τον emulator για να δεις πρώτα αν δουλεύουν αλλά αυτό που λες πρώτη φορά αναφέρεται!!! Ρε μεγάλε μήπως δεν είναι τα θεματάκια σου 208Χ208, γιατί στην αρχή το studio βγάζει 128Χ128 και έτσι το σώζεις το theme σου σ' αυτό το format? Για δες το και αυτό! Και εγώ έχω φτιάξει και δεν μου συνέβει κάτι τέτοιο.

 

Όχι... το αλλάζω στην αρχή σε 208x208! Μήπως επειδή το πρόγραμμα θέλει register!??

Link to comment
Share on other sites

Όχι... το αλλάζω στην αρχή σε 208x208! Μήπως επειδή το πρόγραμμα θέλει register!??

Ε κάντο και αυτό, δεν θυμάμαι όμως μπορεί να λειτουργήσει το πρόγραμμα χωρίς register? Το πολύ πολύ ξαναεγκατέστησε το studio πάλι αφου το κάνεις remove πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Ε κάντο και αυτό, δεν θυμάμαι όμως μπορεί να λειτουργήσει το πρόγραμμα χωρίς register? Το πολύ πολύ ξαναεγκατέστησε το studio πάλι αφου το κάνεις remove πρώτα.

 

Το πρόγραμμα είναι trial για 14μέρες! Έχει κανείς serial code ή c_r_a_c_k γιατί δεν βρίσκω πουθενά! Θα ξανακοιτάξω βέβαια μήπως κάνω κάτι λκάθος... :confused: αλλα δε νομίζω :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά ή έχουμε πάει όλοι οι κατέχοντες 6230i διακοπές ή το έχουμε πουλήσει για το Κ750i!!!! Αυτή η σιωπή είναι πολύ "πονηρή".
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά ή έχουμε πάει όλοι οι κατέχοντες 6230i διακοπές ή το έχουμε πουλήσει για το Κ750i!!!! Αυτή η σιωπή είναι πολύ "πονηρή".

ne re alex den iparxoun selides gia 6230 i paixnidia me analisi 208*208 poli vouvamara! :)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

lazman όπως έγραψα και πιό πάνω να ένα site http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=34483&start=45 με καλά παιχνίδια για το 6230i. Το μόνο που θέλει για να τα δείς αλλά και να τα κατεβάσεις είναι να κάνεις register. Αλλά γενικώς φαίνεται ότι έχουμε πάει διακοπές (ελπίζω). Εδώ που τα λέμε και από το forum του Κ750i χαμός γίνεται, προς το παρόν και αυτοί προβλήματα έχουν με το καινούργιο τους απόκτημα. :O
Link to comment
Share on other sites

Opoios thelei mporei na mpei sto site mou(Deite ipografi..patiste stin eikona...) kai an tou aresei kapio wallpaper mou kanei post sto requests na to kanw 208x208...epeidi einai 128x128 6230 rulez :p
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

lazman όπως έγραψα και πιό πάνω να ένα site http://www.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=34483&start=45 με καλά παιχνίδια για το 6230i. Το μόνο που θέλει για να τα δείς αλλά και να τα κατεβάσεις είναι να κάνεις register. Αλλά γενικώς φαίνεται ότι έχουμε πάει διακοπές (ελπίζω). Εδώ που τα λέμε και από το forum του Κ750i χαμός γίνεται, προς το παρόν και αυτοί προβλήματα έχουν με το καινούργιο τους απόκτημα. :O
alex i selida exei provlima kai den anigi :(
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

alex i selida exei provlima kai den anigi :(

Για δες και σ' αυτή την σελίδα, http://www.iphone-forum.org/ κάνοντας scroll προς τα κάτω θα βρείς nokia games / apps (s40) μπες εκεί και ψάξε για 6230i games και applications αλλά σου είπα πρέπει να κάνεις register.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά κάπου στο forum διάβασα ότι υπάρχει μια εφαρμογή που διαβάζει αρχεία *.txt Δεν το βρίσκω όμως! Μήπως κάνω λάθος? Θυμάται κανείς αν έχει γραφτεί πουθενά? Ή αν ξέρει αν και που υπάρχει αυτή η εφαρμογή ακόμα καλύτερα!!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά εγώ δεν βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον σε κανένα από τα λινκ και να φανταστεί κανείς πως θα ήμουν ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με το elkware solitaire!!! :(

 

the doc

www.garyfalia.gr

(Garyfalia is dead thanx to lack of real humans - you deserve mizery)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βρε παιδιά εγώ δεν βρίσκω τίποτα ενδιαφέρον σε κανένα από τα λινκ και να φανταστεί κανείς πως θα ήμουν ΥΠΕΡ ευχαριστημένος με το elkware solitaire!!! :(

 

the doc

Δηλ. τι θα ήθελες να έχουν, έχουν καμμιά 20αριά παιχνίδια, ίσως και παραπάνω, κάτι εφαρμογούλες (π.χ. εορτολόγιο, δέσιμο γραβάτας, converter και κάποια άλλα τα οποία κυκλοφορούν και μεταξύ μας) αλλά τι περιμένεις, ένα απλό κινητό είναι, δεν είναι υπολογιστής να σου έχει το word και το excel μέσα. Αν τα θες αυτά πήγαινε σε symbian. Για την δουλεά του αυτό και το SE K750 νομίζω ότι είναι τα πιό πλήρη κινητά που κυκλοφορούν προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να έχουν, όπως προείπα, το elkware's solitaire, μετά από τόσο καιρό ίσως τα μισά παιχνίδια από το 6230 ή έστω κάτι που να χρησιμοποιεί τις έξτρα 3d εντολές. Αυτά... Εφαρμογές τώρα για series 40 ίσως να είμαι άσχετος αλλά δεν είχα βρει κάτι που εγώ να θεωρώ χρήσιμο... εκτος από μία πυξίδα :) Το εορτολόγιο που λες είναι Ελληνικό και 208 x 208; Σε ευχαριστώ,

 

the doc

www.garyfalia.gr

(Garyfalia is dead thanx to lack of real humans - you deserve mizery)

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που κατεβαζετε λειουργουν στο 7280?παρακαλω απαντηστε μου.αν οχι σε πιο θεμα μπορω να βρω για το 7280?
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που κατεβαζετε λειουργουν στο 7280?παρακαλω απαντηστε μου.αν οχι σε πιο θεμα μπορω να βρω για το 7280?

Δεν ξέρω αν ταιριάζουν αλλα, αν κατεβάσεις το Nokia Theme Studio οταν πας να ανοίξεις ένα theme σου λέει για πιό κινητό είναι και έχει επιλογή για το 7280. Κάνει resize το theme για το συγκεκριμένο κινητό. Οπότε δεν έχεις πρόβλημα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...