Jump to content

Series 40 - 6230i / 8800 (208x208), Games, Applications, Wallpapers


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 179
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Games :D

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/aristos87/35808o

 

Άριστος ο aristos. Και καμιά εφαρμογή ρε παιδιά (όπως δέσιμο γραβάτας και πολλές πολλές άλλες ) θα ήταν καλοδεχούμενες νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

... δέσιμο γραβάτας ...

 

Eee ??? :confused: Τι εννοεί ο ποιητής ???

 

Δεν έχω τίποτα με το παληκάρι, ούτε κοροϊδεύω κανένα.

Απλά μου φάνηκε περίεργο να υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

Τελικά το έψαξα και στο net και πράγματι βρήκα!!!

Παράξενο αλλά αληθινό!!!

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Eee ??? :confused: Τι εννοεί ο ποιητής ???

 

 

:blink: Ελα ντε! :confused:

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

PrivateerME45 και aristos87 προφανως αστειευοτανε και για αυτο το ειπε.

 

Δεν ειναι αναγκη να το συνεχιζουμε. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ερχομαι "ψαγμένος", όχι ότι και ότι αλλά ότι πρέπει. Στο S55 είχα στο κινητάκι μου java εφαρμογή για δέσιμο γραβάτας. Δες τε το ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ στο 6230i και μετά λέτε ότι αστειεύομαι. Γι' αυτό είπα ότι άλλες εφαρμογές υπάρχουν

 

EDIT by asymvivastos : Φιλε μου απαγορευεται η επισυναψει εφαρμογων. :)

Link to comment
Share on other sites

Guy' s θέλετε και έναν δυνατό ήχο, όχι π@π@ριές? Buzzer is the name!!! Τον μετέτρεψα από mmf που τον είχα στο S55 (μ@μ@το κινητό) σε amr και τον έχω βάλει σαν ήχο κλήσης!

Πάλι θα κάνω κάποιες ερωτήσεις γιατί αν περιμένω από την νοκια...

1) Ποιά έκδοση λογισμικού κυκλοφορεί στα NOKIA SHOP's γιατί εδώ μου λένε ότι έχουν ακόμα την 3.23 και στην νοκια που ρώτησα με mail μου είπε να ρωτάω τα shop's της (και αν βαριένται στα shop's τι γίνεται :( ???)

2) EMULATOR για το κινητό υπάρχει πουθενά (ας απαντήσει κάποιος moderator, διότι αυτοί και αν είναι ψαγμένοι) (μου φαίνεται SIEMENS τελικά και πάλι SIEMENS)

3) Μπορώ να αλλάξω τον ήχο υπενθύμησης? Μου την έχει σπάσει και δεν τον θέλω, είναι πολύ χαμηλός και γλυκός.

4) Διορθώνεται ο ήχος κλήσης στις επόμενες ver (δηλ. η αυξησή του σιγά- σιγά) αν και τον έχεις στον κανονικό???

5) Το τηλ δεν κτυπά όταν έχεις βάλει υποχρέωση-σημείωση και είναι κλειστό ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά????? (μ@μώτο, το S55 το έκανε καθώς και το Κ750 το κάνει!)

 

Και ένα site με πολλά mid και mmf (όχι για μας τα mmf αλλά με μετατροπή σε amr μέσω του προγράμματος της ΝΟΚΙΑ)

http://www.schiessler.com/s55.htm

buzzer7.zip

Link to comment
Share on other sites

EDIT by asymvivastos : Φιλε μου απαγορευεται η επισυναψει εφαρμογων. :)

 

Sorry mod αλλά δεν το ήξερα. Που μπορώ να την ανεβάσω για τα παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Eee ??? :confused: Τι εννοεί ο ποιητής ???

 

Δεν έχω τίποτα με το παληκάρι, ούτε κοροϊδεύω κανένα.

Απλά μου φάνηκε περίεργο να υπάρχει τέτοια εφαρμογή.

Τελικά το έψαξα και στο net και πράγματι βρήκα!!!

Παράξενο αλλά αληθινό!!!

 

Δεκτή η "συγγνώμη" αλλά αν βρήκες να δουλεύει για το 6230i (σου είπα έχω για το S55 και μάλλον δεν δουλεύει) ή και άλλες εφαρμογές please PM!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η "συγγνώμη" αλλά αν βρήκες να δουλεύει για το 6230i (σου είπα έχω για το S55 και μάλλον δεν δουλεύει) ή και άλλες εφαρμογές please PM!!!

 

Ok φίλε, και εγώ στο ψάξιμο για εφαρμογές είμαι και δεν έχω και πολύ χρόνο κάθε μέρα...

 

Αν βρω κάτι, θα το ποστ-άρω...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασες το buzzer που έχω πιό πάνω? Δεν ξέρω αν σου άρεσε αλλά νομίζω ότι είναι κάτι διαφορετικό και σίγουρα καταλαβαίνεις αν χτυπά το δικό σου τηλ.

 

Για τις ερωτήσεις τι λές???

Πάλι θα κάνω κάποιες ερωτήσεις γιατί αν περιμένω από την νοκια...

1) Ποιά έκδοση λογισμικού κυκλοφορεί στα NOKIA SHOP's γιατί εδώ μου λένε ότι έχουν ακόμα την 3.23 και στην νοκια που ρώτησα με mail μου είπε να ρωτάω τα shop's της (και αν βαριένται στα shop's τι γίνεται ???)

2) EMULATOR για το κινητό υπάρχει πουθενά (ας απαντήσει κάποιος moderator, διότι αυτοί και αν είναι ψαγμένοι) (μου φαίνεται SIEMENS τελικά και πάλι SIEMENS)

3) Μπορώ να αλλάξω τον ήχο υπενθύμησης? Μου την έχει σπάσει και δεν τον θέλω, είναι πολύ χαμηλός και γλυκός.

4) Διορθώνεται ο ήχος κλήσης στις επόμενες ver (δηλ. η αυξησή του σιγά- σιγά) αν και τον έχεις στον κανονικό???

5) Το τηλ δεν κτυπά όταν έχεις βάλει υποχρέωση-σημείωση και είναι κλειστό ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά????? (μ@μώτο, το S55 το έκανε καθώς και το Κ750 το κάνει!)

 

Σήμερα πέρασα απο το NOKIA SHOP και αρχηγός εκεί μου είπε ότι δεν έχει έρθει ακόμη αναβάθμηση λογισμικού. Τί γίνεται ρε παιδιά???

Link to comment
Share on other sites

To desimo gravatas to estisa alla den paizei...

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... ξέρετε αν υπάρχει καμιά εφαρμογή IrRemote και για μας που δεν δεχόμαστε αρχειάκια *.sys? :shifty: :rolleyes: :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια εφαρμογή που δείχνει ποιός γιορτάζει (στα ελληνικά, πάρα πολύ καλή, συγχαρητήρια σ' αυτόν που την έκανε), που μπορώ να την ανεβάσω αν την θέλετε? (δεν θυμάμαι από που την κατέβασα)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχω μια εφαρμογή που δείχνει ποιός γιορτάζει (στα ελληνικά, πάρα πολύ καλή, συγχαρητήρια σ' αυτόν που την έκανε), που μπορώ να την ανεβάσω αν την θέλετε? (δεν θυμάμαι από που την κατέβασα)

 

Γράψε πως ακριβως λέγεται η εφαρμογή και σε τι μορφή το κατέβασες(πχ zip) μήπως και το βρούμε! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και αυτό το link για να χορτάσετε πολύ ωραία themes http://nokiathemes.no.funpic.de/index.php?page=themes.htm.

πολυ καλο το site ομως ενω κατεβασα 2 θεματακια τα περναω στην mmc και το κινητο δεν τα αναγνωριζει.εβαλα και την καταληξη nth και παλι το ιδιο.τι να κανω? :cry:

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το site ομως ενω κατεβασα 2 θεματακια τα περναω στην mmc και το κινητο δεν τα αναγνωριζει.εβαλα και την καταληξη nth και παλι το ιδιο.τι να κανω? :cry:[/QUOTΕ]

 

Όταν τα κατεβάζεις μήπως ο download manager σου τα σώζει σε extension .zip? Πρόσεξέ το λίγο γιατί και σε μένα στην αρχή αυτό έκανε. Οπότε πήγαινε κάτω στο παραθυράκι και βάλε "όλα τα αρχεία" και όχι σαν "win rar" αρχείο. Πρέπει το αρχείο να έχει extension .nth οπότε μετά με το pc suite όλα γίνονται εύκολα. Στείλε PM αν όλα ΟΚ ή αν έχεις άλλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο το site ομως ενω κατεβασα 2 θεματακια τα περναω στην mmc και το κινητο δεν τα αναγνωριζει.εβαλα και την καταληξη nth και παλι το ιδιο.τι να κανω? :cry:[/QUOTΕ]

 

Όταν τα κατεβάζεις μήπως ο download manager σου τα σώζει σε extension .zip? Πρόσεξέ το λίγο γιατί και σε μένα στην αρχή αυτό έκανε. Οπότε πήγαινε κάτω στο παραθυράκι και βάλε "όλα τα αρχεία" και όχι σαν "win rar" αρχείο. Πρέπει το αρχείο να έχει extension .nth οπότε μετά με το pc suite όλα γίνονται εύκολα. Στείλε PM αν όλα ΟΚ ή αν έχεις άλλο πρόβλημα.

Τελικα ειχες δικιο φιλε μου.αλλαξα download manager και σωθηκα!! :) Σευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειχες δικιο φιλε μου.αλλαξα download manager και σωθηκα!! :) Σευχαριστω..

 

Να είσαι καλά φίλε, γι' αυτό είμαστε εδώ, σήμερα εγώ αύριο εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κυρίεσ και κύριοι.Μια ερώτηση θελω να σας κάνω και ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε. Εχω βρει παρα πολά themes για το 6230ι τα οποία δεν πρέπει να ξεπερνάνε τα 512κ. Ομως μερικά από αυτά που κατασκευάζουν αυτοι οι γερμανοί στην σελίδα http://www.darkpower.de, ξεπερνούν τα 512κ και φτάνουν τα 700κ. Αυτά δεν μεταφέρονται στην συσκευή λόγω μεγέθους.Εδώ παρουσιάζεται το εξήσ ερώτημα.Γιατί ο δημιουργόσ τουσ τα κατασκευάζει σε τέτοιο μέγεθοσ, εφόσον δεν μεταφέρεται στο κινητό??Αν ξέρει κανείσ, τρόπο που μπορούν να μεταφερθούν ασ το πεί. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κυρίεσ και κύριοι.Μια ερώτηση θελω να σας κάνω και ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε. Εχω βρει παρα πολά themes για το 6230ι τα οποία δεν πρέπει να ξεπερνάνε τα 512κ. Ομως μερικά από αυτά που κατασκευάζουν αυτοι οι γερμανοί στην σελίδα http://www.darkpower.de, ξεπερνούν τα 512κ και φτάνουν τα 700κ. Αυτά δεν μεταφέρονται στην συσκευή λόγω μεγέθους.Εδώ παρουσιάζεται το εξήσ ερώτημα.Γιατί ο δημιουργόσ τουσ τα κατασκευάζει σε τέτοιο μέγεθοσ, εφόσον δεν μεταφέρεται στο κινητό??Αν ξέρει κανείσ, τρόπο που μπορούν να μεταφερθούν ασ το πεί. Ευχαριστώ!!

 

Φίλε ποιός σου είπε ότι δεν μεταφέρονται στο κινητό? Μεταφέρονται χωρίς κανένα πρόβλημα, μάλιστα χρησιμοποιώ τώρα ένα που έφτιαξα εγώ γύρω στα 1005Κ. Κανονικά και με τον νόμο. Απλώς όσο πιό μεγάλο είναι το theme τόσο πιό πολύ "κουράζεται" (και όπως παρατήρησα μόνο στην προβολή πλέγμα του μενού) ο επεξεργαστής για να "ζωγραφίσει" τα εικονίδια του theme. Η μεταφορά γίνεται είτε μέσω του pc suite η μέσω του explorer των windows μιας και το τηλ. "φαίνεται" στον υπολογιστή σαν removable drive.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...