Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μόλις το διάβασα στο άρθρο και έκανα edit.

Δεν πειράζει. Οταν γυρίσουμε βλέπουμε :p

Χρειάζεσαι PC για τη διαδικασία

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο TWRP πλέον παίρνουμε backup και το vendor partition? NTFS δεν υποστηρίζει το twrp (bluspark)? Δοκίμασα με ένα εξωτερικό ssd και δεν τον έκανε mount

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι μόλις το διάβασα στο άρθρο και έκανα edit.

Δεν πειράζει. Οταν γυρίσουμε βλέπουμε :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι αστο για τωρα:lol:

Εγω και να ηθελα οταν εχω Wind δωρο αδωρων :p

Αλλα σκεφτομαι να παρω και Vodafone και αν δουλευει θα με ενδιέφερε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά τι κάνουμε με αυτό; κλήσεις με WiFi= δωρεάν κλησεις;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι PC για τη διαδικασία

 

Στο TWRP πλέον παίρνουμε backup και το vendor partition? NTFS δεν υποστηρίζει το twrp (bluspark)? Δοκίμασα με ένα εξωτερικό ssd και δεν τον έκανε mount

 

Μόνο το 1 όχι και τα 2.

Backup εγώ πρώτα σε pc τα περνάει και από εκεί σε φλασάκι η εξωτερικό.

Και ναι διαβάζει NTFS

 

0f8b2a68567dcf728f902ab62fc10c47.jpg

 

Vendor image όχι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχουν κανονικα βλεπε Samsung και s9 σειρα παιζουν μια χαρα.

Οποιος εχει Vodafone ας δοκιμάσει να μας πει αν δουλευει με το mod.

 

Είσαι σίγουρος ότι έχει η Vodafone?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459578

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 1 όχι και τα 2.

Backup εγώ πρώτα σε pc τα περνάει και από εκεί σε φλασάκι η εξωτερικό.

Και ναι διαβάζει NTFS

 

0f8b2a68567dcf728f902ab62fc10c47.jpg

 

Vendor image όχι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Κατά την διάρκεια φλασαρισματος νέας έκδοσης OOS, χρειάζεται το vendor να το κάνουμε κάτι; Η το αναγνωρίζει το blu_spark twrp και δεν είναι απαραίτητη κάποια άλλη ενέργεια;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 1 όχι και τα 2.

Backup εγώ πρώτα σε pc τα περνάει και από εκεί σε φλασάκι η εξωτερικό.

Και ναι διαβάζει NTFS

 

0f8b2a68567dcf728f902ab62fc10c47.jpg

 

Vendor image όχι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το δικό μου vendor όχι vendor image είναι πάνω από 500mb

USB stick δοκίμασες? Τον ssd πάντως δεν τον κάνει mount

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχει η Vodafone?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459578

 

Στο νήμα του s9 γράφουν ότι παίζει με Vodafone εκτός αν λάθος κατάλαβα.

 

Αν δεν παίζει είναι απλά θέμα χρόνου μιας και Vodafone εξωτερικού το υποστηρίζει.

 

Κατά την διάρκεια φλασαρισματος νέας έκδοσης OOS, χρειάζεται το vendor να το κάνουμε κάτι; Η το αναγνωρίζει το blu_spark twrp και δεν είναι απαραίτητη κάποια άλλη ενέργεια;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τικαρεις στο φλασαρισμα και τίποτα άλλο.

Πίσω έχει τα βήματα και για αναβάθμιση και καθαρή εγκατάσταση.

Το δικό μου vendor όχι vendor image είναι πάνω από 500mb

 

USB stick δοκίμασες? Τον ssd πάντως δεν τον κάνει mount

 

Με φλασάκι μια φορά θυμάμαι μου έβγαζε error αλλά σε σκληρό δίσκο πάντα έπαιζε νορμαλ.

 

Αρκετες φορές έτσι έκανα επαναφορά μιας και κάποια backup τα έχω εκεί να μην γεμίζω τον εσωτερικού του κινητού.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του s9 γράφουν ότι παίζει με Vodafone εκτός αν λάθος κατάλαβα.

 

Αν δεν παίζει είναι απλά θέμα χρόνου μιας και Vodafone εξωτερικού το υποστηρίζει.

 

 

 

Το τικαρεις στο φλασαρισμα και τίποτα άλλο.

Πίσω έχει τα βήματα και για αναβάθμιση και καθαρή εγκατάσταση.

 

 

Με φλασάκι μια φορά θυμάμαι μου έβγαζε error αλλά σε σκληρό δίσκο πάντα έπαιζε νορμαλ.

 

Αρκετες φορές έτσι έκανα επαναφορά μιας και κάποια backup τα έχω εκεί να μην γεμίζω τον εσωτερικού του κινητού.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δοκίμασα και hdd εξωτερικό και πάλι δεν το κάνει mount, το τελευταίο bluspark έχω

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και hdd εξωτερικό και πάλι δεν το κάνει mount, το τελευταίο bluspark έχω

 

Δοκίμασε δεύτερον η στη χειρότερη τον κάνεις exfat η fat32.

Η δοκίμασε με φλασάκι.

Εμένα με έναν trancend 1tb usb 3.0 σε ntfs δεν έχω θέμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε δεύτερον η στη χειρότερη τον κάνεις exfat η fat32.

Η δοκίμασε με φλασάκι.

Εμένα με έναν trancend 1tb usb 3.0 σε ntfs δεν έχω θέμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Δύο δοκίμασα

Ssd usb3

Hdd usb2

Δεν θέλω να τον κάνω format γιατί το χρησιμοποιώ και στο Xbox για capture game clips

Για τον hdd μάλλον θα αδειάζει την μπαταρία πολύ γρήγορα αν και 5400 στροφές

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποια σειρα και με ποια αρχεία θα κανω ροοτ τη συσκευή, ειμαι με στοκ 5.1.3, θα κανω ροοτ μονο κ μονο για να έχω vo-wifi
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και φρέσκια έκδοση ElementalX kernel με treple support και open beta 12.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/development/kernel-elementalx-op5t-1-00-oxygenos-t3724179

 

παιδια με ποια σειρα και με ποια αρχεία θα κανω ροοτ τη συσκευή, ειμαι με στοκ 5.1.3, θα κανω ροοτ μονο κ μονο για να έχω vo-wifi

Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω(4-6) θα δεις πως να κάνεις root μιας και εχει απαντηθεί αντίστοιχη απορία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και φρέσκια έκδοση ElementalX kernel με treple support και open beta 12.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/development/kernel-elementalx-op5t-1-00-oxygenos-t3724179

 

 

Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω(4-6) θα δεις πως να κάνεις root μιας και εχει απαντηθεί αντίστοιχη απορία.

 

Ναι, κι εγώ την πέρασα ήδη από χθες για να τον τεσταρω. Δεν τον έχω ξαναδοκιμάσει αυτόν τον κερνελ, θέλω να δω πως τα πάει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κι εγώ την πέρασα ήδη από χθες για να τον τεσταρω. Δεν τον έχω ξαναδοκιμάσει αυτόν τον κερνελ, θέλω να δω πως τα πάει!

Ναι τσέκαρε αν και εγω το βαζω για τα features που ενσωματώνει,απόδοση μπαταρίας στα ιδια με stock το βλέπω οχι τίποτα καλύτερο.

Αν και χθες τσέκαρα τον παρακατω και βρηκα ενσωματωνει ιδιο πλουτο σε επιλογες οπως ElementalX.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/development/kernel-renderzenith-t3748440

 

Λοιπόν πέρασα open beta 12 παλι δεν βάλανε ουτε εδω advanced power menu σε developer option.

Οτι να ναι η OnePlus:lol:

 

Εν τω μεταξύ και το θεμα με τον ηχο από ακουστικά η ηχεια που αντιμετωπίζω ουτε αυτο εχει λυθει και μάλιστα χειροτέρεψε διοτι ούτε απο κλήσεις ουτε απο notification ακούγεται τίποτα.

 

Και το περίεργο οτι εμφανίζεται στα καλα καθούμενα,μια φορα επανήλθε μονο του και ξανα ξανα τα ιδια.:p

 

Αναγκάστηκα γύρισα σε stable 5.1.3 διοτι πες την πάλευα να μην ακούω ηχο απο ηχεία η ενσύρματα ακουστικά διότι bluetooth ολα άψογα αλλά να μην ακουω απο κλήσεις και notification πάει πολύ.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποια σειρα και με ποια αρχεία θα κανω ροοτ τη συσκευή, ειμαι με στοκ 5.1.3, θα κανω ροοτ μονο κ μονο για να έχω vo-wifi

 

Δεν είναι απαραίτητο το ρουτ για το vowifi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα open beta 12 παλι δεν βάλανε ουτε εδω advanced power menu σε developer option.

Οτι να ναι η OnePlus:lol:

Κι εγώ το έψαχνα αυτό στην 12. Στην 11 υπήρχε κανονικά.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

και πως γινεται χωρις ροοτ ;

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Requirements:

OxygenOS

With root-->magisk--> Module VoEnabler 1.2 by Toucan-->enable it

w/o root--> open the dialer: *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch

Link to comment
Share on other sites

Ναι τσέκαρε αν και εγω το βαζω για τα features που ενσωματώνει,απόδοση μπαταρίας στα ιδια με stock το βλέπω οχι τίποτα καλύτερο.

Αν και χθες τσέκαρα τον παρακατω και βρηκα ενσωματωνει ιδιο πλουτο σε επιλογες οπως ElementalX.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/development/kernel-renderzenith-t3748440

 

Λοιπόν πέρασα open beta 12 παλι δεν βάλανε ουτε εδω advanced power menu σε developer option.

Οτι να ναι η OnePlus:lol:

 

Εν τω μεταξύ και το θεμα με τον ηχο από ακουστικά η ηχεια που αντιμετωπίζω ουτε αυτο εχει λυθει και μάλιστα χειροτέρεψε διοτι ούτε απο κλήσεις ουτε απο notification ακούγεται τίποτα.

 

Και το περίεργο οτι εμφανίζεται στα καλα καθούμενα,μια φορα επανήλθε μονο του και ξανα ξανα τα ιδια.:p

 

Αναγκάστηκα γύρισα σε stable 5.1.3 διοτι πες την πάλευα να μην ακούω ηχο απο ηχεία η ενσύρματα ακουστικά διότι bluetooth ολα άψογα αλλά να μην ακουω απο κλήσεις και notification πάει πολύ.

 

Κάτσε, αναφερεσαι στο γνωστό bug της beta με τα ενσύρματα ακουστικά, σωστά? Όχι σε κάτι άλλο πέρα από αυτό, έτσι?

Γιατί μιλάς και για κλήσεις και notification. Εκτός αν εννοείς ότι δεν εχεις ήχο σε κλήσεις και notification μέσω των ενσύρματων ακουστικών, γεγονός που εντάσσεται ήδη μέσα στο bug "κανένας ήχος στα ενσύρματα ακουστικά"

Link to comment
Share on other sites

το ενεργοποιησα αλλα σε εμενα δεν δουλεψε. όταν η κάρτα μου μπει σε iPhone δουλεύει..

 

Έκανες όλα τα βήματα και δεν δούλεψε?

Link to comment
Share on other sites

έκανα ακριβώς αυτο :

w/o root--> open the dialer: *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch

 

Φίλε μου τα βήματα είναι 10, αυτό είναι απλά η αρχή. Διάβασε όλο το πρώτο ποστ από το λινκ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...