Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται ότι δε θα γίνει τπτ αν δε κάνουμε την αναβάθμιση γιατί το κντ είναι άψογο σε ολα του,αλλα εφόσον σου '' δινουν'' τη δυνατότητα γιατί όχι;
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα θα γελάσουμε

Γερμανικό Huawei p8 lite 2017 από γειτόνισσα γιαγιάκα ήρθε η αναβάθμιση της εχθές με Κοροιδευε την είπα γιατί αυτή δεν ξέρει ότι δεν σου την κάνω αν δεν έρθει και σε μένα lol

αφού δεν έχεις ιδέα τι είναι το Ορεο από εμένα τα μαθαίνει

 

Απλά μέχρι μέχρι αυτό το μοντέλο πήρε

Βράδυ θα της κάνω την αναβάθμιση

Να το ψάξω λίγο εκεί

 

Για να δούμε η εταιρεία κάπου με σταγονόμετρο τα δίνει

Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους σε αναμονή

Νεότερα από τον φίλο μου Γερμανία μιας και του έχω θάρρος μου είπε

Το πρώτο IMEI είναι αν έχεις 1 κάρτα

Το δεύτερο επειδή είναι Δίκαρτο

 

Όσοι χειρίζονται το κινητό με 2 κάρτες λένε συνήθως λάβανε γρηγορότερα την αναβάθμιση

 

Η αναβάθμιση γίνεται στα κινητά βάση της αγοράς που είναι προορισμένα όχι που βρίσκονται

Αν για εκείνη την αγορά έχει παράδειγμα ξεκινήσει η αναβάθμιση

 

Αν έχεις Γερμανικό έχει ξεκινήσει η αναβάθμιση από αρχές Ιουνίου

 

Εδώ στην Ελλάδα από 20 Ιουνίου

 

Η Εταιρία στέλνει το λογισμικό αργά αργά για αποφυγή μπλοκαρισματος και προβλημάτων

 

Επίσης όταν εμφανίζεται η αναβάθμιση και εξαφανίζεται

Συμβαίνουν αυτά λένε θα έρθει ξανά

 

Τον είπα ότι και εμείς σαν πελάτες αν φύγουμε από την εταιρία δεν ξαναγυρίζουμε

ξανά lol

 

Δεν πάτε πουθενά λέει

Βασιζόμαστε στις καλές συσκευές και το λογισμικό την καλή του λειτουργικότητα

 

Στο τέλος πριν από χαιρετισμουμε

 

Τον είπα χαιρετα μας τον πλάτανο εκεί στην εταιρία

Αυτά λοιπόν

Υπομονή

Και αν πολλά κατώτερα σε σχέση με αυτό που έχουμε πήραν την αναβάθμιση

 

Γι αυτό αργεί δίνει σε πολλές συσκευές ταυτόχρονα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ποια μέρα και μετά μετράς;

Στις 20 Ιουνίου άρχισε επίσημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζήτησα το τηλέφωνο του αρμόδιου τμήματος της εταιρίας

Πριν λίγο από την εταιρεία μίλησα με μια εκεί λέει δεν έχουν

 

Λέω ο προγιαγια μου έχει και δεν έχουν αυτοί?

 

Όπως προείπε ένας φίλος το κινητό και έτσι πετάει

Η αναβάθμιση θα έρθει αργά ή γρήγορα

Αλλά να έτσι για τον ελεύθερο χρόνο μας

Και κάνουμε και τις γνωριμίες μας

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να συμπληρώσω

Όποιος βιάζεται και μένει κοντά σε κέντρα εξυπηρέτησης πελατών

Πάει εκεί και του κάνουν την αναβάθμιση

Έτσι είπαν

Edited by Dimis39
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται και μένει κοντά σε κέντρα εξυπηρέτησης πελατών

Πάει εκεί και του κάνουν την αναβάθμιση

Έτσι είπαν

 

Τι ήταν πάλι αυτό το OREO!

Πάω θάλασσα, δε μπορώ...

Καλό ΣΚ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Τι ήταν πάλι αυτό το OREO!

Πάω θάλασσα, δε μπορώ...

Καλό ΣΚ :cool:

 

Θάλασσα ΟΡΕΟ

ΕΔΏ ΚΑΙ 2,εβδομάδες θέλουμε αλλά με το που έρχεται ΠΣΚ βρέχει

Παντού κόντρα καθόλου ΟΡΕΟ καιρό

Καθόλου ΟΡΕΟ από πλευράς σου που πας για ΟΡΕΟ μπάνιο

 

Καλά να περάσεις

Και αν έρθει καμιά ξεχασμένη αναβάθμιση εδώ στο φόρουμ την κρατάω για σένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ήταν πάλι αυτό το OREO!

Πάω θάλασσα, δε μπορώ...

Καλό ΣΚ :cool:

 

Μην μπερδεύεσαι

Είπα κέντρο εξυπηρέτησης πελατών

Όχι πολιτών

 

Μην πας σε κανένα ΚΕΠ και τους ζητάς αναβάθμιση λογισμικού χαχαχα

 

Αλλά καλή ιδέα ίσως γίνεται Δευτέρα πάω εδώ στο ΚΕΠ να δω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσα κινητα εχουν ιμει ελλαδας αναβαθμιζονται εγω που εχω Ισπανιας πρεπει να περιμενω στην ισπανικη αναβάθμιση η οποια δεν εχει αναβαθμιστει και δεν γνωριζει ημερομηνιες.Αυτο το εμaθα επικοινωνώντας με την ισπανικη customer service.Ο φιλος που το πηρε απο το γερμανικο amazon θα αλλαξει την γλωσσα στο Hicare στα γερμανικα και θα επικοινωνησει να δωσει το ιμει και να παρει την αναβαθμιση .η γλωσσα αλλαζει μεσα απο το HICARE και θα μιλησεις στα αγγλικα. Οποιος θελει την αναβαθμιση μεσω firmware finder εμενα περασε το check Μου δινει την δυνατοτητα να κατεβασω το Update ειναι πεντε φακελοι μπορει καποιος να με καθοδήγησει τα μετεπειτα βηματα..αν υπαρχει η δυνατοτητα να κολησει το κιν?
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσα κινητα εχουν ιμει ελλαδας αναβαθμιζονται εγω που εχω Ισπανιας πρεπει να περιμενω στην ισπανικη αναβάθμιση η οποια δεν εχει αναβαθμιστει και δεν γνωριζει ημερομηνιες.Αυτο το εμaθα επικοινωνώντας με την ισπανικη customer service.Ο φιλος που το πηρε απο το γερμανικο amazon θα αλλαξει την γλωσσα στο Hicare στα γερμανικα και θα επικοινωνησει να δωσει το ιμει και να παρει την αναβαθμιση .η γλωσσα αλλαζει μεσα απο το HICARE και θα μιλησεις στα αγγλικα. Οποιος θελει την αναβαθμιση μεσω firmware finder εμενα περασε το check Μου δινει την δυνατοτητα να κατεβασω το Update ειναι πεντε φακελοι μπορει καποιος να με καθοδήγησει τα μετεπειτα βηματα..αν υπαρχει η δυνατοτητα να κολησει το κιν?

 

Έτσι ακριβώς Απόστολε

Αυτές είναι οι ακριβείς σωστές κινήσεις

Ωραία αντε με το καλό σε όλους μας

 

Εσείς που την πήρατε μην γελάτε σας βλέπω....

Lol...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας βοηθήσει τώρα τα επόμενα βήματα ο φίλος που πριν μερικές σελίδες είχε πει ότι το έχει κάνει πολλές φορές

Ξέρει εκείνος

Αν δεν μας διαβάζει ας ψάξουμε και πμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή οι Γερμανοί θέλουν και χαίρονται να εξυπηρετούν στην γλώσσα τους

Όποιος έχει Γερμανικό IMEI

Και θέλει μπορώ να συνταξω ένα κείμενο στα Γερμανικά

 

Αν με εμπιστευτεί

Δεν θα κάνω όπως στο Γάμος αλλά Ελληνικα lol...

Θα τα γράψω ωραία

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα τα βηματα παρολο που εκανε το check Και μετα αναβαθμιση μεσω dns και μετα ayto στις ρυθμισεις δεν μου βγαζει το update
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεστε με το update και εγω ετσι ήμουν δεν θα δείτε και την τεράστια αλλαγή λίγο μονο με την μπαταρία κατα τα αλλα το ιδιο κινητό ειναι
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεστε με το update και εγω ετσι ήμουν δεν θα δείτε και την τεράστια αλλαγή λίγο μονο με την μπαταρία κατα τα αλλα το ιδιο κινητό ειναι

Μα δεν τρελενομαστε που το είδες πάει πέρασε

Τρελαθηκαμε κιόλας lol

 

Έτσι για το γιατί

Να αλλάζει ολόκληρο μέσα του αυτό θα μου πεις γίνεται και με ένα launcher

 

Να είσαι καλά και αν έχεις κανένα νέο εδώ είμαστε

 

Αν πάλι λησμονήσεις την 7 ζήλευε εμάς....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσα κινητα εχουν ιμει ελλαδας αναβαθμιζονται εγω που εχω Ισπανιας πρεπει να περιμενω στην ισπανικη αναβάθμιση η οποια δεν εχει αναβαθμιστει και δεν γνωριζει ημερομηνιες.Αυτο το εμaθα επικοινωνώντας με την ισπανικη customer service.Ο φιλος που το πηρε απο το γερμανικο amazon θα αλλαξει την γλωσσα στο Hicare στα γερμανικα και θα επικοινωνησει να δωσει το ιμει και να παρει την αναβαθμιση .η γλωσσα αλλαζει μεσα απο το HICARE και θα μιλησεις στα αγγλικα. Οποιος θελει την αναβαθμιση μεσω firmware finder εμενα περασε το check Μου δινει την δυνατοτητα να κατεβασω το Update ειναι πεντε φακελοι μπορει καποιος να με καθοδήγησει τα μετεπειτα βηματα..αν υπαρχει η δυνατοτητα να κολησει το κιν?

Φίλε θέλω να σε ευχαριστήσω για την αναφορά που έκανες σε μένα προσωπικά (κάτοχος του κινητού από το γερμανικό Amazon). Θα έχω υπόψιν μου αυτά που γράφεις αλλά λέω να περιμένω λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Κρατωντας πατημενο το εικονιδιο της καμερας,των μυνηματων,των ρυθμισεων η του τηλεφωνου εμφανιζει ενα μενου...Οσοι εχετε λαβει την 8.0 τσεκαρετε το!
Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή πλοήγησης μπορεί να κρυφτεί και να επανέλθει. Που το βρισκω να το ρυθμίσω αυτό ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γραμμή πλοήγησης μπορεί να κρυφτεί και να επανέλθει. Που το βρισκω να το ρυθμίσω αυτό ρε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ρυθμισεις-συστημα-πλοηγηση στο συστημα-γραμμη πλοηγησης

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-συστημα-πλοηγηση στο συστημα-γραμμη πλοηγησης
Οκ φίλε μου ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε θέλω να σε ευχαριστήσω για την αναφορά που έκανες σε μένα προσωπικά (κάτοχος του κινητού από το γερμανικό Amazon). Θα έχω υπόψιν μου αυτά που γράφεις αλλά λέω να περιμένω λίγο ακόμα.

 

Δεν γίνεται κάτι κακό απλά τους ενημερώνεις και περιμένεις

 

Όπως εμείς που τους ενημερώσαμε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται κάτι κακό απλά τους ενημερώνεις και περιμένεις

 

Όπως εμείς που τους ενημερώσαμε....

Ποιος είπε ότι είναι κακό; απλά παρατράβηξε η ιστορία αυτή. Ως εδώ. Όταν έρθει θα το πω. Δεν ασχολούμαι άλλο. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσα κινητα εχουν ιμει ελλαδας αναβαθμιζονται εγω που εχω Ισπανιας πρεπει να περιμενω στην ισπανικη αναβάθμιση η οποια δεν εχει αναβαθμιστει και δεν γνωριζει ημερομηνιες.Αυτο το εμaθα επικοινωνώντας με την ισπανικη customer service.Ο φιλος που το πηρε απο το γερμανικο amazon θα αλλαξει την γλωσσα στο Hicare στα γερμανικα και θα επικοινωνησει να δωσει το ιμει και να παρει την αναβαθμιση .η γλωσσα αλλαζει μεσα απο το HICARE και θα μιλησεις στα αγγλικα. Οποιος θελει την αναβαθμιση μεσω firmware finder εμενα περασε το check Μου δινει την δυνατοτητα να κατεβασω το Update ειναι πεντε φακελοι μπορει καποιος να με καθοδήγησει τα μετεπειτα βηματα..αν υπαρχει η δυνατοτητα να κολησει το κιν?

Αυτό ακριβώς λένε και οι δικοι μας όσων αφορά την αναβάθμιση!!

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οσα κινητα εχουν ιμει ελλαδας αναβαθμιζονται εγω που εχω Ισπανιας πρεπει να περιμενω στην ισπανικη αναβάθμιση η οποια δεν εχει αναβαθμιστει και δεν γνωριζει ημερομηνιες.Αυτο το εμaθα επικοινωνώντας με την ισπανικη customer service.Ο φιλος που το πηρε απο το γερμανικο amazon θα αλλαξει την γλωσσα στο Hicare στα γερμανικα και θα επικοινωνησει να δωσει το ιμει και να παρει την αναβαθμιση .η γλωσσα αλλαζει μεσα απο το HICARE και θα μιλησεις στα αγγλικα. Οποιος θελει την αναβαθμιση μεσω firmware finder εμενα περασε το check Μου δινει την δυνατοτητα να κατεβασω το Update ειναι πεντε φακελοι μπορει καποιος να με καθοδήγησει τα μετεπειτα βηματα..αν υπαρχει η δυνατοτητα να κολησει το κιν?

 

Το ίδιο και εγώ. Όσα βίντεο είδα και instructions λειτουργεί είτε με VPN είτε proxy. Αλλά εγώ ενώ έκανα και download δεν κατάφερα κατι

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κρατωντας πατημενο το εικονιδιο της καμερας,των μυνηματων,των ρυθμισεων η του τηλεφωνου εμφανιζει ενα μενου...Οσοι εχετε λαβει την 8.0 τσεκαρετε το!
αυτο με το μενου που λες δε το ξερα.. Και το βγαζει και σε πολλες εφαρμογες ακομα.. Ebay συλλογη email και αλλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οσο διαβαζω οτι ο Dimis39 και tolios32 δεν εχουν παρει ακομα το update.. Τοσο τρελαινομαι.. Εξαιτιας αυτων των 2 μπηκα και γραφτηκα.. που καθε βραδυ διαβαζα τα νεα που ειχαν ειτε απο γερμανια ειτε απο δικες τους ενεργειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, νέος στο forum, έψαχνα κι εγώ να δω τι γίνεται με την αναβάθμιση σε oreo 8.0.. είχα προσπαθήσει με το firmware finder αλλά τίποτα. Διάβασα τα προηγούμενα σχόλια και κατάλαβα ότι είναι θέμα IMEI.. η συσκευή μου είναι dual sim (vodafone-cosmote). Αναμένουμε λοιπόν και αν μου έρθει το update θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την ημέρα που το εγκατέστησα, είδα μια αισθητή διαφορά μεγαλύτερης κατανάλωσης μπαταρίας. Δλδ, αδειάζει πιο γρήγορα.... Και καμία ουσιαστική βελτίωση. Τζάμπα η προσμονή.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια δεν άλλαξε τίποτα, μόνο η μπαταρία προς το χειρότερο...

Έχω στο σπίτι δύο ίδια κινητά αγορασμένα την ίδια μέρα από το ίδιο κατάστημα. Το ένα που είχε πάρει νωρίτερα την προηγούμενη αναβάθμιση δεν έχει πάρει ακόμα αυτή... Το άλλο την πήρε.

 

Αυτό το appgallery πως το αφαιρούμε;

 

 

Το μόνο που άλλαξε ήταν οι χάρτες τις Google που τώρα μικραίνει το παράθυρο όταν έχεις πλοήγηση και βγεις. Καθώς και αυτό που λέγαμε για τα παιχνίδια...

 

Στο δεύτερο κινητό πάντως ΔΕΝ θα την περάσω ακόμα, λόγο μπαταριας

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το μενου που λες δε το ξερα.. Και το βγαζει και σε πολλες εφαρμογες ακομα.. Ebay συλλογη email και αλλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οσο διαβαζω οτι ο Dimis39 και tolios32 δεν εχουν παρει ακομα το update.. Τοσο τρελαινομαι.. Εξαιτιας αυτων των 2 μπηκα και γραφτηκα.. που καθε βραδυ διαβαζα τα νεα που ειχαν ειτε απο γερμανια ειτε απο δικες τους ενεργειες.

 

Τουλάχιστον μεγάλωσε η παρέα να ένα καλό....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...