Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 ***pre release***


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις Αναβαθμίσεις: Εάν αγοράσθηκε πριν την 1η Απριλίου (πράγμα φαντάζομαι αδύνατο εκτός αν το αγόρασες από το Εξωτερικό), τότε η εγγύηση (και οι αναβαθμίσεις που πρέπει να ΑΠΑΙΤΕΙΤΕ από τα Nokia Shops να είναι δωρεάν) είναι για 1 χρόνo. ΑΠΟ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 1/4/2005 ΚΑΙ ΜΕΤΑ, Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΤΩΝ. :w00t:

 

Για την κάρτα των 64MB: Η απώλεια είναι λίγο λογική, σύμφωνα με το πως εμφανίζεται η κατανάλωση μνήμης ανάλογα με το σύστημα αρχείων. Γενικά, και σε μια κάρτα 128MB μπορεί να παρατηρηθεί "απώλεια" ακόμη και 20MB σε κάποιες περιπτώσεις, το οποίο είναι ενοχλητικό, αλλά αναγκαστικό. Σε παλιότερα κινητά όπως το N-gage, σε διάφορα Φόρα πρότειναν διάφορους τρόπους φορμαρίσματος, για την εξοικονόμηση του περισσότερου χώρου. Πρότασή μου, να μην δοκιμάζετε πολλές αλλαγές, παρά μόνο να φορμάρετε την κάρτα μέσω του 6680, για να έχετε σίγουρη την αξιοπιστία της.

Το ότι χάθηκαν φωτογραφίες 8MByte, δεν μπορώ να το εξηγήσω παρά μόνο ως κάποιο πρόβλημα της στιγμής, ή της συσκευής/κάρτας.

 

ΠΑΝΤΩΣ, ένα πρόβλημα που παρατήρησα στο δικό μου (πέρα από 3 επανεκκινήσεις σε διάφορες στιγμές που το χρησιμοποιώ έντονα), είναι ότι στην Επεξεργασία Βίντεο, αν δοκιμάσω να φτιάξω κάποιο video που αποτελείται π.χ. από το γραφικό "countdown" (το χρονόμετρο των 4 δευτερολέπτων) σε συνδυασμό με ένα video που τράβηξα, όσο και αν προσπαθώ, ΔΕΝ μου αποθηκεύει το νέο video που δημιουργείται. Παρακαλώ επιβαβαιώστε ή να αναφέρει κάποιος αν δουλεύει σε αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα το παρω σε δεκα-δεκαπεντε μερες οταν βρω καποιο στη βονταφον της γειτονιας μου. Δεν βιαζομαι τοσο ωστε να παιρνω τηλεφωνα κτλ :)

morfeas... μη μου πεις ότι έχεις το Qtek S100...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πόση μνήμη απο τα 64 mb καταναλώνει το κινητό πριν περάσουμε οτιδήποτε (φωτογραφίες, εφαρμογές κλπ).Εχω κοιτάξει στη διαχείρηση εφαρμογών και με άθροισμα βγάζω πάνω κάτω 25 mb.Αθροίζοντας τώρα τις φωτογραφίες τα βιντεάκια κ.λ.π. βγάζω μια απώλεια μνήμης 8 mb και δεν ξέρω τι ακριβως την κάνει.Πρεπει επίσης να πω οτι της φωτογραφίες που έβγαλα την πρωτη μέρα (γύρω στα 8 mb) μετά την πρώτη φόρτιση ανακάλυψα οτι της έχει σβήσει. Ξερει κανείς τη συμβαίνει?

 

kai emena moy to ekane ayto , thn 2h mera poy to eixa kai enw to eixa gemisei me fotografies.... ksafnika kai xwris logo .....eksafanistikan !!!!!!!

 

:((((

 

kapoy kapoy , pa8ainw kai to ekseis ......enw oi fwtografies einai mesa ....den emfanizontai sthn "ek8esh" kai prepei na kanw restart to kinhto gi ana tis dw.....

 

ontws ti mporei na ftaiei gia ayto to sbisimo ?????

exw axrisei na skeftomai gia io...... apo programmata exw valei mono to fexplorer kai ena alarm ..... lete na krivoyn tipota mesa toys ?

Link to comment
Share on other sites

morfeas... μη μου πεις ότι έχεις το Qtek S100...

Panasonic gd 87 φιλε. Αν ειχα το qtek μαλλον χαζος θα ημουν να το αλλαζα τοσο νωρις!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,για να μην γίνομαι κουραστικός,έψαξα σχετικά ότι έχετε πει για το radio για το 6680 k βρήκα μονο 1 link για ένα FM RDS radio της nokia,το οποιο όπως λέτε είναι ακριβό k δεν αξίζει !!υπάρχει τίποτα νεότερο πάνω σε αυτό το θέμα??

 

Για radio οπως εχουμε πει ,υπαρχει παντα το μοντελο HS-2R

http://www.nokia.com/nokia/0,,33759,00.html

 

Μπορεί να μου πει κάποιος πόση μνήμη απο τα 64 mb καταναλώνει το κινητό πριν περάσουμε οτιδήποτε (φωτογραφίες, εφαρμογές κλπ).

 

Επειδη εχω κρατησει αντιγραφο της καρτας πριν περασω οτιδηποτε ,το περιεχομενο της καταλαμβανει χωρο 25,3 MB (26.554.070 bytes)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το ράδιο HS-2R το είχα συνδέσει στο 7610 και έβγαζε μήνυμα ότι συνδέθικε μη συμβατή συσκευή. Το έχει δοκιμάσει κανείς στο 6680 ή έστω στο 6630;
Link to comment
Share on other sites

Panasonic gd 87 φιλε. Αν ειχα το qtek μαλλον χαζος θα ημουν να το αλλαζα τοσο νωρις!

Γι'αυτό το λέω! ;-)

 

ΠΑΙΔΙΑ, για μικροπροβλήματα, θα αναμένουμε ούτως η άλλως και καμία αναβάθμιση όταν το κινητό κάνει κάποιες πρώτες πωλήσεις... no worries.

Link to comment
Share on other sites

Το ράδιο HS-2R το είχα συνδέσει στο 7610 και έβγαζε μήνυμα ότι συνδέθικε μη συμβατή συσκευή. Το έχει δοκιμάσει κανείς στο 6680 ή έστω στο 6630;

 

Nαι ειναι συμβατο με το 6680 & το 6630 ,μπορει η αποδοση του να μην με εχει ικανοποιησει,για απλο ραδιοφωνακι καλο ειναι παντως.

(Με το 7610 δεν ειναι συμβατο)

 

αν ναι,με μεγάφωνο μπορεί να παίξει)

Οχι,δεν παιζει απο το μεγαφωνο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kai emena moy to ekane ayto , thn 2h mera poy to eixa kai enw to eixa gemisei me fotografies.... ksafnika kai xwris logo .....eksafanistikan !!!!!!!

 

:((((

 

kapoy kapoy , pa8ainw kai to ekseis ......enw oi fwtografies einai mesa ....den emfanizontai sthn "ek8esh" kai prepei na kanw restart to kinhto gi ana tis dw.....

 

ontws ti mporei na ftaiei gia ayto to sbisimo ?????

exw axrisei na skeftomai gia io...... apo programmata exw valei mono to fexplorer kai ena alarm ..... lete na krivoyn tipota mesa toys ?

 

 

kai emena eksafanisthkan os dia mageias............... :wacko:

 

kai epishs to seleq eno to egkauista den to anoigei ka8oloy.... :cry:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Για τις Αναβαθμίσεις: Εάν αγοράσθηκε πριν την 1η Απριλίου (πράγμα φαντάζομαι αδύνατο εκτός αν το αγόρασες από το Εξωτερικό), τότε η εγγύηση (και οι αναβαθμίσεις που πρέπει να ΑΠΑΙΤΕΙΤΕ από τα Nokia Shops να είναι δωρεάν) είναι για 2 χρόνια.

 

Δηλαδά όσοι αγοράσουν το 6680 θα έχουν εγγύηση για 1 χρόνο μόνο?

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη όσοι αγοράσουν το 6680 θα έχουν εγγύηση για 1 χρόνο μόνο?

 

Νομιζω ξεκαθαριστηκε πιο πανω. :O

2 χρονια εγγυηση ,ισχυει για κινητα που αγοραστηκαν απο 1 Απριλιου.

http://www.nokia.com/nokia/0,1522,,00.html?orig=/warranty

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για τις Αναβαθμίσεις: Εάν αγοράσθηκε πριν την 1η Απριλίου (πράγμα φαντάζομαι αδύνατο εκτός αν το αγόρασες από το Εξωτερικό), τότε η εγγύηση (και οι αναβαθμίσεις που πρέπει να ΑΠΑΙΤΕΙΤΕ από τα Nokia Shops να είναι δωρεάν) είναι για 2 χρόνια.

 

Δηλαδά όσοι αγοράσουν το 6680 θα έχουν εγγύηση για 1 χρόνο μόνο?

 

 

ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ. Είχα κάνει λάθος στο post... :O

Το διόρθωσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι δεν πάει καλά με το κινητό.Συγκεκριμένα το αγόρασα Παρασκευή, το Σάββατο Αντέγραψα την κάρτα μνήμης σε μια ΑΤΡ 256.Εγκατέστησα αρκετά προγράμματα και δούλευαν κανονικά.Σήμερα κάποιες εφαρμογές, όπως eFile manager,stools kai netfront ενώ έβγαζε τα εικονίδια δεν τις έτρεχε.Κάνω απεγκατάσταση από τη διαχείριση, καταργούνται και ω! του θαύματος μου εξαφάνισε και τα εικονίδια των εφαρμογών που έτρεχαν κανονικά.Με restert τα εμφάνισε πάλι και έτρεχαν κανονκά.Τι μπορεί να φταίει;Μήπως κανένα κόλπο της μαμάς Nokia για τις "πειραγμένες" εφαρμογές;Το ότι οι προβληματικές είναι συνήθως της psiloc;Η κάτρα μνήμης;ή το κινητό έχει πρόβλημα;(Με προβληματίζει ιδιαίτερα ότι μετά από κάθε απεγκετάσταση από τη διαχείριση, εξαφανίζει όλα τα εικονίδια και χρειάζεται restart για να εμφανιστούν και μάλιστα "χύμα" και όχι στους φακέλους που τα έχω τοποθετήσει π.χ. το office στο γραφείο και μετά χύμα)HELP!!!

 

 

Ξέχασα να γράψω πως τις εφαρμογές που δημιουργούν πρόβλημα ξεκινώ την εγκατάσταση μέσω καλωδίου και δεν τις ολοκληρώνει και αναγκάζομαι να τις εγκαταστήσω από τη διαχείριση;Πρόβλημα ασυμβατότητας;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να κανουμε αντιγραφη τα εγκατεστημενα αρχεια του κινητου στον υπολογιστή ετσι ωστε να τα σβησω απο τη μνημη του κινητου.
Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους,θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει την δυνατότητα να συνδεθεί ως webcam σε pc,αν το κατάφερε κάποιος θα ήμουν ευγνώμων αν το έγραφε ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ροτησω κατι για το 6680 η καρτα rs mmc που εχω στο 6600 θα δουλευει στο 6680 επισεις και τα προγραματα?

:rolleyes:

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν το 6600 παίρνει MMC !!επίσης το 6680 παίρνει δω(dual voltage) rs mmc!!οποτε και rs mmc να έχεις στο 6680 δεν θα λειτουργεί !!
Link to comment
Share on other sites

telika exo mperdeftei na paro to 7610 i to 6680

kapios mou eipe oti to 7610 sikonei pio polles efarmoges eno to 6680 den sikonei kai polles efarmoges

alithevei???

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους,θα ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό έχει την δυνατότητα να συνδεθεί ως webcam σε pc,αν το κατάφερε κάποιος θα ήμουν ευγνώμων αν το έγραφε ευχαριστώ!

Θα χρειαστείς δύο εφαρμογές. Η μία είναι το remote s60 η οποία λειτουργεί σαν server-client του υπολογιστή με το κινητό,και η άλλη είναι το softcam την οποία την εγκαθιστάς στο pc. Είναι αρκετά εύκολο να το κάνεις. Αν αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα, εδώ είμαστε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

yparxoyn 2 kartes

1)ATP Dual Voltage DV RS-MMC 512MB (Nokia 6630, 6670, Compatible)

2)Samsung Dual Voltage DV RS-MMC 128MB (Nokia 6630, 6670, Comp.)

einai symbates tis exei dokimasei kaneis?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλά είναι δυνατόν να μην μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 2 κινητά που που το ένα είναι μακράν καλύτερο??6680 φυσικά φιλε μου!!εάν θες να δεις ποίες εφαρμογές δεν παίζουν στο 6680 μπες στο link από την προηγουμενη σελίδα!!εάν αυτά που λέω δεν είναι σωστά,παρακαλώ κάποιον που ξέρει παραπάνω να με διορθώσει ;)

 

@cyberbop οι καρτούλες που ανέφερες είναι και οι δυο συμβατές !! :)

 

φιλικά κώστας !!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν το 6600 παίρνει MMC !!επίσης το 6680 παίρνει δω(dual voltage) rs mmc!!οποτε και rs mmc να έχεις στο 6680 δεν θα λειτουργεί !!

κακο αυτο. και στο 6600 εχω rs mmc 256 mb και δουλευει καλυτερα απο την mmc.

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά το mobiluck 3.02 το εγκαθιστώ, μου το ανοίγει μια φορά και μετά όχι.Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...