Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 ***pre release***


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να κάνω μερικές ερητήσεις.....

1) Αν δεν θες 3G κλήσεις αξίζει να πάρεις το 6680 ή καλύτερα ένα 6630 (2-3 μηνών σε χαμηλή τιμή)?

2) Η κάμερα είναι καλύτερη από το S700, D500, 6630, 3230?

3) Ο ήχος κλείστρου όταν βγάζεις photo μπορεί να απενεργοποιηθεί?

4) Το φλας λέει τίποτα?

5) Αντικειμενικά αξίζει τα λεφτά του????

 

Ευχαριστώ

:)

1)για μενα αξιζει το 6680

2)για μενα ειναι καλυτερη απο τα παραπανω μοντελα,με του 6630 ομως ελαχιστες διαφορες.

3)απενεργοποιητε φιλε μου.

4)ενταξει μη φανταστεις και τρελα πραγματα παντως ενταξει εκαναν μια προσθηκη που χρειαζοτανε.

5)απο τα λιγα κινητα που περασαν απο τα χερια μου αι μπορω να πω οτι τα αξιζει τα λεφτα του. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Άμα δεν το χρειάζεσαι το 3G γιατί να πάρεις το 6680 ? 200+ ευρώ παράπανω για το 6680 απο ένα μεταχειρισμένο 6630.Εντελώς πεταμένα λεφτά πιστεύω.

Άλλωστε όλοι αυτοί με τα 6680 μέσα σε 2-3 μήνες θα κάνουν μια επίσκεψη απο το Buy N Sell για να τα σπρώξουνε ώστε να πάρουν το νεό Nokia. :p (Πρόβλεψη κάνω)

Έχουμε φτάσει σε σημείο να ικανοποιούμε τις ανάγκες τις Nokia και τις όποια Nokia εταρείας και να αφήνουμε τις δικές μας στην άκρη.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

εγω θα το δωσω νωριτερα πιστευω για τι μου αρεσει να αλλαζω συχνα κινητο,το θεμα ομως ειναι οτι το 6680 τα αξιζει τα ευρουλια του

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ στο ότι αξίζει τα λεφτά του,απεναντίας.Απλά αναφέρθηκα σε κάποιον ο οποίος δεν χρειάζεται το 3G ,η αγορά του 6680 πιστεύω ότι δεν συμφέρει.

Btw ταξιδιωτης22 να σε προσέχω όταν είναι να το πουλήσεις να προλάβω,αν δεν το έχω αγοράσει μέχρι τότε :)

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

ολες οι εφαρμογες της lonely cat games δε δουλευουν, ακομα δεν υπαρχουν καινουργιες εκδοσεις, αναμεινατε λοιπον....
Τουλάχιστον κάποιο πρόγραμμαγια ανταλλαγή αρχείων με άλλο κινητό μέσω bt, υπάρχει;Ευχαριστώ.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον κάποιο πρόγραμμαγια ανταλλαγή αρχείων με άλλο κινητό μέσω bt, υπάρχει;Ευχαριστώ.

 

Το mobiluck δουλευει ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Μολις σημερα και εγω το επιασα στα χερια μου και αρχισα τις δοκιμες για το τι απο προγραμματα και παιχνιδια στεινει.Εχω και 6600 και 6630.Εγκατεστησα λοιπον καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια τα οποια δουλευουν στα αλλα τηλεφωνα μου και με λυπη μου διαπιστωσα οτι το 6680 δεν στεινει ουτε τα μισα απο οτι το 6630 και φυσικα δεν αναφερω το 6600 που για μενα ειναι το καλυτερο Νοκια μεχρι στιγμης σε οτι αφορα εγκαταστασεις προγραμματων και παιχνιδιων.Δεν στεινει ουτε καν το lenses που το στεινουν ολα τα Νοκια (symbian).Μου εκανε ομως και το εξης κουφο ενω εστεισε κανονικα καποια προγραμματα π.χ. photographer v2.50 photorite 5.18 και τα ανοιξα μου τα εξαφανισε απο την επιφανεια του Μενου ενω απο την εγκατασταση εφαρμογων υπηρχαν κανονικα.Του εκανα επανεκινησεις αλλα τιποτε δεν ξαναεπανεφερε τιποτε απο αυτα που του ειχα περασει,οποτε τα διεγραψα ολα.Του περασα το skyforce αλλα δεν επαιζε κανονικα το εβγαζε σε δυο ακαταλαβιστικες εικονες στο μισο της οθονης.Μηπως ξερει καποιος που το εχει και περισσοτερες μερες τι στεινει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο παιχνιδια και εφαρμογες;Και καποια ιδεα στο γιατι μου εξαφανισε τις εφαρμογες και τα παιχνιδια που ειχα περασει απο το Μενου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Μολις σημερα και εγω το επιασα στα χερια μου και αρχισα τις δοκιμες για το τι απο προγραμματα και παιχνιδια στεινει.Εχω και 6600 και 6630.Εγκατεστησα λοιπον καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια τα οποια δουλευουν στα αλλα τηλεφωνα μου και με λυπη μου διαπιστωσα οτι το 6680 δεν στεινει ουτε τα μισα απο οτι το 6630 και φυσικα δεν αναφερω το 6600 που για μενα ειναι το καλυτερο Νοκια μεχρι στιγμης σε οτι αφορα εγκαταστασεις προγραμματων και παιχνιδιων.Δεν στεινει ουτε καν το lenses που το στεινουν ολα τα Νοκια (symbian).Μου εκανε ομως και το εξης κουφο ενω εστεισε κανονικα καποια προγραμματα π.χ. photographer v2.50 photorite 5.18 και τα ανοιξα μου τα εξαφανισε απο την επιφανεια του Μενου ενω απο την εγκατασταση εφαρμογων υπηρχαν κανονικα.Του εκανα επανεκινησεις αλλα τιποτε δεν ξαναεπανεφερε τιποτε απο αυτα που του ειχα περασει,οποτε τα διεγραψα ολα.Του περασα το skyforce αλλα δεν επαιζε κανονικα το εβγαζε σε δυο ακαταλαβιστικες εικονες στο μισο της οθονης.Μηπως ξερει καποιος που το εχει και περισσοτερες μερες τι στεινει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο παιχνιδια και εφαρμογες;Και καποια ιδεα στο γιατι μου εξαφανισε τις εφαρμογες και τα παιχνιδια που ειχα περασει απο το Μενου;

 

 

file to minima sou me apogoitefse giati skeftomai na agoraso kinito me leitourgiko kai epeidi exei kai prositi timi skeftomouna gia nokia (endiaferomai kai gia SE p910i) tora to ksanaskeftomai

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα παιδιά εκει στη ΝΟΚΙΑ ξέχασαν να βάλουν την επιλογή ήχου για τα ΜΜS?Η εγώ στραβώθηκα? Πώς μπορείς να βάλεις ήχο για τα ΜΜΣ?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως τα παιδιά εκει στη ΝΟΚΙΑ ξέχασαν να βάλουν την επιλογή ήχου για τα ΜΜS?Η εγώ στραβώθηκα? Πώς μπορείς να βάλεις ήχο για τα ΜΜΣ?

Νομιζω πως δεν μπορεις να βαλεις διαφορετικο ηχο για τα MMS! Θα ειναι ο ιδιος με αυτον που οριζεις για τα μηνυματα (SMS). Δεν εχει τετοια επιλογη. Η επιλογη που εχει ειναι για διαφορετικο ηχο στα e-mail! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας.Μολις σημερα και εγω το επιασα στα χερια μου και αρχισα τις δοκιμες για το τι απο προγραμματα και παιχνιδια στεινει.Εχω και 6600 και 6630.Εγκατεστησα λοιπον καποιες εφαρμογες και καποια παιχνιδια τα οποια δουλευουν στα αλλα τηλεφωνα μου και με λυπη μου διαπιστωσα οτι το 6680 δεν στεινει ουτε τα μισα απο οτι το 6630 και φυσικα δεν αναφερω το 6600 που για μενα ειναι το καλυτερο Νοκια μεχρι στιγμης σε οτι αφορα εγκαταστασεις προγραμματων και παιχνιδιων.Δεν στεινει ουτε καν το lenses που το στεινουν ολα τα Νοκια (symbian).Μου εκανε ομως και το εξης κουφο ενω εστεισε κανονικα καποια προγραμματα π.χ. photographer v2.50 photorite 5.18 και τα ανοιξα μου τα εξαφανισε απο την επιφανεια του Μενου ενω απο την εγκατασταση εφαρμογων υπηρχαν κανονικα.Του εκανα επανεκινησεις αλλα τιποτε δεν ξαναεπανεφερε τιποτε απο αυτα που του ειχα περασει,οποτε τα διεγραψα ολα.Του περασα το skyforce αλλα δεν επαιζε κανονικα το εβγαζε σε δυο ακαταλαβιστικες εικονες στο μισο της οθονης.Μηπως ξερει καποιος που το εχει και περισσοτερες μερες τι στεινει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο παιχνιδια και εφαρμογες;Και καποια ιδεα στο γιατι μου εξαφανισε τις εφαρμογες και τα παιχνιδια που ειχα περασει απο το Μενου;

Οπα τι εγινε? :worry: Το πρωτο ελλατωματικο 6680? :cry: Εχουν και αλλοι παρομοιο προβλημα? Διαφωτηστε μας! :( Με προβληματισε το οτι δεν εμφανισε τις εφαρμογες στο μενου και οχι γιατι καποιες εφαρμογες δεν ετρεχαν! Απλα ασυμβατοτητα! Γιατι ομως αφου εχουν το ιδιο λειτουργικο με το 6630? Μηπως εχει να κανει με την αναλυση της οθονης? :wacko:

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οπα τι εγινε? :worry: Το πρωτο ελλατωματικο 6680? :cry: Εχουν και αλλοι παρομοιο προβλημα? Διαφωτηστε μας! :(
Σε εμένα το μόνο που έκανε ήταν να εγκαταστήσει κανονικά το profimail, να εμφανίζει τα εικονίδια στο μενού, αλλά να μην τα ανοίγει.όπως μου έγραψαν όμως κι άλλοι η εφαρμογή αυτή δεν είναι συμβατή.Κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το δωσω νωριτερα πιστευω για τι μου αρεσει να αλλαζω συχνα κινητο,το θεμα ομως ειναι οτι το 6680 τα αξιζει τα ευρουλια του

 

Χα χα χα!!! έχουμε την ίδια αρώστια και μάλλον τα ίδια γούστα. Αν θυμάμαι καλά σε έχω συναντήσει και στο forum του samsung D500 & motorola V3! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια το profile mail δεν το ανοιγει ουτε σε μενα.Πιστευω οτι το προβλημα τουλαχιστον στα παιχνιδια εχει να κανει με την οθονη.Τωρα γιατι μου εξαφανεισε τα εικονιδια απο το Μενου δεν ξερω ευχομαι τουλαχιστον να μην ειναι ελλατωμα του τηλεφωνου.Τις εφαρμογες τις εστεισα ολες στην καρτα αλλα την καρτα δεν μου την εχασε μονο τα εικονιδια των εφαρμογων.Κατι ακομη οι εφαρμογες που εχει ειδη το 6680 κατα ποσο πιστευετε οτι ειναι χρησιμες ωστε να καταλμβανουν τοσο πολυ χωρο στον πολυτιμο χωρο της καρτας;
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον photographer 2.5 μου συμβαίνει το εξής κουφό:στο 3230 δουλεύει κανονικά, το ίδιο και στο 6630.Στο 6680 κάνει εγκατάσταση, μου εμφανίζει το εικονίδιο, αλλά μόλις τον ανοίξω μου δίνει μόνη επιλογή την αγορά του on-line, τίποτα άλλο δηλαδά ούτε την οθόνη προεπισκόπησης δεν μου βγάζει.Το πρόγραμμα είναι "εντάξει", δεν μπορώ να καταλάβω τι τρέχει.Επίσης μερικές εφαρμογές πάει να τις εγκαταστήσει αλλά τις διακόπτει, μετά υπάρχουν στη διαχείριση και από εκεί τις κάνει εγκατάσταση κανονικά.Δεν ξέρω τι φταίει, ίσως θέλει κανένα format η κάρτα μνήμης(ΑΤΡ).Τέλος επειδή κάπου αναφέρθηκε, όταν δουλεύει σε δίκτυο GSM εμφανίζει χρόνο κλήσης και όχι πακέτα δεδομένων.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

και μια κενουργια ανακαλυψη. με την καρτα του 6630 μου δουλευει μια χαρα.Ειχα διπιστωσει και αλλα προβληματα,οπως οταν πηγαινα να ενεργοποιησω την λειτουργια του βιντεο μου εβγαζε σφαλμα συστηματος , περασα καποια mp3 με το pc suite στο 6680 και δεν μπορουσα να τα δω απο την εκθεση,αλλα τα εβλεπα απο την διαχειριση αρχειων,το μονο αρχειο που δεν μπορουσα να ανοιξω απο την διαχειριση αρχειων ηταν ενα βιντεο που κολλουσε το κινητο στην προσπαθεια του ανοιγματος του και για να ξεμπλοκαρει ηθελε επανεκινηση.Ακομη και τα παιχνιδια που μου τα ανοιγε διαλυμενα και σε δυο μερη με την καρτα του 6630 που τα ειχα εγκαταστημενα μου τα ανοιγε κανονικοτατα.Καταλυγω στο συμπερασμα οτι φταιει για αλλη μια φορα η καρτα DV RS MMC της Νοκια.Και η καρτα του 6630 μου ειχε προβλημα και μετα απο πολλες προσπαθειες και περιπου 3 μηνες μου την αντικατεστησε ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙΣ MMC των κινητων σας γιατι τελικα ευθυνονται για πολλα προβληματα στα κενουργια κινητα της ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

και μια κενουργια ανακαλυψη. με την καρτα του 6630 μου δουλευει μια χαρα.Ειχα διπιστωσει και αλλα προβληματα,οπως οταν πηγαινα να ενεργοποιησω την λειτουργια του βιντεο μου εβγαζε σφαλμα συστηματος , περασα καποια mp3 με το pc suite στο 6680 και δεν μπορουσα να τα δω απο την εκθεση,αλλα τα εβλεπα απο την διαχειριση αρχειων,το μονο αρχειο που δεν μπορουσα να ανοιξω απο την διαχειριση αρχειων ηταν ενα βιντεο που κολλουσε το κινητο στην προσπαθεια του ανοιγματος του και για να ξεμπλοκαρει ηθελε επανεκινηση.Ακομη και τα παιχνιδια που μου τα ανοιγε διαλυμενα και σε δυο μερη με την καρτα του 6630 που τα ειχα εγκαταστημενα μου τα ανοιγε κανονικοτατα.Καταλυγω στο συμπερασμα οτι φταιει για αλλη μια φορα η καρτα DV RS MMC της Νοκια.Και η καρτα του 6630 μου ειχε προβλημα και μετα απο πολλες προσπαθειες και περιπου 3 μηνες μου την αντικατεστησε ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ.

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙΣ MMC των κινητων σας γιατι τελικα ευθυνονται για πολλα προβληματα στα κενουργια κινητα της ΝΟΚΙΑ.

Το θέμα είναι ότι εγώ έχω την ΑΤΡ 256 και ενώ στο 6630 πήγαινε ρολόι, τώρα στο 6680βγάζει τα προβληματάκια που γράφω παραπάνω.Άρα;Γενικό πρόβλημα των DV-RSMMC;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φιλε μου εχει ηδη κυκλοφορησει και η τιμη του ειναι καπου στα 560 €.

 

δεν το εχω δει ακόμη στα καταστήματα γι αυτό ρωτάω...

πολύ χάρηκα...

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δει ακόμη στα καταστήματα γι αυτό ρωτάω...

πολύ χάρηκα...

Άστα πολύ λίγα κομμάτια.Εγώ ανέβηκα από Σπάρτη στην Καλλιθέα-Σιβιτανίδου 34 σε Γερμανό(το έκλεισα τηλεφωνικά)578€.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ στο ότι αξίζει τα λεφτά του,απεναντίας.Απλά αναφέρθηκα σε κάποιον ο οποίος δεν χρειάζεται το 3G ,η αγορά του 6680 πιστεύω ότι δεν συμφέρει.

Btw ταξιδιωτης22 να σε προσέχω όταν είναι να το πουλήσεις να προλάβω,αν δεν το έχω αγοράσει μέχρι τότε :)

σαν εναλακτικη λυση υπαρχει και το 6681 μην το ξεχναμε

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα παραπάνω σας post, το Skyforce και το ExplodeArena ΔΕΝ δουλεύουν σε 6680 ακόμη. Το νέο παιχνίδι της ίδιας εταιρίας "SuperMiners" λειτουργεί κανονικά. Αναμένονται φυσικά και οι εκδόσεις των άλλων που θα λειτουργούν. Το φαινόμενο να τρέχει στο 6680 ενώ εγκαταστάθηκε αλλού, είναι για τον απλό εξής λόγο: Με την εγκατάσταση το παιχνίδι σώζει αρχεία ΚΑΙ στον δίσκο C του κινητού. Εκεί, το μπερδεύει μια και δεν είναι για τα 250.000 χρώματα του 6680. Είναι λογικό, κάτι που εγκαταστάθηκε σε 6630, σε κάποιες περιπτώσεις με την τοποθέτηση απλώς της κάρτας στο 6680, να τρέξει.

 

Πολλές κάρτες απεδείχθησαν προβληματικές (στο 6630), θεωρητικά ΜΟΝΟ οι Nokia κάρτες. Απαιτήστε από τις εταιρίες την δωρεάν αντικατάστασή τους, μια και το πρόβλημα έχει πλέόν γνωστοποιηθεί και οφείλεται σε δικά τους κατασκευαστικά faults.

 

SPIKEEE, προτείνω να ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ στην απόφασή σου για αγορά ενός 6680. Τα προβλήματα που αναφέρθηκαν για εφαρμογές, δεν υφίστανται, παρά μόνο σε περιπτώσεις εσφαλμένης εγκατάστασης ή προβληματικής συσκευής (η αρχείων που αλλάχθηκαν από άλλες εφαρμογές). Προσωπικά, και μετά από δοκιμή 50 περίπου εφαρμογών μέχρι τώρα, δεν αντιμετώπισα προβλήματα παρά μόνο σε ελάχιστες, ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΝΑΜΕΝΟΝΤΑΙ ΝΕΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ.

 

Μην ξεχνάμε ότι το κινητό είναι από τα καλύτερα της αγοράς, και αναμένεται να κάνει τρελές πωλήσεις, οπότε όλες οι εταιρίες για προχωρήσουν σε αναβάθμιση των προγραμμάτων τους, ώστε να υποστηρίζεται η συσκευή. Δεν έχει ούτε 2 εβδομάδες που κυκλοφόρησε... μην τα περιμένουμε όλα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο μου φαινεται που αντιμετωπιζετε προβλημα με Skyforce και το ExplodeArena,παραθετω και screenshots.Tι εκδοσεις εχετε?

Δεν αντιμετωπισα προβλημα με καθαρη εγκατασταση

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

file to minima sou me apogoitefse giati skeftomai na agoraso kinito me leitourgiko kai epeidi exei kai prositi timi skeftomouna gia nokia (endiaferomai kai gia SE p910i) tora to ksanaskeftomai

φιλε μου μεινε σταθερος στην γνωμη σου υπερ του 6680 και μην ακους τιποτα το κινητο δουλευει πολυ καλα,προσωπικα στο συνηστω που δεν βλεπω καθολου ασχετο τον εαυτο μου γυρω απο τα series 60 κινητα,μιλαμε το χω σαπισει το 6680 κι ομως δεν μου χει παρουσιασει κανενα προβλημα ουτε καν κολλημα,καποιες εφαρμογες απλα δεν ειναι συμβατες με το κινητο αλλα no problem θα βγουν και γι αυτο και πολυ συντομα μαλιστα,ορεξη μονο να χεις κι αρκετη μνημη για να του φορτωνεις αρχεια :D

 

 

Χα χα χα!!! έχουμε την ίδια αρώστια και μάλλον τα ίδια γούστα. Αν θυμάμαι καλά σε έχω συναντήσει και στο forum του samsung D500 & motorola V3! :)

ακριβως φιλαρακο μου :)

το d-500 παντως το χω τωρα 2 μηνες και κατι,παντως και το 6680 ειναι αστερι κινητο :)

 

 

To 6680 aksizei pera gia pera ta lefta toy.Prosferei tosa polla,poy h timh toy soy fainetai xamhlh,otan vlepeis syskeyes opos to P910 na kostizoyn 600 eyro kai vale...

φιλε μου ειναι ακριβως οπως τα λες τα πραγματα μιλαμε πως αν το παρεις θα κολλησεις ασχημα μαζι του κι ας εχεις νομιζω 6630 :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...