Jump to content

κινητα με notification led


Pantelosm
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.

καταρχην, αν το θεμα δεν εμπιπτει στην εν λογω κατηγορια θεματων, ας το μετακινησει αναλογως καποιος admin.

 

σκεφτηκα λοιπον να ανοιξω αυτο το θεμα, διοτι θεωρω οτι η υπαρξη του notification led αφορα πολυ κοσμο, κι εμενα φυσικα, και ειμαστε πολλοι που το θελουμε στις συσκευες μας, σε σημειο πολλες φορες να ειναι deal breaker η απουσια του.

 

επειδη λοιπον ειναι ενα χαρακτηριστικο που, τουλαχιστον εγω, δεν το βρηκα σε κανενα site αναζητησης συσκευων, και ειναι πολυ δυσκολο για καθε συσκευη που μας "γυαλιζει" αρχικα να μπαινουμε στο αντιστοιχο thread και να ρωταμε αν εχει notification led, οποιος εχει συσκευη που το διαθετει (θα βοηθουσε ακομα και το αντιθετο, δηλαδη να γραφουμε ποιες συσκευες ΔΕΝ εχουν...), ας μπει εδω να το δηλωσει.

 

βασικα αναφερομαι σε σχετικα καινουργιες συσκευες που κυκλοφορουν ακομα και ειναι διαθεσιμες για καθε ενδιαφερομενο.

εγω π.χ εχω το S5 neo, το οποιο ναι μεν εχει notification led αλλα δεν ειναι πλεον εμπορικα διαθεσιμο και δεν ξερω ποσο μπορει να βοηθησει καποιον αυτη η πληροφορια... (ισως για αγορα μεταχειρισμενου..).

 

ευχαριστω και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν όλα τα sony και νομιζω τα περισσότερα huawei,honor και samsung.

 

φιλε μου, καλο θα ηταν να αποφευγουμε τις γενικευσεις και να μιλαμε συγκεκριμενα.

για παραδειγμα, οσον αφορα τα samsung, ολη η σειρα Α καθως και ολη η σειρα J ΔΕΝ εχουν notification led...

αρα, τουλαχιστον για τα samsung, ο χαρακτηρισμος "περισσοτερα" σαφως και δεν ισχυει...

(για τα υπολοιπα ας τοποθετηθουν οσοι ξερουν...)

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου δεν αρκεί να εχει notifications led ένα κινητο αλλά αυτό να ειναι αρκετά φωτεινό προκειμένου να εξυπηρετεί τον σκοπό του...

 

Πάντως επειδή τα έχω ψάξει καθως με ενδιαφέρει και εμένα ρώτησε για οποία συσκευή θέλεις και σου λέω αν ξέρω

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδεα μια λιστα με κινητα 2015-2018 που διαθετουν λεντ ειδοποιησης. Θα προτεινα ο συντακτης του τοπικ να κανει στο 1ο του μηνυμα μια λιστα στο τελος, με τα μοντελα που το διαθετουν (οχι αυτα που δεν εχουν), η οποια θα αναβαθμιζεται οποτε χρειαζεται.
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά το blackberry passport. Και μάλιστα ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ. Το προγραμματίζεις να αλλάζει ότι χρώμα θες ανάλογα με την εφαρμογή.

 

Α ρε.... ΒΒ-OS πόσα χρόνια μπροστά από την εποχή σου ήσουν, και οι βλάκες σε άφησαν να πεθάνεις....

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνώμη μου δεν αρκεί να εχει notifications led ένα κινητο αλλά αυτό να ειναι αρκετά φωτεινό προκειμένου να εξυπηρετεί τον σκοπό του...

 

Πάντως επειδή τα έχω ψάξει καθως με ενδιαφέρει και εμένα ρώτησε για οποία συσκευή θέλεις και σου λέω αν ξέρω

 

αγαπητε, το θεμα το ανοιξα για ολους οσους ενδιαφερονται για το συγκεκριμενο χαρακτηριστικο οχι μονο για εμενα, οποτε αν θελεις ανεφερε εδω καποιες συσκευες που γνωριζεις οτι το διαθετουν.

να μην σε ενοχλω και συνεχεια, αλλα και να βοηθηθουν πολλοι φιλοι.

 

 

Ωραια ιδεα μια λιστα με κινητα 2015-2018 που διαθετουν λεντ ειδοποιησης. Θα προτεινα ο συντακτης του τοπικ να κανει στο 1ο του μηνυμα μια λιστα στο τελος, με τα μοντελα που το διαθετουν (οχι αυτα που δεν εχουν), η οποια θα αναβαθμιζεται οποτε χρειαζεται.

 

καλη σκεψη φιλε, αλλα δεν εχω ιδεα πως να φτιαξω την λιστα και να την αναβαθμιζω! χαχα!!

anyway, οταν αρχιζουν να μαζευονται αρκετες συσκευες, για να μην ξεχειλωσει το θεμα θα το ψαξω και για την λιστα.

 

Μα φυσικά το blackberry passport. Και μάλιστα ΠΟΛΥΧΡΩΜΟ. Το προγραμματίζεις να αλλάζει ότι χρώμα θες ανάλογα με την εφαρμογή.

 

Α ρε.... ΒΒ-OS πόσα χρόνια μπροστά από την εποχή σου ήσουν, και οι βλάκες σε άφησαν να πεθάνεις....

 

φιλε, ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα αν δεν κανω λαθος η συσκευη σου ειναι του 2014, επομενως δεν βοηθαει και πολυ καποιον που θελει να αγορασει καινουργια συσκευη. αν γνωριζεις για καποια απο τις συσκευες μετα το 2015, θα χαρουμε να μας το μεταφερεις

Link to comment
Share on other sites

samsung galaxy s6,s7,s8,s8+,Note 8
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

προς fouskmech

Αγαπητέ το 2011 αγόρασαν sony ericsson xperia ray το οποίο είχε ένα ελλειπτικό notification led στο κάτω μέρος του κινητού το οποίο αλλαζε χρώματα ανάλογα με την χρηση του.Οποτε που είχε πρωτοπορήσει η blakberry; Eνω υπηρχαν και εφαρμογές που μπορούσες να παίξεις με τα χρώματα του.Με συγχωρειτε για το λίγο off topic post μου.

Link to comment
Share on other sites

[OFFTOPIC]Φίλε @ad276 η "πρωτοτυπία" στα BB δεν ήταν το led το ίδιο. Η "πρωτοτυπία" ήταν το BB OS σε συνδυασμό με το hardware όπου το email θα σκάσει μόλις σου φτάσει και το notification led θα ανάψει ο κόσμος να χαλάσει (όχι ανάβει όποτε θέλει αυτό) αρκετά δυνατά (όχι π.χ. σαν του huawei mate 9 που πρέπει να εστιάσεις και να καρφώσεις βλέμμα για να το δείς) και στην σωστή συχνότητα (ανά περίπου 1,5 δευτερόλεπτα και όχι ανά πέντε που μου έχει τύχει σε lg g3 και τότε δεν έχει λόγο ύπαρξης) ώστε να το δεις σίγουρα. Ήταν business phones που υποστήριζαν απίστευτα καλά ότι είχε να κάνει με messaging. Αλλά, αιωνία η μνήμη τους :-). Και να σου πω και το άλλο, όταν τα σύγχρονα smartphones κάνουν παπάδες και δεν μπορούν να φτιάξουν ένα ledaki που να λειτουργεί σωστά...τότε η ΒΒ παραμένει πρωτότυπη στο θέμα αυτό. Συγγνώμη για το νοσταλγικό μου offtopic.[/OFFTOPIC] Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC συμφωνώ σε αυτά.Αλλά και το notification led που είχε το xperia ray ηταν αρκετά μεγαλο ώστε να μπορείς να το δεις.

ΟΝ TOPIC και για να έρθω στο κυρίως θέμα του topic,notification led έχουν τα huawei nova smart,honor6a και xiaomi redmi 4a

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και επίσης τα huawei p8 lite 2015,2016,2017

Link to comment
Share on other sites

Leeco Le Max 2. Το καλύτερο κινητό..

Έχει και n.led

Ψάξε γι αυτό πριν καταλήξεις

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Μη γίνει η συζήτηση ποιός έβαλε πρώτος πολύχρωμο λεντάκι....πάμε παρακάτω!
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

ελαβα email απο πλαισιο για το Xiaomi Mi Note 2, στα 399 ευρω.

εχει notification led??

 

αν δεν απατώμαι, όλα τα xiaomi έχουν ακόμα και τα φθηνά.. ρώτα βέβαια και στο νήμα της συσκευής

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα.

μαζεψα καποια Huawei που με ενδιαφερουν και θελω να μαθω αν εχουν notification led:

 

1. Honor 6x

2. Honor 8 Pro

3. Mate 10 Lite

4. Mate 9

5. P9 Plus

 

οποιος γνωριζει στα σιγουρα ας απαντησει ειτε θετικα ειτε αρνητικα.

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μη γίνει η συζήτηση ποιός έβαλε πρώτος πολύχρωμο λεντάκι....πάμε παρακάτω!

 

Ας το πάρει το ποτάμι.... Blackberry Passport (με 5 ή 6 χρώματα που το προγραμματίζεις ανάλογα με την εφαρμογή) ........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...