Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να είναι καλή η ιδέα της αγοράς του από seller της αμαζον...

Καλύτερη η αγορά από την αμαζον την ίδια...

Δεν ήρθε κάτι ακόμα από patch....

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Εγώ πάντως έριξα παραγγελία μέσα στις γιορτές από Playstore UK. Έτρεχε promotion -100 λύρες + δωρεάν μεταφορικά, οπότε βγήκε 780€ τελική για το 64αρι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 88%rating o seller.... επικίνδυνα πράγματα...

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Έχει 88%rating o seller.... επικίνδυνα πράγματα...

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Χρήστο, έχεις αγοράσει ποτέ από αμαζον :p, πολύ μποϊκοτάζ του κάνεις..

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, έχεις αγοράσει ποτέ από αμαζον :p, πολύ μποϊκοτάζ του κάνεις..

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Άπειρες φορές...και εξαιρετικό service. Δεν μπορώ να αγοράσω κάτι από seller την έχω πατήσει κάνα 2 φορές και τα λεφτά είναι πολλά για αγορά από sellers. Την γνώμη μου λέω, δεν θέλω να παρεξηγηθω, ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι του αρέσει αλλά εφιστούμε την προσοχή.

Αν έλεγε dispatch and sold by Amazon δεν θα το συζητήσουμε καν και γω από εκεί θα το αγόραζα και δεν θα ασχολιομουν καθόλου με το UK playstore.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Άπειρες φορές...και εξαιρετικό service. Δεν μπορώ να αγοράσω κάτι από seller την έχω πατήσει κάνα 2 φορές και τα λεφτά είναι πολλά για αγορά από sellers. Την γνώμη μου λέω, δεν θέλω να παρεξηγηθω, ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι του αρέσει αλλά εφιστούμε την προσοχή.

Αν έλεγε dispatch and sold by Amazon δεν θα το συζητήσουμε καν και γω από εκεί θα το αγόραζα και δεν θα ασχολιομουν καθόλου με το UK playstore.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

 

Κι απλα fullfilled by amazon να ειναι, εχεις την ιδια καλυψη.

Στην προκειμενη, για τον πωλητη που αναφερεται παραπανω, ουτε συζητηση. Δεν...;)

Κακες αξιολογησεις (το 88% ειναι κακιστο για αμαζον) και πιθανοτατα αποστολη απο Χονγκ Κονγκ με κουριερ (με ο,τι συνεπαγεται αυτο) ;)

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ποιο πωλητή συστηνετε για ,πιο ασφαλή,αγορά pixel 2 xl?

Ευχαριστώ.

 

Στο ισπανικό google store το έχει €959

https://store.google.com/es/product/pixel_2_xl?hl=en-GB

 

Στο αγγλικό/γαλλικό/γερμανικό google store δεν φαίνεται να το έχουν καθόλου

 

Στο αγγλικό άμαζον, υπάρχει το λινκ που έδωσα παραπάνω (που δεν είναι sold by amazon, με το κακό rating που ανέφεραν τα παιδιά παραπάνω)

 

Το Currys/PC World στην αγγλία το έχει 669 λίρες, ήτοι 750 ευρώ

https://www.currys.co.uk/gbuk/phones-broadband-and-sat-nav/mobile-phones-and-accessories/mobile-phones/google-pixel-2-xl-64-gb-just-black-10168732-pdt.html

(αλλά δεν στέλνει ελλάδα οπότε χρειάζεσαι κάποια υπηρεσία προώθησης)

 

Το Media Markt γερμανίας το έχει 939 ευρώ

http://www.mediamarkt.de/de/product/_google-pixel-2-xl-64-gb-just-black-2352166.html

(επίσης δεν νομίζω να στέλνει ελλάδα)

 

Εδώ στο skroutz το έχουν στα 1100 ευρώ (το 64gb), εγώ σοβαρά σκέφτομαι να ξεχάσω το pixel και να πάρω το note8 από ελλάδα που το έχουν 830 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ το note αλλά είναι πολλά τα υπέρ του pixel..

Στάνταρ 3ετη αναβάθμιση,καλύτερη κάμερα,ταχύτητα,stereo,root και εμφάνιση...

Υπάρχουν 128gb στο γερμανικό ebay ,σφραγισμένα ,γύρω στα 850-900,δεν ξέρω. ...

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτόμουν και εγώ το note αλλά είναι πολλά τα υπέρ του pixel..

Στάνταρ 3ετη αναβάθμιση,καλύτερη κάμερα,ταχύτητα,stereo,root και εμφάνιση...

Υπάρχουν 128gb στο γερμανικό ebay ,σφραγισμένα ,γύρω στα 850-900,δεν ξέρω. ...

 

Ναι, και εγώ για αυτούς τους λόγους κοιτάζω πρώτα για πίξελ

Συν ότι έχει Android 8 έναντι 7 του note, και άμεσα μηνιαία security updates (ενώ η samsung όταν το θυμηθεί), συν απεριόριστος χώρος στο google photos για φωτό και βίντεο.

Στην εμφάνιση όμως μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερο το note8, δείχνει πιο "premium" (αλλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία όταν βάλεις θήκη).

Επίσης στην κάμερα, συνολικά είναι καλύτερο το πίξελ (και μπορεί να καλυτερέψει και άλλο στην έκδοση 8.1) αλλά σε still photos ίσως υπερτερεί το note αλλά υστερεί στο βίντεο (αυτά βάση αυτών που γράφει το dxomark)

Επίσης το note έχει σαφώς ανώτερη ποιότητα οθόνης (την καλύτερη που υπάρχει) και ελαφρώς μεγαλύτερη, και είναι πιο αδιάβροχο, και έχει 3.5" υποδοχή ακουστικών.

Γενικά θα προτιμούσα το pixel, αλλά η περιορισμένη διαθεσιμότητά του και η τιμή του με έχουν κάνει να το ξανασκέφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και εγώ για αυτούς τους λόγους κοιτάζω πρώτα για πίξελ

Συν ότι έχει Android 8 έναντι 7 του note, και άμεσα μηνιαία security updates (ενώ η samsung όταν το θυμηθεί), συν απεριόριστος χώρος στο google photos για φωτό και βίντεο.

Στην εμφάνιση όμως μου φαίνεται ελαφρώς καλύτερο το note8, δείχνει πιο "premium" (αλλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία όταν βάλεις θήκη).

Επίσης στην κάμερα, συνολικά είναι καλύτερο το πίξελ (και μπορεί να καλυτερέψει και άλλο στην έκδοση 8.1) αλλά σε still photos ίσως υπερτερεί το note αλλά υστερεί στο βίντεο (αυτά βάση αυτών που γράφει το dxomark)

Επίσης το note έχει σαφώς ανώτερη ποιότητα οθόνης (την καλύτερη που υπάρχει) και ελαφρώς μεγαλύτερη, και είναι πιο αδιάβροχο, και έχει 3.5" υποδοχή ακουστικών.

Γενικά θα προτιμούσα το pixel, αλλά η περιορισμένη διαθεσιμότητά του και η τιμή του με έχουν κάνει να το ξανασκέφτομαι...

 

Εγώ το είδα από κοντά στο Λονδίνο που ήμουν.και όντως είναι σφαιρα.εδω το έχουν με καπέλο 200 ευρο.πακετο.και εγώ θα δώσω το note 8 και θα πάω σε pixel 2 xl. Εχω και κόλλημα με τα update. Αλλα απο κατασκευή είναι τούμπανο. Και επιτέλους θα σταματήσω να ξοδεύω λεφτά ψάχνοντας να βρω tempered glass για το note...

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Όποιος παντός βρει κάποια λύση σε ευρωπαϊκό μαγαζι με καλές αξιολογήσεις και τιμή ας ενημερώσει.....

Αλλά όχι με forward address κατευθείαν

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μεταξύ pixel και note:

Pixel: Ταχύτητα, μπαταρία, φωτογραφία, αναβάθμιση και χώρος για φωτογραφίες -ειδικά χαρακτηριστικά-

Note: Οθόνη, φωτογραφίες, επεκτασιμότητα, δίκαρτο, άτοκες(!), πενάκι, λοιπά έξτρα (ίριδα κλπ) -ειδικά χαρακτηριστικά-

Χοντρικά.

 

Επιπλέον ως τώρα είχα μόνο nexus πολλά χρόνια.

 

Σκέφτομαι -και δεν μπορώ να αποφασίσω δυστυχώς-.

Μία εδώ, μία εκεί...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα αγγλικό πολύ αξιόπιστο μαγαζί.

Αποστολή κάνει με express shipping και 1-2 εργάσιμες παραλαβή.

Βέβαια οι τιμές φαρμάκι :p

https://www.clove.co.uk/google-pixel-2-xl

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από myukmailbox σε ερώτηση αγοράς pixel 2 xl.

 

Hi Yiannis,

 

Thank you for your BuyForMe request.

 

Due to the high cost of this item, we will require a bank transfer as method of payment for this purchase.

 

Our handling fee for making the purchase will be 10% of the value of goods.

 

If you wish to proceed with this, I will email over our company bank details.

 

Kind Regards

Jamie Sheldon

MyUKmailbox Team

 

 

Ψάχνουν για μ@...ες

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση από myukmailbox σε ερώτηση αγοράς pixel 2 xl. ������

 

Hi Yiannis,

 

Thank you for your BuyForMe request.

 

Due to the high cost of this item, we will require a bank transfer as method of payment for this purchase.

 

Our handling fee for making the purchase will be 10% of the value of goods.

 

If you wish to proceed with this, I will email over our company bank details.

 

Kind Regards

Jamie Sheldon

MyUKmailbox Team

 

 

Ψάχνουν για μ@...ες

 

Δοκίμασε το forward2me

 

https://www.forward2me.com/

 

Αρκει το playstore να δεχθεί την αγγλική διεύθυνση που θα σου δώσει το forward2me (Νομίζω ότι το κόστος αποστολής είναι 50 ευρώ με DHL express. Καπού εκεί πρέπει να ήταν. Έχω αρκετό καιρό να το χρησιμοποιήσω)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το forward2me

 

https://www.forward2me.com/

 

Αρκει το playstore να δεχθεί την αγγλική διεύθυνση που θα σου δώσει το forward2me (Νομίζω ότι το κόστος αποστολής είναι 50 ευρώ με DHL express. Καπού εκεί πρέπει να ήταν. Έχω αρκετό καιρό να το χρησιμοποιήσω)

30€ είχε βγει εμένα για δύο κινητά το 2013 από αγγλικό playstore.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Δυστυχώς όλα τα forward services έχουν χρέωση για τις υπηρεσίες αγοράς για τρίτους, το οποίο μέχρι κάποιο threshold/όριο χρήματων υπάρχει η ελάχιστη χρέωση κάποιου ποσού (i.e. £20-£30) και από εκεί και πέρα η προμήθεια αγοράς, που συνήθως ποικίλει ανάλογα με την εταιρία και τις υπηρεσίες i.e. 10%-15% που κοινώς αν το προϊόν κοστίζει i.e. £700.00 η προμήθεια θα είναι ανάλογα £70.00 για το 10% ή £105.00 για το 15%. Συν σε όλα αυτά θα έρθει και θα προστεθεί και το κόστος μεταφορικών + Φ.Π.Α. όποτε η οποιαδήποτε έκπτωση έχει επιβληθεί από τον Retailer Seller στο εξωτερικό χάνεται αυτόματα από την αναγκαιότητα της πληρωμής των παραπάνω υπηρεσιών. Προσωπική συμβουλή πριν προβείτε στην οποιαδήποτε ενέργεια για την χρήση των παραπάνω υπηρεσιών επικοινωνήστε μαζί τους και ρωτήστε όποια απορία έχετε, ρωτήστε ότι ερώτηση έχετε είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν και θα σας απαντήσουν. Δεν υπάρχει περίπτωση να σας κρύψουν κάποια χρέωση, αλλά ωστόσο αν δεν έχετε κάνει την ερώτηση και δεν το γνωρίζεται, τότε, ίσως να βρεθείτε προ εκπλήξεως για επιπλέον χρεώσεις.

 

Σχετικά με ορισμένα μαγαζιά τα οποία αποστέλλουν απευθείας Ελλάδα (όπως το clove.co.uk που αναφέρθηκε πιο πάνω), είναι δυστυχώς αρκετά πιο ακριβά με την μόνη διαφορά ότι τα ίδια τα μαγαζιά σου εξασφαλίζουν την εγγύηση. Επομένως ότι χρειαστεί μελλοντικά από service το αποστέλλεις σε αυτούς και αυτοί συνεννοούνται με την Google για τις περεταίρω ενέργειες. Φυσικά με ότι συνεπάγεται για όλα τα έξοδα που θα χρειαστούν για την αποστολή από Ελλάδα καθώς και τις εσωτερικές αποστολές με την υπεύθυνη εταιρία Google (σε περίπτωση βλάβης). Και εδώ πάλι όπως ανέφερα παραπάνω επικοινωνήστε μαζί τους και ρωτήστε όποια απορία έχετε. Αξίζει να σας αναφέρω ότι πολλά τέτοια καταστήματα (όπως πιστεύω ότι ισχύει και στην Ελλάδα) έχουν και δικούς τους όρους επιστροφής ελλαττωματικών προϊόντων και γενικότερα τροποποιημένους όρους αγοράς και επιστροφής.

 

Η συσκευή πραγματικά είναι από τις καλύτερες που είχα, ωστόσο αν δεν διαμένεις σε κάποια χώρα που υπάρχει υποστήριξη για αγορά και after sale service/support, προφανώς υπάρχουν αρκετά εμπόδια τα οποία θα με έκαναν να σκεφτώ ξανά οποιαδήποτε ενέργεια αγοράς. Αν έχετε κάποιο άτομο το οποίο διαμένει σε μια από τις διαθέσιμες χώρες αγοράς και έχει την δυνατότητα να το αγοράσει για εσάς, τότε θα ήταν το ιδανικό σενάριο για να επωφεληθείτε και των «σωστών» προσφορών των οποίων τρέχουν στην αγορά του εξωτερικού από μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρονικών και κινητής τηλεφωνίας.

 

Φυσικά ο καθένας κρίνει όλα τα παραπάνω, βάση των δικών του προσωπικών και οικονομικών αναγκών και ουδέποτέ υπάρχει πρόθεση να επηρεάσω, θετικά ή αρνητικά για τον οποιοδήποτε λόγο. Απλά βλέποντας ότι στο συγκεκριμένο νήμα υπάρχουν περισσότερες σελίδες για ερωτήσεις περί αγοράς της συσκευής παρά για την ίδια την συσκευή και τον τρόπο λειτουργείας της, ίσως και αυτό να αποτελεί ένα επιπλέον στοιχείο για του μελλοντικούς αγοραστές.

 

Best Programmer.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, όσες φορές έχω αγοράσει κάτι από Αμερική - viabox - και από Αγγλία - myukmailbox - ποτέ δεν είχα πληρώσει κάτι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, όσες φορές έχω αγοράσει κάτι από Αμερική - viabox - και από Αγγλία - myukmailbox - ποτέ δεν είχα πληρώσει κάτι.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Τι εννοείς δεν έχεις πληρώσει κάτι; Δεν πλήρωσες μεταφορικά από την ψεύτικη διεύθυνση στην αληθινή σου στην Ελλάδα; Οι υπηρεσίες αυτές έχουν σαφείς χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπερδεύουμε την εντολή αγοράς (που εκεί μπορεί να παίζει προμήθεια)με την προώθηση του αντικειμένου σε αγγλική διεύθυνση;Το λέω γιατί κάποια στιγμή είχα πάρει για φίλο iPhone από το αγγλικό apple store και στο forward2me είχα πληρώσει max 50 ευρώ (μπορεί και λιγότερα*) για αποστολή Ελλάδα με DHL express shipping.

 

* Ο thanOs7 είχε πληρώσει 30 ευρώ για δυο τηλέφωνα.

 

Επίσης αυτο που πρέπει να ελεγχθεί ειναι αν το ηλεκτρονικό μαγαζί επιτρέπει την αποστολή σε τέτοιες διευθύνσεις.Το LEGO store για παράδειγμα ακυρώνει την παραγγελία και απαιτεί «κανονική» αγγλική διεύθυνση .Το apple store και το playstore δεν είχαν τέτοιο θέμα, τουλάχιστον όταν το είχα χρησιμοποιήσει εγώ.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν έχεις πληρώσει κάτι; Δεν πλήρωσες μεταφορικά από την ψεύτικη διεύθυνση στην αληθινή σου στην Ελλάδα; Οι υπηρεσίες αυτές έχουν σαφείς χρεώσεις.
Μεταφορικά ναι, από το po box μέχρι εδω.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχω βρεί sealed 128gb version σε αγγλικό και γερμανικό ebay στα 750€,το σκέπτομαι σοβαρά..

 

Αν είναι πωλητής με θετικές αξιολογήσεις,παρέχει δυνατότητα επιστροφής εντός 30 ημερών και είναι από Ευρώπη αποστολή δεν έχεις φόβο.

 

Απλά ρωτα αν παρέχει εγγυηση πχ σε περίπτωση στραβή που θα χρειαστεί service αν μπορείς να το στείλεις πίσω και να το πάει ο ίδιος σε επίσημο επισκευαστικό center της Google και αφού επισκευαστεί να στο στείλει πίσω.

 

Προσωπικά μόνο από Amazon(με τον ίδιο σαν πωλητή)θα τολμούσα αγορά σε google phone.

 

Σε καμία άλλη περίπτωση από οπουδήποτε αλλού.(ίσως εξαίρεση από clove Uk αλλά με διαβεβαίωση ότι αναλαμβάνουν το service)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...