Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το pixel 2 xl θα παίρνει ενημερώσεις και μετά το Android P? Έχω το Note 8 duos και σκέφτομαι να το δώσω αν βρω κάποιον να το ανταλλάξει με 2 XL το μόνο που με προβληματίζει είναι η οθόνη και η χωρητικότητα μιας και τώρα αν και είμαι με 64gb με μια microsd πάει άνετα στα 128gb ενώ το 2 XL μόνο σε 64gb συν το ότι δεν μπορώ να βάλω δεύτερη sim. Θα ήθελα την γνώμη σας αξίζει μόνο για τις αναβαθμίσεις να δώσω το Note ? Φαντάζομαι ότι το note 8 εφόσον με το ζόρι θα πάρει την Oreo 8.0 δεν πρόκειται να πάρει ούτε στα πιο τρέλα μου όνειρα την p
Link to comment
Share on other sites

Το pixel 2 xl θα παίρνει ενημερώσεις και μετά το Android P? Έχω το Note 8 duos και σκέφτομαι να το δώσω αν βρω κάποιον να το ανταλλάξει με 2 XL το μόνο που με προβληματίζει είναι η οθόνη και η χωρητικότητα μιας και τώρα αν και είμαι με 64gb με μια microsd πάει άνετα στα 128gb ενώ το 2 XL μόνο σε 64gb συν το ότι δεν μπορώ να βάλω δεύτερη sim. Θα ήθελα την γνώμη σας αξίζει μόνο για τις αναβαθμίσεις να δώσω το Note ? Φαντάζομαι ότι το note 8 εφόσον με το ζόρι θα πάρει την Oreo 8.0 δεν πρόκειται να πάρει ούτε στα πιο τρέλα μου όνειρα την p

 

Βγαίνει και το Pixel με 128GB. Σχετικά με τα updates, σίγουρα θα πάρει μέχρι το 2020 αναβαθμίσεις, καθώς αυξήθηκε το παράθυρο στα 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Το pixel 2 xl θα παίρνει ενημερώσεις και μετά το Android P? Έχω το Note 8 duos και σκέφτομαι να το δώσω αν βρω κάποιον να το ανταλλάξει με 2 XL το μόνο που με προβληματίζει είναι η οθόνη και η χωρητικότητα μιας και τώρα αν και είμαι με 64gb με μια microsd πάει άνετα στα 128gb ενώ το 2 XL μόνο σε 64gb συν το ότι δεν μπορώ να βάλω δεύτερη sim. Θα ήθελα την γνώμη σας αξίζει μόνο για τις αναβαθμίσεις να δώσω το Note ? Φαντάζομαι ότι το note 8 εφόσον με το ζόρι θα πάρει την Oreo 8.0 δεν πρόκειται να πάρει ούτε στα πιο τρέλα μου όνειρα την p
Δεν νομίζω ότι έχει ιδιαίτερο νόημα αυτή η αλλαγή.

 

Το note έχει καλύτερο hardware. Αν αντέχεις το λογισμικό της Samsung (δεν εννοώ την έκδοση αλλά το touchwiz και ένα σωρό bloatware/crapware) και το ότι δεν μπορείς να κάνεις ρουτ χωρίς να χάσεις την εγγύηση, καλύτερα μείνε στο note

Link to comment
Share on other sites

Το πιξελ θεωρώ υπερτερεί σε ηχεία, κάμερα, αυτονομία. Από την άλλη, το νοτε έχει οθόνη, πενάκι, dual sum+ micro sd, Jack 3.5mm και έξτρα λειτουργίες στο software κομμάτι. Ανάλογα τις ανάγκες, ο καθένας επιλέγει αυτό που του ταιριάζει περισσότερο.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το γυαλί domeglass μου κίνησε την περιέργεια από τα τόσα θετικά review....απλά φανταστικό....δεν έχω ξαναβάλει καλύτερο γυαλί.Κυριολεκτικα είναι σαν να έχεις την οθόνη χωρίς γυαλί...πριν φορούσα την ultimate shield....η διαφορά χαοτικη...μπορεί να είναι ακριβό και δύσκολο στην εγκατάσταση αλλά στο τέλος θα σας ανταμείψει!!fecfee1abd1596db13f61bb97f777154.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο από που το πήρες? Το ultimate μου είχε φανεί πολύ τίμιο και δυστυχώς χθες παρέλαβα ένα καινούργιο ίδιο αλλά την επόμενη φορά μπορώ να ρίξω μία παραγγελία.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο από που το πήρες? Το ultimate μου είχε φανεί πολύ τίμιο και δυστυχώς χθες παρέλαβα ένα καινούργιο ίδιο αλλά την επόμενη φορά μπορώ να ρίξω μία παραγγελία.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

amazon.co.uk αλλά και γενικά το έχουν βάλει όλα τα Amazon. Έτρεχε μια προσφορά 10% και το χτύπησα. To touch του με εντυπωσιάζει.

Το ultimate shield ναι τίμιο αλλά όταν το έβγαζα από το κινητό αμέσως καταλαβαίνεις ότι έχει εφαρμογή για να κολλήσει γύρω γύρω καθόλου εσωτερικά και έχει dot matrix κάτι που μειώνει το touch. εκτός από αυτό μειώνει τα χρώματα, έχει μεγάλη διαφορά.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, το είχα δει σε 2-3 ντίβες YouTubers και φαινόταν τούμπανο. Έχεις καμμιά φωτογραφία?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Έβγαλα μερικές με p10 plus.

Ποιο καλό είναι στην πράξη...επαλαμβανω το touch είναι σε άλλο πλανήτη.f3fc8382e68cb6c7064f54a334793426.jpg97e01de4ac1f0ce50c015f7f566f618d.jpg991246c213ff91e6ee24e4f2384f6d0f.jpg9115e304001b17dc6bbac65873f1472d.jpg

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προσωπικά μιλώντας είχα note 8 πήρα το pixel 2 xl και επέστρεψα πάλι σε note...

Οθονη-dual sim-spen και κάποιες ευκολίες του touchwiz με έκαναν να επιστρέψω...

 

Μέχρι ποτέ θα παίρνουν αναβαθμίσεις λίγο με ενδιαφέρει αφού να κρατήσω κινητό 2ετια έχω πολλά χρόνια...

 

Τα ηχεία ναι μεν είναι καλύτερα αλλά στον ήχο κλήσης δεν είναι δυνατά...

 

Επίσης η AoD display στο pixel έχει χαμηλό φωτισμό και δεν με πολύ βόλευε όσο του note...

Όπως και να έχει βέβαια μιλάμε για κορυφαία συσκευή που ειδικά στο θέμα μπαταρίας πολύ καλύτερο από note...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Ευτυχής κάτοχος του κινητού για λιγότερο απο 24 ώρες...

 

Εχω μια ερώτηση να κάνω: δεν εχω καταλάβει πως ακριβώς δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στο λαμπάκι led. Επισης δεν ακούω πάντα τον ήχο απτο viber οταν έρχεται μήνυμα.

 

Αυτό που θέλω να επιτύχω ειναι να μην εχω aod μόνιμα αναμμένο και οταν εχω μια ειδοποίηση να ανάβει το notification led. Τι πρέπει να κάνω?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση να κάνω: δεν εχω καταλάβει πως ακριβώς δουλεύουν οι ειδοποιήσεις στο λαμπάκι led.

 

Settings-Apps & Notifications-Notifications-Blink Light

 

Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Settings-Apps & Notifications-Notifications-Blink Light

 

Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση.

 

Αυτό που λες το έχω κάνει, αλλά όταν έρχεται μια ειδοποίηση στο viber για παράδειγμα, ανοίγει η οθόνη να την δείξει αλλά το notification led δεν ανάβει. Δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει καλά πως δουλεύει το σύστημα ειδοποιήσεων στν oreo...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το έχω κάνει, αλλά όταν έρχεται μια ειδοποίηση στο viber για παράδειγμα, ανοίγει η οθόνη να την δείξει αλλά το notification led δεν ανάβει. Δεν ξέρω αν το έχω καταλάβει καλά πως δουλεύει το σύστημα ειδοποιήσεων στν oreo...

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις-εφαρμογες-viber στην επιλογή ειδοποιήσεις αν έχει κάτι για το led ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο θήκη τι φοράτε?

 

Επίσης τζαμακι παίζει να μπαίνει στην οθόνη? Υπάρχει κάτι στο mediamarkt που βάζουν?

 

Γενικώς τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κοίτα από εξωτερικό να φέρεις κάτι. Εγώ έχω μια θήκη της νιλκιν με τζαμί της ultimate shield. Παραπάνω ένα άλλο μέλος έχει αναφέρει ένα τζαμί που θεωρείται το καλύτερο αλλά έχει 40€ σχεδόν.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο θήκη τι φοράτε?

 

Επίσης τζαμακι παίζει να μπαίνει στην οθόνη? Υπάρχει κάτι στο mediamarkt που βάζουν?

 

Γενικώς τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Bumper της Rhinoshield και στο ΧL και στο κανονικό.

Για τζαμάκι δεν ξέρω, το σκέφτομαι για το μεγάλο αλλά με προβληματίζει η κυρτή οθόνη.

 

Θάνο είσαι ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

Bumper της Rhinoshield και στο ΧL και στο κανονικό.

Για τζαμάκι δεν ξέρω, το σκέφτομαι για το μεγάλο αλλά με προβληματίζει η κυρτή οθόνη.

 

Θάνο είσαι ικανοποιημένος;

Το bumber αυτό προστατεύει καθολου πισω? Το χοντραίνει πολύ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το bumber αυτό προστατεύει καθολου πισω? Το χοντραίνει πολύ?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα bumpers είναι μόνο περιμετρικά. Επειδή έχει όμως "lip" δεν ακουμπάει το κινητό κάπου αν το αφήσεις κάτω.

Τώρα αν πέσει υπό γωνία και βρει κατευθείαν πάνω, δεν μπορει να το προστατέψει προφανώς. Αλλά για τις περισσότερες πτώσεις σε νορμάλ συνθήκες είναι οκ. Αλλιώς πρέπει να πάρεις θήκη.

Είναι πάντως πολύ ανθεκτικό και αρκετά λεπτό. Δεν το χοντραίνει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Τα bumpers είναι μόνο περιμετρικά. Επειδή έχει όμως "lip" δεν ακουμπάει το κινητό κάπου αν το αφήσεις κάτω.

Τώρα αν πέσει υπό γωνία και βρει κατευθείαν πάνω, δεν μπορει να το προστατέψει προφανώς. Αλλά για τις περισσότερες πτώσεις σε νορμάλ συνθήκες είναι οκ. Αλλιώς πρέπει να πάρεις θήκη.

Είναι πάντως πολύ ανθεκτικό και αρκετά λεπτό. Δεν το χοντραίνει πολύ.

Το καλό με αυτό είναι ότι το αναδεικνύει το χρώμα, μιας και εχω το panda...

 

Θα το σκεφτώ και βλέπω...

 

Κατευθείαν από τη σελίδα το αγόρασες? Αν όχι στείλε κανά λινκ

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απο θήκη τι φοράτε?

 

Επίσης τζαμακι παίζει να μπαίνει στην οθόνη? Υπάρχει κάτι στο mediamarkt που βάζουν?

 

Γενικώς τι προτείνετε?

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ στο δικό μου φοράω την https://buypeel.com/products/super-thin-pixel-2-case?variant=52717314771

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου φοράω την https://buypeel.com/products/super-thin-pixel-2-case?variant=52717314771

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Και απο τζαμακι?

 

Γενικά από την χρήση που κάνετε παρατηρείτε αν είναι ευαίσθητο σε γρατσουνιές στην οθόνη?

 

Για παράδειγμα το galaxy s8 που είχα έκανε για πλάκα αραχνιες, για πλάκα όμως

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bumper της Rhinoshield και στο ΧL και στο κανονικό.

Για τζαμάκι δεν ξέρω, το σκέφτομαι για το μεγάλο αλλά με προβληματίζει η κυρτή οθόνη.

 

Θάνο είσαι ικανοποιημένος;

Από εφαρμογή είναι άριστο. Δεν ξέρω αν θα σε βολεύει στο χέρι αλλά εγώ γενικά δεν έχω κάποιο θέμα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επίσημο service έχουμε στην Ελλάδα;;;
Όχι...

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...