Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hi guys,i am interested buying the Pixel 2 XL,since skroutz price is too high and reading your comments i thought i'd give a try from this two,i would love to have your help,im sorry that i typed in english because i am not Greek,thank you in advance

 

https://m.ebay.de/itm/Google-Pixel-2-XL-64GB-Schwarz-Weis-Black-Android-Smartphone-Oreo-Handy-White/352237369423?_mwBanner=1#shpCntId

 

https://m.clove.co.uk/google-pixel-2-xl price is approximately 867 euros.

Link to comment
Share on other sites

Clove uk

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Clove uk

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Επειδή σκέφτομαι και γω να το πάρω, το Clove είναι αξιόπιστο?

 

Σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις σε αυτούς και αυτοί το πάνε στην αντιπροσωπεία?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι και γω να το πάρω, το Clove είναι αξιόπιστο?

 

Σε περίπτωση βλάβης το στέλνεις σε αυτούς και αυτοί το πάνε στην αντιπροσωπεία?

 

Yep i placed an order yesterday and waiting for the device to come,they told me that if something happened within warranty period i can send the device and they will send it to google on my behalf and fix it and send it back to me.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αξιοπιστο site η καποιο αξιοπιστο πωλητη σε amazon η ebay που να εχετε εμπειρια ωστε να παρω το 2 xl?

Ας ειναι λιγο πιο τσιμπημενο φτανει να ειναι αξιοπιστος το clove ειναι οντως αξιοπιστο?

Ευχαριστω.

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου προτεινετε καποιο αξιοπιστο site η καποιο αξιοπιστο πωλητη σε amazon η ebay που να εχετε εμπειρια ωστε να παρω το 2 xl?

Ας ειναι λιγο πιο τσιμπημενο φτανει να ειναι αξιοπιστος το clove ειναι οντως αξιοπιστο?

Ευχαριστω.

Από το eBay μακριά πάντως...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Yep i placed an order yesterday and waiting for the device to come,they told me that if something happened within warranty period i can send the device and they will send it to google on my behalf and fix it and send it back to me.
Thank you

I'm going to order it in the next few days

Could you please let me know if everything is ok when you receive it?

Which color and memory size did you order?

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις για οποιον εχει χρονο...

 

1)Ξερετε ποια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων παιζει χωρις ρουτ?

 

2)Κανοντας ρουτ χανω εγγυηση?

 

3)Ο ταχυφορτιστης που εχω απ το note 8 ειναι οκ και για το pixel?

 

4)Ο χώρος που δινει στο google photos για ποσα χρόνια είναι?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις για οποιον εχει χρονο...

 

1)Ξερετε ποια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων παιζει χωρις ρουτ?

 

2)Κανοντας ρουτ χανω εγγυηση?

 

3)Ο ταχυφορτιστης που εχω απ το note 8 ειναι οκ και για το pixel?

 

4)Ο χώρος που δινει στο google photos για ποσα χρόνια είναι?

 

Ευχαριστω.

 

1)όχι

2)δεν χάνεις αρκεί να ξανακλειδωσεις τον bootloader

3)μπορεί δες πόσα αμπέρ είναι

4)εμένα μου δίνει μέχρι 16/1/21. Και μετά έχεις αλλά σε μικρότερο μέγεθος.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

1)όχι

2)δεν χάνεις αρκεί να ξανακλειδωσεις τον bootloader

3)μπορεί δες πόσα αμπέρ είναι

4)εμένα μου δίνει μέχρι 16/1/21. Και μετά έχεις αλλά σε μικρότερο μέγεθος.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1)Ειχα την εντυπωση οτι ο Acr παιζει...Θα το δω

2)Εχεις καποιον συγκεκριμενο οδηγο για ολη τη διαδικασια?Θα εχω προβλημα με nova tv-cosmote tv κλπ?

 

Επι την ευκαιρια ποια θηκη χρησιμοποιεις?

 

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

1)Ειχα την εντυπωση οτι ο Acr παιζει...Θα το δω

 

2)Εχεις καποιον συγκεκριμενο οδηγο για ολη τη διαδικασια?Θα εχω προβλημα με nova tv-cosmote tv κλπ?

 

 

 

Επι την ευκαιρια ποια θηκη χρησιμοποιεις?

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου.

 

 

 

Το acr παίζει μια χαρά. Δε χρειάζεται root.

 

Αν κανεις root η εφαρμογή της COSMOTE tv δεν τρέχει, αν υπάρχει κάποια πατέντα για να την ξεγελάσεις δε το γνωρίζω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

2)δεν χάνεις αρκεί να ξανακλειδωσεις τον bootloader

...

 

Έχω την εντύπωση ότι η Google έχει δηλώσει ότι στα τηλέφωνά της το ξεκλείδωμα του bootloader δεν αναιρεί την εγγύηση

 

Βέβαια δεν έχει κάποιο e-Fuse όπως το Note και μπορεί να ξανακλειδωθεί εύκολα, και τα image files είναι διαθέσιμα στην ιστοσελίδα της google αν κάποιος θέλει να το επαναφέρει σε αρχική κατάσταση μετά από εγκατάσταση custom rom, αλλά μπορεί αφενός να έχει πάθει μια ζημιά που δεν του επιτρέπει να το ξεκινήσει για να το ξανακλειδώσει, ή απλά να μην θέλει να σβήσει/αλλάξει τίποτα

 

...

2)Εχεις καποιον συγκεκριμενο οδηγο για ολη τη διαδικασια?

...

 

[GUIDE] Unlock/Flash/Root for the Pixel 2 XL (taimen)

https://forum.xda-developers.com/pixel-2-xl/how-to/guide-unlock-flash-root-pixel-2-xl-t3702418

 

 

...

Αν κανεις root η εφαρμογή της COSMOTE tv δεν τρέχει, αν υπάρχει κάποια πατέντα για να την ξεγελάσεις δε το γνωρίζω.

...

 

Αν χρησιμοποιήσει ως root το Magisk και ενεργοποιήσει το Magisk Hide στην εφαρμογή της cosmotetv, μήπως παίξει ?

Link to comment
Share on other sites

Τη φωτό που έχω βάλει στη lockscreen τη βγάζει πολύ κίτρινη όταν πχ με διπλό tap τσεκάρεις ειδοποιήσεις...Σας το κάνει και εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Τη φωτό που έχω βάλει στη lockscreen τη βγάζει πολύ κίτρινη όταν πχ με διπλό tap τσεκάρεις ειδοποιήσεις...Σας το κάνει και εσάς?

 

αν κατάλαβα καλα ειχες και το note 8 αξιζει το pixel 2 xl ?

Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις για οποιον εχει χρονο...

 

1)Ξερετε ποια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων παιζει χωρις ρουτ?

 

2)Κανοντας ρουτ χανω εγγυηση?

 

3)Ο ταχυφορτιστης που εχω απ το note 8 ειναι οκ και για το pixel?

 

4)Ο χώρος που δινει στο google photos για ποσα χρόνια είναι?

 

Ευχαριστω.

 

3) Θα μπορείς να φορτίσεις, αλλά δεν θα φορτίζεις γρήγορα. Εκτός κι αν κάνω λάθος, το Note 8 έχει κάτι αντίστοιχο στο QC (Quick Charging) της Qualcomm. Τα Pixel φορτίζουν με το PD για USB-C. Είναι διαφορετικός τρόπος και χρειάζεται να έχεις τέτοιον φορτιστή (υπάρχουν εκτός από αυτόν που σου δίνει η Google και άλλοι 3rd party).

Link to comment
Share on other sites

αν κατάλαβα καλα ειχες και το note 8 αξιζει το pixel 2 xl ?

Σήμερα πήρα το pixel...Είναι νωρίς να πω...

Μιλάμε για κορυφαίου επιπέδου συσκευές έτσι κι αλλιώς...

Λείπει το πενάκι απ το xl απ την άλλη όμως το σχήμα της οθόνης και το μέγεθος με βολεύει πολύ περισσότερο...

Καλύτερα ηχεία απ το note.

Επίσης έχω την αίσθηση πολύ καλύτερη μπαταρία αλλά αυτό είναι νωρίς...Στη στήσιμο πάντως έπεφτε πολύ πιο αργά απ το note...

Επίσης πιο βούτυρο Η αίσθηση αλλά και το note εξαιρετικά πήγαινε...

 

Απ την εικόνα που έχω και είναι μόνο μιας μέρας αν δε θες πενάκι και dual sim παίρνεις pixel...

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ από Clove

Για να δούμε ... :-)

 

3) Θα μπορείς να φορτίσεις, αλλά δεν θα φορτίζεις γρήγορα. Εκτός κι αν κάνω λάθος, το Note 8 έχει κάτι αντίστοιχο στο QC (Quick Charging) της Qualcomm. Τα Pixel φορτίζουν με το PD για USB-C. Είναι διαφορετικός τρόπος και χρειάζεται να έχεις τέτοιον φορτιστή (υπάρχουν εκτός από αυτόν που σου δίνει η Google και άλλοι 3rd party).

 

Πόση ώρα παίρνει η πλήρης φόρτιση με το δικό του φορτιστή ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα είχε αγγλικό φορτιστή χρησιμοποιώ ταχύ φορτιστή της Belkin που είχα και στο note...Φορτίζει γρήγορα πάντως απλά νομίζω αργεί απ το 90 στο 100 αλλά θα το δω...Μια φόρτιση όλη και όλη...

 

Υ.Γ.Στο clove δεν παίζονται...Παρήγγειλα Πέμπτη μεσημέρι και Παρασκευή μεσημέρι το είχα με Dhl.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα είχε αγγλικό φορτιστή χρησιμοποιώ ταχύ φορτιστή της Belkin που είχα και στο note...Φορτίζει γρήγορα πάντως απλά νομίζω αργεί απ το 90 στο 100 αλλά θα το δω...Μια φόρτιση όλη και όλη...

...

 

Από το 90 στο 100 οκ, αλλά για παράδειγμα από το 10 στο 70, πόσο κάνει?

 

Στις προδιαγραφές στην ιστοσελίδα της Google γράφουν:

 

Up to 7 hours of battery on 15 minutes of charging²

²Battery use statistics are approximate and represent a mixed use of talk, standby, web browsing and other features, with always-on display off, according to an average user profile as defined by Google. Uses that involve an active display or data usage will use battery more quickly; actual results may vary. Charging rates are based on use of the included charger.

 

Όταν είναι άδειο, μέχρι που πάει σε 15' ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσα είχε αγγλικό φορτιστή χρησιμοποιώ ταχύ φορτιστή της Belkin που είχα και στο note...Φορτίζει γρήγορα πάντως απλά νομίζω αργεί απ το 90 στο 100 αλλά θα το δω...Μια φόρτιση όλη και όλη...

 

Υ.Γ.Στο clove δεν παίζονται...Παρήγγειλα Πέμπτη μεσημέρι και Παρασκευή μεσημέρι το είχα με Dhl.

 

Γιατί δεν παίρνεις απλά έναν αντάπτορα για τον αγγλικό φορτιστή να τελειώνει η υπόθεση;

Πάντα είναι καλύτερο να φορτίζεις με το δικό του.

Πάντως σε περίπτωση που θέλετε να αγοράσετε 3rd party π.χ. αυτοκινήτου κτλ, δείτε να είναι κάτι που υποστηρίζει PD.

 

Παράγγειλα και εγώ από Clove

Για να δούμε ... :-)

 

 

 

Πόση ώρα παίρνει η πλήρης φόρτιση με το δικό του φορτιστή ?

 

Έχω το Pixel 2 και όχι το XL, οπότε δεν μπορώ να σου πω. Στην αρχή φορτίζει πολύ γρήγορα και μετά η Google το περιορίζει σε ταχύτητα φόρτισης για να προστατεύει τη μακροβιότητα της μπαταρίας. Δεν είναι ό,τι πιο γρήγορο δηλαδή σε φόρτιση προς το τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το pixel...Είναι νωρίς να πω...

Μιλάμε για κορυφαίου επιπέδου συσκευές έτσι κι αλλιώς...

Λείπει το πενάκι απ το xl απ την άλλη όμως το σχήμα της οθόνης και το μέγεθος με βολεύει πολύ περισσότερο...

Καλύτερα ηχεία απ το note.

Επίσης έχω την αίσθηση πολύ καλύτερη μπαταρία αλλά αυτό είναι νωρίς...Στη στήσιμο πάντως έπεφτε πολύ πιο αργά απ το note...

Επίσης πιο βούτυρο Η αίσθηση αλλά και το note εξαιρετικά πήγαινε...

 

Απ την εικόνα που έχω και είναι μόνο μιας μέρας αν δε θες πενάκι και dual sim παίρνεις pixel...

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ θα το εκτιμούσα να μ ελεγες την γνωμη σου κ οταν βγαλεις πιο ολοκληρωμένη άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης παιδιά είναι χαμηλός η μου φαίνεται?

Επίσης σε μένα ακούγεται απ το ένα ηχείο το κάτω...Εσάς?

Ο ήχος κλήσης δεν ακούγεται στέρεο..

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης παιδιά είναι χαμηλός η μου φαίνεται?

Επίσης σε μένα ακούγεται απ το ένα ηχείο το κάτω...Εσάς?

Και από τα δύο..

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...