Jump to content

Επιλογη low budget συσκευής 90-100 ευρώ


kalamakiotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) 90-100 ευρω

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε. 5΄

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ,μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος. αρκει να ειναι Αθηνα

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g ,

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc? =απο αυτα τιπτα δεν ειναι απαραίτητο.

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα;=δεν ξερω καν τη ειναι το φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono.

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια.'Δεν εχω πολλες απιατησης για φωτογραφεία ,ποιο πολυ ανετο σε εφαρμογες και gaming θα το ηθελα΄

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη. αφου μου βγηκε οφ το dogee x5pro (λογο βλαβης στο φυσακι φορτισης) που ειχα παρει πριν κανα εναμιση ετος απο κινα τωρα εχω προσωρινα το παλιο μου samsung s advance

Προτιμω να το παρω απο σκρουτζομαγαζο ,δε θα ειχα προβλημα και απο κινα αλλα εχω διαβασει οτι πλεων εχει κοστος τελωνιου και ισως να μην συμφερει...

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις redmi 4a και εισαι οκ

Το απολυτο vfm στην κατηγορια του

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

+1

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

:p Το περιμενα οτι θα μου λεγατε για Χιaomi, ειδα 2 τηλεφωνα ....

Να επιλεξω το 1ο με 3ραμ και 16ρομ η το 2ο με 2 ραμ και 32 ρομ ???

Επιλογη 1) https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_452985.html?wid=37

Επιλογη 2) https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_623412.html?wid=4

η μηπως για 15 ευρώ αξιζει να το πάρω απο εδώ σε 2 μέρες μεσα και με την υποτυπώδη εγγύηση του σκρουτζομαγαζου :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις στο πρώτο λινκ, εκτός από αρχαίο είναι και out of stock, οπότε καλύτερα ξέχνα το. Στο δεύτερο ερώτημα σου, αν η διαφορά είναι μόνο 15€, πάρε το από Ελλάδα να ξεμπερδεύεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα απο ελλαδα να το πάρεις. Αν είχε 30€ διαφορα τον συζητούσαμε...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λιγο πριν φτασω στο ταμειο μου γενηθηκε η εξης απορια ...

το xiaomi redmi 4a με 32gb το βρισκω στα 110 (υπαρχει και φτηνοτερα αλλα το ψαχνω σε gold) αλλα σε πολυ κοντινα χρηματα στα 125 ευρω ειδα και το xiaomi 4x αλλα με την 16αρα μνημη και 2ραμ μηπως να επιλεξω το οκταπυρηνο και ας εχει μικροτερη μνημη ? ειναι και πολυ ποιο στιβαρο ως κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Το 4x έχει δαχτυλικό, καλύτερο επεξεργαστή, μεγαλύτερη μπαταρία, καλύτερη κάμερα και ενδεχομένως μεγαλύτερη ram (αναλόγως ποια από τις 2 εκδόσεις πάρεις). Σαφέστατα και είναι ανώτερο. ;) Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...