Jump to content

Επιλογή κινητού


wiowia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Μιας και είμαι σε αναζήτηση κινητού να ρωτήσω και εγώ μια γνώμη για να καταλήξω κάπου.

Έχω καταλήξει λοιπόν σ' αυτά τα 3 αν και το G5 plus είναι λίγο δυσεύρετο στην Ελλάδα ίσως να μπει στη θέση του το G5s.

1)Xiaomi mi A1 ~185€

2)Honor 6x =199€

3)Moto G5 Plus ~250€

Δεν θα ήθελα κάποια άλλη πρόταση για να μην υπάρξει περαιτέρω μπέρδεμα.

Ποιο προτείνεται λοιπόν με βάση κατά σειρά προτεραιότητας:

1)Κάμερα (φώτο,Όχι τόσο βίντεο)

2)lag free

3)Ταχύτητα

4)Ποιότητα κατασκευής

Link to comment
Share on other sites

Αν δε νοιάζεσαι για εγγύηση κλπ, είναι πολύ καλή τιμή, τσίμπα το. Μόνο προσοχή, μέθοδο αποστολής να διαλέξεις το priority direct mail για να μην πληρώσεις τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μιας και είμαι σε αναζήτηση κινητού να ρωτήσω και εγώ μια γνώμη για να καταλήξω κάπου.

Έχω καταλήξει λοιπόν σ' αυτά τα 3 αν και το G5 plus είναι λίγο δυσεύρετο στην Ελλάδα ίσως να μπει στη θέση του το G5s.

1)Xiaomi mi A1 ~185€

2)Honor 6x =199€

3)Moto G5 Plus ~250€

Δεν θα ήθελα κάποια άλλη πρόταση για να μην υπάρξει περαιτέρω μπέρδεμα.

Ποιο προτείνεται λοιπόν με βάση κατά σειρά προτεραιότητας:

1)Κάμερα (φώτο,Όχι τόσο βίντεο)

2)lag free

3)Ταχύτητα

4)Ποιότητα κατασκευής

Κανένα απ τα παραπάνω τα 2 πρωτα εχουν υψηλο SAR και το τελευταιο ειναι μαπα παρε το LG G6

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απ τα παραπάνω τα 2 πρωτα εχουν υψηλο SAR και το τελευταιο ειναι μαπα παρε το LG G6

Μάπα το G5 plus??

Σε reviews που έχω διαβάσει το βγάζουν πάρα πολύ καλό.

Όσο για το g6,επισήμανα πιο πάνω ότι δεν θέλω κάποιο άλλο γιατί μετά θα μαζευτούν καμία 10αρια κινητά και δεν θα αποφασίσω ποτέ.

Συν του ότι μου προτείνεις κινητό πάνω από 400€ όταν το ακριβότερο που έχω βάλει κοστίζει 250€

Link to comment
Share on other sites

Το moto g5 plus "μάπα"; Έχει καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα από το honor 6x.

 

Εγώ θα λεγα αντί για το g6 να πάρει το pixel 2. Ακόμα καλύτερο; :p :)

 

Πέραν της πλάκας, από ότι κατάλαβα το ταβάνι του φίλου είναι κοντά 250. Οπότε τα 400 κάτι ευρώ που έχει το g6 (ή 1000 ευρώ του pixel 2 που είπα αστειευόμενος :p) είναι μάλλον εκτός budget

 

Αν θέλει ο φίλος ας συμπληρώσει αυτή τη φόρμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το moto g5 plus "μάπα"; Έχει καλύτερο επεξεργαστή και κάμερα από το honor 6x.

 

Εγώ θα λεγα αντί για το g6 να πάρει το pixel 2. Ακόμα καλύτερο; :p :)

 

Πέραν της πλάκας, από ότι κατάλαβα το ταβάνι του φίλου είναι κοντά 250. Οπότε τα 400 κάτι ευρώ που έχει το g6 (ή 1000 ευρώ του pixel 2 που είπα αστειευόμενος :p) είναι μάλλον εκτός budget

 

Αν θέλει ο φίλος ας συμπληρώσει αυτή τη φόρμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

Θα προτιμήσω το xl..

Edited by wiowia
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βίντεο δεν με απασχολεί..θα ήθελα όμως να μπορεί να βγάλει αξιοπρεπεστατες φωτογραφίες..

Το mi γι'αυτό το φοβόμουν για να πω την αλήθεια μιας και η xiaomi ενώ βγάζει δυνατά κινητά στις κάμερες απογοητεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριτικό που είδα σε σχέση με honor 6x είναι ενα κλικ πάνω η πίσω κάμερα αλλά ένα κλικ κάτω η μπροστινή ενώ επιπλέον έχεις και οπτικο ζουμ. Οπότε εκτός και αν σε νοιάζει περισσότερο η σελφοκάμερα, καλύτερα το mi a1. Αν μάλιστα ασχολείσαι με ρουτ, είναι συμβατός τόσο ο επεξεργαστής όσο και το λογισμικό με το port της κάμερα του google pixel που βελτιωνει κατά πολύ τις νυχτερινές.

 

Πάντως η xiaomi έχει πλέον και κάποια κινητά με καλές κάμερες. Για παράδειγμα το Mi5s που το είχα για κάποιο καιρό έχει απο τις καλύτερες κάμερες που χω πιάσει (καλύτερη από honor 8)

Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριτικό που είδα σε σχέση με honor 6x είναι ενα κλικ πάνω η πίσω κάμερα αλλά ένα κλικ κάτω η μπροστινή ενώ επιπλέον έχεις και οπτικο ζουμ. Οπότε εκτός και αν σε νοιάζει περισσότερο η σελφοκάμερα, καλύτερα το mi a1. Αν μάλιστα ασχολείσαι με ρουτ, είναι συμβατός τόσο ο επεξεργαστής όσο και το λογισμικό με το port της κάμερα του google pixel που βελτιωνει κατά πολύ τις νυχτερινές.

 

Πάντως η xiaomi έχει πλέον και κάποια κινητά με καλές κάμερες. Για παράδειγμα το Mi5s που το είχα για κάποιο καιρό έχει απο τις καλύτερες κάμερες που χω πιάσει (καλύτερη από honor 8)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ,πάω για το A1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...