Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς slide down; Α το μονο που με έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το face unlock πριν ξεκλειδωνε με γυαλιά ηλιου τωρα οχι, αλλα στο σκοταδι τωρα ξεκλειδωνει κατευθειαν ενω πριν στο σκοταδι ουτε για πλακα..... Τι να πω περιεργα πραγματα...

 

οταν εισαι στην κεντρικη οθονη και κανεις μια κατω στο κεντρο π.χ να κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά όπως ήταν πριν γιατί άλλαξε κάτι που δεν το ξέρω!!!!
εννοώ να κανεις μια κατω στο κεντρο της οθονης οχι να πας το δαχτυλο τερμα πάνω... ειναι πολύ εύχρηστο σε αλλα launcher που υπάρχει..... αν το κανεις μια κατω στο κέντρο της οθόνης σου βγαζει αναζήτηση εφαρμογών

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάει στην Αναζήτηση και στις προτάσεις εφαρμογών όπως ήταν
οκ φίλε μου σ'ευχαριστω!!!! Αν βρεις χρονο ανέβασε κιαλλα δείγματα με νεα futures

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε γενικές γραμμές η 9 και το EMUI 9 της Huawei πάει πολύ καλά δεν εχω δει κάποιο lag στην καθημερινή χρήση και το ψάχνω συνέχεια τα πάντα όλα... (Εκτός από αυτό που ανέφερα για το face unlock) και είναι ακόμη beta!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά σε γενικές γραμμές η 9 και το EMUI 9 της Huawei πάει πολύ καλά δεν εχω δει κάποιο lag στην καθημερινή χρήση και το ψάχνω συνέχεια τα πάντα όλα... (Εκτός από αυτό που ανέφερα για το face unlock) και είναι ακόμη beta!

 

Στην 9 τι εκδοση kernel εχουν;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση παιδιά, σε παλιά κινητά στη φωτογραφική υπήρχε η επιλογή Σπορ,

για φωτογραφιές στις οποίες υπήρχε έντονη κίνηση, στο δικό μας υπάρχει κάπου αυτή η επιλογή..?

Η' με πιο τρόπο μπορούμε να τραβήξουμε φωτογραφίες χωρίς να υπάρχει το θόλωμα από την

έντονη κίνηση του αντικειμένου..?

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το κινητό κάποιο καιρό και δυστυχώς η αυτονομία του είναι η μισή από το προηγούμενό μου κινητό. Πόσες ώρες οθόνης σας βγάζει; Γιατί εγώ έχω 2 τελευταίες φορτίσεις που βγάζει 4,5 ώρες. + ότι η AOD τρώει τη μπαταρία απίστευτα. Με Wifi και ελάχιστα data, χωρίς AOD, έφτασα και 6 ώρες. Αλλά αν χρησιμοποιήσεις λίγο GPS, το πράγμα πέφτει επικίνδυνα.. Επίσης, μάλλον έκανα κακή επιλογή που το πήρα γιατί η κάμερα η μπροστινή με ενδιαφέρει στο βίντεο. Τραγουδάω και παίζω κιθάρα και ό,τι βίντεο τράβηξα νομίζω έχει υποδεέστερο ήχο από Xiaomi Mi4, ναι αυτό του 2014.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Με ποιόν τρόπο μπορούμε να έχουμε το νέο widget της Google? Εννοώ αυτό με τις στρογγυλεμένες άκρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρατηρώ το εξής πρόβλημα.

Μόλις ανοίγω το bt παρατηρώ ότι κολλάει το WiFi και πάει πολύ αργά.

Είμαι με την 150, αλλά το έκανε και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Το έχει αντιμετωπίσει κανεις;. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Παρατηρώ το εξής πρόβλημα.

Μόλις ανοίγω το bt παρατηρώ ότι κολλάει το WiFi και πάει πολύ αργά.

Είμαι με την 150, αλλά το έκανε και στις προηγούμενες εκδόσεις.

Το έχει αντιμετωπίσει κανεις;. Ευχαριστώ.

 

To WiFi και το BT χρησιμοποιουν την ιδια κεραια και γιαυτο γινεται αυτο, δεν μπορεις να κανεις κατι περαν του να κλεινεις το BT οταν θες WiFi.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

To WiFi και το BT χρησιμοποιουν την ιδια κεραια και γιαυτο γινεται αυτο, δεν μπορεις να κανεις κατι περαν του να κλεινεις το BT οταν θες WiFi.

 

Δηλαδή είναι φυσιολογικό;

Σε όλες τις συσκευές συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

To WiFi και το BT χρησιμοποιουν την ιδια κεραια και γιαυτο γινεται αυτο, δεν μπορεις να κανεις κατι περαν του να κλεινεις το BT οταν θες WiFi.

 

δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα ναι ειναι στο ίδιο ic αλλα για να εχει conflict 2 περιπτώσεις υπάρχουν

 

1. να υπάρχουν παρεμβολές από έξω (κάποια συσκευή με ίδιες συχνότητες) αυτό μπορεί να το διαπιστώσει αν κάνει το ίδιο σε άλλο σπίτι τελείως η αλλο μέρος

2. αν κανει τα ιδια κατα 99% εχει θεμα το ic (με λιγα λογια θελει αλλαγη μητρικής) (θα το διαπιστοσει αν κανει factory reset και δεν αλλαξει τπτ)

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα ναι ειναι στο ίδιο ic αλλα για να εχει conflict 2 περιπτώσεις υπάρχουν

 

1. να υπάρχουν παρεμβολές από έξω (κάποια συσκευή με ίδιες συχνότητες) αυτό μπορεί να το διαπιστώσει αν κάνει το ίδιο σε άλλο σπίτι τελείως η αλλο μέρος

2. αν κανει τα ιδια κατα 99% εχει θεμα το ic (με λιγα λογια θελει αλλαγη μητρικής) (θα το διαπιστοσει αν κανει factory reset και δεν αλλαξει τπτ)

 

Το κάνει παντού.

Το έκανε από την αρχή που το πήρα.

Να το στείλω για εγγύηση;

Ή factory reset πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει παντού.

Το έκανε από την αρχή που το πήρα.

Να το στείλω για εγγύηση;

Ή factory reset πρώτα;

 

https://forum.xda-developers.com/mediapad-m5/help/wifi-speed-slow-bluetooth-t3767604

 

Καποιος λεει οτι μπορεις να δοκιμασεις σε WiFi 5Ghz αλλα το προβλημα ειναι γενικο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/mediapad-m5/help/wifi-speed-slow-bluetooth-t3767604

 

Καποιος λεει οτι μπορεις να δοκιμασεις σε WiFi 5Ghz αλλα το προβλημα ειναι γενικο.

 

αν θα ηταν γενικο θα το εκανε και στο δικο μου σωστά? εγω εχω μονημα smartband(huawei fit s1 ) + ακουστικά bluetooth (MEIZU EP51) και είμαι και μόνιμα στο wifi και στην δουλειά και στο σπίτι, διαφορά με και χωρις bluetooth δεν υπάρχει κάποια

το ιδιο και στο mate 9 το ιδιο και στο note 9 που το ειχα λιγο

 

και κανονικα ετσι πρέπει εκτος και αν μηλαμε για διαφορες στην ταχύτητα τάξις μου κατεβαζε με 3 mb sec(27mbit) τωρα κατεβαζει με 2.8(25 mbit) εκει είναι λογικό

αλλα για να λει αιτηθεί διαφορά ........

 

αλλη μια μικρη περίπτωση να εχει θέμα η συσκευή bluetooth που συνδεετε

 

ουσιαστικά όταν υπάρχει περίπτωση να μπλακει η συχνότητα blu με το wifi γινεται συνήθως renegotitation με bluetooth συσκευή ώστε να μιν μπερδεύονται αν η συσκευή bluetooth ειναι κάνα χρεπη χωρίς να πληρεί της δυαντοτιτες αυτες τοτε ναι μπορει να γινει αυτο

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

αν θα ηταν γενικο θα το εκανε και στο δικο μου σωστά? εγω εχω μονημα smartband(huawei fit s1 ) + ακουστικά bluetooth (MEIZU EP51) και είμαι και μόνιμα στο wifi και στην δουλειά και στο σπίτι, διαφορά με και χωρις bluetooth δεν υπάρχει κάποια

το ιδιο και στο mate 9 το ιδιο και στο note 9 που το ειχα λιγο

 

και κανονικα ετσι πρέπει εκτος και αν μηλαμε για διαφορες στην ταχύτητα τάξις μου κατεβαζε με 3 mb sec(27mbit) τωρα κατεβαζει με 2.8(25 mbit) εκει είναι λογικό

αλλα για να λει αιτηθεί διαφορά ........

 

αλλη μια μικρη περίπτωση να εχει θέμα η συσκευή bluetooth που συνδεετε

 

ουσιαστικά όταν υπάρχει περίπτωση να μπλακει η συχνότητα blu με το wifi γινεται συνήθως renegotitation με bluetooth συσκευή ώστε να μιν μπερδεύονται αν η συσκευή bluetooth ειναι κάνα χρεπη χωρίς να πληρεί της δυαντοτιτες αυτες τοτε ναι μπορει να γινει αυτο

 

Κοιτα εγω δεν θα "τσακωθω" μαζι σου για τοσο ανουσιο λογο. ΟΚ εφοσον υπαρχει προβλημα κι εσυ ξερεις τοτε βοηθησε τον ή μπορει να το παει στο service να του το επισκευασουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

αν θα ηταν γενικο θα το εκανε και στο δικο μου σωστά? εγω εχω μονημα smartband(huawei fit s1 ) + ακουστικά bluetooth (MEIZU EP51) και είμαι και μόνιμα στο wifi και στην δουλειά και στο σπίτι, διαφορά με και χωρις bluetooth δεν υπάρχει κάποια

το ιδιο και στο mate 9 το ιδιο και στο note 9 που το ειχα λιγο

 

και κανονικα ετσι πρέπει εκτος και αν μηλαμε για διαφορες στην ταχύτητα τάξις μου κατεβαζε με 3 mb sec(27mbit) τωρα κατεβαζει με 2.8(25 mbit) εκει είναι λογικό

αλλα για να λει αιτηθεί διαφορά ........

 

αλλη μια μικρη περίπτωση να εχει θέμα η συσκευή bluetooth που συνδεετε

 

ουσιαστικά όταν υπάρχει περίπτωση να μπλακει η συχνότητα blu με το wifi γινεται συνήθως renegotitation με bluetooth συσκευή ώστε να μιν μπερδεύονται αν η συσκευή bluetooth ειναι κάνα χρεπη χωρίς να πληρεί της δυαντοτιτες αυτες τοτε ναι μπορει να γινει αυτο

 

Το κάνει παντού.

Επίσης το πρόβλημα αρχίζει να δημιουργείται μόλις ανοίξω το bt και πριν το συνδέσω σε κάποια συσκευή.

Όταν μιλάμε για μείωση στην ταχύτητα, μιλάμε απλά ότι δεν μπορεί να παίξει ένα τραγούδι από YouTube, μόλις ανοίξω να ακούσω μουσική σε ένα bt ηχείο. Από 500, 600 Κ πάει στο 1,2Κ.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει παντού.

Επίσης το πρόβλημα αρχίζει να δημιουργείται μόλις ανοίξω το bt και πριν το συνδέσω σε κάποια συσκευή.

Όταν μιλάμε για μείωση στην ταχύτητα, μιλάμε απλά ότι δεν μπορεί να παίξει ένα τραγούδι από YouTube, μόλις ανοίξω να ακούσω μουσική σε ένα bt ηχείο. Από 500, 600 Κ πάει στο 1,2Κ.

 

τότε αν είναι τόσο έντονο ουσιαστικά αχρηστεύετε μια δυνατότατα συσκευής

 

πάρε μια camera γραψε αυτο που κανει σε ενα video (σε δυο διαφορετικα σημεια δλδ με δυο διαφορετικά δίκτυα) στείλε την συσκευή στο service και τα vidakia με mail (Απλα μόνο μην στείλεις προς θεοί στην arvato)

Link to comment
Share on other sites

τότε αν είναι τόσο έντονο ουσιαστικά αχρηστεύετε μια δυνατότατα συσκευής

 

πάρε μια camera γραψε αυτο που κανει σε ενα video (σε δυο διαφορετικα σημεια δλδ με δυο διαφορετικά δίκτυα) στείλε την συσκευή στο service και τα vidakia με mail (Απλα μόνο μην στείλεις προς θεοί στην arvato)

 

Που προτείνετε να το στείλω;

Link to comment
Share on other sites

Που προτείνετε να το στείλω;
Μιχαλακοπούλου.

Φίλε κάτι δεν πάει καλά..

Μιλάω μόνιμα με bthf και πάρα πολύ με vowifi και βλέπω ταυτόχρονα διάφορα στο internet. Δεν βλέπω κάποια καθυστέρηση ή κομπιασμα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλακοπούλου.

Φίλε κάτι δεν πάει καλά..

Μιλάω μόνιμα με bthf και πάρα πολύ με vowifi και βλέπω ταυτόχρονα διάφορα στο internet. Δεν βλέπω κάποια καθυστέρηση ή κομπιασμα.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

 

δεν βλέπεις γιατι κανει renegotiate της συχνότητες το ic (οπος και πρέπει δλδ) αυτό παιζει απο της εποχές παλιές τότε που το bluetooth και wifi στα laptop ξεκίνησαν να ειναι στο ίδιο pci bord όταν γινόταν αυτή η κατάσταση

δοκιμάζαμε με την σειρά

1. άλλο δίσκο με άλλο os (για να αποκλείσουμε θέμα driver και middle layer)

2. άλλο pci module

 

τα ίδια και εδώ μόνο που το module ειναι πανω στην πλακέτα

 

δεν λέει να έχεις μια συσκευή με τέτοιο θέμα και να τους το χαρίζεις την πληρώσεις (και οχι λιγα) αν μιλάγαμε για συσκευή 150 ευρώ πάει και έρχεται λες οκ χε...α εδώ τα έσκασε έχεις μια βλάβη το στέλνεις τέλος

 

αν μου έλεγε οτι το κάνει μόνο σε ένα σπίτι οκ η απάντηση ξέρω πολυ καλα ποια είναι...... αλλα μου λει το κανει παντού (εκτος και αν παντου εχουν το ιδιο router που λίγο δύσκολα)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι όντως όπως τα λες, μιας και είναι η δουλειά σου.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να πάει αντιπροσωπία για να το δουν. Δεν πρέπει να δουλεύει έτσι.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...