Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πρωσοπικα και με σύγκριση με oneplus 2,3, 3t, zte axon και έχοντας αλλάξει 10 ρομ σε όλα τα oneplus με αριθμό μειλ 100 την μέρα, με push notifications από 2 συναγεμους, if tt, με 220 εφαρμογές και πάρα πολύ χρήση κανένα δεν ξεπερνούσε τις 18:00 το απόγευμα. Με το mate 9 στον τομέα μπαταρίας απλά έπαθα πλάκα. Μου έβγαζε την μέρα και είχα 30% το βράδυ με 5-6 ώρες οθόνη. Το mate 10 pro μου έβγαλε εχθές 6 ώρες πρώτη φωρτηση με 30 λεπτά βιλτεοκληση. Μην γράφετε για Samsung μερικοί γιατί έχω φίλους που το έχουν μόνο για να περνούν τηλέφωνο και με ρωτάνε γιατί πέφτει η μπαταρία γρήγορα. Τα μόνα τηλέφωνα με σωστή διαχείριση μπαταρίας είναι Huawei, Xiaomi, lg και Sony. Ολα έχουν περάσει από τα χέρια μου και η απορία του μικρόυ ιού μου 8 χρόνον και έχοντας αλλάξει είδη 4 συσκευές "πως γίνεται το xiaomi να το αφήνω και να πάω σχολείο και δεν πέφτει η μπαταρία" σε σύγκριση με Motorola g4, g5. Έχω Samsung s2 με μαμά ρομ και πολλές custom στο σπίτι σαν σταθερό τηλέφωνο, το οποίο με 0 ώρες οθόνη και 1 εφαρμογή μέσα (την έχω και στο mate) βγάζει 2 μέρες το πολύ.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρωσοπικα και με σύγκριση με oneplus 2,3, 3t, zte axon και έχοντας αλλάξει 10 ρομ σε όλα τα oneplus με αριθμό μειλ 100 την μέρα, με push notifications από 2 συναγεμους, if tt, με 220 εφαρμογές και πάρα πολύ χρήση κανένα δεν ξεπερνούσε τις 18:00 το απόγευμα. Με το mate 9 στον τομέα μπαταρίας απλά έπαθα πλάκα. Μου έβγαζε την μέρα και είχα 30% το βράδυ με 5-6 ώρες οθόνη. Το mate 10 pro μου έβγαλε εχθές 6 ώρες πρώτη φωρτηση με 30 λεπτά βιλτεοκληση. Μην γράφετε για Samsung μερικοί γιατί έχω φίλους που το έχουν μόνο για να περνούν τηλέφωνο και με ρωτάνε γιατί πέφτει η μπαταρία γρήγορα. Τα μόνα τηλέφωνα με σωστή διαχείριση μπαταρίας είναι Huawei, Xiaomi, lg και Sony. Ολα έχουν περάσει από τα χέρια μου και η απορία του μικρόυ ιού μου 8 χρόνον και έχοντας αλλάξει είδη 4 συσκευές "πως γίνεται το xiaomi να το αφήνω και να πάω σχολείο και δεν πέφτει η μπαταρία" σε σύγκριση με Motorola g4, g5. Έχω Samsung s2 με μαμά ρομ και πολλές custom στο σπίτι σαν σταθερό τηλέφωνο, το οποίο με 0 ώρες οθόνη και 1 εφαρμογή μέσα (την έχω και στο mate) βγάζει 2 μέρες το πολύ.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγγνώμη φίλε μου αλλά γράφεις αερολογιες.

Κάθε μάρκα έχει κινητά με καλές και κακές αυτονομίες. Αυτό το γενικό ότι τα samsung δεν έχουν καλή αυτονομία και τα lg πχ έχουν μόνο ως αφελή άποψη μπορώ να το δεχτώ.

Το s7 edge και s8 plus είχαν πχ πολύ καλές αυτονομίες, το ίδιο το V30 και το mate. Το ότι εσύ δεν έβγαλες μέρα με αυτά που είχες δε σημαίνει ότι ένα s7 edge πχ δε θα σου έβγαζε άριστα τη μέρα.

Αντίστοιχα το mate για τα mah θεωρώ ότι έπρεπε να βγάζει παραπάνω.

 

Έχω ολόκληρο αρχείο στο Flickr με τις επιδόσεις μπαταρίας καθώς ότι λέω το δείχνω. Δεν μιλάω γενικά και αόριστα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει που θα βρω ή που πουλαει το selfie stick-τριποδο της Huawei ;;;

 

selfie stick πηρα χθες απο το πλαισιο στα 12Ε απο 20.

Link to comment
Share on other sites

selfie stick πηρα χθες απο το πλαισιο στα 12Ε απο 20.

 

το ειδα αλλα ψαχνω μηπως βρω αυτο που γινεται και τριποδο... αυτο παντως στο πλαισιο στα 12ευρω, κανει κανονικα για τη δικη μας συσκευη ε;

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει που θα βρω ή που πουλαει το selfie stick-τριποδο της Huawei ;;;
Amazon ιταλικό.25 με τα μεταφορικά. ετοιμάζομαι να το πάρω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ειδα αλλα ψαχνω μηπως βρω αυτο που γινεται και τριποδο... αυτο παντως στο πλαισιο στα 12ευρω, κανει κανονικα για τη δικη μας συσκευη ε;

 

ναι με το ανταπτορακι που εχουμε στο κουτι κανει.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη φίλε μου αλλά γράφεις αερολογιες.

Κάθε μάρκα έχει κινητά με καλές και κακές αυτονομίες. Αυτό το γενικό ότι τα samsung δεν έχουν καλή αυτονομία και τα lg πχ έχουν μόνο ως αφελή άποψη μπορώ να το δεχτώ.

Το s7 edge και s8 plus είχαν πχ πολύ καλές αυτονομίες, το ίδιο το V30 και το mate. Το ότι εσύ δεν έβγαλες μέρα με αυτά που είχες δε σημαίνει ότι ένα s7 edge πχ δε θα σου έβγαζε άριστα τη μέρα.

Αντίστοιχα το mate για τα mah θεωρώ ότι έπρεπε να βγάζει παραπάνω.

 

Έχω ολόκληρο αρχείο στο Flickr με τις επιδόσεις μπαταρίας καθώς ότι λέω το δείχνω. Δεν μιλάω γενικά και αόριστα..

Samsung s7 edge, Samsung s8 σε φίλους μου δεν βγάζουν μέρα με απλή χρήση. Samsung tab s3 το αφήνω χωρίς χρήση και σε 2 μέρες κλείνει ενώ με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές ταμλετ της huawei σε πάει 4-5 μέρες. Αλλάζω 4-6 συσκευές το χρόνο + και δεν είμαι κολλημένος σε 1 μάρκα. Είμαι αντικείμενικος και ο σκοπός μου είναι να ενημερώσω κόσμο που διαβάζει φόρουμ και όχι να λέω αερολογίες. Θα μπορούσες απλά να πεις ότι μιλάω γενικά και όχι συγκεκριμένα όχι αερολογίες. Στις μάρκες που ανέφερα είναι κυρίως flagship και midrange συσκευές τις οποίες εγώ ο ίδιος δοκίμασα κι έχω βγάλει αυτό το συμπέρασμα. Παντός όπως και να έχει να είσαι καλά και συγνώμη για το εκτός θέματος.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό έπρεπε να έχει πολύ καλύτερη επίδοση. Εμένα μου έβγαλε πιο κάτω από V30 και γενικά δεν είδα ούτε μια φορά κάτι τρομερό.

Αν το κινητό έπρεπε να έχει ακόμη καλύτερη αυτονομία είναι μια άλλη ιστορία. Το θέμα είναι αν σε ικανοποιεί η παρούσα.

Εσυ λες ότι δεν σε ικανοποιεί κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τις δικές μου εμπειρίες από το κινητό, αλλά και με το 99% των user και reviewer παγκοσμίως. Φυσικά και μπορείς να έχεις την γνώμη σου, αλλά μου "ακούγεται" σαν κάποιος να λέει ότι το Note 8 δεν έχει κορυφαία οθόνη ή οτι το Pixel xl 2 δεν εχει καλη κάμερα. Πρόκειται για ένα από τα δυνατά χαρακτηριστικά του κινητού, το οποίο είναι κοινά αποδεκτό.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό έπρεπε να έχει ακόμη καλύτερη αυτονομία είναι μια άλλη ιστορία. Το θέμα είναι αν σε ικανοποιεί η παρούσα.

Εσυ λες ότι δεν σε ικανοποιεί κάτι που έρχεται σε αντίθεση με τις δικές μου εμπειρίες από το κινητό, αλλά και με το 99% των user και reviewer παγκοσμίως. Φυσικά και μπορείς να έχεις την γνώμη σου, αλλά μου "ακούγεται" σαν κάποιος να λέει ότι το Note 8 δεν έχει κορυφαία οθόνη ή οτι το Pixel xl 2 δεν εχει καλη κάμερα. Πρόκειται για ένα από τα δυνατά χαρακτηριστικά του κινητού, το οποίο είναι κοινά αποδεκτό.

 

Πανο δε θες να καταλάβεις τι λέω. Το mate έχει καλή αυτονομία. Το ότι έβγαζε όμως μικρότερους χρόνους σε εμένα από το V30 με πολύ μικρότερη μπαταρία σημαίνει ότι είτε το mate έπρεπε να βγάζει πιο πολύ είτε το 30 έχει κάνει θαύμα. Και επειδή με τη χρήση που κάνω έβγαζα 2 μέρες με s8 plus και s7 edge και με mate όχι θεωρώ ότι αυτό έπρεπε να βγάζει πιο πολύ. Αυτό και τέλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Samsung s7 edge, Samsung s8 σε φίλους μου δεν βγάζουν μέρα με απλή χρήση. Samsung tab s3 το αφήνω χωρίς χρήση και σε 2 μέρες κλείνει ενώ με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές ταμλετ της huawei σε πάει 4-5 μέρες. Αλλάζω 4-6 συσκευές το χρόνο + και δεν είμαι κολλημένος σε 1 μάρκα. Είμαι αντικείμενικος και ο σκοπός μου είναι να ενημερώσω κόσμο που διαβάζει φόρουμ και όχι να λέω αερολογίες. Θα μπορούσες απλά να πεις ότι μιλάω γενικά και όχι συγκεκριμένα όχι αερολογίες. Στις μάρκες που ανέφερα είναι κυρίως flagship και midrange συσκευές τις οποίες εγώ ο ίδιος δοκίμασα κι έχω βγάλει αυτό το συμπέρασμα. Παντός όπως και να έχει να είσαι καλά και συγνώμη για το εκτός θέματος.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου δεν είναι σοβαρή ενημέρωση να μας λες ότι οι φίλοι σου μόνο με samsung δε βγαίνουν..

Όχι φίλε μου θα μάθετε να μιλάτε συγκεκριμένα με αλήθειες και με γεγονότα.

Εγώ μίλησα για δική μου χρήση και δεν μπορεί να μου πει κανείς για φίλους και παραμύθια..

Αν δε θες να το δεχτείς κανένα πρόβλημα μην μου δίνεις αστεία επιχειρήματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος από s8+ και με την ίδια χρήση τα βράδια είχα υπόλοιπο 18% περίπου και με το μειτ έχω 40

Βέβαια το 40 δεν με βγάζει δεύτερη ολόκληρη μέρα αλλά μέχρι το απόγευμα άνετα

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έβγαζε όμως μικρότερους χρόνους σε εμένα από το V30 με πολύ μικρότερη μπαταρία σημαίνει ότι είτε το mate έπρεπε να βγάζει πιο πολύ είτε το 30 έχει κάνει θαύμα.

Είτε μπορεί να ειχες πέσει σε προβληματικό κομμάτι, είτε να εκανες κάποιο λάθος στο στήσιμο...πολλά μπορεί να έχουν συμβεί εφόσον η εμπειρία σου αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα.

 

Και επειδή με τη χρήση που κάνω έβγαζα 2 μέρες με s8 plus και s7 edge και με mate όχι θεωρώ ότι αυτό έπρεπε να βγάζει πιο πολύ.

Αυτό είναι που με παραξενεύει περισσότερο και από το v30.

 

Όπως και να έχει δεν ήσουν ικανοποιημένος με την αυτονομία ...πήρες το v30 και τώρα είσαι. Αυτό έχει σημασία .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Είτε μπορεί να ειχες πέσει σε προβληματικό κομμάτι, είτε να εκανες κάποιο λάθος στο στήσιμο...πολλά μπορεί να έχουν συμβεί εφόσον η εμπειρία σου αποτελεί εξαίρεση στον κανόνα.

 

 

Αυτό είναι που με παραξενεύει περισσότερο και από το v30.

 

Όπως και να έχει δεν ήσουν ικανοποιημένος με την αυτονομία ...πήρες το v30 και τώρα είσαι. Αυτό έχει σημασία .

 

Πανο δε νομίζω να είχα θέμα με συσκευή, στήσιμο σίγουρα σωστό.

 

Απλά δεν έβγαζα πολλές ώρες που θα έπρεπε για τα 4000. Τίποτα άλλο

Τώρα για το v30 θα δείξει το μέλλον αλλά για αρχή με έχει εντυπωσιάσει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην πετατε αλλο τα λεφτα σας στα tempered. Ακομα δεν υπαρχει κατι πραγματικα σωστο. Εχω βαλει πλεον γνησια ζελατινα της Huawei (οχι την εργοστασιακη) η οποια ειναι crystal clear εφαρμοζει οπως πρεπει και δεν εχει θεμα με καμια θηκη. Επειδη φοραω την Spiegen οτι tempered εβαζα το "σηκωνε" και αναγκαζομουν να βαλω μια αλλη καβατζα που εχω. Αυτα..
& εγώ την spigen Xbox φοράω & έχω βάλει γυαλί που εφαρμόζει τέλεια στην θήκη & ας έχει ακάλυπτη λίγο οθόνη δεν με νοιάζει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποιος μπορεις να βοηθησει.σημερα πηρα το κινητο και οταν κατεβασα την εφαρμογη της εθνικης και χρειαζετε να πατησω το ι code για να μου ερθει μηνυμα,δεν ερχετε ποτε.ξερει κανεις γιατι?
Έχοντας & εγώ το app τής εθνικής δουλεύει άψογα. Μίλησε με εθνική ίσως να μην παίρνει την εντολή να σου στείλει icode

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μεσημέρι μου μου έβγαλε αναβάθμιση & πάτησα να την κάνω αργότερα. Το αργότερα ήρθε αλλά δεν μου βγάζει αναβάθμιση τώρα!

Τι φάση!

 

Αρχίζω & απογοητεύομαι από τα μικρά μεν αλλά υπαρκτά σφάλματα. Σε χρήστες παλαιότερων Mate διορθώνονται τα προβλήματα με τις αναβαθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον καινούργιο review για την κάμερα :

 

Το s9 plus φαίνεται να μην αποδίδει τα αναμενόμενα ακόμη.

 

Sorry αλλά ο τύπος ή έχει μπερδέψει τις φωτογραφίες που τράβηξε ή είναι ξεκάθαρο promo της Huawei (από εκείνα που είδαν πρόσφατα τα φώτα της δημοσιότητας). Γι αυτό άλλωστε τρώει και τρελό κράξιμο στα σχόλια. Αν μου δείξεις εσύ κάποια φωτό που να έχει τέτοιο sharpness και detail, χωρίς το θόρυβο που όλοι έχουν παραδεχτεί, σαν αυτά που παρουσίασε αυτός για τις φωτό του Mate 10, τότε θα πρέπει να στείλω το δικό μου για επιστροφή γιατί προφανώς έχει πρόβλημα η συσκευή.... Κάνει ο τύπος τέτοιο zoom στις φωτό του Mate 10 και εμφανίζονται τα fonts τόσο sharp λες και τα τράβηξε στο 1 μέτρο, αυτό δε παίζει που να χτυπιέται... Τουλάχιστον η δική μου εμπειρία δεν είναι αυτή όπως και των περισσότερων νομίζω από άποψη sharpness. Για να μην πω ότι επιλέγει το Mate 10 σε user experience του cam app, κάτι που όλοι πιστεύω έχουμε αντίθετη άποψη.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεις, στειλε λινκ !!!!
https://www.amazon.it/gp/aw/d/B072Q4K5WT/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A11IL2PNWYJU7H&psc=1

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα αυτό το συγκριτικό που δείχνει την ανωτερότητα του τηλεφώνου μας στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Δεν λέει από μόνο του κάτι αλλά ενισχύει τους ισχυρισμούς μας.

Link to comment
Share on other sites

Από πότε ελέγχουμε την αυτονομία ενός κινητού από την προσωπική χρήση του καθενός; Όποιος ψάξει θα δει που βρίσκεται το mate 10 σε όλα τα τεστ, Και δεν είναι τυχαία εκεί . Τα υπόλοιπα είναι προς ανάλωση μεταξύ μας . Αν ένα κινητό σε κάποιον βγάζει παραπάνω ή λιγότερο από το μέσο όρο δεν σημαίνει ότι είναι κ το αποδεκτό

 

Sent from Mate 10 pro

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από πότε ελέγχουμε την αυτονομία ενός κινητού από την προσωπική χρήση του καθενός; Όποιος ψάξει θα δει που βρίσκεται το mate 10 σε όλα τα τεστ, Και δεν είναι τυχαία εκεί . Τα υπόλοιπα είναι προς ανάλωση μεταξύ μας . Αν ένα κινητό σε κάποιον βγάζει παραπάνω ή λιγότερο από το μέσο όρο δεν σημαίνει ότι είναι κ το αποδεκτό

 

Sent from Mate 10 pro

 

Προφανώς η προσωπική χρήση είναι δείκτης, ειδικα όταν αλλάζεις πολλά κινητά και μπορείς να πεις σε σύγκριση με άλλο.

Πχ το note που όλοι έλεγαν στην αρχή ότι είναι άριστο και φάνηκε ότι ήταν πολύ λίγο, πως το εκφράζεις πιο σωστα? Όταν λες σε σχέση με άλλο, καθώς οι ώρες οθόνης κλπ είναι εντελώς διαφορετικές για τον κάθε ένα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πανο δε θες να καταλάβεις τι λέω. Το mate έχει καλή αυτονομία. Το ότι έβγαζε όμως μικρότερους χρόνους σε εμένα από το V30 με πολύ μικρότερη μπαταρία σημαίνει ότι είτε το mate έπρεπε να βγάζει πιο πολύ είτε το 30 έχει κάνει θαύμα. Και επειδή με τη χρήση που κάνω έβγαζα 2 μέρες με s8 plus και s7 edge και με mate όχι θεωρώ ότι αυτό έπρεπε να βγάζει πιο πολύ. Αυτό και τέλος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου δεν είναι σοβαρή ενημέρωση να μας λες ότι οι φίλοι σου μόνο με samsung δε βγαίνουν..

Όχι φίλε μου θα μάθετε να μιλάτε συγκεκριμένα με αλήθειες και με γεγονότα.

Εγώ μίλησα για δική μου χρήση και δεν μπορεί να μου πει κανείς για φίλους και παραμύθια..

Αν δε θες να το δεχτείς κανένα πρόβλημα μην μου δίνεις αστεία επιχειρήματα

Με δική μου χρήση σου μιλάω φίλος. Απλά στα Samsung που σου ανέφερα δεν τα είχα γιαυτό τα ανέφερα. Εσύ ακριβώς με τι επηχηριματα μιλάς ακριβώς να καταλάβουμε... Η μήπως κλείνεις προς κάποια εταιρεία και δεν σου αρέσει η αντικημενικοτητα. Εγώ όπως σου ανέφερα μιλάω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί έρχομαι από mate 9 που μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Ανεβάζω μια φωτογραφία από το mate 9, με πάρα πολλά push και φωτεινότητα στην μέση. Να είσαι καλά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

25c155f3a70fffce047b02a1c71e2842.jpg

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

Με δική μου χρήση σου μιλάω φίλος. Απλά στα Samsung που σου ανέφερα δεν τα είχα γιαυτό τα ανέφερα. Εσύ ακριβώς με τι επηχηριματα μιλάς ακριβώς να καταλάβουμε... Η μήπως κλείνεις προς κάποια εταιρεία και δεν σου αρέσει η αντικημενικοτητα. Εγώ όπως σου ανέφερα μιλάω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί έρχομαι από mate 9 που μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Να είσαι καλά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με δουλεύεις ?

Μπες στο Flickr μου που έχω ανεβάσει στατιστικά από ένα κάρο συσκευές. Μου λες ότι είχες μόνο mate 9 και θες να θεωρείς τον εαυτό σου αντικειμενικο.

Επίσης δε θες να δεχτείς την άποψή επειδή τα φιλαράκια σου κράζουν τα samsung.

OK.....

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με δουλεύεις ?

Μπες στο Flickr μου που έχω ανεβάσει στατιστικά από ένα κάρο συσκευές. Μου λες ότι είχες μόνο mate 9 και θες να θεωρείς τον εαυτό σου αντικειμενικο.

Επίσης δε θες να δεχτείς την άποψή επειδή τα φιλαράκια σου κράζουν τα samsung.

OK.....

Βέβαια είμαι αντικείμενικος. Οι φίλοι μου που έχουν τα Samsung είναι 50 χρόνον άνθρωποι και δεν κράζουν κανένα Samsung. Αντίθετα πάλι Samsung θα πάρουν με την επόμενη επιδότηση. Η αναφορά έγινε γιατί με 30 λεπτά οθόνη με ρωτούν γιατί χάνουν μπαταρία. Δεν θα κάτσω να αναλύσω μαζί σου τίποτα άλλο. Επαναλαμβάνω ότι ο σκοπός μου είναι με ειλικρίνεια να πω τις απόψεις μου και να ενημερώσω παιδιά που διαβάζουν το φόρουμ και όχι να υποστηρίξω μια συσκευή γιατί απλά την έχω. Περνάνε από τα χέρια μου το λιγότερο 6 συσκευές τον χρόνο από διάφορες μάρκες και δεν έχω κολλήσει με καμία. Η κάθε μία έχει τα δικά τις καλά. Απλά στο θέμα μας σε αυτονομία και σε συσκευή με 4000mah μπαταρία τα mate δείχνουν ότι είναι στην κορυφή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η προσωπική χρήση είναι δείκτης, ειδικα όταν αλλάζεις πολλά κινητά και μπορείς να πεις σε σύγκριση με άλλο.

Πχ το note που όλοι έλεγαν στην αρχή ότι είναι άριστο και φάνηκε ότι ήταν πολύ λίγο, πως το εκφράζεις πιο σωστα? Όταν λες σε σχέση με άλλο, καθώς οι ώρες οθόνης κλπ είναι εντελώς διαφορετικές για τον κάθε ένα

 

Δεικτης ειναι ,αλλα δν ειναι ο κανονας. Εδω ο κανονας βασει μετρησεων απο τεστ κλπ ειναι απο τα κορυφαια στην μπαταρια.Αυτο δεν αλλαζει. Απο κει κ περα δεν γινεται να βλεπουν ιδιους χρονους ολοι με ολους. Αλλη χρηση κανει ο ενας αλλη ο αλλος. Εδω θυμαμαι εποχες s7 edge ,το οποιο σαν γενικο κανονα ειχε τρομερη αυτονομια,το πηρα 4 φορες μεσα σε 3 μηνες. Κι ομως τα 2 ειχαν χαλια μπαταρια και τα αλλα 2 εξαιρετικη. To note 8 σαν γενικος κανονας ειναι χαλια. Για καποιον ομως μπορει να ειναι μια χαρα.

 

Για να κλεισω γτ ειμαστε εκτος θεματος: Οτι τεστ κ να κοιταξεις νικητης βγαινει το mate ,ακομα και με το v30. Το αν βγαζει σε καποιους καλυτερο χρονο αλλη συσκευη δν αναιρει τον γενικο μεσο ορο. Αλλωστε κινητα οι πολλοι αλλαζουμε τακτικα και ξερουμε τις συμπεριφορες απο τα περισσοτερα μοντελα της αγορας. Αυτα κ κλεινω το οφτοπικ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

τουλάχιστον η δική μου εμπειρία δεν είναι αυτή όπως και των περισσότερων νομίζω από άποψη sharpness. Για να μην πω ότι επιλέγει το Mate 10 σε user experience του cam app, κάτι που όλοι πιστεύω έχουμε αντίθετη άποψη.

Από άποψη sharpness θα συμφωνήσω με τον reviewer έχοντας το s8 plus, iPhone 8 plus και το Note 8. Για το s9 plus δεν έχω άποψη.

Όσο για το user experience είναι μαλλον υποκειμενικός παράγοντας και προσωπικά δεν θα το είχα ως παράμετρο σε συγκριτικό.

Το βασικό μειονέκτημα του Mate 10 pro είναι η έλλειψη autoHDR. Κατά τα άλλα είναι μέσα στα 3 καλύτερα τηλέφωνα από άποψη κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...