Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς το πρόβλημα μου δεν έχει λύση

Έχω το usb dac dragonfly black το οποίο είναι απίστευτο μηχάνημα

Το συνδέω με otg usb c σε female usb a

Ανοίγω τον usb audio player pro και ενώ ξεκινάει να παίζει μόλις σβήσει η οθόνη σταματάει και η μουσική

Έστειλα μέιλ στον developer της εφαρμογής και μου απάντησε

It's a known problem with this device and only model can fix it

Πόσο κρίμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το υπέροχο αυτό dac που απογειώνει τον ήχο

 

sent from my cave using smoke signals

Δοκίμασε να πας ρυθμίσεις - μπαταρία - εκκίνηση, να επιλέξεις την εφαρμογή της μουσικής και να τα βάλεις έτσι χειροκίνητα ανοιχτά 9db06c25898da865eab6b0070d85e24c.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρα και γω ενα mate 10 pro σφραγισμένο από αγγελία στο insomnia.

Πρώτες εντυπώσεις ανάμικτες.

Καλή κάμερα, σχεδιασμός, κατασκευή, μπαταρία, ήχος από τα ηχεία.

Επειδή τα δύο τελευταία μου Android ήταν mi mix 2 και oneplus 5t το huawei είναι πίσω σε θέμα κύλισης και ομαλότητας στο μενού και σε πολλές εφαρμογές.

Σε ταχύτητα είναι ισαξια αλλά δεν υπήρχε περίπτωση τα δύο προαναφερομενα κινητά να έχουν λόξυγκα και σκαλωματάκια σε καμία εφαρμογή. Facebook, Instagram, tapatalk δυστυχώς το mate δεν έχει την ίδια απόκριση.

Πιστεύω επειδή η συσκευή είναι καινούργια να βελτιωθεί η ομαλότητα του κινητού.

Να πω της αλήθεια το περίμενα γιατί ίδια συμπεριφορά είχε και ένα p10 που είχε περάσει από τα χέρια μου.

Παιδιά δεν κάνω versus εδώ αλλά αν έχετε δουλέψει oneplus ή xiaomi ναυαρχίδα καταλαβαίνετε ότι το huawei είναι ένα σκαλί κάτω σε απόδοση. Αυτό είναι το παράπονο μου που φυσικά δε σημαίνει ότι θα εγκαταλείψω την συσκευή απλά ελπίζω να βελτιωθεί λίγο το λογισμικό του

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κινητό το έχω τρεις μέρες Ακριβώς αυτό παρατήρησα και εγώ Facebook Instagram έχουν καθυστέρηση ελάχιστη αλλά την έχουν. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το Samsung Galaxy Note 3 έως ότου έβαλα το launcher της Nova και δεν είχε ποτέ ξανά κόλλημα. Εδώ μου αρέσει ο launcher και δεν θέλω να τον αλλάξω πιστεύω ότι όλα θα διορθωθούν σε μελλοντική αναβάθμιση. Πρώτη εντύπωση από την μπαταρία εξαιρετική. Ποιότητα κατασκευής το ίδιο. Σήμερα έβγαλα πολλές φωτογραφίες και δοκίμασα Το πορτρέτο,- άψογο. Τις επόμενες ημέρες θα αποκομίσω περισσότερα θετικά ή αρνητικά του κινητού. Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχεις βγάλει απ' τη βελτιστοποίηση της μπαταρίας οτιδήποτε έχει σχέση με την αναπαραγωγή και τη μετάδοση;
Ναι

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το μενού προγραμματιστών και από εκεί άνοιξα τον διακόπτη, αναγκαστική απόδοση gpu.

Βλέπω μια βελτίωση στην απόδοση του κινητού. Λιγότερα σπασίματα στη κύλιση. Δε νομίζω να είναι στη φαντασία μου..

Παρεμπιπτόντως έχω δίπλα μου και ένα oneplus 5t και τώρα για να είμαι δίκαιος δεν βλέπω μεγάλες διαφορές στην απόδοση. Και το δικό μας καλά τα πηγαίνει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο για επερχόμενη αναβάθμιση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να βγάλω timelapse με πιο αργή ταχύτητα? Η να μπορώ να επεξεργαστώ το βιντεακι και να το κάνω πιο αργό σε κάποια σημεία?

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα μου δεν έχει λύση

Έχω το usb dac dragonfly black το οποίο είναι απίστευτο μηχάνημα

Το συνδέω με otg usb c σε female usb a

Ανοίγω τον usb audio player pro και ενώ ξεκινάει να παίζει μόλις σβήσει η οθόνη σταματάει και η μουσική

Έστειλα μέιλ στον developer της εφαρμογής και μου απάντησε

It's a known problem with this device and only model can fix it

Πόσο κρίμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το υπέροχο αυτό dac που απογειώνει τον ήχο

 

sent from my cave using smoke signals

Τι ακριβώς κάνει αυτό το dragonfly?

 

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτό το dragonfly?

 

Στάλθηκε από το SM-T700 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι ένα φορητό usb dac/amp που παρακάμπτει το dac του κινητού

http://www.audioquest.com/dragonfly-series/

 

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή. Τρίτη φόρτιση και από το 20% στο 100% μια ώρα και τριάντα πέντε λεπτά. Η μπαταρία στις 4 μέρες που το έχω κρατάει πάρα πολύ θεωρώ ότι είναι η καλύτερη στις ναυαρχίδες και το μεγαλύτερο ατού του κινητού. Δεν μέτρησα πόσο κάνει από 0% σε 50% αλλά δεν φορτίζει σαν του one plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή. Τρίτη φόρτιση και από το 20% στο 100% μια ώρα και τριάντα πέντε λεπτά. Η μπαταρία στις 4 μέρες που το έχω κρατάει πάρα πολύ θεωρώ ότι είναι η καλύτερη στις ναυαρχίδες και το μεγαλύτερο ατού του κινητού. Δεν μέτρησα πόσο κάνει από 0% σε 50% αλλά δεν φορτίζει σαν του one plus.
Δεν έχει διαφορές με το oneplus περίπου ίδιους χρόνους αν αναλογιστεις και το μέγεθος της μπαταρίας ίσως η ταχυφορτιση να είναι πιο γρήγορη στο mate , φοβερή υλοποίηση από την Huawei

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορές με το oneplus περίπου ίδιους χρόνους αν αναλογιστεις και το μέγεθος της μπαταρίας ίσως η ταχυφορτιση να είναι πιο γρήγορη στο mate , φοβερή υλοποίηση από την Huawei

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ σε αυτό που λες μάλλον ισχύει ότι η μπαταρία του Mate 10 pro είναι από 15% έως 30% πιο αποδοτική απ'ότι έχω δει και στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή. Τρίτη φόρτιση και από το 20% στο 100% μια ώρα και τριάντα πέντε λεπτά. Η μπαταρία στις 4 μέρες που το έχω κρατάει πάρα πολύ θεωρώ ότι είναι η καλύτερη στις ναυαρχίδες και το μεγαλύτερο ατού του κινητού. Δεν μέτρησα πόσο κάνει από 0% σε 50% αλλά δεν φορτίζει σαν του one plus.
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύστοχο να συγκρίνεις δύο φορτίσεις όταν η μία φόρτιση γίνεται σε 3300mah & η άλλη σε 4000mah. Ακόμα & πιο γρήγορα να φορτίζει το oneplus δεν είναι λογικό όταν φορτίζει μικρότερη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με μετρήσεις μου, απο την εφαρμογή Ampere το 1+ φορτίζει με 4Α περίπου ενώ το mate με 4.8Α.

Δεν ξέρω ποιο γεμίζει πιο γρήγορα γιατί το mate έχει μεγαλύτερη μπαταρία.

Με το 1+ έκανα μιάμιση ώρα θυμάμαι απο τελείως άδειος.

Αν έχει μετρήσει κανείς στο mate απο 1-2% ας μας πει χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω το γεμιζω με 0.85Α στα 5volt και κανω 5 ωρες, απολαυση!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εικόνα για την 131?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά, υπάρχει τρόπος ανοίγοντας την εφαρμογή του τηλεφώνου να ανοίγει κατευθείαν στα αγαπημένα;

ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα και χρόνια πολλά, υπάρχει τρόπος ανοίγοντας την εφαρμογή του τηλεφώνου να ανοίγει κατευθείαν στα αγαπημένα;

ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα χρόνια πολλά.

Το μόνο που έχω βρει εγώ είναι αν κρατήσεις λίγη ώρα πατημένη είτε την εφαρμογή του τηλεφώνου είτε των επαφών βγάζει διάφορες πρακτικές συντομεύσεις. Η συχνότητα είναι αυτό που θες.

Εμένα με έχει βολέψει περισσότερο να έχω σαν widget τις αγαπημένες επαφές σε μια σελίδα με απ' ευθείας κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύστοχο να συγκρίνεις δύο φορτίσεις όταν η μία φόρτιση γίνεται σε 3300mah & η άλλη σε 4000mah. Ακόμα & πιο γρήγορα να φορτίζει το oneplus δεν είναι λογικό όταν φορτίζει μικρότερη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ. Για αυτό πιο πάνω έγραψα από 15% έως 30% απόκλιση. Αυτό εννοούσα που λες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Για αυτό πιο πάνω έγραψα από 15% έως 30% απόκλιση. Αυτό εννοούσα που λες.
Μπορείς να κάνεις την απλή μέθοδο των τριών & στις δύο φορτίσεις mah, χρόνος, ποσοστό & να καταλήξεις σε κάποια συμπέρασμα. Χωρίς αποκλείσεις.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα. Μια ερωτηση επειδη δεν το εχω βρει κάπου στο κινητο. Μπορω μια εξερχομενη κληση ενος αριθμου που την εκανα απο την σιμ 1 πχ οταν ξαναπαταω να το εχει σαν μνημη και να καλει απο την σιμ 1 ξανα χωρις να χρειάζεται να επιλεξω; Οπως κανουν τα meizu αλλα και το axon 7 που ειχα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα. Μια ερωτηση επειδη δεν το εχω βρει κάπου στο κινητο. Μπορω μια εξερχομενη κληση ενος αριθμου που την εκανα απο την σιμ 1 πχ οταν ξαναπαταω να το εχει σαν μνημη και να καλει απο την σιμ 1 ξανα χωρις να χρειάζεται να επιλεξω; Οπως κανουν τα meizu αλλα και το axon 7 που ειχα.

 

Οταν εχεις προεπιλεξει μια σιμ για κληση μπορεις απο το πρασινο κουμπακι που γραφει το δικτυο να αλλαζεις αμεσα απο ποια σιμ θα κανει κληση.

Αν εκανες εναν φιλο κληση απο την sim 1 και θελεις να τον παρεις απο sim 2 απλα με το δαχτυλο στο πρασινο κουμπι που θα γραφει το ονομα δικτυου καντο αριστερα η δεξια και θα αλλαξει την sim.αυτο γινεται εν συντομια για να μην πηγαινεις στις ρυθμισεις.Αλλιως γινεται να σε βγαζεις πριν απο καθε κληση με ποια θα κανεις την κληση.Μαλλον στις ρυθμισεις το εχεις ως καμια προεπιλογη γιαυτο σου βγαζει την επιλογη.Πανε στις ρυθμισεις ΣΙΜ και επελεξε μια και δεν θα στο βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ή 131 έχει έρθει στο firmware finder της Huawei αλλά έχει 3 διαφορετικά OTA.

Πώς καταλαβαίνουμε ποιό πρέπει να περάσουμε;;ea678da4e64c6cbb5ba7f0c38b2158c1.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παρέλαβα χθες αυτό https://www.ebay.com/itm/232419753879?ViewItem=&item=232419753879, κι ενώ το συνέδεσα με hdmi σε οθόνη κλπ, δεν ενεργοποείται το desktop mode, ούτε βγάζει κάτι στις ειδοποιήσεις... Είναι λάθος το adapter που πήρα; Θέλει μήπως κανένα που να έχει "ταφάκι" και από τη μία να φορτίζει και από την άλλη να στέλνει στην οθόνη...; Ευχαριστώ.

 

Update: μάλλον θέλει MHL USB TYPE-C to HDMI Cable, ε...; Ταφάκι δλδ...

Edited by klainmein
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό adguard έχετε να προτείνετε ?

Ολο διαφημίσεις μου πετάει

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο καλό adguard έχετε να προτείνετε ?

Ολο διαφημίσεις μου πετάει

 

sent from my cave using smoke signals

 

 

Adguard is your friend.:p

https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html

Μου έχει λύσει τα χέρια σε όλες τις πλατφόρμες(+ iOS/Windows:wink: )

 

Απλά paid είναι η εφαρμογή αλλά αξίζει τα λεφτά της 100%

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ή 131 έχει έρθει στο firmware finder της Huawei αλλά έχει 3 διαφορετικά OTA.

Πώς καταλαβαίνουμε ποιό πρέπει να περάσουμε;;ea678da4e64c6cbb5ba7f0c38b2158c1.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ τα δοκίμασα πάντως και τα 3 και δεν με άφηνε να περάσω κανένα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...