Jump to content

Απίστευτο: Μη μιλάτε για Μακεδονία!


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάθος φίλε μου. Το έγραψα και πριν αλλά δεν έδωσες σημασία. Δεν πιστεύω σε καμία Ινδοευρωπαϊκή φυλή. Το ξαναλέω. Πιστεύω ότι υπάρχει απόλυτη αλήθεια σε ότι αφορά τον διαχωρισμό των γλωσσών του κόσμου σε οικογένειες. Περισσότερο ή λιγότερο συγγενικές.

Και εκεί υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις. Εκτός αν δεν ΘΕΣ να τις δεις.

Δεν διαφωνώ.

Αλλά για να καταλάβω ακριβώς τι λες, η ελληνική για παράδειγμα με ποιές άλλες γλώσσες συγγενεύει??(και γιατί??)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θετικότατη η απάντηση των Αμερικανών και νομίζω τώρα που ισχύει αυτό πρέπει να το εκμεταλλευτούμε, γιατί όπως ξέρουμε οι Αμερική αλλάζει γνώμες σαν τα πουκάμισα και ανάλογα πως την συμφέρει κάθε φορά...

 

εύχομαι η Ελληνική κυβέρνηση να το εκμεταλλευτεί αυτό και γρήγορα να πιέσει προς επίλυση! ;)

 

tetiou idous provlimata mono me polemo linontai

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

paidia, egw to skeftika to 8ema poio irema kai me ta nea geopolitika stixeia pou fenonte ston orizonta

 

kanonika den prepei na mas anisixei to problima me tin onomasia.

 

katarxas i perioxi einai ena kazani pou brazi! i xwra FYROM einai mia xwra apo 2 e8notites, tous alvanous kai tous slavous. oi alvanoi apo kairo 8eloun na dynamosoun tin xwra tous me ka8e tropo , oi meionotites pou exoun sta geitonika tous kratoi einai loukoumaki gia aytous. ena apo ta krath ayta einai kai i FYROM! ena apo ta eykolotera krath gia prosartisi edafwn! an to kosovo paei pros alvania meria , anoigei kai i oreksi gia to komati tis FYROM na prosartistei stin alvania, i katastasi malista ekei einai akoma eykoloteri! mias , pou oi servoi kratoun poly aystiroteri stasi sto 8ema tis aposxisis, exwntas kai pio dynato kratos ( se sxesi me tin FYROM) otan loipon oi alvanoi kataferoun tin aposxisi tou kosovou , 8a exoun aneto prosxima me oles tis proipo8eseis gia tin aposxisi kai tou komatiou tis FYROM ! etsi petsokovete i idi mikri xwra!

 

apo tin alli mera twra ( apo tin meria tou slavofonou komatiou tis FYROM , oi boulgaroi idi exoun katastrosei arga kai me8odika to sxedio tous! dinoune me gelia dikaiologitika etsi apla eley8era diavatiria se osous skopianous 8eloun . arkoi na ypograpsoun oti einai e8nikos boulgaroi! ayto idi exei faei 20000 apo tous polites tis FYROM! opote oute to ypoloipo kommati to blepw na ka8ete kala!

 

i moni tous lisi einai na mpoune grigora grigora i se nato i se EE, alios o xronos douleyei kata tous! oso ka8isteroune toso megalonoun oi pi8anotites na xwristoune kai na fygoun ta komatia tous , se alvania- boulgaria , i stin kaliteri 2 aneksartita kommatakia! , to 8ema einai oti i ntora, pampoles fores anakinose oti i elliniki bouli ypo kamia sin8esi den prokite na psifisi eisodo xwras se NATO-EE me to onoma MAKEDONIA! tora, i allazoun onomataki kai sozonte , i mas kanoun pismata , kai ka8isteroune eksetias mas gia to onoma, kai tous troei i marmaga! ;)

 

o xronos 8a diksei, prosopika pisteyw oti ta pragmata kinounte yper mas

 

Gia prwti fora akoustike to onoma Makedonia gia ta Skopia stous Ellines sto 3o Balkaniko Komounistiko Kongreso stis 19-21 Apriliou to 1921 sto Beligradi. Tote apofasisan na dimiourgisoun ena Neo Kratos apo Komatia tis Boulgarias, Yugoslavias kai tis Elladas. To Nohma ollis tis Istorias itan na iparksei exodos se Mauri Thalasa kai Mesogeios Thalassa afou itan polli simantiko stratigika dioti H Ellada telika den tha ginotan pote komounistiki. giauto prospathisan na kerdisoun toulaxiston to Limani tis Thessalonikis. Tou Stalin den tou endiafere to an oi pragmatikoi Makedones itan Ellines. Simasia eixe mono i Stratigiki gia na kerdisoun auto pou ithelan.

 

Kai gia Prwti Fora stin Istoria to 1944-45 ipo kiverniti TITO onomazete i perioxi apo FYROM se Makedonia. Mexri tote onomazotan Vardarska (apo ton Potamo Vardar = Vardaris). Alla o Tito oso kai o Gligorov eixan paradextei dimosia oti oi arxaioi Makedones den eixan kamia Sxesi me tous Katikous ekinis tis Perioxis, dioti itan mono Ellines kai o Laos tis Fyrom itan ena Anakateuma apo Boulgarous kai kiriws Slavous.

 

H Fyrom anazitei mia isxiri Tautotita. omos na diekdikisoun tis elliniki Istoria kai pou Oi Alvanoi einai to 1/3 tou Plithismou tous gia na tous Apomakrinoun kai na tous Apomonosoun einai Eksorgistiko!!! Polloi akolouthoune auti tin Politiki parolou pou xeroun oti einai Moufa, alloi epidei einai akoma Thimata Komounistikis Propagandas kai Lanthasmenis Istorias.

 

Vassilis K.

 

Auta eixa na pw.. MIB

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ.

Αλλά για να καταλάβω ακριβώς τι λες, η ελληνική για παράδειγμα με ποιές άλλες γλώσσες συγγενεύει??(και γιατί??)

 

H alithia einai oti exei kapia kina.. Me tin Rwmaiki ktl

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση υπάρχει.Αυτοί δε θέλουν να το δεχθούν.

 

Siga min to dextoune.. twra einai arga.. exoun fanastei arketa gia na kanoun pisw

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Gia prwti fora akoustike to onoma Makedonia gia ta Skopia stous Ellines sto 3o Balkaniko Komounistiko Kongreso stis 19-21 Apriliou to 1921 sto Beligradi. Tote apofasisan na dimiourgisoun ena Neo Kratos apo Komatia tis Boulgarias, Yugoslavias kai tis Elladas. To Nohma ollis tis Istorias itan na iparksei exodos se Mauri Thalasa kai Mesogeios Thalassa afou itan polli simantiko stratigika dioti H Ellada telika den tha ginotan pote komounistiki. giauto prospathisan na kerdisoun toulaxiston to Limani tis Thessalonikis. Tou Stalin den tou endiafere to an oi pragmatikoi Makedones itan Ellines. Simasia eixe mono i Stratigiki gia na kerdisoun auto pou ithelan.

 

Kai gia Prwti Fora stin Istoria to 1944-45 ipo kiverniti TITO (O Tito eixe Goneis Ellines kai to Prwto tou Onoma itan Spiridwn Mekkas, apo Kanada) onomazete i perioxi apo FYROM se Makedonia. Mexri tote onomazotan Vardarska (apo ton Potamo Vardar = Vardaris). Alla o Tito oso kai o Gligorov eixan paradextei dimosia oti oi arxaioi Makedones den eixan kamia Sxesi me tous Katikous ekinis tis Perioxis, dioti itan mono Ellines kai o Laos tis Fyrom itan ena Anakateuma apo Boulgarous kai kiriws Slavous.

 

H Fyrom anazitei mia isxiri Tautotita. omos na diekdikisoun tis elliniki Istoria kai pou Oi Alvanoi einai to 1/3 tou Plithismou tous gia na tous Apomakrinoun kai na tous Apomonosoun einai Eksorgistiko!!! Polloi akolouthoune auti tin Politiki parolou pou xeroun oti einai Moufa, alloi epidei einai akoma Thimata Komounistikis Propagandas kai Lanthasmenis Istorias.

 

Auta eixa na pw.. MIB

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πλέον δεν αρκούμαστε στο να παραθέτουμε κείμενα από άλλα sites και να τα ερμηνεύουμε όπως θέλουμε, γίναμε και γλωσσσολόγοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πλέον δεν αρκούμαστε στο να παραθέτουμε κείμενα από άλλα sites και να τα ερμηνεύουμε όπως θέλουμε, γίναμε και γλωσσσολόγοι.

 

Mi gemizeis to Thread me Ironies kai skoupidia.. an eisai anohtos kai den exeis ti na pis.. tote pane allou

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πλέον δεν αρκούμαστε στο να παραθέτουμε κείμενα από άλλα sites και να τα ερμηνεύουμε όπως θέλουμε, γίναμε και γλωσσσολόγοι.

 

Θέλω να μου πεις πόσες φορές άκουσες Βούλγαρο Σέρβο και Σλαβομακεδόνα να μιλα και μετά έλα να μου πεις για γλωσσολόγους...

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πεις πόσες φορές άκουσες Βούλγαρο Σέρβο και Σλαβομακεδόνα να μιλα και μετά έλα να μου πεις για γλωσσολόγους...

Βούλγαρο αρκετές φορές, Σέρβο πάρα πολλές φορές (κυρίως σε ταινίες), Σλαβομακεδόνα μπορεί και καμία.

Προς τί ερώτηση, και κυρίως πού κολλάει με τους γλωσσολόγους; (πρόσεχε τι θα πεις για να μην πέσεις στην παγίδα ο ίδιος).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει προς τι η ερώτηση?

Ειρωνευεσαι λεγοντας ότι γίναμε και γλωσσολόγοι ενω η επαφή σου με την γλώσσα δεν είναι και ιδιαίτερη.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Aπλά να επισημάνω ότι η γλωσσολογία και το πόσες γλώσσες ξέρει κάποιος είναι δυο εντελώς άσχετα μεταξύ τους πράγματα.

 

100% φιλικά και χωρίς να θέλω «να την πω» σε κάποιον.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι άσχετα πράγματα.

Δε νομίζω πως κανείς εδώ μέσα το έπαιξε γλωσσολόγος.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Kai gia Prwti Fora stin Istoria to 1944-45 ipo kiverniti TITO (O Tito eixe Goneis Ellines kai to Prwto tou Onoma itan Spiridwn Mekkas, apo Kanada) onomazete i perioxi apo FYROM se Makedonia.

 

Εντελώς ανακριβές.

Ο Τίτο είχε προμηθευτεί στα τέλη της δεκαετίας του '30 ένα πλαστό καναδικό διαβατήριο (με αριθμό 32829) στο όνομα ενός πεθαμένου Έλληνα, του Σπυρίδωνα Μέκα.Ο άνθρωπος ουδεμία σχέση είχε με την οικογένεια Μέκα ή με την Ελλάδα.Το είχε συνήθεια ο "μακαρίτης" να υποκλέπτει τα ονόματα άλλων για να κάνει τις δουλειές του.

Link to comment
Share on other sites

Edw exoume kala NEA

 

As ta doume ligo:

 

MR. CASEY: It means we recognize Macedonia, the country, by its constitutional name. The United States Government does not recognize languages or other sort of sub-national groups like that as far as I know.

 

http://www.state.gov/r/pa/prs/dpb/2006/74784.htm

 

Me liga logia den anagnwrizoun Makedoniki Glwssa kai Ethnotita

 

Έσεις παιδιά μου κοιμάστε και σας πληρώνουν και το ξενοδοχείο :)

Οι όποιες δηλώσεις "ενός εκπροσώπου τύπου" προς έναν δημοσιογράφο, δεν έχουν καμία απολύτως νομική ή πολιτική ισχύ.

Ο,τι λέγεται σήμερα προς εφησυχασμό της ελληνικής κοινής γνώμης/ κατευνασμό ελληνοαμερικανών ψηφοφόρων "ξελέγεται" αύριο δίχως καμία δυσκολία.Δεν είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά.

 

Η πολιτική των ΗΠΑ έχει σχεδιαστεί με ορίζοντα μερικών δεκαετιών και δεν πρόκειται να αλλάξει από την μία μέρα στην άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Θετικότατη η απάντηση των Αμερικανών και νομίζω τώρα που ισχύει αυτό πρέπει να το εκμεταλλευτούμε, γιατί όπως ξέρουμε οι Αμερική αλλάζει γνώμες σαν τα πουκάμισα και ανάλογα πως την συμφέρει κάθε φορά...

 

εύχομαι η Ελληνική κυβέρνηση να το εκμεταλλευτεί αυτό και γρήγορα να πιέσει προς επίλυση! ;)

 

Ο τίτλος "Εκπρόσωπος Τύπου" στη συνείδηση του περισσότερου κόσμου μεταφράζεται ως "επαγγελματίας ψεύτης"

 

Η πολιτική των ΗΠΑ για την Μακεδονία είναι σταθερή και έχει εκδηλωθεί επανειλλημένως με τον πιο επίσημο τρόπο.Πιο πρόσφατο παράδειγμα:

Μία εβδομάδα πριν τις δηλώσεις του "εκπροσώπου τύπου" στον Παπαντωνίου προς κατανάλωση των αφελών,

η μονιμη αντιπροσωπεία των ΗΠΑ στη διεθνή συνδιάσκεψη του ΟΑΣΕ όχι μόνον αναγνώρισε μακεδονική εθνότητα και γλώσσα, αλλά δήλωσε και τα εξής:

http://www.enet.gr/online/online_text/c=110,id=4918436

 

«η μεταχείριση ατόμων που ανήκουν στις εθνικές μειονότητες Τούρκων, Αλβανών και Μακεδόνων στην Ελλάδα εξακολουθεί να προκαλεί ανησυχίες.

 

Είχε προηγηθεί η παρέμβαση του Μαερικανού υφυπουργού των Εξωτερικών Νίκολας Μπερνς:

http://www.greeknewsonline.com/modules.php?name=News&file=article&sid=3845

"Για Αλβανική, Τουρκική και Μακεδονική μειονότητα στην Ελλάδα μίλησε ο Αμερικανός υφυπουργός Εξωτερικών

Ε. Υπουργέ, κ. Μπερνς. Η Αντιπρόσωπός σας στον ΟΑΣΕ, FELICE GAER, ήγειρε θέμα εθνικών μειονοτήτων στην Ελλάδα, που δεν υπάρχουν, όπως καλώς γνωρίζετε .Στις 28 Σεπτεμβρίου, δήλωσε, στη Βαρσοβία της Πολωνίας «Η κακομεταχείριση της εκ μέρους της Ελλάδας των εθνικών της τουρκικών, αλβανικών και μακεδονικών μειονοτήτων, ανησυχεί ακόμη τις Ηνωμένες Πολιτείες. Η Ελλάδα συνεχίζει να μετακινεί Κοινότητες Τσιγγάνων με τρόπο που αντίκειται στην Ελληνική Νομοθεσία». Οποιοδήποτε σχόλιο;

 

Α .Σας παραπέμπω απευθείας για σχόλιο στον Πρεσβευτή Τσάρλις Ρις, που είναι ο Αμερικανός Πρέσβης στην Αθήνα και που επίσημα ασχολείται με τα ζητήματα αυτά. Αλλά, όπως γνωρίζετε για πάρα πολλά χρόνια, εμείς έχουμε άριστες σχέσεις με την σύμμαχό μας την Ελλάδα και, επίσης, ότι έχουμε ανησυχίες για την Κοινότητα των Τσιγγάνων και της μεταχείρισή της. Και εκφράσαμε αυτές τις ανησυχίες μας. Τις τεκμηριώνουμε με αποδεικτικά στοιχεία στις ετήσιες μας αναφορές. Και δεν έχω να προσθέσω τίποτε σε αυτές τις αναφορές, αλλά βεβαίως ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΩ Ο,ΤΙ ΔΗΠΟΤΕ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΟΑΣΕ.

 

Ε. Μια ακόμη ερώτηση. Από την στιγμή που στην Ελλάδα έχουμε μόνο Αλβανούς μετανάστες, νόμιμους ή παράνομους, διερωτώμαι, αν η παρουσία των Αλβανών στην Ελλάδα αποτελεί μειονότητα, όπως λέει το Σταίητ Ντηπάρτμεντ;

 

Α. Κ. Λάμπρο, σας παραπέμπω στις επίσημες αναφορές και σε ό,τι εμείς έχουμε πει από αυτό το πόντιουμ, καθώς και στον Πρεσβευτή Ρις, για να δούμε τι έχει να πει επ΄ αυτού. Δεν θέλω να είμαι άδικος σε αυτούς και να προσπαθήσω να σχολιάσω θέματα για τα οποία δεν είμαι πλέον υπεύθυνος. Έτσι, αφήνω την υπόθεση στον Πρεσβευτή Ρις.

Link to comment
Share on other sites

Και να πώς σχολιάζεται η αμερικανική πολιτική από τον εξ Αλβανίας καταγώμενο Δρ.Stavrou, ομότιμο καθηγητή των διεθνών σχέσεων στο πανεπιστήμιο του Howard:

http://www.greeknewsonline.com/modules.php?name=News&file=article&sid=3845

"....φαίνεται οι εξυπνάκηδες της πρωτεύουσας των ΗΠΑ δεν έχουν τελειώσει την τελική βαλκανοποίηση των Βαλκανίων. Δυστυχώς, η Ελλάδα παραμένει στόχος διαλυτικών στοιχείων των Ηνωμένων Πολιτειών και άλλων παραγόντων και πρέπει να αντιμετωπισθεί το θέμα ,με κάποια σοβαρότητα από την Ελληνική Κυβέρνηση. Οι δηλώσεις αυτές δεν είναι τυχαίες. Εντάσσονται στο καλούπι εκείνο, που έχει αρχίσει επί εποχής Κλίντον, Χόλμπρουκ και Ολμπρτάιτ. Και συνεχίζεται δυστυχώς με τους νέους κλώνους της αμερικανικής εξωτερικής πολιτικής» Στην ερώτηση, η δήλωση αυτή του κ. Μπέρνς, όπως απευθύνω τις ερωτήσεις μου αυτές στον Αμερικανό Πρέσβη στην Αθήνα, Τσάρλις Ρις, πως του φάνηκε, απάντησε:

 

«Πρόκειται για πολύ περίεργο πράγμα, διότι ο κ. Μπέρνς είναι ο προϊστάμενος του Πρεσβευτή κ. Ρις στην Αθήνα. Ο Πρεσβευτής εφαρμόζει πολιτική. Δεν κάνει πολιτική. Η πολιτική κατασκευάζεται, εδώ στην Ουάσιγκτον. Και αυτές οι σοφιστικές υπεκφυγές του κ. Μπερνς, δεν νομίζω πως πρέπει να περάσουν απαρατήρητες και ασχολίαστες».

 

Τέλος, στην ερώτηση μας πως σχολιάζει τα αναφερόμενα από τον κ.Μπερνς και την Αντιπρόσωπο στον ΟΑΣΕ περί ύπαρξης Αλβανικής και Μακεδονικής Μειονότητας στην Ελλάδα, δήλωσε:

 

«Το θέμα της αλβανικής μειονότητας στην Ελλάδα είναι κατασκευασμένο θέμα. Αντί να πούνε ευχαριστώ στην Ελλάδα, που κράτησε την αλβανική οικονομία να επιπλεύσει, τα τελευταία 10 χρόνια, δημιουργεί θέματα μειονοτήτων. Δηλαδή πρέπει να είμαστε φιλόξενοι αλλά και αμυνόμενοι και αυτό το βλέπω πολύ περίεργο. Το δε θέμα της Μακεδονικής Μειονότητας δείχνει ξεκάθαρα, ότι οι μεγάλοι μας αντιπρόσωποι και παράγοντες μας, σε αυτήν την πόλη, ούτε έχουν γνώση της ιστορίας, αλλά ούτε έχουν και την διάθεση να μάθουν ιστορία. Όλα αυτά φυσικά γίνονται βάσει σχεδίου, αλλά το τεράστιο ζήτημα είναι ποιός είναι εκείνος που εκπονεί αυτό το σχέδιο, που αυτήν την στιγμή έχει στόχο τα Δυτικά Βαλκάνια».

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει προς τι η ερώτηση?
Θα πει ότι τώρα που απάντησα στην ερώτησή σου θέλω να μου εξηγήσεις τι συμπέρασμα βγάζεις.

Ακόμα περιμένω κάποια απάντηση.

Ειρωνευεσαι λεγοντας ότι γίναμε και γλωσσολόγοι...
Η ειρωνία πήγαινε προς αυτούς που ξεκίνησαν τις γλωσσολογικές αναλύσεις.

... ενω η επαφή σου με την γλώσσα δεν είναι και ιδιαίτερη.
Προσωπικά δε διεκδικώ τον τίτλο του γλωσσολόγου, αλλά προτιμώ να εμπιστεύομαι τους επιστήμονες γλωσσολόγους και όχι αυτούς που το παίζουν γλωσσολόγοι.

Νομίζω ότι δε χρειάζεται να ξέρω σέρβικα και βουλγαρικά για να μπορώ να κρίνω αν ένας επιστήμων γλωσσολόγος είναι πιο αξιόπιστη πηγή από κάποια μέλη του myphone, δε νομίζεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία πήγαινε προς αυτούς που ξεκίνησαν τις γλωσσολογικές αναλύσεις.
Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να μην ειρωνεύεσαι κανέναν...

Άλλωστε πού ξέρεις τι είναι ο καθένας εδω μέσα και τι σπουδές έχει κάνει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα να μην ειρωνεύεσαι κανέναν...
Καλή συμβουλή, ξεκίνα εφαρμοζοντάς την ο ίδιος.

Άλλωστε πού ξέρεις τι είναι ο καθένας εδω μέσα και τι σπουδές έχει κάνει?
Αυτοί τους οποίους ειρωνεύτηκα εκφράζουν επανειλημμένα γνώμη ως ειδήμονες για κάθε θέμα που μπορεί να προκύψει.

Αν είναι ειδήμονες σε όλα αυτά τα θέματα τότε ευχαρίστως να ζητήσω συγνώμη.

Αν πάλι δεν είναι ειδήμονες σε όλα αυτά τα θέματα, λες να έπεσα στην περίπτωση και την πρώτη φορά που τους ειρωνεύτηκα να έτυχε να είναι πράγματι ειδήμονες στο αντικείμενο της συζήτησης; Ο Μητσοτάκης είμαι; :cool:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλή συμβουλή, ξεκίνα εφαρμοζοντάς την ο ίδιος.

Αυτοί τους οποίους ειρωνεύτηκα εκφράζουν επανειλημμένα γνώμη ως ειδήμονες για κάθε θέμα που μπορεί να προκύψει.

Αν είναι ειδήμονες σε όλα αυτά τα θέματα τότε ευχαρίστως να ζητήσω συγνώμη.

Αν πάλι δεν είναι ειδήμονες σε όλα αυτά τα θέματα, λες να έπεσα στην περίπτωση και την πρώτη φορά που τους ειρωνεύτηκα να έτυχε να είναι πράγματι ειδήμονες στο αντικείμενο της συζήτησης; Ο Μητσοτάκης είμαι; :cool:

:lol: :lol: :lol:

Δεν ξέρω τι είναι και τι κάνει ο καθένας.Αλλά η ειρωνεία(και το λέω γενικά, όχι για σένα απαραίτητα) είναι κακός σύμμαχος σε μια προσπάθεια επικοδομητικής συζήτησης.

Θα μου πείς τωρα, ποια συζήτηση....Ε, για όποιον πιστεύει ότι η συζήτηση δεν είναι στο επίπεδο που θέλει, μπορεί κάλλιστα να μην συμμετέχει(και δεν το λέω με κακία, νομίζω είναι αυτονόητο.:) )

Off-topic τέλος.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία πήγαινε προς αυτούς που ξεκίνησαν τις γλωσσολογικές αναλύσεις.

 

Επειδή εγώ είχα πρώτος μία γλωσσολογική:) διαφορά με τον ddr2, προφανώς εννοείς εμένα. Έχω όντως χόμπυ την γλωσσολογία (ο καθένας με το ψώνιο του) και γεμίζω (ή μάλλον γέμιζα) την βιβλιοθήκη μου με σχετικά βιβλία. Αυτό είναι άσχετο με τις σπουδές μου και φυσικά δεν νομίζω ότι είμαι ειδικός. Ίσως να ξέρω λίγα πραγματάκια περισσότερα από κάποιον που δεν ασχολήθηκε ποτέ. Αλλά μέχρι εκεί.

 

Τώρα μπορείς να μου εξηγήσεις και το πρόβλημά σου; :blink:

Προς τι η ειρωνία;

Αν φυσικά το καρφί ήταν για μένα.

Link to comment
Share on other sites

αλλά το τεράστιο ζήτημα είναι ποιός είναι εκείνος που εκπονεί αυτό το σχέδιο, που αυτήν την στιγμή έχει στόχο τα Δυτικά Βαλκάνια».

Kaka ta psemata, alla mirizei ontos

 

Polli endiaferwn to arhro

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ είχα πρώτος μία γλωσσολογική:) διαφορά με τον ddr2, προφανώς εννοείς εμένα. Έχω όντως χόμπυ την γλωσσολογία (ο καθένας με το ψώνιο του) και γεμίζω (ή μάλλον γέμιζα) την βιβλιοθήκη μου με σχετικά βιβλία. Αυτό είναι άσχετο με τις σπουδές μου και φυσικά δεν νομίζω ότι είμαι ειδικός. Ίσως να ξέρω λίγα πραγματάκια περισσότερα από κάποιον που δεν ασχολήθηκε ποτέ. Αλλά μέχρι εκεί.

 

Τώρα μπορείς να μου εξηγήσεις και το πρόβλημά σου; :blink:

Προς τι η ειρωνία;

Αν φυσικά το καρφί ήταν για μένα.

Από τη στιγμή που δεν αμφισβήτησες ως άλλος Λιακόπουλος κάτι που υποστηρίζει χρόνια τώρα η γλωσσολογία (την ύπαρξη της ινδοευρωπαϊκής οικογένειας γλωσσών), όχι δεν αναφερόμουν σε εσένα. :)

Αντίθετα, απόλαυσα τα post σου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...