Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες αβέρτα; Εμένα μου κρατάει γυρω στις 30 ώρες με 4 ώρες ανοιχτή οθόνη. Ουσιαστικά το φορτίζω το βράδυ πριν πάω για ύπνο γύρω στο 20%.

 

Και γω εκει το βαζω περιπου..πως βλεπεις το SOT?Επισης το Mi PC Suite δεν δουλευει?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, επειδη η καμερα το βραδυ ειναι τραγικη, εχει κανεις να προτεινει τιποτα χειροκινητες ρυθμισεις στο manual mode, μηπως και τραβαμε λιγο καλυτερα?

Επισης, αν καποιος εχει καποια gcam που να δουλευει σωστα, καλοδεχουμενη.

 

Το κινητο ειναι καταπληκτικο κατα τ'αλλα (παρα πολυ γρηγορο)ομως η καμερα του το βραδυ ειναι απαραδεκτη και το flash υπερβολικα αδυναμο και κιτρινο. Εξισου τραγικη και η σελφοκαμερα το βραδυ αλλα απο εκει δεν εχω και τρελες απαιτησεις.

Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτη https://androidfilehost.com/?fid=1322778262904026287

Το ονομα του apk bsgfixPortrait-GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.2.apk

 

Αν σας crash η google camera στο τελευταιο miui βάλτε στο build.prop

persist.camera.HAL3.enabled=1

persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω παρα πολυ.

Απλα κανω εγκατασταση το apk και λειτουργει κανονικα? Η θελει και κατι αλλο (root και τετοια)?

 

Δυστυχως δεν εχω εμπειρια απο gcam γιατι με το προηγουμενο κινητο μου (lg v10) ημουν πολυ ευχαριστημενος ως προς την καμερα αλλα δυστυχως στο mi mix 2 η καμερα το βραδυ ειναι ουσιαστικα αχρηστη, οποτε θα ηθελα να δοκιμασω και το gcam, γιατι δεν πιστευω πως το hardware ειναι τοσο χαλια. Ιδιως απ'τη στιγμη που εχει και ois.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εμεις MIUI 12 θα παρουμε τελικα?

Μαλλον ναι, αλλα στην τριτη φαση. Δηλαδη οχι αμεσα.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ναι, αλλα στην τριτη φαση. Δηλαδη οχι αμεσα.

 

Μπορεί να την πάρουμε νωρίς αλλά λέτε να είναι 10?

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα οτι ειμαστε στην 1η φαση..αλλα λογικα ναι παιζει να ειναι και η 10..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Είναι 9.

Μέχρι στιγμής δεν έχω συναντήσει bugs.

Η μπαταρία στα ίδια επίπεδα.

Απλά θα έλεγα είναι πιο όμορφο με πιο πολλά animations.

https://drive.google.com/file/d/1FfPvO-7Zq1T0FOTEcjtehl1eMVrWXach/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1FR38HPOEOxMnDQr_cJS79P1wQ5MHfhYw/view?usp=drivesdk

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Για τη 12αρα εχουμε κανα νεο ποτε θα την παρουμε?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Βγήκε η 12 και κατεβαίνει στο αυτόματο.Δεν αναβαθμίστηκε σε android 10 Edited by Keraunos
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 12 και κατεβαίνει στο αυτόματο.Δεν αναβαθμίστηκε σε android 10

 

Για πες εντυπώσεις και για εμάς που είμαστε στη δουλειά (με χαμηλή μπαταρία) και δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε ακόμα...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις και για εμάς που είμαστε στη δουλειά (με χαμηλή μπαταρία) και δεν μπορούμε να αναβαθμίσουμε ακόμα...

 

Ωραία αίσθηση στην εναλλαγή καρτελων και ότι ανοίξεις και κλείσεις. Ζελωδης αίσθηση.Κατα τα άλλα θέλει ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το floating window. Πηγαίνω στις ειδικές ρυθμίσεις και δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Έχει κανείς άλλο ανάλογο θέμα;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το πρωί μου έβγαλε την ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά δεν την έκανα γιατί δεν είχα μπαταρία και τώρα πατώντας πάνω στην ειδοποίηση μου λέει "δεν υπάρχουν ενημερώσεις" όσες φορές και να έκανα έλεγχο... Τι έγινε την απέσυραν?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το πρωί μου έβγαλε την ειδοποίηση για αναβάθμιση αλλά δεν την έκανα γιατί δεν είχα μπαταρία και τώρα πατώντας πάνω στην ειδοποίηση μου λέει "δεν υπάρχουν ενημερώσεις" όσες φορές και να έκανα έλεγχο... Τι έγινε την απέσυραν?

 

Κάνε μια επανεκκίνηση μήπως σου την εμφανίσει.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση μήπως σου την εμφανίσει.

 

Ήταν το πρώτο πράγμα που δοκίμασα χωρίς αποτέλεσμα...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το πρώτο πράγμα που δοκίμασα χωρίς αποτέλεσμα...

 

Μπορεί να δίνεται συγκεκριμένες ώρες.Καπου θα κυκλοφορεί για κατέβασμα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να δίνεται συγκεκριμένες ώρες.Καπου θα κυκλοφορεί για κατέβασμα

Καλά δεν με επείγει τόσο, απλά είχα ελεύθερο χρόνο το απόγευμα να την τεστάρω και ξενέρωσα.

Μιλάμε απο το πρωί μέχρι και τώρα είχα αφήσει το εικονίδιο της αναβάθμισης στην μπάρα ειδοποιήσεων, μπήκα στις ενημερώσεις που έλεγε τα νεα features και μόλις πάτησα "λήψη", έκανε φτερά η αναβάθμιση.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν με επείγει τόσο, απλά είχα ελεύθερο χρόνο το απόγευμα να την τεστάρω και ξενέρωσα.

Μιλάμε απο το πρωί μέχρι και τώρα είχα αφήσει το εικονίδιο της αναβάθμισης στην μπάρα ειδοποιήσεων, μπήκα στις ενημερώσεις που έλεγε τα νεα features και μόλις πάτησα "λήψη", έκανε φτερά η αναβάθμιση.

Καλησπέρα

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Θα την έκανα τώρα αλλά.....

Δεν πειράζει ίσως να υπήρχαν bugs και να την τράβηξαν.

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Θα την έκανα τώρα αλλά.....

Δεν πειράζει ίσως να υπήρχαν bugs και να την τράβηξαν.

 

Μου εμφανίστηκε ξανά πριν κανένα δίωρο, την έκανα κι ολας μια χαρά. Για προσπάθησε ξανά...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανίστηκε ξανά πριν κανένα δίωρο, την έκανα κι ολας μια χαρά. Για προσπάθησε ξανά...

Χρειάστηκε να κάνω refresh για να την δω.

Ευχαριστώ:)

Huawei g750

Lg G4

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi 10T Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγω την αναβαθμιση.

Περιμενα να ειναι διαφoρετικο το interface της καμερας οπως σε αλλες συσκευες που πηραν τη 12αρα αλλα καμια διαφορα.

Και γενικα μεχρι στιγμης ολα οκ αλλα δεν εχω δει και καμια διαφορα σε τιποτα.

Μηπως μας την εδωσαν κουτσουρεμενη τη 12αρα ?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...