Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3μιση ώρες δεν βγάζει. Που έπαιζα με προηγούμενη κοντά στις 6.

 

Τι να πω. Καταστροφή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα με βάλουν σε διαδικασίες και βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

3μιση ώρες δεν βγάζει. Που έπαιζα με προηγούμενη κοντά στις 6.

 

Τι να πω. Καταστροφή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα με βάλουν σε διαδικασίες και βαριέμαι.

 

Έκανες ένα τεστ πατώντας κουμπί εκκίνησης και αύξησης έντασης φωνής;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπορω να πω οτι δεν το περιμενα αλλα θα αναβαθμιστουμε σε android 9!

https://techblog.gr/mobile/anavathmisi-se-android-9-pie-deka-smartphones-tis-xiaomi/?fbclid=IwAR1p_JRGqm01XucdpZEy80fEotcEWAE1VxqwYhqzoW8i18HDGmPRuhIzAhQ

 

Καλα ξηγηθηκε η xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να βάλει την Google Camera 3 στο MiMIX2 χωρίς unlock bootloader σε MIUI Global 10.2 10.2.2.0(ODEMIXM), και να λειτουργεί σωστά η κάμερα (να μην δείχνει μαύρο)?

To βίντεο λειτουργεί μια χαρά.

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει καταφέρει να βάλει την Google Camera 3 στο MiMIX2 χωρίς unlock bootloader σε MIUI Global 10.2 10.2.2.0(ODEMIXM), και να λειτουργεί σωστά η κάμερα (να μην δείχνει μαύρο)?

To βίντεο λειτουργεί μια χαρά.[/QUO

Θα πρεπει να ξεκλειδωσεις bootloader καο μεσω asb να ενεργοποιήσεις το camera 2api και μετα θα εχεις gcam.. ειδάλλως θα εχεις θεματα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι λίγο αμπαλος, έχω κανει ως ξεκλείδωμα bootloader, (72 ωρες)... Αλλα δεν ξερω τι να κάνω με το camera 2 api κλπ κλπ για να βάλω τη gcam. Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα pm να το πάμε λίγο βήμα βήμα μην κάνω κάτι λάθος και brickαρω το κινητο. Thx!
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι λίγο αμπαλος, έχω κανει ως ξεκλείδωμα bootloader, (72 ωρες)... Αλλα δεν ξερω τι να κάνω με το camera 2 api κλπ κλπ για να βάλω τη gcam. Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα pm να το πάμε λίγο βήμα βήμα μην κάνω κάτι λάθος και brickαρω το κινητο. Thx!

Δες 10 μηνύματα πιο πάνω το έκανα βημα βημα για να τα θυμάμαι. Παρολα αυτά αν θες pm me.

 

 

Ξέρει κανεις αν έχουμε εργοστασική tempered glass? Νομιζω μου γρατζουνίστικε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτησω το εξης.Έχω βρει ενα Mi Mix 2 απο εναν πωλητή στο Ebay ο οποίος είναι Γερμανία .Το κινητό φαίνεται σαν καινούργιο και αν κατάλαβα καλά έχει κάποιο πρόβλημα με το σήμα γιατί γράφει το εξης:

PLEASE NOTE: THIS DEVICE DOESN'T RECIEVE RECEPTION 100%*

Έχει καποιες φωτογραφιες που δείχνει την μπάρα σου σήματος με δυο γραμμές και σε αλλες με τεσσερις.Στις φωτο φαίνεται οτι φοράει 9.6.1 Global. και έχει την ένδειξη οτι έχει update στην 10.Αν το πάρω λέτε να έχω πρόβλημα με το σήμα εδώ Ελλαδα η μήπως έχει αυτός μονο που είναι Γερμανία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω απο χθες το τηλέφωνο στα χέρια μου, το πήρα σφραγισμένο απο μεγάλη αλυσίδα.. το πρόβλημα είναι οτι βρίσκεται στην 7.1.1 έκδοση και δε βρίσκει ota αναβάθμιση.. είναι στην 9.1.4.0 global σταθερή

γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έρθει το update; ευχαριστώ εκ των προτέρων

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

έχω απο χθες το τηλέφωνο στα χέρια μου, το πήρα σφραγισμένο απο μεγάλη αλυσίδα.. το πρόβλημα είναι οτι βρίσκεται στην 7.1.1 έκδοση και δε βρίσκει ota αναβάθμιση.. είναι στην 9.1.4.0 global σταθερή

γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έρθει το update; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Θελεις να παιζεις με εκδοσεις και πειραγματα κινητου η θελεις μια να δουλευει και αναβαθμίσεις κάθε εξαμηνο?

Link to comment
Share on other sites

έχω απο χθες το τηλέφωνο στα χέρια μου, το πήρα σφραγισμένο απο μεγάλη αλυσίδα.. το πρόβλημα είναι οτι βρίσκεται στην 7.1.1 έκδοση και δε βρίσκει ota αναβάθμιση.. είναι στην 9.1.4.0 global σταθερή

 

γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έρθει το update; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δοκίμασε clear data τον updater ή άλλαξε περιοχή μήπως και δει το update
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε clear data τον updater ή άλλαξε περιοχή μήπως και δει το update

 

δοκίμασα αλλά τίποτα.. αρνείται πεισματικά να βρει αναβάθμιση

 

Θελεις να παιζεις με εκδοσεις και πειραγματα κινητου η θελεις μια να δουλευει και αναβαθμίσεις κάθε εξαμηνο?

 

θέλω απλά να βρίσκομαι στην τελευταία επίσημη έκδοση και να μου έρχονται οι αναβαθμίσεις όποτε είναι διαθέσιμες καθώς είδα οτι θα πάρει και την 9.0

 

προς το παρόν έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader και περιμένω μέχρι μεθαυριο για να φλασάρω καθώς απ ότι κατάλαβα δεν υπάρχει άλλος τρόπος

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα αλλά τίποτα.. αρνείται πεισματικά να βρει αναβάθμιση

 

 

 

θέλω απλά να βρίσκομαι στην τελευταία επίσημη έκδοση και να μου έρχονται οι αναβαθμίσεις όποτε είναι διαθέσιμες καθώς είδα οτι θα πάρει και την 9.0

 

προς το παρόν έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα bootloader και περιμένω μέχρι μεθαυριο για να φλασάρω καθώς απ ότι κατάλαβα δεν υπάρχει άλλος τρόπος

 

Βαλε την γενικη εκδοση της xiaomi 10.2.2 stable

Link to comment
Share on other sites

έχω απο χθες το τηλέφωνο στα χέρια μου, το πήρα σφραγισμένο απο μεγάλη αλυσίδα.. το πρόβλημα είναι οτι βρίσκεται στην 7.1.1 έκδοση και δε βρίσκει ota αναβάθμιση.. είναι στην 9.1.4.0 global σταθερή

γνωρίζει κανείς τι πρέπει να κάνω για να έρθει το update; ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

λίγο πιο πανω η λύση

 

Για να βάλω android 8 miui 10 επρεπε να κατεβάσω και να περάσω χειροκίνητα πρώτα τη miui http://bigota.d.miui.com/7...4d0fb9_7.1.zip 7.12.21 (κανει wipe) και μετα μου έδωσε την 10.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λίγο πιο πανω η λύση

 

όντως φίλε δούλεψε ευχαριστώ πολύ, τώρα είμαι στην 10 global 9.3.28 Beta εβδομαδιαία.. έχει διαφορές με την σταθερή αυτή; δεν είχα ξανα ποτέ xiaomi και δεν τα κατέχω καλά αυτά με τις ρομ

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

όντως φίλε δούλεψε ευχαριστώ πολύ, τώρα είμαι στην 10 global 9.3.28 Beta εβδομαδιαία.. έχει διαφορές με την σταθερή αυτή; δεν είχα ξανα ποτέ xiaomi και δεν τα κατέχω καλά αυτά με τις ρομ

Έχεις πιο νωρις τα νέα update, εβδομαδιαία, με το ρίσκο να μην δουλεύει κάτι.

Γενικά όμως δεν θα έχεις θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά απο λίγο παίδεμα κατάφερα να περάσω gcam κι εγώ με εντολές adb και ακολούθησα τον παρακάτω σύνδεσμο

 

και έβαλα την gcam που πρότεινε ο orlox

Edit: Έβαλα την https://googlecameramod.com/cstark/ τελευταία ver κατω κατω στη σελίδα. bsgfixPortrait-GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.2.apk

Η μοναδική που μου δούλεψε σωστά με HDR+ ench

 

και όντως το αποτέλεσμα είναι θεαματικό σε σχέση με τη στοκ κάμερα

40585169853_6b035bdabb_c.jpgIMG_20190406_225457 by vasilis poun, on Flickr

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...