Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι δυο διαφορετικές συσκευές. Το Mi Mix 2 είναι κατηγορία ναυαρχίδας με το Snapdrahon 835 ενώ το Redmi Note 5 είναι κατηγορία Mid range. Αν έχεις μπάτζετ μέχρι 200€ τότε πας στο Redmi Note 5. Αν έχεις να διαθέσεις μέχρι 350€ που έχει το Mi Mix 2 στην Ελλάδα τότε πας σε Mi Mix 2.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Γνωρίζω την διαφορά απλά επειδή είστε οι πλέον σχετικοί ήθελα να σας ρωτήσω. Διαθέτω μέχρι 250€ για συσκευή για την σύζυγο και μάλλον θα πάω στο note.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Γνωρίζω την διαφορά απλά επειδή είστε οι πλέον σχετικοί ήθελα να σας ρωτήσω. Διαθέτω μέχρι 250€ για συσκευή για την σύζυγο και μάλλον θα πάω στο note.
Το Mi Mix 2 μόνο μεταχειρισμένο μπορείς να το βρεις σ' αυτά τα χρήματα. Αν σ' ενδιαφέρει η περίπτωση μεταχειρισμένου είναι μια καλή επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... δεν υποτείθεται οτι το miui 10 θα βασιζόταν σε android 8.1???

Βρήκα αυτό εδώ, Xiaomi MI Mix 2 Android Oreo Update: Launched on MIUI 9 Based on Android 7.1 Nougat, It will get MIUI 10 based on Android 8.1 Oreo in October. (Expected MIUI 10 Stable update date)

Εδώ: https://miuistories.com/list-of-xiaomi-phones-to-get-android-8-1-oreo/

 

Και όπου γραφει για Μiui παντου γραφει 8.1...

τι εγινε?

αυτο το notification με το bubble του messenger ειναι εκνευριστικο... αν και στα 10αρια περιοριζεται ευτυχως μονο στην κουρτινα και οχι και στο status bar.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος της συσκευής και πριν από λίγο έπεσε δυστυχως με την μπροστά πλευρά και πάνω στην γωνία από υψος μισού μέτρου και ράγισε η οθόνη. Δεν είχα κάποιο προστατευτικό τζάμι από πάνω. Το τατς είναι μια χαρά. Απλά έχει ραγίσει το γυαλι. Θέλει αλλαγή όλη η οθόνη? Ή υπάρχει η δυνατότητα να αλλαχτεί το γυαλί απλά της οθόνης? Επίσης έχει αντικαταστήσει κανείς άλλος οθόνη στο κινητό? Χάνει μετά στην ποιότητα η lcd?υπάρχει από κάπου να αγοράσεις όσο το δυνατόν καλύτερης ποιότητας οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Πώς και μεσοβδόμαδα update; Ειχε κάνεις πρόβλημα με το τελευταίο;
Όχι κανένα. Αρκετές φορές τελευταία έχουν δώσει το update Πέμπτη
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... δεν υποτείθεται οτι το miui 10 θα βασιζόταν σε android 8.1???

Βρήκα αυτό εδώ, Xiaomi MI Mix 2 Android Oreo Update: Launched on MIUI 9 Based on Android 7.1 Nougat, It will get MIUI 10 based on Android 8.1 Oreo in October. (Expected MIUI 10 Stable update date)

Εδώ: https://miuistories.com/list-of-xiaomi-phones-to-get-android-8-1-oreo/

 

Και όπου γραφει για Μiui παντου γραφει 8.1...

τι εγινε?

αυτο το notification με το bubble του messenger ειναι εκνευριστικο... αν και στα 10αρια περιοριζεται ευτυχως μονο στην κουρτινα και οχι και στο status bar.

Μέσα στις ρυθμίσεις του messenger θα βρεις μια επιλογή που λέει "εικόνες συνομιλητών". Αν το ξετσεκαρεις θα σταματήσει να βγαίνει το bubble

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις του messenger θα βρεις μια επιλογή που λέει "εικόνες συνομιλητών". Αν το ξετσεκαρεις θα σταματήσει να βγαίνει το bubble

Βρε δε με ενοχλει το bubble. Ισα ισα βολευει.

Με ενοχλει το notification του στην κουρτινα.

Σκεψου στα 9αρια ηταν και στο status bar. Στο android 8 εκαναν την ειδοποίηση οτι κατι επικαλυπτει αλλες εφαρμογες (η καπως ετσι) να μην μπορείς να το κρυψεις. Στο 8.1 το διορθωσαν στη google.

Εδω στο 8 me miui 10 ευτυχως δεν ειναι στη status bar αλλα ειναι στην κουρτινα δυστυχως.

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Είμαι με MUI 9.6.1.0 stable

Τις τελευταίες ημέρες μου έχει συμβεί 2 φορές, όταν πατάω κάτω στα κουμπιά του home, back, options, ενώ δείχνουν ότι έχουν πατηθεί δεν ανταποκρίνεται.

Η μόνη λύση είναι να κάνω reboot στο κινητό.

Το έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος ;

 

Παρατηρώ κι εγω αυτό το θέμα, δεν το έχει κανείς?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και καιρό και παλαιότερα αλλά και τώρα σε κάποιες εφαρμογές (πχ Facebook, messenger) ξαφνικά η εφαρμογή κλείνει από μόνη της και κάνει επανεκκίνηση (η εφαρμογή όχι το κινητό) ή απλά κλείνει τελείως και πρέπει να την ξανανοιξω. Πώς γίνεται αυτό με 6 GB Ram ? Παρεμπιπτόντως τώρα ειμαι στην global 8.8.23 Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κι εγω αυτό το θέμα, δεν το έχει κανείς?

Έχετε flip case;

Και γω είχα το ίδιο πρόβλημα. Εγώ έχω μια αναδιπλούμενη θήκη με μαγνητάκι. Κάποιες φορές όταν η θήκη είναι ανοικτή, διπλωμένη και κολλημένη με το μαγνητάκι από πίσω, τα κουμπιά αυτά δεν μου έπαιζαν. Όταν άνοιγα διάπλατα τη θήκη έπαιζαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε flip case;

Και γω είχα το ίδιο πρόβλημα. Εγώ έχω μια αναδιπλούμενη θήκη με μαγνητάκι. Κάποιες φορές όταν η θήκη είναι ανοικτή, διπλωμένη και κολλημένη με το μαγνητάκι από πίσω, τα κουμπιά αυτά δεν μου έπαιζαν. Όταν άνοιγα διάπλατα τη θήκη έπαιζαν.

 

Οχι δεν εχω τίποτα πέρα απο την θήκη της συσκευασίας.

Βλέπεις το feedback οτι πατιέται το πλήκτρο όταν το ακουμπάς αλλά το κινητό δεν κάνει τίποτα και χρειάζεται 2-3 πατήματα για να το κάνει.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Το κινητό το έχω 2 μέρες και είμαι ακόμα στο ψάξιμο.Μέχρι τώρα όλα καλά.Το μόνο που με έχει προβληματίσει είναι ότι ενώ κατεβάζω και κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή Blackmart δεν μου την ανοίγει.Ολες τις εφαρμογές τις ανοίγει εκτός από αυτήν. Κανείς καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Το κινητό το έχω 2 μέρες και είμαι ακόμα στο ψάξιμο.Μέχρι τώρα όλα καλά.Το μόνο που με έχει προβληματίσει είναι ότι ενώ κατεβάζω και κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή Blackmart δεν μου την ανοίγει.Ολες τις εφαρμογές τις ανοίγει εκτός από αυτήν. Κανείς καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως θέλει να τις δώσεις τίποτα δικαιώματα?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει να τις δώσεις τίποτα δικαιώματα?
Την έχω κατεβάσει και άλλες φορές παλιότερα χωρίς πρόβλημα.Τώρα όταν πάω να την ανοίξω μαυρίζει η οθόνη.Δεν μου γράφει κάτι για δικαιώματα.Που να το κοιτάξω μπας και παίζει αυτό;

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κάποιος το keep? Προσπαθώ να βάλω το widget , και μου λέει η εφαρμογή δεν έχει εγκατασταθεί. Την σβήνω, και την κάνω ξανά εγκατάσταση , δίνω όλα τα δικαιώματα που υπάρχουν, αλλά πάλι το ίδιο. Ενώ ανοίγει κανονικά, όταν πάω να βάλω το widget , δεν μπαίνει και βγάζει το ανωτέρω μήνυμα.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

Το έστειλα το πρόβλημα στη xiaomi.9e2df0ab2f2f752d35ec1e4dd4fc7877.jpg

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω στο mix 2s μπορω να βαλω το widget του keep. Καποιο bug της ρομ μαλλον ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω στο mix 2s μπορω να βαλω το widget του keep. Καποιο bug της ρομ μαλλον ειναι.
Το περίεργο είναι ότι πριν 10 μέρες , λειτουργούσε κανονικά. Άρα πιθανόν , θα είναι κάποια αναβάθμιση που έκαναν στην εφαρμογή!

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κατεβάσει και άλλες φορές παλιότερα χωρίς πρόβλημα.Τώρα όταν πάω να την ανοίξω μαυρίζει η οθόνη.Δεν μου γράφει κάτι για δικαιώματα.Που να το κοιτάξω μπας και παίζει αυτό;

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A5500-H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις >εφαρμογές
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ως παλιός ιδιοκτήτης κινητού Xiaomi (ακόμη έχω το Mi2s αγορασμένο προ πενταετίας) θα ήθελα να ρωτήσω αν δε με νοιάζει και τόσο η κάμερα είναι χαζομάρα να πάρω το Mi mix2 (64Gb) στα 351Ε? Χάνω τίποτα σοβαρό σε σχέση με το Mi mix2s?

Ευχαριστώ

Xiaomi Mi2S
Link to comment
Share on other sites

Ως παλιός ιδιοκτήτης κινητού Xiaomi (ακόμη έχω το Mi2s αγορασμένο προ πενταετίας) θα ήθελα να ρωτήσω αν δε με νοιάζει και τόσο η κάμερα είναι χαζομάρα να πάρω το Mi mix2 (64Gb) στα 351Ε? Χάνω τίποτα σοβαρό σε σχέση με το Mi mix2s?

Ευχαριστώ

Mi mix 2s από τη στιγμή που παίζει κάτω από τα €370 με κουπόνι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το μιξ 2 αν το θες πάρτο μόνο να είναι ελληνικό να έχεις Τουλάχιστον την 2ετη εγγύηση

Μα θα βρεις άθικτο κάτω από 300

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις , αν και άρχισα να γλυκοκοιτάζω και το Mi8 :lol::lol::lol:
Xiaomi Mi2S
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ήμουν μεταξύ του mix 2 και του mi8, οπότε προτίμησα να πάρω το mix 2 special edition, το οποίο πήρα από το mi store... Ανώτερη ποιότητα κατασκευής το mi mix όπως και να το κάνουμε, μαζεμένες διαστάσεις και ας υστερεί λίγο σε κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...