Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Μπορείτε να μου δώσετε μια ερμηνεία στα στατιστικά της μπαταρίας μου όπως φαίνονται στις φωτό. Κάτι δεν μου αρέσει...το υπόλοιπο είναι 67%.

35213ee380453cf582da49d28de5b9f5.jpgbc2a0e3853d1ee89f46ce116eea6c75b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορείτε να μου δώσετε μια ερμηνεία στα στατιστικά της μπαταρίας μου όπως φαίνονται στις φωτό. Κάτι δεν μου αρέσει...το υπόλοιπο είναι 67%.

35213ee380453cf582da49d28de5b9f5.jpgbc2a0e3853d1ee89f46ce116eea6c75b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τι δεν σ αρέσει;

Έχεις κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι δεν σ αρέσει;

Έχεις κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία;

 

Πως γίνεται να εμφανίζει τόσες ώρες χρήση (περίπου όσο και η αναμονή) αλλά η αυτονομία της μπαταρίας να μην επηρεάζεται;:wacko:

αυτό είναι το περιβόητο phantom usage; και γιατί συμβαίνει;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να εμφανίζει τόσες ώρες χρήση (περίπου όσο και η αναμονή) αλλά η αυτονομία της μπαταρίας να μην επηρεάζεται;:wacko:

αυτό είναι το περιβόητο phantom usage; και γιατί συμβαίνει;

 

Νομίζω οτι χρήση θεωρεί και τις ανανεώσεις στο υπόβαθρο.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να εμφανίζει τόσες ώρες χρήση (περίπου όσο και η αναμονή) αλλά η αυτονομία της μπαταρίας να μην επηρεάζεται;:wacko:

αυτό είναι το περιβόητο phantom usage; και γιατί συμβαίνει;

 

Ποτε το φορτισες στο 100%;

Κανε μια πλήρη φόρτιση να μηδενίσουν οι μετρητές και ξανά δες το

Πάλι μπορεί κάποια εφαρμογή να κρατάει τον επεξεργαστή στο υπόβαθρο χωρίς να το θέλεις

Πχ η εφαρμογή slack έχει αρκετό χρόνο υπόβαθρο. Δικαιολογείται αυτό η από μόνη της δουλεύει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ποτε το φορτισες στο 100%;

Κανε μια πλήρη φόρτιση να μηδενίσουν οι μετρητές και ξανά δες το

Πάλι μπορεί κάποια εφαρμογή να κρατάει τον επεξεργαστή στο υπόβαθρο χωρίς να το θέλεις

Πχ η εφαρμογή slack έχει αρκετό χρόνο υπόβαθρο. Δικαιολογείται αυτό η από μόνη της δουλεύει;

Από μόνη της δουλεύει Τάσο. Γενικά η συσκευή φαίνεται να χρησιμοποιείται συνέχεια .

Από το πρωί που είχα 12 ώρες χρήση τώρα έχει πάει στις 17 ώρες και τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία .

Μήπως είναι κι αυτό θέμα του ios 11; τί πρέπει να κάνω;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Από μόνη της δουλεύει Τάσο. Γενικά η συσκευή φαίνεται να χρησιμοποιείται συνέχεια .

Από το πρωί που είχα 12 ώρες χρήση τώρα έχει πάει στις 17 ώρες και τελειώνει πιο γρήγορα η μπαταρία .

Μήπως είναι κι αυτό θέμα του ios 11; τί πρέπει να κάνω;

 

Ότι σου είπε ο Τάσος κανε

Για δοκίμασε να απενεργοποιησεις το υπόβαθρο στο slack πως λέγεται η να την τερματίσεις τελείως

Link to comment
Share on other sites

Ότι σου είπε ο Τάσος κανε

 

Για δοκίμασε να απενεργοποιησεις το υπόβαθρο στο slack πως λέγεται η να την τερματίσεις τελείως

 

 

 

Τελικά το φόρτισα πλήρως το απόγευμα κι από τότε σταμάτησε να το κάνει. Όποτε λογικά έστρωσε τώρα. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φόρτισα πλήρως το απόγευμα κι από τότε σταμάτησε να το κάνει. Όποτε λογικά έστρωσε τώρα. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Από κάποια εφαρμογή το παθαίνεις να ξέρεις

Όταν το φορτίζεις και το βγάλεις από την πρίζα κλείνει όλες τις εφαρμογές από την μνήμη

Αν την ξανά ανοίξεις τώρα πάλι τα ίδια θα σου κάνει

Βρες ποια ειναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απο εφαρμογη το θεμα (phantom usage) αλλα προβλημα του ios. Οτι και να κανεις εμφανιζεται παλι. Εχει λυθει στην 11.3 που ερχεται
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα istore μου περάσανε το Belkin γυαλί αλλά στην άκρη κάτω δεξιά πολύ ελαφρά φαίνεται λίγο αέρας ..... το πάτησα αρκετή ώρα αλλά δεν έφυγε

 

Βέβαια φαίνεται μόνο στο φως (του ηλίου η της λάμπας )

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα istore μου περάσανε το Belkin γυαλί αλλά στην άκρη κάτω δεξιά πολύ ελαφρά φαίνεται λίγο αέρας ..... το πάτησα αρκετή ώρα αλλά δεν έφυγε

 

Βέβαια φαίνεται μόνο στο φως (του ηλίου η της λάμπας )

Θα φύγει, μην ανησυχείς .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Όντως φεύγει...εμένα δεν κολλούσε στο notch ένα σημείο...μετά από λίγες μέρες, ξαφνικά κόλλησε μόνο του. Μην ανησυχείς!

 

 

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά τα λεφτά για γυαλάκι.

Αν σου περισσεύουν ενταξει αλλά αν όχι έχει κ από Ελλάδα πολύ καλά επώνυμα κ σε καλές τιμές.

Απλά θέλει προσοχή κ λίγο εμπειρία να περαστεί σωστά.

Μέχρι μια φορά μπορείς να το ξεκολλήσεις για να το διορθώσεις αν χρειαστεί κ δεύτερη αρχίζει κ χαλάει, εγώ το έβαλα σωστά κ ένα μήνα τώρα είναι σαν την πρώτη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Αν θελει καποιος πολυ προσεγμενο 10αρι, με ασφαλεια για πτωση κτλ μαζι με γνησια θηκη σε καλη τιμη, ας με ενημερωσει με ΠΜ. Θα παω για το s9+ γιατι τοσα χρονια iPhone το "βαρεθηκα" με τα ιδια εικονιδια κτλ :p
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν θελει καποιος πολυ προσεγμενο 10αρι, με ασφαλεια για πτωση κτλ μαζι με γνησια θηκη σε καλη τιμη, ας με ενημερωσει με ΠΜ. Θα παω για το s9+ γιατι τοσα χρονια iPhone το "βαρεθηκα" με τα ιδια εικονιδια κτλ :p
Δωστο στα public και ξεμπερδευεις! 757 θα στο πάρουν αν είναι το 64αρι και θα σου βγει σχεδόν τζάμπα το s9+.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δωστο στα public και ξεμπερδευεις! 757 θα στο πάρουν αν είναι το 64αρι και θα σου βγει σχεδόν τζάμπα το s9+.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω.εως 500 μπορείς να πάρεις

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δωστο στα public και ξεμπερδευεις! 757 θα στο πάρουν αν είναι το 64αρι και θα σου βγει σχεδόν τζάμπα το s9+.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί να το πουλήσει 757 ακόμα και τόσα να έπαιρνε ; Και 850 να το βάλει αγγελία θα φύγει . Πρέπει να το χαρίσει δηλαδή στις εταιρίες ; Μακριά από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.εως 500 μπορείς να πάρεις

 

Αυτή η προσφορά-κλεψιά τρέχει στον Γερμανό

Λέει πάνε το με το iPhone X που στο παίρνουν 500€ και πάρε το s9

Οποίος το κάνει αυτό πρέπει να έχει πολύ μυαλό πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.εως 500 μπορείς να πάρεις
Όχι έχει λίστα με συσκευές και 757 δίνουν για το iphone X. Βέβαια ο φίλος από πάνω λέει ότι είναι λίγα οπότε μάλλον δε σε συμφέρει. 909 έχει πάντως καινούριο.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως 800 το πουλαω, αλλα θελω δικαρτο που εχει ο κωτσοβολος. ΤΟ public το φερνει με μια καρτα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και ο Κωτσόβολος έχει την ίδια προσφορά με απόσυρση.αλλα και πάλι τους το χαρίζεις.βαλτο αγγελία θα φυγει ποιο πολλά.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα η συγκεκριμένη μετάβαση δεν αξίζει παιδιά. Κ εγώ ήμουν σε σκέψη να πάω από το χ στο s9 plus αλλά θα πρέπει να δώσω διαφορά. Ενώ σε λίγο καιρό στη χειρότερη θα γίνεται μια η άλλη κ στην καλύτερη θα πάρω πίσω κανα ψιλό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα η συγκεκριμένη μετάβαση δεν αξίζει παιδιά. Κ εγώ ήμουν σε σκέψη να πάω από το χ στο s9 plus αλλά θα πρέπει να δώσω διαφορά. Ενώ σε λίγο καιρό στη χειρότερη θα γίνεται μια η άλλη κ στην καλύτερη θα πάρω πίσω κανα ψιλό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς .... σε λίγους μήνες θα σου δίνουν και λεφτά για το Iphone σου ....

Προσωπικά δε μου αρέσει το s9 σαν να βλέπω το s8 είναι εμφανισιακά ..... εγώ θα περιμένω το note 9 με μικρότερα bezels ίσως και 95+ Screen to body ratio . Ειδικά στο s9 προβλέπω τρελή πτώση τιμής σε 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...