Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η χρήση και αναμονή με προβλημάτισε...Η χρήση είναι κάτι σαν onscreen time Έτσι; ε κάπου 4 ώρες το δούλεψα πραγματικά.... Θα δοκιμάσω χωρίς gear s Μόλις το φορτίσω πάλι πλήρως

 

Η αναμονή πρέπει να είναι σχεδόν πάντα κατά πολύ μεγαλύτερη

Γενικά αυτή η συσκευή άντε με μια πλήρη φόρτιση να βγάλει 7-8-9 ώρες χρήση

Εσένα γράφει λάθος γιατί κάποια εφαρμογή δεν αφήνει το λογισμικό να μπει σε deep sleep όποτε το στατιστικό Χρήση αυξάνει ενώ εσυ έχεις την συσκευή κλειδωμένη

 

Πχ θα έπρεπε να λέει 4,5 ώρες αφού λες ότι το δούλεψες περίπου 4

Δεν είναι μόνο το on screen χρήση

Μετράει επίσης και τις ειδοποιήσεις (μηνύματα email και λοιπά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ χωρίς το gear s μου είναι το απόλυτο αξεσουάρ μου.... Δεν είχα ποτέ αποσυνδεσεις αλλά θα το δουλέψω το iPhone χωρίς αυτό να δω πως θα πάει...έκανα και επαναφορά δικτύου έσβησα και εφαρμογές όπως swiftkey και βλέπουμε....

Πιο εύχρηστο μου φαίνεται τελικά το s8 plus μου.... Θα δω αν συνηθίσω το x Αλλιώς πωληση

 

Πρέπει να σβήσεις την εφαρμογή αν έχεις που συνδέει το ρολόι με το κινητό

Γιατί να είναι άχρηστο δηλαδή το ρολόι η το κινητό;

Μήπως η Samsung δεν έχει γράψει σωστά την εφαρμογή της η μήπως το hardware του smartwatch δεν είναι και τόσο συμβατό με το iPhone?

Εντελώς τυχαία λέτε η Samsung να τα κάνει όλα αυτά;; Εγώ δεν το νομίζω αλλά το iPhone είναι πιθανότατα το τελευταίο που φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με gear s3 εχω το ιδιο προβλημα. Με εσπασε τα νευρα και μου φενεται αν βγει το s9 θα το σουταρω το iPhone αν το δωσω σε καλη τιμη...

 

Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα στη σύνδεση μεταξύ των δυο (iphone 8plus και S3) όσο είχα το S3 προσπάθησα πολλές φορές να τα κάνω να συνεργαστούν αλλά μάταια, τελικά έφαγε σουτ το S3 μια και δεν έχω πια samsung κινητό γιατί ούτε με το mate 10 pro είχα καλή συνεργασία. Πήρα το AW3 και είμαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το Gear S2 δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με αποσυνδέσεις ούτε με battery drain. Το πούλησα σε ενα φίλο με «Galaxy S7 Edge”, και του αποσυνδεόταν κάθε 10 λεπτά. Και για να συνδεθεί έπρεπε να κλείσει το bt και να το ξανανοίξει...το πούλησε κι εκείνος και ησύχασε. Εδώ δεν έχω κανένα θέμα με τα 2 xiaomi smartwatches που έχω..γιατί να φταίει το Χ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το Gear S2 δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με αποσυνδέσεις ούτε με battery drain. Το πούλησα σε ενα φίλο με «Galaxy S7 Edge”, και του αποσυνδεόταν κάθε 10 λεπτά. Και για να συνδεθεί έπρεπε να κλείσει το bt και να το ξανανοίξει...το πούλησε κι εκείνος και ησύχασε. Εδώ δεν έχω κανένα θέμα με τα 2 xiaomi smartwatches που έχω..γιατί να φταίει το Χ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

γιατι το κανει σε αρκετους...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αναμονή πρέπει να είναι σχεδόν πάντα κατά πολύ μεγαλύτερη

Γενικά αυτή η συσκευή άντε με μια πλήρη φόρτιση να βγάλει 7-8-9 ώρες χρήση

Εσένα γράφει λάθος γιατί κάποια εφαρμογή δεν αφήνει το λογισμικό να μπει σε deep sleep όποτε το στατιστικό Χρήση αυξάνει ενώ εσυ έχεις την συσκευή κλειδωμένη

 

Πχ θα έπρεπε να λέει 4,5 ώρες αφού λες ότι το δούλεψες περίπου 4

Δεν είναι μόνο το on screen χρήση

Μετράει επίσης και τις ειδοποιήσεις (μηνύματα email και λοιπά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρέπει να σβήσεις την εφαρμογή αν έχεις που συνδέει το ρολόι με το κινητό

Γιατί να είναι άχρηστο δηλαδή το ρολόι η το κινητό;

Μήπως η Samsung δεν έχει γράψει σωστά την εφαρμογή της η μήπως το hardware του smartwatch δεν είναι και τόσο συμβατό με το iPhone?

Εντελώς τυχαία λέτε η Samsung να τα κάνει όλα αυτά;; Εγώ δεν το νομίζω αλλά το iPhone είναι πιθανότατα το τελευταίο που φταίει

Μάλλον δεν διάβασες τι ανέφερα παραπάνω.

Δεν φταίει μόνο το s3. Τα ίδια μαύρα χάλια γίνονται και με LG watch urbane 2nd gen...

Λογικά είναι θέμα του ios 11 και πιθανώς θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες τι ανέφερα παραπάνω.

Δεν φταίει μόνο το s3. Τα ίδια μαύρα χάλια γίνονται και με LG watch urbane 2nd gen...

Λογικά είναι θέμα του ios 11 και πιθανώς θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση

 

Διάβασα

Επειδή δεν δουλεύουν σωστά τα smartwatch φταίει η Apple?

Ο κάθε κατασκευαστής αξεσουάρ έχει την ευθύνη να φτιάξει το αξεσουάρ που πουλάει ώστε να συνεργάζεται άψογα με κάποιες συσκευές

Πιθανόν δεν τα έχουν φτιάξει να δουλεύουν σωστά με το iPhone

Το τηλέφωνο δεν φταίει πίστεψε με

Όχι μόνο το συγκεκριμένο αλλά και οποίο άλλο έχει τέτοια θέματα

Πέρα από το να κραζουμε τουλάχιστον βρείτε ποιος φταίει ίσως και πιάσουν τόπο τα λόγια σας γιατί αν στέλνατε ένα feedback στον εκάστοτε δημιουργό του αξεσουάρ τότε ίσως το διόρθωσαν

 

Θυμήθηκα πριν μήνες με την εφαρμογή ibank της εθνικής

Το πληκτρολόγιο το έδειχνε λες και ήταν σε ανάλυση 400x200

Έστειλα feedback ότι έχω το τάδε πρόβλημα στο iPhone 7 και πρέπει να το διορθώσετε να ταιριάζει με την ανάλυση της συσκευής

Φυσικά μου απάντησαν και το διόρθωσαν κιόλας μετα από λίγες ημέρες στο App Store

 

Εσείς θα λέγατε ίσως ότι φταίει το iPhone όποτε μπορεί κάποιος να σκεφτεί τι λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, πριν το iphone είχα το oneplus. Μια χαρα δουλευε το gear s3. Το θεμα ειναι οτι στο iPhone για καποιον λογο αποσυνδεεται η μια συνδεση απο τις 2 που κανει στο bluetooth. Αυτο το κανει μονο στο iPhone. Αρα δεν γινεται να φταινε ολοι οι αλλοι, εκτος απο το τηλεφωνο.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μάλλον δεν έχει καταλάβει τι συζητάμε.

Υπάρχει χοντρό πρόβλημα με το iPhone x στο να διαχειριστεί 2 ταυτόχρονες συνδέσεις ΒΤ

Αλλά ακόμα και μόνες συνδέσεις με 2 διαφορετικών κατασκευαστων smartwatches, υπάρχει θεμα

Δηλαδή υπάρχει εγγενής αδυναμία του ios 11 στο να υποστηρίξει σωστά τόσο το tizen, όσο και το Androidwear?

Πάντως το να μη μπορεί ένα τηλέφωνο να διαχειριστεί σωστά 2 συνδέσεις ΒΤ έχω να το δω σε κινητό από την εποχή κινεζικών των 100 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ότι εσείς παιδιά δεν καταλαβαίνετε ότι αυτό πρέπει να το λύσουν οι κατασκευαστές των αξεσουάρ

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η λογική "πληρωσα 1000+€ άρα πρέπει να συνδέεται με ο,τι κυκλοφορεί στην αγορά" είναι εσφαλμένη. Άλλωστε δεν σημαίνει ότι ΔΕΝ φταίει το αξεσουάρ.

Ας λειτουργεί σωστά και σε κινέζικο των 50€. Αν τα api της Apple είναι σωστά, είναι ευθύνη του αξεσουάρ να γράψει μια εφαρμογή της προκοπής για ios.

Αν ΔΕΝ είναι σωστά και υπάρχει δυσλειτουργια του ios, θα ήταν γενική και θα αφορούσε κάθε ένα αξεσουάρ είτε ήταν της ίδιας της Apple είτε τρίτου κατασκευαστή. Δεν θα έκανε διάκριση σε κάποια αξεσουάρ.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θέλετε να πείτε ότι δεν συνεργάζεται με συσκευές Bluetooth τρίτων κατασκευαστων γιατί με τα δικα της δεν έχει πρόβλημα. Απόδειξη ότι έχω συνδέσει το Apple watch ταυτόχρονα με τα airpods και δεν έχω πρόβλημα. Οπότε μάλλον ασυμβατότητα παίζει και είναι κάτι που πρέπει να διορθωθεί από τους κατασκευαστες και όχι από την Apple.
Link to comment
Share on other sites

Η λογική "πληρωσα 1000+€ άρα πρέπει να συνδέεται με ο,τι κυκλοφορεί στην αγορά" είναι εσφαλμένη. Άλλωστε δεν σημαίνει ότι ΔΕΝ φταίει το αξεσουάρ.

Ας λειτουργεί σωστά και σε κινέζικο των 50€. Αν τα api της Apple είναι σωστά, είναι ευθύνη του αξεσουάρ να γράψει μια εφαρμογή της προκοπής για ios.

Αν ΔΕΝ είναι σωστά και υπάρχει δυσλειτουργια του ios, θα ήταν γενική και θα αφορούσε κάθε ένα αξεσουάρ είτε ήταν της ίδιας της Apple είτε τρίτου κατασκευαστή. Δεν θα έκανε διάκριση σε κάποια αξεσουάρ.

 

Ακριβώς αυτή η λογική είναι του πλήρωσα 1200€ και έχω την απαίτηση να δουλεύουν τα πάντα στην φύση με την συσκευή μου

Πως θα το εξηγήσουμε όμως στους φίλους εδώ που δεν λένε να κατανοήσουν το πως δουλεύει μια συσκευή και πως ένα αξεσουάρ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο παιδιά.

Συρτάρι όλα τα αξεσουάρ και αγορά Apple watch + airpods και με 2000 ευρώ έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα. Όταν βάλουν μυαλό Samsung, google και σία το βλέπουμε ξανά το θέμα.

Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου λένε τα υπόλοιπα παιδιά είναι πως τα αξεσουάρ σου σε επόμενη αναβάθμιση τους λογικά θα έχουν λύσει τα προβλήματα συνδεσιμότητας.

Υπομονή χρειάζεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, πριν το iphone είχα το oneplus. Μια χαρα δουλευε το gear s3. Το θεμα ειναι οτι στο iPhone για καποιον λογο αποσυνδεεται η μια συνδεση απο τις 2 που κανει στο bluetooth. Αυτο το κανει μονο στο iPhone. Αρα δεν γινεται να φταινε ολοι οι αλλοι, εκτος απο το τηλεφωνο.
Απλά η συσκευή δεν είναι συμβατή με όλα αυτά εκτός από πιστοποημενα accesories
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα δικά σας τηλέφωνα κάνουν τόσο εύκολα σημάδια κι γρατζουνιές στο bezel όπως το δικό μου; Εγώ με silver 9 ημερών και από την πρώτη μέρα με θήκη της Apple την δερμάτινη ήδη παρατήρησα σημάδια όταν ρίχνω φως πάνω του παρόλο που κάθε κάθε βράδυ το βγάζω από τη θήκη για να μην μείνει κανένα σκουπίδι μέσα και το καθαρίζω και το τηλέφωνο και την θήκη

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για την μπαταρία εμένα στις πρώτες φορτίσεις που έκανα μου έδειχνε διαφορετικά νούμερα σε χρήση και αναμονή όμως της τελευταίες μέρες Μου δείχνει τα ίδια δηλαδή Χρηση 20ωρ, 35 λεπ

Αναμονή 20ωρ, 35 λεπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!τις προάλλες το κλείδωσα και ήταν σαν σβηστό...τι έβαλα τον φορτιστή τι το έβαλα σε υπολογιστή ήταν σαν νεκρό....σήμερα γυρνώντας από ένα τραπέζι και λόγου του ότι ήταν ΣΚ(είχα σκοπό Δευτέρα να το παω info quest) ξαφνικά το έπιασα στα χέρια μου και πάτησα συνδυασμούς πλήκτρων όπως έκανα και τις προηγούμενες μέρες και ξαφνικά μου έδειξε οτι δεν είχε μπαταρία.το έβαλα και φόρτισε και τώρα σας γράφω από αυτό!να το παω Δευτέρα info quest;θα μου το αλλάξουν;τι να κάνω τελικά;ήταν λες και έπαθε sudden death
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Όσο για την μπαταρία εμένα στις πρώτες φορτίσεις που έκανα μου έδειχνε διαφορετικά νούμερα σε χρήση και αναμονή όμως της τελευταίες μέρες Μου δείχνει τα ίδια δηλαδή Χρηση 20ωρ, 35 λεπ

Αναμονή 20ωρ, 35 λεπ

 

Εμένα διορθώθηκε η αναμονή και η χρήση

Αυτό που άλλαξα ήταν το shift key η επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και το whatsapp που σταμάτησα το background refresh....

Προς το παρών όλα οκ....

Κάποιο app φταίει μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Παιδες δοκιμαστε να κλεισετε το backround refresh. Το εκανα εγω και δεν ειναι διαφορά σε ειδοποιησεις ή να χανω κατι...

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μάλλον δεν έχει καταλάβει τι συζητάμε.

Υπάρχει χοντρό πρόβλημα με το iPhone x στο να διαχειριστεί 2 ταυτόχρονες συνδέσεις ΒΤ

Αλλά ακόμα και μόνες συνδέσεις με 2 διαφορετικών κατασκευαστων smartwatches, υπάρχει θεμα

Δηλαδή υπάρχει εγγενής αδυναμία του ios 11 στο να υποστηρίξει σωστά τόσο το tizen, όσο και το Androidwear?

Πάντως το να μη μπορεί ένα τηλέφωνο να διαχειριστεί σωστά 2 συνδέσεις ΒΤ έχω να το δω σε κινητό από την εποχή κινεζικών των 100 ευρώ...

Δεν ξέρω γιατί το λες αυτό . Στο 6 και στο 8 έχω πολλαπλές ταυτοχρονεσ συνδέσεις με BT χωρίς πρόβλημα όποτε νομίζω πως δεν είναι γενικό.

Συγκεκριμένα το iOS εδώ και χρόνια είχε πολύ καλή διαχείριση πολλαπλών BT και όταν άφησα το Android στην έκδοση 5 τότε είχα εντυπωσιαστεί με την ευκολία .

 

Δεν ξέρω αν υπάρχουν συγκεκριμένα smartwatches που αναφέρεστε αλλά γενικά ακόμα και στο suunto Ambit 3 παίζει

Edited by Tna
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω λίγο εμπειρία χρήσης με τη μπαταρία !! Προέρχομαι από iPhone 7 Plus και με το iPhone X με έχει απογοητεύσει πολύ η μπαταρία !! Έχει iOS 11.2.0 το έχω συνδεμενο με watch 2 και μου βγάζει με το ζόρι μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση χωρίς data χωρίς background refresh !! Χθες το άφησα σπίτι σε airplane mode χωρίς καθόλου χρήση και σε 13 ώρες έπεσε από 100 σε 80% η μπαταρία !! Είναι λογικά αυτά ή έχω προβληματική μπαταρία ; Ευχαριστώ

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω λίγο εμπειρία χρήσης με τη μπαταρία !! Προέρχομαι από iPhone 7 Plus και με το iPhone X με έχει απογοητεύσει πολύ η μπαταρία !! Έχει iOS 11.2.0 το έχω συνδεμενο με watch 2 και μου βγάζει με το ζόρι μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση χωρίς data χωρίς background refresh !! Χθες το άφησα σπίτι σε airplane mode χωρίς καθόλου χρήση και σε 13 ώρες έπεσε από 100 σε 80% η μπαταρία !! Είναι λογικά αυτά ή έχω προβληματική μπαταρία ; Ευχαριστώ

 

Κάποια εφαρμογή σου τρώει την μπαταρία

Έχει την καλύτερη αυτονομία η συσκευή

Επίσης 20% σε πτήση είναι τραγικά μεγάλο ποσοστό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την πτώση σε λειτουργία πτήσης το είχα και εγώ στο 5άρι που είχα. Δεν το θεωρούσα λογικό αλλά δεν έδινα σημασία λόγω...γήρατος!:lol:

Πλέον, στο X δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρόμοιο προς το παρόν.

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω καμμία επαναφορά προτείνετε ;; Και εμένα μου φαίνεται περίεργη η πτώση μπαταρίας και με έχει τρελάνει !!θα δοκιμάσω επαναφορά και αν συνεχίσει θα το στείλω για service μαλλον!! Μήπως να περάσω και 11.2.2 ;;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνετε την τελευταία αναβάθμιση ! Έχουμε το τελευταίο μοντέλο της εταιρίας! Δεν πρόκειται να βλάψει αλλά μόνο να βοηθήσει στην απόδοση. Αν είχαμε το 6 ή 6s να το καταλάβω... τώρα όμως δεν έχουμε λόγο να μην εγκαθιστούμε την τελευταία ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...