Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω Τασο.Παντως το παιδι στην αγγελια κ στα μηνυματα που ανταλλάξαμε σε γνωστο σαιτ αγοραπωλησιών(δεν γραφω το ονομα),

μου ανεφερε ότι το icloud του είναι κλειδωμενο.Αλλα μεσα από την σελιδα κ προτου το αγορασω μου εβγαλε ότι είναι καθαρο σε όλα!

 

Επισης να πω ότι ειχε μια καρτα σιμ μεσα την οποια κ αφαιρεσα αμεσα κ το ανοιξα με την δικη μου.Η καρτα αυτή πανω γραφει ΕΕ οποτε υποθετω είναι Αγγλια?

 

Εάν ήταν κλειδωμένο θα το είχες καταλάβει

Δεν θα είχες τηλέφωνο τώρα απλά μια συσκευή με οθόνη και κάμερα

 

Τι και πως τώρα μην το ψάχνεις

 

Αφού δουλεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν κλειδωμένο θα το είχες καταλάβει

Δεν θα είχες τηλέφωνο τώρα απλά μια συσκευή με οθόνη και κάμερα

 

Τι και πως τώρα μην το ψάχνεις

 

Αφού δουλεύει

 

ναι εχεις δικιο Τασο:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
ναι εχεις δικιο Τασο:)

 

Καλησπέρα παιδια,

 

επανέρχομαι στο κινητο.Λοιπον όλα δουλευουν αψογα.Του αλλαξα κ την πλατη σε ένα μαγαζι Αθηνα.Τωρα αυτό που βρηκα είναι ότι δεν μου δουλευει το πορτοφολι.Προσθεσα την καρτα της Αλφα.Ενεργοποιηθηκε κανονικα κ ελαβα κ τα σμσ.Πηγα να πληρωσω σε 3 διαφορετικα μαγαζια αλλα τιποτα.Σαν να ηταν νεκρο.Δηλαδη μου ελεγε να πλησιασω το κινητο στο ΠΟΣ αλλα μετα ουτε κλικ ακουστηκε ουτε συνναλαγη εγινει ουτε τιποτα:(

 

Υποθετω πως εχει θεμα το nfc του κινητου.Τι λετε? Φτιαχνεται? να παω παλι σε μαγαζι? κ αν ναι τι κοστος θα εχει?

Link to comment
Share on other sites

Το πηνίο του nfc είναι στην πλάτη. Αν έβαλες μαϊμού πλάτη, μόλις αποχαιρέτησες και το nfc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηνίο του nfc είναι στην πλάτη. Αν έβαλες μαϊμού πλάτη, μόλις αποχαιρέτησες και το nfc

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ωχ καταλαβα! Από οσο ξερω από το μαγαζι ναι οεμ ηταν η πλατη:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

επανέρχομαι στο κινητο.Λοιπον όλα δουλευουν αψογα.Του αλλαξα κ την πλατη σε ένα μαγαζι Αθηνα.Τωρα αυτό που βρηκα είναι ότι δεν μου δουλευει το πορτοφολι.Προσθεσα την καρτα της Αλφα.Ενεργοποιηθηκε κανονικα κ ελαβα κ τα σμσ.Πηγα να πληρωσω σε 3 διαφορετικα μαγαζια αλλα τιποτα.Σαν να ηταν νεκρο.Δηλαδη μου ελεγε να πλησιασω το κινητο στο ΠΟΣ αλλα μετα ουτε κλικ ακουστηκε ουτε συνναλαγη εγινει ουτε τιποτα:(

 

Υποθετω πως εχει θεμα το nfc του κινητου.Τι λετε? Φτιαχνεται? να παω παλι σε μαγαζι? κ αν ναι τι κοστος θα εχει?

 

Δεν είναι δεδομένο ότι αν βάλεις μαϊμού πλάτη έχεις θέμα

Ίσως σου έκανε κάποια ζημιά γιατί η πλάτη είναι κολλημένη σαν να μην υπάρχει αύριο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ωχ καταλαβα! Από οσο ξερω από το μαγαζι ναι οεμ ηταν η πλατη:(

 

 

δυστυχώς με το μαιμού ανταλλακτικό εχασες και το nfc διότι ο τεχνικός του youtube το ξεκόλλησε ατσαλα και το κατεστρεψε...Να το πας πίσω αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλεις ακρη.

:)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς με το μαιμού ανταλλακτικό εχασες και το nfc διότι ο τεχνικός του youtube το ξεκόλλησε ατσαλα και το κατεστρεψε...Να το πας πίσω αλλά δεν ξέρω αν θα βγάλεις ακρη.

 

το ειχα στειλει με κουριερ μιας κ είμαι αιγινα.Τελοςπαντων τον πηρα τηλεφωνο πριν κ ειπα τι συμβαινει.Αυτος λεει ότι δεν εκανε κατι άλλο.Ισως κ να ειχε θεμα πριν το παω αφου δεν το ειχα δουλεψει.Τωρα εγινε κ αυτό που με νοιαζει είναι να βρω αλλον να το φτιαξει ώστε να δουλεψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν είναι δεδομένο ότι αν βάλεις μαϊμού πλάτη έχεις θέμα

Ίσως σου έκανε κάποια ζημιά γιατί η πλάτη είναι κολλημένη σαν να μην υπάρχει αύριο

 

ισωσ! Εμενα με νοιαζει να βρω αλλον αν είναι ώστε να το φτιαξει

Link to comment
Share on other sites

Ωχ καταλαβα! Από οσο ξερω από το μαγαζι ναι οεμ ηταν η πλατη:(

 

Όταν ξεκόλλησε την πλάτη μάλλον έκανε και ζημιά στο nfc

Είναι δυο διαφορετικά ανταλλακτικά δεν είναι ότι αν αλλάξεις πλάτη δεν δουλεύει το nfc

Το πρόβλημα δημιουργήθηκε την ώρα της αποκόλληση πιθανόν.

 

Καλύτερα πήγαινε εκεί να του πεις απλά δες και κάποιες εικόνες στο google με την φράση iPhone 8 Plus nfc location για να καταλάβεις κι εσυ να μην σου λέει δήθεν ψέμματα μετά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το ειχα στειλει με κουριερ μιας κ είμαι αιγινα.Τελοςπαντων τον πηρα τηλεφωνο πριν κ ειπα τι συμβαινει.Αυτος λεει ότι δεν εκανε κατι άλλο.Ισως κ να ειχε θεμα πριν το παω αφου δεν το ειχα δουλεψει.Τωρα εγινε κ αυτό που με νοιαζει είναι να βρω αλλον να το φτιαξει ώστε να δουλεψει

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ισωσ! Εμενα με νοιαζει να βρω αλλον αν είναι ώστε να το φτιαξει

 

 

Χειρότερο θα γίνει...άστο όπως είναι ή πούλησε το και πάρε ενα αλλο.

:)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται θα έλεγε ότι δεν έκανε κάτι αυτός

 

Τώρα ότι άκρη βγάλεις. Δύσκολη περίπτωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο θα γίνει...άστο όπως είναι ή πούλησε το και πάρε ενα αλλο.

 

καταλαβα.Ευχαριστω:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται θα έλεγε ότι δεν έκανε κάτι αυτός

 

Τώρα ότι άκρη βγάλεις. Δύσκολη περίπτωση

 

ναι εγινε λιγο χαλια η κατασταση.μαλλον θα το αφήσω όπως είναι κ αργοτερα αν εχω τα χρηματα θα παω για νεοτερο μοντελο.Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.Ευχαριστω:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι εγινε λιγο χαλια η κατασταση.μαλλον θα το αφήσω όπως είναι κ αργοτερα αν εχω τα χρηματα θα παω για νεοτερο μοντελο.Ευχαριστω:)

 

Δεν είναι απαραίτητο ότι δεν φτιάχνεται

Άμα βρεις κάποιον δυνατό στο επάγγελμα πες του να το δει

Είναι γενικά δύσκολες επισκευές και οι περισσότεροι έξω δεν έχουν γνώσεις και υπομονή για να τα φτιάξουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι δεν φτιάχνεται

Άμα βρεις κάποιον δυνατό στο επάγγελμα πες του να το δει

Είναι γενικά δύσκολες επισκευές και οι περισσότεροι έξω δεν έχουν γνώσεις και υπομονή για να τα φτιάξουν

 

Να σου πω Τασο η αληθεια είναι ότι θελω να το φτιαξω επειδή το κινητο θα το κρατησω ακομα 2-3 χρονια προτου παω σε άλλο νεοτερο μοντελο.Τωρα εδώ Αιγινα δεν υπαρχει καποιος.Μονο Γερμανος υπαρχει αλλα δεν αναλαμβανει.Οποτε παλι πρεπει να ψαχθω για Αθηνα-Πειραια κ μακαρι να το φτιαξω

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω Τασο η αληθεια είναι ότι θελω να το φτιαξω επειδή το κινητο θα το κρατησω ακομα 2-3 χρονια προτου παω σε άλλο νεοτερο μοντελο.Τωρα εδώ Αιγινα δεν υπαρχει καποιος.Μονο Γερμανος υπαρχει αλλα δεν αναλαμβανει.Οποτε παλι πρεπει να ψαχθω για Αθηνα-Πειραια κ μακαρι να το φτιαξω

 

Θεωρώ ότι φτιάχνεται πάντως. Δεν είναι σαν το Touch ID που ειναι παντρεμένο με την μητρική

Δεν είμαι και 100% σίγουρος όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι φτιάχνεται πάντως. Δεν είναι σαν το Touch ID που ειναι παντρεμένο με την μητρική

Δεν είμαι και 100% σίγουρος όμως

 

κ εγω πιστευω ότι φτιαχνεται.θα αρχισω τα τηλεφωνα σε διαφορα μαγαζια μεσω ιντερνετ κ να δουμε αν το κανουν κ με τι κοστος

Link to comment
Share on other sites

κ εγω πιστευω ότι φτιαχνεται.θα αρχισω τα τηλεφωνα σε διαφορα μαγαζια μεσω ιντερνετ κ να δουμε αν το κανουν κ με τι κοστος
Ότι φτιάχνεται, φτιάχνεται.

Το κόστος της κεραίας nfc είναι περίπου 10 ευρώ. Το θέμα είναι ότι πρέπει να φύγει ξανά η πλάτη για να φτιαχτεί.

Η ασύρματη φόρτιση σου δουλεύει?

Αν όχι, ίσως το τζιμανι που στο έφτιαξε ξέχασε να κουμπώσει την κεραία στην πλακέτα.....

:)
Link to comment
Share on other sites

Ότι φτιάχνεται, φτιάχνεται.

Το κόστος της κεραίας nfc είναι περίπου 10 ευρώ. Το θέμα είναι ότι πρέπει να φύγει ξανά η πλάτη για να φτιαχτεί.

Η ασύρματη φόρτιση σου δουλεύει?

Αν όχι, ίσως το τζιμανι που στο έφτιαξε ξέχασε να κουμπώσει την κεραία στην πλακέτα.....

 

Καλησπέρα.Ασυρματη φορτιση δεν εχω κανει.Παντα με το καλωδιο στην πριζα το κανω η το συνδεω στο λαπτοπ.

 

Κατά τα αλλα ναι καταλαβαίνω ότι πρεπει να βγει η πλατη ξανα.Τωρα ψαχνω για αλλα μαγαζια σε Πειραια η Αθηνα μιας κ είμαι Αιγινα κ εδώ δεν εχουμε σερβισ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ασυρματη φορτιση δεν εχω κανει.Παντα με το καλωδιο στην πριζα το κανω η το συνδεω στο λαπτοπ.

 

 

 

Κατά τα αλλα ναι καταλαβαίνω ότι πρεπει να βγει η πλατη ξανα.Τωρα ψαχνω για αλλα μαγαζια σε Πειραια η Αθηνα μιας κ είμαι Αιγινα κ εδώ δεν εχουμε σερβισ

Ίσως τελικά να ειναι πιο απλό. Δοκίμασε σε ένα ασύρματο φορτιστή να δεις αν φορτίζει. Αν δεν φορτίζει ίσως θέλει απλά κούμπωμα το flex στη μητρική
:)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως τελικά να ειναι πιο απλό. Δοκίμασε σε ένα ασύρματο φορτιστή να δεις αν φορτίζει. Αν δεν φορτίζει ίσως θέλει απλά κούμπωμα το flex στη μητρική

 

δεν εχω ασυρματο φορτιστη.Τωρα για τα υπολοιπα τεχνικα θεματα δεν εχω ιδεα μιας κ δεν τα γνωρίζω.Δυστυχως εδώ στον νησι δεν εχουμε μαγαζι για επισκευες.Εκτος του Γερμανου που δεν τα αναλαμβανει.

 

Οποτε αναγκαστικα θα πρεπει να ψαξω σε Πειραια η Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Για να ξανά βγει η πλάτη πιθανόν πρέπει να σπάσει

Ανάλογα ποσό δυνατά είναι κι αυτή κολλημένη

Θεωρώ όχι τόσο όσο η μαμά

 

Παίζει και το σενάριο να έχει ξεχάσει να συνδέσει επάνω στην μητρική αλλά δεν υπήρχε λόγος και να το ξεσυνδεσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ επανέρχομαι στο θεμα.Σημερα πηρα την γραμμη της Απλ στην Ελλαδα.Το παιδι εκει εξυπηρετικοτατο.Εκανε απομακρυσμενη διαγνωση.Μου ειπε ότι δεν εχει κανενα πρόβλημα το τσιπακι του κ γενικα το κινητο! Εγω ξαναπερασα την καρτα στο πορτοφολι κ δοκιμασα ξανα να πληρωσω αλλα κ παλι τιποτα.Οποτε τωρα παω σε ριστορ κ θα κατσω ολο το βραδυ να το στησω το τηλεφωνο από την αρχη για να ξαναδοκιμασω αυριο.Τι να πω? Όπως μου ειπε η περιπτωση να μην δουλευει λογο της αλλαγης πλατης που εχω κανει είναι 1 στο εκατομυριο.

 

Αν δεν γινει κ δουλεια με το ριστορ δεν ξερω τι άλλο μενει μετα να δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ επανέρχομαι στο θεμα.Σημερα πηρα την γραμμη της Απλ στην Ελλαδα.Το παιδι εκει εξυπηρετικοτατο.Εκανε απομακρυσμενη διαγνωση.Μου ειπε ότι δεν εχει κανενα πρόβλημα το τσιπακι του κ γενικα το κινητο! Εγω ξαναπερασα την καρτα στο πορτοφολι κ δοκιμασα ξανα να πληρωσω αλλα κ παλι τιποτα.Οποτε τωρα παω σε ριστορ κ θα κατσω ολο το βραδυ να το στησω το τηλεφωνο από την αρχη για να ξαναδοκιμασω αυριο.Τι να πω? Όπως μου ειπε η περιπτωση να μην δουλευει λογο της αλλαγης πλατης που εχω κανει είναι 1 στο εκατομυριο.

 

Αν δεν γινει κ δουλεια με το ριστορ δεν ξερω τι άλλο μενει μετα να δοκιμασω!

Τότε αυτός που στο έφτιαξε έχει χαλάσει κάποια γείωση της πλακέτας πάνω στην οθόνη γι αυτό και δεν δουλεύει.

Δυστυχώς μάλλον έπεσες σε άσχετο τεχνικό που δεν ήξερε να κάνει σωστά την δουλειά του...

Ίσως και να φτιάχνεται ίσως και όχι.

Σου στέλνω πμ

:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ επανέρχομαι στο θεμα.Σημερα πηρα την γραμμη της Απλ στην Ελλαδα.Το παιδι εκει εξυπηρετικοτατο.Εκανε απομακρυσμενη διαγνωση.Μου ειπε ότι δεν εχει κανενα πρόβλημα το τσιπακι του κ γενικα το κινητο! Εγω ξαναπερασα την καρτα στο πορτοφολι κ δοκιμασα ξανα να πληρωσω αλλα κ παλι τιποτα.Οποτε τωρα παω σε ριστορ κ θα κατσω ολο το βραδυ να το στησω το τηλεφωνο από την αρχη για να ξαναδοκιμασω αυριο.Τι να πω? Όπως μου ειπε η περιπτωση να μην δουλευει λογο της αλλαγης πλατης που εχω κανει είναι 1 στο εκατομυριο.

 

Αν δεν γινει κ δουλεια με το ριστορ δεν ξερω τι άλλο μενει μετα να δοκιμασω!

 

Δεν λύνεται έτσι το πρόβλημα σου

Πρέπει να το δει κάποιος που γνωρίζει

Είτε είναι θέμα software είτε ζημιάς στο hardware

Ειδικά από εδώ εμείς κι αν δεν μπορούμε καθόλου να σε βοηθήσουμε

Τζάμπα λέμε θεωρίες και ιδέες και κατηγορίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...