Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καταλαβα ελπιζω να το συνηθισω,ασυρματη ταχεια φορτιση υποστηριζει?

 

Κανονική ασύρματη φόρτιση υποστηρίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

με jaibreak αξιζει να ασχοληθω?απο οτι διαβασα ειναι για 7 ημερες και μετα πρεπει να το ξανακανεις,αν το κανω υπαρχει κατι σαν το knox και να χανω την εγγυηση?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

με jaibreak αξιζει να ασχοληθω?απο οτι διαβασα ειναι για 7 ημερες και μετα πρεπει να το ξανακανεις,αν το κανω υπαρχει κατι σαν το knox και να χανω την εγγυηση?

 

Τι σου λείπει και θέλεις να κανείς jailbreak?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ρωταω αξιζει να ασχοληθω?μερικα πραγματα που μου ερχονται στο μυαλο ειναι ,μηπως υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν το adway,περισσοτερο εικονιδια στην μπαρα,να settings widgets και ισως διαφορα αλλα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως ρωταω αξιζει να ασχοληθω?μερικα πραγματα που μου ερχονται στο μυαλο ειναι ,μηπως υπαρχει κατι αντιστοιχο σαν το adway,περισσοτερο εικονιδια στην μπαρα,να settings widgets και ισως διαφορα αλλα

 

Τελευταία φορά που είχα κάνει σε συσκευή μου ήταν σε iPhone 5s πριν πολλά χρόνια

Πλέον δεν αξίζει για εμένα

Settings στο control center μπορείς να κανείς πολλές αλλαγές

Widgets μπορείς να βάλεις επίσης αρκετά αλλά σίγουρα μετά από jailbreak θα μπορείς περισσότερα

Θα χάσεις όμως σε ασφάλεια και αν κάτι δεν πάει καλά πχ κάποιο πρόσθετο σου δημιουργεί προβλήματα άντε τρέχα γύρευε ξανά και θα θέλεις restore και από την αρχή στήσιμο

Επίσης αναβαθμίσεις τις ξεχνάς αφού δεν ξέρεις ποτε θα βγει jailbreak για την νέα έκδοση

 

Γενικά βολέψου ως έχει και δεν θα έχεις πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο + οτι δεν ακολουθησε η apple την νεα μοδα με την καινουργια αναλογια οθονης και πραγματικα διπλα σε ενα 6ιντσο με 18:9 εχω πιο πολυ περιεχομενο και το βασικοτερο δεν ειναι σαν τηλεκοντρολ,βεβαια τα μπεζελς ειναι τεραστια σε συγκριση με το mate 10 pro kai to oneplus 5t που ειχα πριν.αλλα δεν μπορω να πω οτι με χαλανε κιολας μια και ειναι πιο καλα αμα το κρατας πλαγια,αλλα αυτο το βαρος πραγματικα ειναι πολυ και ισως κουρασει.κατι ακομα η μπαταρια ειναι απο αλλον πλανητη για το μεγεθος της ,με αντροιτ το πιο πιθανο να μου ειχε κλεισει μετα απο τοσο σκαλισμα,απο τις 11 το πρωι με 36% ειμαι στο 16% χωρις να κλεισει ουτε 5 λεπτα το κινητο
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο + οτι δεν ακολουθησε η apple την νεα μοδα με την καινουργια αναλογια οθονης και πραγματικα διπλα σε ενα 6ιντσο με 18:9 εχω πιο πολυ περιεχομενο και το βασικοτερο δεν ειναι σαν τηλεκοντρολ,βεβαια τα μπεζελς ειναι τεραστια σε συγκριση με το mate 10 pro kai to oneplus 5t που ειχα πριν.αλλα δεν μπορω να πω οτι με χαλανε κιολας μια και ειναι πιο καλα αμα το κρατας πλαγια,αλλα αυτο το βαρος πραγματικα ειναι πολυ και ισως κουρασει.κατι ακομα η μπαταρια ειναι απο αλλον πλανητη για το μεγεθος της ,με αντροιτ το πιο πιθανο να μου ειχε κλεισει μετα απο τοσο σκαλισμα,απο τις 11 το πρωι με 36% ειμαι στο 16% χωρις να κλεισει ουτε 5 λεπτα το κινητο

 

Μα το iPhone X αυτήν την αναλογία χρησιμοποιεί

Τα bezels όντως βολεύουν σε πλαγιά θέση

Λίγο μικρότερα θα έπρεπε να ήταν

Το βάρος ναι ξέφυγε λόγο ασύρματης φόρτισης

Αυτονομία έχει πολύ καλή

Το περιεχόμενο έχει να κάνει με το λογισμικό δεν είναι μόνο η ανάλυση της οθόνης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια,αν μπορεις δωσε ακομα μια μιας και οι αποριες ειναι πολλες,υπαρχει προγραμμα για windows που να κανει συγχρονισμο over wifi η εστω με καλωδιο?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια,αν μπορεις δωσε ακομα μια μιας και οι αποριες ειναι πολλες,υπαρχει προγραμμα για windows που να κανει συγχρονισμο over wifi η εστω με καλωδιο?

 

Ναι το επίσημο της apple που είναι το iTunes

Έχει επιλογή που κανείς συγχρονισμό ασύρματα και με καλώδιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις ανακαλυψα και την πρωτη δυσλειτουργια,αν δεν μπω στα μαιλ και να καν ανανεωση δεν μου ερχονται τα νεα μαιλ,καμμια βοηθεια?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις ανακαλυψα και την πρωτη δυσλειτουργια,αν δεν μπω στα μαιλ και να καν ανανεωση δεν μου ερχονται τα νεα μαιλ,καμμια βοηθεια?

 

Δεν είναι δυσλειτουργία.

Αν έχεις gmail και θελεις push notifications πρέπει να βάλεις εφαρμογή Gmail. Η στοκ εφαρμογή δεν υποστηρίζει push λόγω της μη υποστήριξης κάποιων προτύπων της Apple από της Google.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυσλειτουργία.

Αν έχεις gmail και θελεις push notifications πρέπει να βάλεις εφαρμογή Gmail. Η στοκ εφαρμογή δεν υποστηρίζει push λόγω της μη υποστήριξης κάποιων προτύπων της Apple από της Google.

 

ευχαριστω παρα πολυ ,αν θυμαμαι καλα στο 5s δουλευε κανονικα,οπως και να εχει ειναι ωραιο να ανακαλυπτεις ενα λειτουργικο απο την αρχη

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα στο 5s δουλευε κανονικα

Στο παρελθόν δούλευε.

Τα τελευταία χρόνια όμως δε δουλεύει και αυτό είναι υπαιτιότητα της Google, η οποία πλέον χρησιμοποιεί δικό της, κλειστό πρωτόκολλο συγχρονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο ο φωνητικός έλεγχος ενώ ανοίγει Δεν λειτουργεί και αν λειτουργήσει εκτελεί λάθος εντολές ξέρετε τι συμβαίνει;

επισης εχετε να μου προτεινετε καποιον ταχυφορτιστη?

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

με συνδεδεμενα bluetooth headset υπαρχει η δυνατοτητα οι ειδοποιησεις και το κουδουνισμα να ακουγονται και απο το iphone?γιατι δεν εχω βρει κατι με αποτελεσμα να μην εχω μονιμα στο αυτι το headset και να χανω πολλες κλησεις και ειδοποιησεις
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

με συνδεδεμενα bluetooth headset υπαρχει η δυνατοτητα οι ειδοποιησεις και το κουδουνισμα να ακουγονται και απο το iphone?γιατι δεν εχω βρει κατι με αποτελεσμα να μην εχω μονιμα στο αυτι το headset και να χανω πολλες κλησεις και ειδοποιησεις

 

 

 

Ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά από το iPhone, οι ειδοποιήσεις όχι.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

οι ειδοποιησεις για πιο λογο να μην ακουγονται?και βασικα ποιο ο λογος να αμην σου δινει την επιλογη να ακους απο οπου θες εσυ?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

με συνδεδεμενα bluetooth headset υπαρχει η δυνατοτητα οι ειδοποιησεις και το κουδουνισμα να ακουγονται και απο το iphone?γιατι δεν εχω βρει κατι με αποτελεσμα να μην εχω μονιμα στο αυτι το headset και να χανω πολλες κλησεις και ειδοποιησεις
Όταν συνδέσεις τα ακουστικά, θα κάνεις swipe up να εμφανιστεί το control center ή όπως λέγεται και στο widget της μουσικής, θα δεις δύο γραμμούλες στην πάνω δεξιά γωνία του widget. Αν τις πατήσεις θα σου εμφανίσει την επιλογή του iPhone. Την επιλέγεις και τέλος.

 

Το κακό είναι ότι πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που συνδέεις τα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέσεις τα ακουστικά, θα κάνεις swipe up να εμφανιστεί το control center ή όπως λέγεται και στο widget της μουσικής, θα δεις δύο γραμμούλες στην πάνω δεξιά γωνία του widget. Αν τις πατήσεις θα σου εμφανίσει την επιλογή του iPhone. Την επιλέγεις και τέλος.

 

Το κακό είναι ότι πρέπει να το κάνεις κάθε φορά που συνδέεις τα ακουστικά.

 

Μόνο με τα AirPods δεν χρειάζεται να κανείς τίποτα

Έχουν αισθητήρα και όταν δεν τα έχεις στο αυτί τότε η συσκευή χτυπάει σε ειδοποιησεις κανονικά

Εάν τα έχεις απλά στο αυτό τότε έρχονται οι ειδοποιήσεις μέσα στο ακουστικό

Όλα τα υπόλοιπα Bluetooth ακουστικά πρέπει κάθε φορά που τα συνδέεις να πηγαινεις και να βάζεις την ρύθμιση στο iPhone να πηγαίνουν οι ειδοποιήσεις

Άκρως σπαστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παράγγειλα το 8 πλασ σε κόκκινο ( το έχει κανείς, είναι τόσο ωραίο όσο σε φωτος και βίντεο) και πιστεύω μέχρι Τετάρτη Πέμπτη να το έχω στα χέρια μου. Γενικά τα κινητά μου πάντα τα φρόντιζα πολύ αλλά μου καλούσαν για απίθανους λόγους εκτός από το τελευταίο που του έχω φερθεί με τον χειρότερο τρόπο αλλά κρύβει μέσα του ένα 3210. Είναι απαραίτητο να πάρω θήκη και τζαμακι ( τα χέρια μου δεν τρέμουν ούτε ειμαι τσαπατσουλης); Θα είναι το πρώτο μου iphone οπότε θα το ρίξω το κραξιματακι μου να ξέρετε αλλά θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο δίκαιος γίνεται. Ο λόγος που πήρα iphone είναι ότι είμαι περίεργος να δω και αυτόν τον κόσμο και στην τελική αν δεν τα βρούμε μπορώ να το πουλήσω σχετικά εύκολα σε 6 μήνες και να πάρω το oneplus που ξέρω θα με ικανοποιήσει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παράγγειλα το 8 πλασ σε κόκκινο ( το έχει κανείς, είναι τόσο ωραίο όσο σε φωτος και βίντεο) και πιστεύω μέχρι Τετάρτη Πέμπτη να το έχω στα χέρια μου. Γενικά τα κινητά μου πάντα τα φρόντιζα πολύ αλλά μου καλούσαν για απίθανους λόγους εκτός από το τελευταίο που του έχω φερθεί με τον χειρότερο τρόπο αλλά κρύβει μέσα του ένα 3210. Είναι απαραίτητο να πάρω θήκη και τζαμακι ( τα χέρια μου δεν τρέμουν ούτε ειμαι τσαπατσουλης); Θα είναι το πρώτο μου iphone οπότε θα το ρίξω το κραξιματακι μου να ξέρετε αλλά θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο δίκαιος γίνεται. Ο λόγος που πήρα iphone είναι ότι είμαι περίεργος να δω και αυτόν τον κόσμο και στην τελική αν δεν τα βρούμε μπορώ να το πουλήσω σχετικά εύκολα σε 6 μήνες και να πάρω το oneplus που ξέρω θα με ικανοποιήσει σίγουρα.

 

 

 

Τζάμι επιλέγεις το Belkin temperedcurverd το έχει στην istorm με 29 ευρώ στο περνάνε με μηχάνημα. Η υφή του δεν έχει καμία μα καμία σχέση με τα κινεζικά των 10 ευρώ. Θα το καταλάβεις είναι σα να ακουμπάς την οθόνη του iPhone. Θήκη αν θες την απόλυτη προστασία δες την solidsuit rhinoshield. Προστατεύει μέχρι τα 3 μέτρα. Κοστίζει 30 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και σου έρχεται από Γαλλία σε επτά ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

"Το iOS 11.4.1 περιλαμβάνει επιδιορθώσεις σφαλμάτων και βελτιώνει την ασφάλεια του iPhone και του iPad. Η παρούσα ενημέρωση περιέχει τα εξής:

Επιδιόρθωση ζητήματος που δεν επέτρεπε σε κάποιους χρήστες την εμφάνιση της πιο πρόσφατης γνωστής τοποθεσίας των AirPod τους στην Εύρεση iPhone

Βελτιωμένη αξιοπιστία του συγχρονισμού email, επαφών και σημειώσεων με λογαριασμούς Exchange"

Τελικά όντως υπήρχε θέμα με τις χαμένες επαφές για πολλούς χρήστες και ελπίζω να διορθωθεί.

Και νόμιζα ότι ήταν θέμα εμπειρίας με τα smartphones όπως διάβασα εδώ... :lol:

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να ρωτήσω κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι βλακεία,στην εφαρμογή της κάμερας που είναι οι manual ρυθμίσεις; γιατί δεν μπορώ να τις βρω.

Η εφαρμογή 1Blocker μπλοκάρει τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές;αξίζει η αγορά της;

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω να ρωτήσω κάτι αλλά δεν ξέρω αν είναι βλακεία,στην εφαρμογή της κάμερας που είναι οι manual ρυθμίσεις; γιατί δεν μπορώ να τις βρω.

Η εφαρμογή 1Blocker μπλοκάρει τις διαφημίσεις από τις εφαρμογές;αξίζει η αγορά της;

 

Η κάμερα τα ρυθμίζει όλα αυτόματα ακόμα και το HDR δεν επιτρέπει στο χρήστη την παρέμβαση.

 

 

Μην το φοβάσαι. Το με λόγω τηλέφωνο απλώς δεν θα σε κρεμάσει ποτέ. Ούτε στα αποτελέσματα στην κάμερα ούτε στις εφαρμογές. Τι έκδοση φοράς;

Edited by billy1986
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...