Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το συγκεκριμένο έχει υγεία μπαταρίας 86% ήταν εις γνώση μου κ το πήρα..από το πρωί μέχρι το βράδυ με βγάζει δεν λέω με περίπου 5 ώρες κ κάτι sot..αν κ προέρχεται από φορματ προχθές Σάββατο το απέκτησα.γνωμες θέλει αλλαγή μπαταρίας η είναι εντάξει ;θα στρώσει κ άλλο σε μερικές μέρες;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το συγκεκριμένο έχει υγεία μπαταρίας 86% ήταν εις γνώση μου κ το πήρα..από το πρωί μέχρι το βράδυ με βγάζει δεν λέω με περίπου 5 ώρες κ κάτι sot..αν κ προέρχεται από φορματ προχθές Σάββατο το απέκτησα.γνωμες θέλει αλλαγή μπαταρίας η είναι εντάξει ;θα στρώσει κ άλλο σε μερικές μέρες;

 

 

 

Δεν θα πάρει παραπάνω sot, αλλά θα πάρει λίγο παραπάνω σε αναμονή όταν μάθει τις συνήθειες χρήσης σου.

Αν δεν σου φτάνει αυτό το 5ωρο sot το κόστος αλλαγής μπαταρίας είναι 59€ στο επίσημο σερβις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάρει παραπάνω sot, αλλά θα πάρει λίγο παραπάνω σε αναμονή όταν μάθει τις συνήθειες χρήσης σου.

Αν δεν σου φτάνει αυτό το 5ωρο sot το κόστος αλλαγής μπαταρίας είναι 59€ στο επίσημο σερβις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ok ευχαριστώ για την απάντηση..κατά την γνώμη σου είναι οκ τώρα η χρίζει αλλαγή;;

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ για την απάντηση..κατά την γνώμη σου είναι οκ τώρα η χρίζει αλλαγή;;

 

 

 

Στο 80% λογικά θα σου βγάλει μήνυμα το iOS για αντικατάσταση και throttling

Τότε άλλαξε την.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τζαμακια τα belkin για το συγκεκριμένο.

Επισης με 5ω Sot είσαι πολύ καλά για την κατάσταση της μπαταρίας σου. Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω περίμενε να πέσει και άλλο και μετά άλλαξε.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρόκειται να αγοράσω κι εγώ το κινητό μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση στα 340€ χωρίς υπόλοιπο εγγύησης. Τι πρέπει να προσέξω/ρωτήσω πριν την αγορά του; Με κατάσταση μπαταρίας στο 85%.

Πιστεύω πως αξίζει για τουλάχιστον ένα χρόνο που θέλω να το κρατήσω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρόκειται να αγοράσω κι εγώ το κινητό μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση στα 340€ χωρίς υπόλοιπο εγγύησης. Τι πρέπει να προσέξω/ρωτήσω πριν την αγορά του; Με κατάσταση μπαταρίας στο 85%.

Πιστεύω πως αξίζει για τουλάχιστον ένα χρόνο που θέλω να το κρατήσω

 

Κ εγώ το ίδιο ρώτησα προχθές..ναι παρτο αν είναι οκ..αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρόκειται να αγοράσω κι εγώ το κινητό μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση στα 340€ χωρίς υπόλοιπο εγγύησης. Τι πρέπει να προσέξω/ρωτήσω πριν την αγορά του; Με κατάσταση μπαταρίας στο 85%.

 

Πιστεύω πως αξίζει για τουλάχιστον ένα χρόνο που θέλω να το κρατήσω

 

 

 

Να δεις αν στις ρυθμίσεις οθόνης εμφανίζει την επιλογή True Tone

Σημαίνει ότι δεν έχει αλλαχθεί η οθόνη με μαϊμού.

7d95a6832465b4752d7a83b7e4d4e0e8.jpg

 

 

Επίσης στη μπαταρία να ελέγξεις ότι υποστηρίζει τα παρακάτω

2ee5ea060fcc18f523d6647e4ced3817.jpg

 

 

Τέλος πολύ σημαντικό να ελέγξεις ότι λειτουργεί η ΔΟΝΗΣΗ.

 

Και τις κάμερες φυσικά.

 

Αν όλα τα παραπάνω λειτουργούν σωστά, ορμα άφοβα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε για την άμεση απάντηση, θα τα τσεκάρω όλα όσα λες. Λογικά θα μου το φέρει "άδειο" με εργοστασιακές ρυθμίσεις, θα μπορέσω να τα τσεκάρω με απλό άνοιγμα της συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε για την άμεση απάντηση, θα τα τσεκάρω όλα όσα λες. Λογικά θα μου το φέρει "άδειο" με εργοστασιακές ρυθμίσεις, θα μπορέσω να τα τσεκάρω με απλό άνοιγμα της συσκευής;

 

Συνεννοήσου να ΜΗΝ το φέρει μετά από επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.

 

Πρώτον επειδή πρέπει να απενεργοποιήσει το Find My iPhone εμπρός σου πριν την επαναφορά, ώστε να μπορείς να ενεργοποιήσεις ως νέος κάτοχος τη sim σου στη συσκευή, αλλιώς θα το εμφανίζει κλειδωμένο.

 

Δεύτερον, για να ελέγξεις όσα σου έγραψα παραπάνω.

 

Η επαναφορά άλλωστε γίνεται με 3 κλικς. Δεν είναι κατι περίπλοκο.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι ευχαριστώ, θα σας ενημερώσω όταν με το καλό πραγματοποιηθεί η αγορά του!

Καλή Σαρακοστή!

 

Έτσι όπως τα είπαν από πάνω

Η συσκευή μπροστά σου μέσα με sim και να δουλεύουν όλα όχι να έχει γίνει επαναφορά

 

Αφού το αποφασίσεις πηγαίνεις ρυθμίσεις/γενικά/επαναφορά και κανείς επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

Θα πρέπει να είναι συνδεμένο στο Ίντερνετ και θα ζητήσει τα στοιχεία του κατόχου για να κάνει απενεργοποίηση της Εύρεσης

 

Μόλις τελειώσει η επαναφορά σε πολύ λίγο χρόνο είναι έτοιμο το κινητό να το πάρει ο νέος κάτοχος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρόκειται να αγοράσω κι εγώ το κινητό μεταχειρισμένο σε πολύ καλή κατάσταση στα 340€ χωρίς υπόλοιπο εγγύησης. Τι πρέπει να προσέξω/ρωτήσω πριν την αγορά του; Με κατάσταση μπαταρίας στο 85%.

Πιστεύω πως αξίζει για τουλάχιστον ένα χρόνο που θέλω να το κρατήσω

 

Άσε την μπαταρία ...αυτό είναι το λιγότερο ...κατσαβιδιασμένο μην είναι από κανέναν ...ειδικό

Link to comment
Share on other sites

Άσε την μπαταρία ...αυτό είναι το λιγότερο ...κατσαβιδιασμένο μην είναι από κανέναν ...ειδικό

 

Τουλάχιστον αυτό που πήρα εγώ προχθές είναι πένα ευτυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει απτικά συστήματος τι εννοεί;επίσης παρατηρώ ότι σαν να τρίζουν-παραμορφώνουν τα ηχεία κατά την αναπαραγωγή ήχου κλήσης η τραγουδιού..ακόμα κ στο YouTube.. Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο mail που πρέπει να πειράξω;δεν μου έρχονται σε πραγματικό χρόνο..πρέπει να μπω στην εφαρμογή να κάνω refreshe κ μετά έρχονται ..να κατεβάσω άλλη εφαρμογή πέραν της stock??
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο mail που πρέπει να πειράξω;δεν μου έρχονται σε πραγματικό χρόνο..πρέπει να μπω στην εφαρμογή να κάνω refreshe κ μετά έρχονται ..να κατεβάσω άλλη εφαρμογή πέραν της stock??

 

Gmail έχεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Gmail έχεις;

 

Ναι φίλε μου..τι παίζε θέμα;;επίσης κάτι άλλο υπάρχει ιντερνετικό ραδιόφωνο χωρίς διαφημίσεις;με πληρωμή εννοείται .στο android έχω το VRadio πληρωμένο η ίδια εφαρμογή στο iOS δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο λέει ο προγραμματιστής..θα προστεθεί αργότερα κ θα χρειαστεί λέει πάλι πληρωμή κ στο iOS.

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Βάλε Gmail app

Για e radio, ψάξε στο κατάστημα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Έχουμε κάποιο να προτείνουμε ;κ από πληρωμή αρκεί να μην έχει διαφημίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Να δεις αν στις ρυθμίσεις οθόνης εμφανίζει την επιλογή True Tone

Σημαίνει ότι δεν έχει αλλαχθεί η οθόνη με μαϊμού.

7d95a6832465b4752d7a83b7e4d4e0e8.jpg

 

 

Επίσης στη μπαταρία να ελέγξεις ότι υποστηρίζει τα παρακάτω

2ee5ea060fcc18f523d6647e4ced3817.jpg

 

 

Τέλος πολύ σημαντικό να ελέγξεις ότι λειτουργεί η ΔΟΝΗΣΗ.

 

Και τις κάμερες φυσικά.

 

Αν όλα τα παραπάνω λειτουργούν σωστά, ορμα άφοβα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημέρα παιδιά,

Πήρα τελικά το κινητό, όλα είναι όπως μου τα ανέφερες complete δλδ. Παιδιά έχω πάθει πλάκα με την κατάσταση του κινητού, εμφανισιακά τουλάχιστον, δεν έχει το παραμικρό. Επειδή προέρχομαι από iphone se με μία μέρα χρήσης έχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά στη ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...