Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας έχει τύχει το ακόλουθο; Ενεργοποίησα bluetooth και σύνδεσα το handsfree. Έπειτα μετά από ώρα παρατήρησα ότι αν και δεν ήταν στο αθόρυβο, δεν ακούγονταν ringtone όταν με καλούσαν και έχασα κλήσεις. Δοκίμασα να μπω στις ρυθμίσεις του iphone και όταν επέλεγα bluetooth πάγωναν οι ρυθμίσεις. Μόνο με restart λύθηκε. Το android κορόιδευαν όλα τα χρόνια αλλά τέτοια bugs σε τόσο σημαντικές λειτουργίες τα θεωρώ απαράδεκτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα τη συσκευή μεταχειρισμένη 350 πριν την πάρω θα την τεστάρω δεν έχει εγγύηση είναι πάνω από ένα χρόνον ..... άρα δεν έχει εγγύηση να φανταστώ ??? Ποια είναι η γνώμη σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βρήκα τη συσκευή μεταχειρισμένη 350 πριν την πάρω θα την τεστάρω δεν έχει εγγύηση είναι πάνω από ένα χρόνον ..... άρα δεν έχει εγγύηση να φανταστώ ??? Ποια είναι η γνώμη σας ευχαριστω

 

 

 

2 χρόνια είναι η εγγύηση αν είναι αγορασμένο από χώρα της Ε.Ε.

Τσέκαρε καλά τη συσκευή γιατί είναι πολύ χαμηλή τιμή και κάτι βρομάει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος την ροζ θήκη της apple και θέλει να την πουλήσει, ας μου πει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου η απο τη 12.1 η μπαταριά τελειώνει αισθητά πιο γρήγορα?

δεν εχω χρονο λογο δουλειας να τεσταρω κτλ απλα βλέπω πως με ιδια χρηση αρκετο Bluetooth και ολα ανοιχτα wifi 3g....όπως και πριν δηλαδη ...δειχνει να κατεβαινει πολύ...επίσης και το βραδυ παρόλο που με τα shortcuts εχω φτιαξει αυτοματισμό low energy etc... μπορει να χάνει και 5%...

 

https://i.imgur.com/ZPi5M5K_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

Οι εφαρμογές του καταγραφικου και YouTube έτυχε δύο μέρες να λιώσω δεν είναι καθημερινά...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου η απο τη 12.1 η μπαταριά τελειώνει αισθητά πιο γρήγορα?

δεν εχω χρονο λογο δουλειας να τεσταρω κτλ απλα βλέπω πως με ιδια χρηση αρκετο Bluetooth και ολα ανοιχτα wifi 3g....όπως και πριν δηλαδη ...δειχνει να κατεβαινει πολύ...επίσης και το βραδυ παρόλο που με τα shortcuts εχω φτιαξει αυτοματισμό low energy etc... μπορει να χάνει και 5%...

 

https://i.imgur.com/ZPi5M5K_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

 

Οι εφαρμογές του καταγραφικου και YouTube έτυχε δύο μέρες να λιώσω δεν είναι καθημερινά...

 

Εγω ως κάτοχος του 8 αλλά με την 12.1.1 δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος. Σε απόκριση, σε ταχύτητα, σε power on όπου επανήλθα, σε μπαταρία. Δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει ένας φίλος ένα θεματάκι με το 8 Plus. Το κινητό είναι 2 μηνών, δεν έχει πέσει ποτέ και είναι με θήκη και screen protector απ'την πρώτη μέρα. Εδώ και περίπου 4-5 μέρες παρουσιάζει κάτι αντίστοιχο με την οθόνη του iPad που θα δείτε στο παρακάτω βίντεο, σε όχι τόσο έντονο επίπεδο. Συνήθως τα πράσινα pixels (αν μπορώ να τα πω έτσι), εμφανίζονται σε φωτογραφίες ή σε οτιδήποτε περιέχει χρώμα πέρα του άσπρου. Δεν εμφανίζεται συνέχεια ή με συγκεκριμένη συχνότητα το πρόβλημα. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχει ένας φίλος ένα θεματάκι με το 8 Plus. Το κινητό είναι 2 μηνών, δεν έχει πέσει ποτέ και είναι με θήκη και screen protector απ'την πρώτη μέρα. Εδώ και περίπου 4-5 μέρες παρουσιάζει κάτι αντίστοιχο με την οθόνη του iPad που θα δείτε στο παρακάτω βίντεο, σε όχι τόσο έντονο επίπεδο. Συνήθως τα πράσινα pixels (αν μπορώ να τα πω έτσι), εμφανίζονται σε φωτογραφίες ή σε οτιδήποτε περιέχει χρώμα πέρα του άσπρου. Δεν εμφανίζεται συνέχεια ή με συγκεκριμένη συχνότητα το πρόβλημα. Έχετε καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει;

 

 

Για επισκευή και αλλαγή συσκευής σε βλέπω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για επισκευή και αλλαγή συσκευής σε βλέπω

 

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για εκεί το βλέπω, μιας και μοιάζει με θέμα HW κατά 99%, αλλά πρίν πάει οπουδήποτε είπα να ρωτήσω. Τουλάχιστον να έχουμε μια ιδέα του τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια κι εγώ για εκεί το βλέπω, μιας και μοιάζει με θέμα HW κατά 99%, αλλά πρίν πάει οπουδήποτε είπα να ρωτήσω. Τουλάχιστον να έχουμε μια ιδέα του τι παίζει.

 

Νομίζω μητρική θέλει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μητρική θέλει

 

Μάλιστα. Ελπίζω να μην του βγάλουν τη συσκευή εκτός εγγύησης, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται με κάτι τέτοια. Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ελπίζω να μην του βγάλουν τη συσκευή εκτός εγγύησης, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται με κάτι τέτοια. Όπως και να έχει, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Οποιαδήποτε επίσκεψη σε κάποιο κατάστημα εξουσιοδοτημένο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εκανα ενα hard reset με restore βέβαια... δεν ξέρω αν πραγματικά θα κάνει κάτι για την μπαταρία....

Καθώς ήμουν καρφί να το κάνω μπλόκαρε ο τετραψήφιος κωδικός screen on time παλιά parental control κτλ... και επειδη μου έδωσε μια μιση ώρα να περιμένω δεν άντεξα...

Μετα απο ψάξιμο και αρκετές λύσεις που ζητούσαν χρήματα...και ενω δεν κατάφερνα με τιποτα να βρω το αρχείο που είναι μεσα ο κωδικος μιάς και έχει αλλάξει 3-4 φορές με τις τελευταίες εκδόσεις...βρήκα αυτην την γρήγορη και ευκολη λύση....

 

https://pinfinder.net/

 

αν ποτέ καποιος την πατήσει το ακολουθεί και πολυ γρήγορα ξεμπερδευει ... δουλευει γρηγορα και ευκολα...

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε επίσκεψη σε κάποιο κατάστημα εξουσιοδοτημένο

 

Επειδή δεν έχω ιδέα, οποία καταστήματα εμφανίζονται στη σελίδα της Apple είναι τα εξουσιοδοτημένα, σωστά; Ή μπορώ να βρω και εκτός;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ιδέα, οποία καταστήματα εμφανίζονται στη σελίδα της Apple είναι τα εξουσιοδοτημένα, σωστά; Ή μπορώ να βρω και εκτός;

 

 

 

Προτείνω infoquest μπορεί να το στείλει και με δικά τους έξοδα αποστολής για να το φτιάξουν. Έχει κάμποσα σημεία παραλαβής στην Αθήνα αλλιώς από μακριά βολεύει με κούριερ.

 

(Γεια σου ρε Άλκη!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ιδέα, οποία καταστήματα εμφανίζονται στη σελίδα της Apple είναι τα εξουσιοδοτημένα, σωστά; Ή μπορώ να βρω και εκτός;

 

Από όσο ξέρω document είναι πιο καλά να απευθυνθείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω infoquest μπορεί να το στείλει και με δικά τους έξοδα αποστολής για να το φτιάξουν. Έχει κάμποσα σημεία παραλαβής στην Αθήνα αλλιώς από μακριά βολεύει με κούριερ.

 

(Γεια σου ρε Άλκη!)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

iPhone βλέπω, αλλαξοπίστησες τελικά. Που πήγαν τα Galaxy; :p

Γεια σου Μητσάρα!

 

Από όσο ξέρω document είναι πιο καλά να απευθυνθείς

 

Ευχαριστώ για την πρόταση, μπαίνει στα υπόψιν.

Link to comment
Share on other sites

Από το πρώτο δευτερόλεπτα θήκη και τζάμι......

Δυστυχώς αλλά είναι μονόδρομος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω θηκη..

470€ η αντικατάσταση στο δίκτυο επίσημων επισκευαστών

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω θηκη..

470€ η αντικατάσταση στο δίκτυο επίσημων επισκευαστών

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Και πως στον κόρακα έσπασε? Τι ατυχία ήταν αυτή!!??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω... Προχθές στη γυναίκα μου της έφυγε από το χέρι το 6s plus που της πασαρα πάει η οθόνη.. Δυο χρόνια το είχα, μια εβδομάδα το είχα δώσει..μπαμ και κάτω

Έντι μεταξύ απορώ σε κάτι drop test που τα πετάνε και τα ξαναπετανε πως στο διάολο δεν παθαίνουν τίποτα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...