Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση πως με 11.3 και μετά κάτι μου ρουφάει την μπαταρία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Και εγώ περίμενα πιο καλή απόδοση μπαταρίας.

Πάντα,σε σχέση,με όσα διάβαζα πριν το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι πολύ καλή. Μέσα Φεβρουαρίου το πήρα και τώρα έδειξε υγεία 99%

 

Πέρα από τη μπαταρία το iOS είναι σκέτη απογοήτευση ringtones να ακούγονται σε άκυρη στιγμή, «κολλημένα» εικονίδια στην αρχική οθόνη, να πρέπει να κλειδώσεις και να ξεκλειδώσεις για να δουλέψει το auto rotation, κάποιες φορές έχεις κλήση και δεν μπορείς να συρεις για απάντηση. Τρέλα! Θα γίνει τίποτα με τη 12 η να χάσουμε κάθε ελπίδα;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι πολύ καλή. Μέσα Φεβρουαρίου το πήρα και τώρα έδειξε υγεία 99%

 

Πέρα από τη μπαταρία το iOS είναι σκέτη απογοήτευση ringtones να ακούγονται σε άκυρη στιγμή, «κολλημένα» εικονίδια στην αρχική οθόνη, να πρέπει να κλειδώσεις και να ξεκλειδώσεις για να δουλέψει το auto rotation, κάποιες φορές έχεις κλήση και δεν μπορείς να συρεις για απάντηση. Τρέλα! Θα γίνει τίποτα με τη 12 η να χάσουμε κάθε ελπίδα;

 

Ότι το iOS 11 έχει θέματα είναι γνωστό. Αλλά αν όλα τα παραπάνω τα αντιμετωπίζεις συχνά, τότε σίγουρα το πρόβλημα δεν προέρχεται από το iOS! Μήπως να πας να ελέγξεις τη συσκευή σου; Έχουμε το ίδιο κινητό και με εξαίρεση κάποια λαγκαρίσματα στο Auto Rotation (που δεν απαιτούν κλείδωμα και ξεκλείδωμα), δεν τα έχω αντιμετωπίσει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Το κινητό το έχω από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε και δεν το έχω δει να λαγκάρει. Απόλυτα ευχαριστημένος από την συσκευή.
:D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά την αναβάθμιση σε 11.4 μου έβγαλε ένα σπάνιο αλλά πολύ σοβαρό θέμα. Δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις. Δεν έβγαζε στον καλούντα ήχο κατειλειμένου απλά έκλεινε η γραμμή. Σε εμένα δεν εμφάνιζε καν μήνυμα οτι έχασα κλήση. Κλήσεις εγώ έκανα κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά δεν διορθώθηκε. Σήμερα το γύρισα σε 4g, το ξανα-απενεργοποίησα και πλέον ξεκόλλησε. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Το θεωρώ τραγικό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 11.4 μου έβγαλε ένα σπάνιο αλλά πολύ σοβαρό θέμα. Δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις. Δεν έβγαζε στον καλούντα ήχο κατειλειμένου απλά έκλεινε η γραμμή. Σε εμένα δεν εμφάνιζε καν μήνυμα οτι έχασα κλήση. Κλήσεις εγώ έκανα κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά δεν διορθώθηκε. Σήμερα το γύρισα σε 4g, το ξανα-απενεργοποίησα και πλέον ξεκόλλησε. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Το θεωρώ τραγικό.

 

Αλλο και τούτο. Δεν μου έχει τύχει ποτέ...

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 11.4 μου έβγαλε ένα σπάνιο αλλά πολύ σοβαρό θέμα. Δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις. Δεν έβγαζε στον καλούντα ήχο κατειλειμένου απλά έκλεινε η γραμμή. Σε εμένα δεν εμφάνιζε καν μήνυμα οτι έχασα κλήση. Κλήσεις εγώ έκανα κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά δεν διορθώθηκε. Σήμερα το γύρισα σε 4g, το ξανα-απενεργοποίησα και πλέον ξεκόλλησε. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Το θεωρώ τραγικό.

 

 

 

Στην 11.3.1 πριν τρεις βδομάδες δεν μπορούσα να καλέσω για κανα 5λεπτο, ενώ δεχόμουν κλήσεις κανονικά (δεν ήταν δηλαδή θέμα δικτύου). Με μια επανεκκίνηση έστρωσε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 11.3.1 πριν τρεις βδομάδες δεν μπορούσα να καλέσω για κανα 5λεπτο, ενώ δεχόμουν κλήσεις κανονικά (δεν ήταν δηλαδή θέμα δικτύου). Με μια επανεκκίνηση έστρωσε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μου έχει κάνει και εμένα κάτι τέτοια χαζά κανα 2 φορές

Με επανεκκίνηση όντως έστρωσε

Καθόλου καλό αυτό το bug

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει κάνει και εμένα κάτι τέτοια χαζά κανα 2 φορές

Με επανεκκίνηση όντως έστρωσε

Καθόλου καλό αυτό το bug

 

Θέλει παρακολούθηση γιατί οκ αν πας να πάρεις τηλέφωνο το καταλαβαίνεις οτι δεν παίρνει. Αν δεν δέχεσαι όμως νομίζεις πως απλά δεν σε καλούν. Ενώ καλούν και δεν χτυπάει ποτέ. Cosmote έχετε όσοι είχατε θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλει παρακολούθηση γιατί οκ αν πας να πάρεις τηλέφωνο το καταλαβαίνεις οτι δεν παίρνει. Αν δεν δέχεσαι όμως νομίζεις πως απλά δεν σε καλούν. Ενώ καλούν και δεν χτυπάει ποτέ. Cosmote έχετε όσοι είχατε θέμα;

 

Εγώ COSMOTE έχω

Πάντως έχει και πολλά προβλήματα το δίκτυο δεν είναι όλα από την συσκευή η το iOS

Απλά με μια επανεκκίνηση στρώνει αλλά ξέρω εάν όταν κανείς επανεκκίνηση γίνεται κάτι και στο δίκτυο πχ όπως ξανά παίρνεις ip όταν κανείς επανεκκίνηση το router

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ COSMOTE έχω

Πάντως έχει και πολλά προβλήματα το δίκτυο δεν είναι όλα από την συσκευή η το iOS

Απλά με μια επανεκκίνηση στρώνει αλλά ξέρω εάν όταν κανείς επανεκκίνηση γίνεται κάτι και στο δίκτυο πχ όπως ξανά παίρνεις ip όταν κανείς επανεκκίνηση το router

 

Εμένα πάντως ούτε με επανεκκίνηση λύθηκε, μόνο όταν το γύρισα σε 4g και πάλι πίσω. Ενημέρωσα την cosmote χθες για να μου πουν αν είναι θέμα δικτύου ή συσκευής και είπαν δεν μπορούν να κάνουν κάτι, όταν μου ξαναεμφανίσει το πρόβλημα να τους το αναφέρω τότε για να δουν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ούτε με επανεκκίνηση λύθηκε, μόνο όταν το γύρισα σε 4g και πάλι πίσω. Ενημέρωσα την cosmote χθες για να μου πουν αν είναι θέμα δικτύου ή συσκευής και είπαν δεν μπορούν να κάνουν κάτι, όταν μου ξαναεμφανίσει το πρόβλημα να τους το αναφέρω τότε για να δουν.

 

Και εγώ cosmote εχω, αλλά δεν μου εβγαλε τιποτα.:confused:

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια προβλήματα συμπεριφοράς δικτύου αν είναι παρατεταμένα, λύνονται και με μία αλλαγή κάρτας sim

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κοσμοτε έχω. Ίσως φταίει και η σιμ λόγω της παλαιότητας της.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε ανέβασαν τις τιμές οι :X ρε παιδιά;

 

Κοιτούσα προχθες στο istorm το 64αρι red και έχει ανέβει 20€ η τιμή. Φαντάζομαι θα πήρε και το 256 αλλά δε θυμάμαι πόσο είχε πιο πριν και δε μπορουσα να συγκρινω.

 

Επίσης το κόκκινο με απογοήτευσε απο κοντά, καμια σχεση με το εντονο και λαμπερο χρωμα που εβλεπα στα video reviews. Πολυ ατονο τελικα.

Ευτυχως βεβαια γιατι αν μου αρεσε σιγουρα θα εμπαινα σε διαδικασια πωλησης του μαυρου για να παρω το red :D

Link to comment
Share on other sites

Πότε ανέβασαν τις τιμές οι :X ρε παιδιά;

 

Κοιτούσα προχθες στο istorm το 64αρι red και έχει ανέβει 20€ η τιμή. Φαντάζομαι θα πήρε και το 256 αλλά δε θυμάμαι πόσο είχε πιο πριν και δε μπορουσα να συγκρινω.

 

Επίσης το κόκκινο με απογοήτευσε απο κοντά, καμια σχεση με το εντονο και λαμπερο χρωμα που εβλεπα στα video reviews. Πολυ ατονο τελικα.

Ευτυχως βεβαια γιατι αν μου αρεσε σιγουρα θα εμπαινα σε διαδικασια πωλησης του μαυρου για να παρω το red :D

 

Αν θέλεις κόκκινο πάρε ένα skin dbrand

Έχει τέλεια εφαρμογή και πολύ ωραίο χρωμα

Με 10€ το κρατάς όσο καιρό θέλεις και αν το βαρεθείς το πετάς

Ενώ το iPhone red το παντρεύεσαι αν το πάρεις και το βαρεθείς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις κόκκινο πάρε ένα skin dbrand

Έχει τέλεια εφαρμογή και πολύ ωραίο χρωμα

Με 10€ το κρατάς όσο καιρό θέλεις και αν το βαρεθείς το πετάς

Ενώ το iPhone red το παντρεύεσαι αν το πάρεις και το βαρεθείς

 

+1000... Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 11.4 μου έβγαλε ένα σπάνιο αλλά πολύ σοβαρό θέμα. Δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις. Δεν έβγαζε στον καλούντα ήχο κατειλειμένου απλά έκλεινε η γραμμή. Σε εμένα δεν εμφάνιζε καν μήνυμα οτι έχασα κλήση. Κλήσεις εγώ έκανα κανονικά. Δοκίμασα επανεκκίνηση αλλά δεν διορθώθηκε. Σήμερα το γύρισα σε 4g, το ξανα-απενεργοποίησα και πλέον ξεκόλλησε. Έχει τύχει σε κάποιον άλλο; Το θεωρώ τραγικό.

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα, αλλά δεν πιστεύω ότι είναι θέμα λογισμικού. Έχεις Cosmote; Διότι εγώ (με Cosmote) παρατήρησα ότι κάποιες ελάχιστες φορές έχω το συγκεκριμένο πρόβλημα από τότε που ξεκίνησε το VoLTE!

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το Viber από το πρωί δεν μου ανοίγει και κρασαρει. Το επανεγκατεστησα αλλά τα ίδια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με το Viber από το πρωί δεν μου ανοίγει και κρασαρει. Το επανεγκατεστησα αλλά τα ίδια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μάλλον θα έχεις θέμα με το Viber

Αστειεύομαι

 

Δοκίμασε να κανείς ένα reset την συσκευή με τον συνδυασμό πλήκτρων και μετά να βάλεις την εφαρμογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα έχεις θέμα με το Viber

 

Αστειεύομαι

 

 

 

Δοκίμασε να κανείς ένα reset την συσκευή με τον συνδυασμό πλήκτρων και μετά να βάλεις την εφαρμογή

 

 

 

Το έκανα και με reset. Λοιπόν παρατήρησα το κρασάρισμα μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος σε free WiFi δίκτυο. Όταν είμαι με δεδομένα δουλεύει κανονικά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Free wifi δίκτυο; Γιατί παιδεύετε τον εαυτό σας; Οκ τζάμπα μεν, αλλά ποτέ δε κατάφερνα να κάνω τη δουλειά μου. Ούτε καν σε αρκετά ξενοδοχεία

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...