Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γρήγορη φόρτιση μόνο με καλώδιο και φορτιστή που προορίζεται για αυτή την δουλειά

 

Ωραία τότε :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερό, αλλά η apple σίγουρα κάνει κάποια έκπτωση στο γυαλί που χρησιμοποιεί. Το προσέχω σαν τα μάτια μου, το έχω μέσα σε θήκη και πάλι η οθόνη έχει τρεις μικρές γρατζουνιές. Στη μία μάλιστα γίνεται παράθλαση του φωτός και βλέπεις τα χρώματα του ουράνιου τόξου (πρέπει βέβαια να ψάξεις για να το δεις σε άσπρο φόντο). Για συσκευή των 900 ευρώ σίγουρα με απογήτευσε η ποιότητα των υλικών που χρησιμοποίησε η apple....
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερό, αλλά η apple σίγουρα κάνει κάποια έκπτωση στο γυαλί που χρησιμοποιεί. Το προσέχω σαν τα μάτια μου, το έχω μέσα σε θήκη και πάλι η οθόνη έχει τρεις μικρές γρατζουνιές. Στη μία μάλιστα γίνεται παράθλαση του φωτός και βλέπεις τα χρώματα του ουράνιου τόξου (πρέπει βέβαια να ψάξεις για να το δεις σε άσπρο φόντο). Για συσκευή των 900 ευρώ σίγουρα με απογήτευσε η ποιότητα των υλικών που χρησιμοποίησε η apple....

 

Ένας κόκκος σκόνης ή άμμου που μπορεί να μπει ανάμεσα στη θήκη και στο γυαλί, μπορεί όχι μόνο να γρατσουνισει το γυαλί, αλλά (υπό προϋποθέσεις) ακόμα και να το ραγίσει.

Μην υποτιμάς καθόλου τη σκληρότητα των φυσικών υλικών.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι φοβερό, αλλά η apple σίγουρα κάνει κάποια έκπτωση στο γυαλί που χρησιμοποιεί. Το προσέχω σαν τα μάτια μου, το έχω μέσα σε θήκη και πάλι η οθόνη έχει τρεις μικρές γρατζουνιές. Στη μία μάλιστα γίνεται παράθλαση του φωτός και βλέπεις τα χρώματα του ουράνιου τόξου (πρέπει βέβαια να ψάξεις για να το δεις σε άσπρο φόντο). Για συσκευή των 900 ευρώ σίγουρα με απογήτευσε η ποιότητα των υλικών που χρησιμοποίησε η apple....

 

Επίπεδο σκληρότητας οι μικροί κόκκοι σκόνης έχουν μεγαλύτερο από ότι έχει ένα τζαμι κινητού

Όποτε καταλαβαίνεις πως δημιουργούνται οι γρατζουνιές. Δεν μπορεί να γίνει κάποιο θαύμα και να μπει ένα τζαμι αδιαπέραστο

 

Εσυ επίσης μπορεί να πλήρωσες 900 αλλά από αυτά βγάλε 200+€ που είναι ο ΦΠΑ

Βγάλε μεταφορικά. Βγάλε κέρδη μετά πωλητών.

Βγάλε το ένα βγάλε το άλλο τότε καταλήγεις σε ένα ποσό 300€

Με 300€ που κάνει η συσκευή τι νομίζεις θα πάρεις κάτι το οποίο θα αντέχει σε όλες τις συνθήκες για μια ζωή;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εσυ επίσης μπορεί να πλήρωσες 900 αλλά από αυτά βγάλε 200+€ που είναι ο ΦΠΑ

Βγάλε μεταφορικά. Βγάλε κέρδη μετά πωλητών.

Βγάλε το ένα βγάλε το άλλο τότε καταλήγεις σε ένα ποσό 300€

Με 300€ που κάνει η συσκευή τι νομίζεις θα πάρεις κάτι το οποίο θα αντέχει σε όλες τις συνθήκες για μια ζωή;

 

 

Καλά η υπεραπλαύστεση που έκανες έγραψε! :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=iUg8HvkG_JE :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πλήρωσα τίποτα :p . Ήταν δωρεάν με το συμβόλαιο μου. Αυτά που λέτε τα γνωρίζω, αλλά τα τελευταία μου τέσσερα κινητά (πολύ χαμηλότερης τιμής ) με gorilla glass όπως και τα ipad μου που τα κακομεταχειρί|ζομαι πολύ περισσότερα και δεν εμφάνισαν τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή τα φοβάμαι σε όλα βάζω tempered glass!!!μόνο στο ρολόι δεν έχω βάλει κ κάτι ψιλό γρατζουνιες τις έχει κάνει!!!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κλήσης πως είναι το κινητό; Έχω το 7 και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα. Σκέφτομαι την μετάβαση στο 8 plus αλλά κάπου διάβασα ότι οι συνομιλητές δεν σε ακούν καλά με το 8 plus. Είναι αλήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κλήσης πως είναι το κινητό; Έχω το 7 και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα. Σκέφτομαι την μετάβαση στο 8 plus αλλά κάπου διάβασα ότι οι συνομιλητές δεν σε ακούν καλά με το 8 plus. Είναι αλήθεια;

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο!!Νομίζω όμως ότι αυτό ίσχυε σε κάποια τηλέφωνα πριν την 11.2 -από ότι έχω διαβάσει :O

 

Όσοι το έχετε,το έχετε δοκιμάσει να φορτισει ασύρματα με Samsung φορτιστή??θέλει κάποιο συγκεκριμένο τρόπο να τοποθετηθεί?το βάζω ,ξεκινάει να φορτίζει αλλά σταματάει μετά από λίγο!!!

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα κλήσης πως είναι το κινητό; Έχω το 7 και είμαι πολύ ευχαριστημένος σε αυτό τον τομέα. Σκέφτομαι την μετάβαση στο 8 plus αλλά κάπου διάβασα ότι οι συνομιλητές δεν σε ακούν καλά με το 8 plus. Είναι αλήθεια;

 

άριστη ποιότητα κλήσης. το ηχείο ακούγεται καμπάνα (τοσο όταν μιλάς σε ανοιχτή όσο και κλειστή ακρόαση), ενώ κι εσύ ο ίδιος ακούγεσαι πολύ καλά (δεν είχα κανένα παράπονο μέχρι τώρα και μιλάω πάνω από 1-2 ώρες κάθε μέρα)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο!!Νομίζω όμως ότι αυτό ίσχυε σε κάποια τηλέφωνα πριν την 11.2 -από ότι έχω διαβάσει :O

 

 

 

Όσοι το έχετε,το έχετε δοκιμάσει να φορτισει ασύρματα με Samsung φορτιστή??θέλει κάποιο συγκεκριμένο τρόπο να τοποθετηθεί?το βάζω ,ξεκινάει να φορτίζει αλλά σταματάει μετά από λίγο!!!

 

 

 

Μια χαρά φορτίζει.

 

c9057f7c4eb9cb786fe74ce925b61e5a.jpg

 

c9604d99eb609a059f85271fcebd2892.jpg

 

38bb359eb76e223e6691229552d5c19a.jpg

 

8cf1d72244da72608de50e2430455e56.jpg

 

793be3f5b079b3816eed4bba26a1e02d.jpg

 

caf301ff2bc94ee861c14a3616503b33.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Το παίζω σε διπλό ταμπλό..

 

Αρχικά έβαλα το skin αλλά μετά φοβήθηκα ότι θα γίνει καμιά μ@λ... και του φόρεσα και το bumper.

 

Τουλάχιστον τον πρώτο χρόνο να την βγάλουμε αλώβητοι :p

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

άριστη ποιότητα κλήσης. το ηχείο ακούγεται καμπάνα (τοσο όταν μιλάς σε ανοιχτή όσο και κλειστή ακρόαση), ενώ κι εσύ ο ίδιος ακούγεσαι πολύ καλά (δεν είχα κανένα παράπονο μέχρι τώρα και μιλάω πάνω από 1-2 ώρες κάθε μέρα)

 

ΟΚ τέλεια. Σε ευχαριστώ.

Και κάτι άλλο με το 7 το μικρό βγάζω χρήση οθόνης περίπου 4 με το ζόρι 5 ώρες. Είναι ένας λόγος ακόμα που θέλω να πάω στο 8 plus εκτός από την μεγαλύτερη οθόνη. Θα δω μεγάλη διαφορά στην μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φορτίζει.

 

c9057f7c4eb9cb786fe74ce925b61e5a.jpg

 

c9604d99eb609a059f85271fcebd2892.jpg

 

38bb359eb76e223e6691229552d5c19a.jpg

 

8cf1d72244da72608de50e2430455e56.jpg

 

793be3f5b079b3816eed4bba26a1e02d.jpg

 

caf301ff2bc94ee861c14a3616503b33.jpg

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Έχω έναν πιο παλιό που είναι σαν σουβερ :p

Κ έγω του έχω κ θήκη κ skin!!το έχω δοκιμάσει κάνα 2 φορές αλλά μετά από λίγο μου αναβοσβήνει το φως του φορτιστή που σημαίνει ότι έχει σταματήσει να φορτίζει!!

Το ίδιο μου έκανε κ με το note 4 όταν δεν το τοποθέτουσα σωστά!!

Ίσως πρέπει να του βρω ακριβώς την θέση :worry:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

δεν θα του βαλω και πισω σκιν.

και ουτε καν ζελατινα.

1.γιατι δεν ξερω που υπαρχουν.

2.ειναι δωρο αδωρο,ακομα και αν βαλω μπορει να κανει το ιδιο σημαδι στο αλουμινιο .

3.βαρεθηκα να αγοραζω κινητα και να ειναι σε τελεια κατασταση για τον επομενο.Ας εχουν και κατι!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα του βαλω και πισω σκιν.

και ουτε καν ζελατινα.

1.γιατι δεν ξερω που υπαρχουν.

2.ειναι δωρο αδωρο,ακομα και αν βαλω μπορει να κανει το ιδιο σημαδι στο αλουμινιο .

3.βαρεθηκα να αγοραζω κινητα και να ειναι σε τελεια κατασταση για τον επομενο.Ας εχουν και κατι!

 

Κι εγώ τίποτα δεν χρησιμοποιώ

Ας κάνει και κανα 2 σημάδια στα 1-2 χρόνια.

Το πήρα γιατί είναι αλουμίνιο, λεπτό, μαύρο και μ αρέσει

Αν βάλω εκείνες τις κακόγουστες θήκες, τζάμια και λοιπά τότε γιατί να κάθομαι να ασχολούμαι πριν το αγοράσω τι χρωμα είναι και γενικά ότι αφορά τα υλικά της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τίποτα δεν χρησιμοποιώ

Ας κάνει και κανα 2 σημάδια στα 1-2 χρόνια.

Το πήρα γιατί είναι αλουμίνιο, λεπτό, μαύρο και μ αρέσει

Αν βάλω εκείνες τις κακόγουστες θήκες, τζάμια και λοιπά τότε γιατί να κάθομαι να ασχολούμαι πριν το αγοράσω τι χρωμα είναι και γενικά ότι αφορά τα υλικά της συσκευής

 

Εύγε για το θάρρος σου :D:p

Πραγματικά ζηλεύω όσους το έχετε γυμνό χωρίς καμία προστασία!!!!

Εγώ ακόμα κ το note 4 το είχα με τζαμακι κ θήκη!!!

Δεν μπορώ να διανοηθω να μείνει η οθόνη χωρίς τζάκι -φαντάζομαι ότι μέσα στην τσάντα από την πρώτη μέρα θα έκανε γρατζουνιτσες κ πραγματικά θα ήταν τραγικό!

Νομίζω κάποιο από τα 2 μαύρα του 7 plus έκανε η πλάτη γρατζουνιες κ ενώ ήταν στην θήκη ακόμα :mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εύγε για το θάρρος σου :D:p

Πραγματικά ζηλεύω όσους το έχετε γυμνό χωρίς καμία προστασία!!!!

Εγώ ακόμα κ το note 4 το είχα με τζαμακι κ θήκη!!!

Δεν μπορώ να διανοηθω να μείνει η οθόνη χωρίς τζάκι -φαντάζομαι ότι μέσα στην τσάντα από την πρώτη μέρα θα έκανε γρατζουνιτσες κ πραγματικά θα ήταν τραγικό!

Νομίζω κάποιο από τα 2 μαύρα του 7 plus έκανε η πλάτη γρατζουνιες κ ενώ ήταν στην θήκη ακόμα :mad:

 

Μέσα σε τσάντα με αλλά πράγματα δεν μπαίνει ποτε

Το κινητό πάντα μόνο του όπου και να είναι

Αν το βάζεις ειδικά με κλειδιά μαζί άστο θα γίνει μπλε μαρε

 

Το jet black είναι αυτό που χαλάει πολύ εύκολα το πίσω μέρος. Με την σκέψη και μόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε τσάντα με αλλά πράγματα δεν μπαίνει ποτε

Το κινητό πάντα μόνο του όπου και να είναι

Αν το βάζεις ειδικά με κλειδιά μαζί άστο θα γίνει μπλε μαρε

 

Το jet black είναι αυτό που χαλάει πολύ εύκολα το πίσω μέρος. Με την σκέψη και μόνο

 

 

Τα κλειδιά μπαίνουν πάντα σε τσέπη ή σε άλλη θέση στην τσάντα!!:D

Ποτέ μαζί με το κινητό :happy:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το weather widget, σας δουλεύει σωστά;

Εμένα δε συγχρονίζει ποτέ, δείχνει θερμοκρασία και ώρες ο,τι θέλει. Όταν ανοίξω το weather app ολα οκ, αλλά το widget τίποτα :angry:

 

(σε 11.2)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το weather widget, σας δουλεύει σωστά;

Εμένα δε συγχρονίζει ποτέ, δείχνει θερμοκρασία και ώρες ο,τι θέλει. Όταν ανοίξω το weather app ολα οκ, αλλά το widget τίποτα :angry:

 

(σε 11.2)

 

Που και που μου το κάνει και σε μένα. Όχι πάντα.

:D
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τίποτα δεν χρησιμοποιώ

 

Ας κάνει και κανα 2 σημάδια στα 1-2 χρόνια.

 

Το πήρα γιατί είναι αλουμίνιο, λεπτό, μαύρο και μ αρέσει

 

Αν βάλω εκείνες τις κακόγουστες θήκες, τζάμια και λοιπά τότε γιατί να κάθομαι να ασχολούμαι πριν το αγοράσω τι χρωμα είναι και γενικά ότι αφορά τα υλικά της συσκευής

 

 

 

Δεν εχεις παιδιά γιαυτο το λες αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...