Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως φταίει η ram, ίσως και το ios 11 που έχει ακόμα θέματα. Συμφωνώ μαζί σου πάντως ότι καιρός είναι να βάλει σιγά σιγά 4gb ram..

 

Αν βγάλει με 4 giga θα έχει τιμή 2000και :lol:

Ας φτιάξει το iOS 11 που είναι όλο προβλήματα και βλέπουμε. Αυτό που ανοίγει μόνο του το WiFi εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω. Τόσες αναβαθμίσεις και αυτό εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλει με 4 giga θα έχει τιμή 2000και :lol:

Ας φτιάξει το iOS 11 που είναι όλο προβλήματα και βλέπουμε. Αυτό που ανοίγει μόνο του το WiFi εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω. Τόσες αναβαθμίσεις και αυτό εκεί.

 

Αστα να πάνε θα μας μαδήσει κανονικά:lol::lol:

 

Τι εννοείς σου ανοίγει μόνο του το wifi; Εγω πάντως δεν παρατήρησα κάτι, αλλά το έχω συνέχεια ανοιχτο...

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Αστα να πάνε θα μας μαδήσει κανονικά:lol::lol:

 

Τι εννοείς σου ανοίγει μόνο του το wifi; Εγω πάντως δεν παρατήρησα κάτι, αλλά το έχω συνέχεια ανοιχτο...

 

Δεν το έχω ανοιχτό συνέχεια. Μετά από κάποια ώρα έχει ανοίξει μόνο του. Αυτά μετά την 11. Το έκανε το 6s που είχα πριν και συνεχίζει με το 8plus

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ανοιχτό συνέχεια. Μετά από κάποια ώρα έχει ανοίξει μόνο του. Αυτά μετά την 11. Το έκανε το 6s που είχα πριν και συνεχίζει με το 8plus

Τι να πω, λογικά θα το διορθώσουν δεν γίνεται...

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ανοιχτό συνέχεια. Μετά από κάποια ώρα έχει ανοίξει μόνο του. Αυτά μετά την 11. Το έκανε το 6s που είχα πριν και συνεχίζει με το 8plus

 

Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις εσύ

Το wifi πλέον κλείνει μόνο αν μπεις ρυθμίσεις/wifi

 

Αν εσύ πατάς το εικονίδιο από control center όπως παλιά τότε μόνο σε αποσυνδέει από το router και παραμένει έτσι μέχρι την άλλη μέρα το πρωί.

Δεν κλείνει. Απλά αποσυνδέεται.

 

Έχει αλλάξει ο τρόπος που λειτουργεί το control center

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποιο λάθος κάνεις εσύ

Το wifi πλέον κλείνει μόνο αν μπεις ρυθμίσεις/wifi

 

Αν εσύ πατάς το εικονίδιο από control center όπως παλιά τότε μόνο σε αποσυνδέει από το router και παραμένει έτσι μέχρι την άλλη μέρα το πρωί.

Δεν κλείνει. Απλά αποσυνδέεται.

 

Έχει αλλάξει ο τρόπος που λειτουργεί το control center

Αυτό κάνω, άρα λάθος δικό μου..:( Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω, άρα λάθος δικό μου..:( Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Ναι μπορείς να βρεις περισσότερες πληροφορίες αν ψάξεις στο Google

Πάντως χοντρικά το wifi και το Bluetooth έτσι δουλεύουν πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλει με 4 giga θα έχει τιμή 2000και :lol:

Ας φτιάξει το iOS 11 που είναι όλο προβλήματα και βλέπουμε. Αυτό που ανοίγει μόνο του το WiFi εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω. Τόσες αναβαθμίσεις και αυτό εκεί.

 

Το αναφέρει η Apple:

 

Όταν απενεργοποιείτε το WiFi από το Control Center αυτό ενεργοποιείται ξανά στις παρακάτω περιπτώσεις:

 

You turn on Wi-Fi in Control Center.

You connect to a Wi-Fi network in Settings > Wi-Fi.

You walk or drive to a new location.

It's 5 AM local time.

You restart your device.

 

Οπότε θέλεις, δεν θέλεις, στις 5 το πρωί το WiFi του κινητού ενεργοποιείται ξανά (εφόσον το έκλεισες μέσω του Control Center).

 

Εάν το έκλεισες κανονικά από τον διακόπτη μέσα από τις Ρυθμίσεις, τα παραπάνω δεν ισχύουν.

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να βρεις περισσότερες πληροφορίες αν ψάξεις στο Google

Πάντως χοντρικά το wifi και το Bluetooth έτσι δουλεύουν πλέον

 

Το αναφέρει η Apple:

 

Όταν απενεργοποιείτε το WiFi από το Control Center αυτό ενεργοποιείται ξανά στις παρακάτω περιπτώσεις:

 

You turn on Wi-Fi in Control Center.

You connect to a Wi-Fi network in Settings > Wi-Fi.

You walk or drive to a new location.

It's 5 AM local time.

You restart your device.

 

Οπότε θέλεις, δεν θέλεις, στις 5 το πρωί το WiFi του κινητού ενεργοποιείται ξανά (εφόσον το έκλεισες μέσω του Control Center).

 

Εάν το έκλεισες κανονικά από τον διακόπτη μέσα από τις Ρυθμίσεις, τα παραπάνω δεν ισχύουν.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, ούτε καν το είχα σκεφτεί αυτό..:(

Link to comment
Share on other sites

Ως την Παρασκευή παραλαμβάνω το κινητό μου + δερμάτινη θήκη & glass protection! Εννοείται πως ύστερα από όσα διάβασα θα παραμείνει στο κουτί αν δεν έχω θήκες κλπ.

Θα επιστρέψω με τις πρώτες εντυπώσεις... ;-)

Link to comment
Share on other sites

ποσα gb ειναι διαθεσιμα στο 64αρι σας;

 

Εγώ έχω 14.96gb διαθέσιμα;)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

ποσα gb ειναι διαθεσιμα στο 64αρι σας;

 

46 apps, 40 photos, 4 videos μεχρι στιγμης και με το system να καταλαμβανει 5.92gb εχω συνολικα 9.8gb δεσμευμενα.

---

Σχετικα με τη δικη μου ιστορια με το screen protector, μετα το epic fail που ειχα με το zagg, πηγα istorm και μου περασε με το μηχανακι το belkin και ειναι α ψ ο γ ο !

Το παιδι εκει μου ειπε οτι ειναι gorilla και οχι tempered το τζαμακι, αρα καλυτερη ποιοτητα και πραγματικα εχει καταπληκτικη αισθηση στη χρηση.

Εχει κατσει τελεια περιμετρικα της οθονης, εχει οπη στη μπροστινη καμερα, στο ακουστικο και τους αισθητηρες απο πανω και δεν ενοχλει τη χρηση θηκης.

 

Και ενα ασχετο, μολις παρατηρησα οτι στον τιτλο του thread εχει φαγωθει το i απο το iΡhone :p

Link to comment
Share on other sites

..... πηγα istorm και μου περασε με το μηχανακι το belkin και ειναι α ψ ο γ ο !

Το παιδι εκει μου ειπε οτι ειναι gorilla και οχι tempered το τζαμακι, αρα καλυτερη ποιοτητα και πραγματικα εχει καταπληκτικη αισθηση στη χρηση.

Εχει κατσει τελεια περιμετρικα της οθονης, εχει οπη στη μπροστινη καμερα, στο ακουστικο και τους αισθητηρες απο πανω και δεν ενοχλει τη χρηση θηκης.

 

......

Μεγειά το κρύσταλλο.

 

Τιμούλα;;;

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

25€

Είχε και ενα πιο απλό στα 10€ αλλα δε θυμάμαι αν το περνούσε και αυτό με το μηχάνημα ή το εφαρμόζεις μόνος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη τιμή, για τόσο καλή τοποθέτηση και ανθεκτικότητα, εάν τους πιστέψουμε σε αυτό.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν το αναφέρουν ως υπηρεσία στην ιστοσελίδα τους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχημη τιμή, για τόσο καλή τοποθέτηση και ανθεκτικότητα, εάν τους πιστέψουμε σε αυτό.

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν το αναφέρουν ως υπηρεσία στην ιστοσελίδα τους.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το Belkin είναι άψογο, ούτε δαχτυλιές αφήνει..πολύ καλό!

Link to comment
Share on other sites

46 apps, 40 photos, 4 videos μεχρι στιγμης και με το system να καταλαμβανει 5.92gb εχω συνολικα 9.8gb δεσμευμενα.

---

Σχετικα με τη δικη μου ιστορια με το screen protector, μετα το epic fail που ειχα με το zagg, πηγα istorm και μου περασε με το μηχανακι το belkin και ειναι α ψ ο γ ο !

Το παιδι εκει μου ειπε οτι ειναι gorilla και οχι tempered το τζαμακι, αρα καλυτερη ποιοτητα και πραγματικα εχει καταπληκτικη αισθηση στη χρηση.

Εχει κατσει τελεια περιμετρικα της οθονης, εχει οπη στη μπροστινη καμερα, στο ακουστικο και τους αισθητηρες απο πανω και δεν ενοχλει τη χρηση θηκης.

 

Και ενα ασχετο, μολις παρατηρησα οτι στον τιτλο του thread εχει φαγωθει το i απο το iΡhone :p

Ποιό τζάμι είναι; Υπάρχει λινκ;

Αν το βάλουμε μόνοι μας θα διαφέρει το αποτέλεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολύ συζήτηση για την προστασία της οθόνης. To τζαμάκι είναι σίγουρα παραίτητο? Εγώ ως τώρα στις ηλεκτρονικές μου συσκευές δεν έχω βάλει ποτέ και δεν είχαν καν micro scratches, θεωρείτε ότι το iphone 8 plus είναι πιο ευαίσθητο από άλλες συσκευές?
Link to comment
Share on other sites

Ποιό τζάμι είναι; Υπάρχει λινκ;

Αν το βάλουμε μόνοι μας θα διαφέρει το αποτέλεσμα;

 

Αυτός είναι ο τρόπος τοποθέτησης, και γίνεται από το ίδιο το κατάστημα

 

Εδώ για το iPhone X

 

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Ποιό τζάμι είναι; Υπάρχει λινκ;

Αν το βάλουμε μόνοι μας θα διαφέρει το αποτέλεσμα;

 

Δυστυχως δεν ειδα πουθενα καποιο μοντελο ή κωδικο. Belkin ειναι πάντως και η αποδειξη γραφει απλα corning glass.

Αφου υπαρχει το μηχανημα που το εφαρμοζει τελεια, εγω δε θα το εκανα μονος.

 

Βλέπω πολύ συζήτηση για την προστασία της οθόνης. To τζαμάκι είναι σίγουρα παραίτητο? Εγώ ως τώρα στις ηλεκτρονικές μου συσκευές δεν έχω βάλει ποτέ και δεν είχαν καν micro scratches, θεωρείτε ότι το iphone 8 plus είναι πιο ευαίσθητο από άλλες συσκευές?

 

Στα προηγουμενα μου iphones δεν ειχα βαλει ποτε, δεν ειχα ποτε προβλημα. Θεωρησα οτι το ιδιο θα ισχυει και στο 8+ αλλα στις πρωτες μερες του με προσεκτικη χρηση ειδα 2 μεγαλες γρατσουνιες στην οθονη. Μπορει απλα να ειναι στην επιστρωση και οχι κατι βαθυτερο, αλλα δεν το διακυνδινεψα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα της Samsung τον flat wireless fast charger, όχι αυτόν που είναι σε κλήση (για να είμαι οκ και όταν πάρουμε το update για λίγο πιο γρήγορη ασύρματη φόρτιση), στα 29€. Δεν ρισκάρω με ΟΕΜ, γιατί μου είχε κάνει ζημιά στην μπαταρία στο Nexus 5X που είχα (άλλα μου το κάλυψε η εγγύηση, χωρίς ερωτήσεις, πάλι καλά). Εδώ, δεν το διακινδυνεύω!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Φοβομουν οτι θα ακουσω κατι τετοιο για τους ΟΕΜ!

 

Θα κοιταξω κατι σε samsung τοτε αν και δε με ενδιαφερει το fast charging.

Εχω και πολλα στικερακια με το μηλαρακι να σκεπασω το samsung logo :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, αν αγοράσει κανείς συσκευή από κάποιο skroutzομάγαζο και εμφανίσει για χ λόγο πρόβλημα η συσκευή, μπορεί να το πάει σε ένα isquare για να το επιδιορθώσει; θα ισχύει η εγγύηση; και πώς θα ξέρει τo isquare για την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...