Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο για καλή θήκη & μεμβράνη οθόνης, καταλήγω στο ότι... έχω μπερδευτεί αρκετά! :wacko::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ψάξιμο στο διαδίκτυο για καλή θήκη & μεμβράνη οθόνης, καταλήγω στο ότι... έχω μπερδευτεί αρκετά! :wacko::rolleyes:

 

Είναι χιλιάδες οι διαθέσιμες θήκες και αναγκαστικά δεν σ αφήνουν να διαλέξεις

Εγώ πάντως βάζω σχεδόν πάντα ότι πιο λεπτές υπάρχουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να τρώει κολλήματα και με 11.1 δεν μπορώ να κατεβάσω updates στο AppStore. Θεωρώ ότι έχει αυξηθεί η κατανάλωση επίσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να τρώει κολλήματα και με 11.1 δεν μπορώ να κατεβάσω updates στο AppStore. Θεωρώ ότι έχει αυξηθεί η κατανάλωση επίσης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Πέρα από τη πολύ λίγο αυξημένη κατανάλωση που παρατήρησα και εγώ, δεν έχω παρατηρήσει κανένα άλλο πρόβλημα. Μια χαρά κατεβάζει ενημερώσεις από το appstore;)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!! Σκέφτομαι μαζί με την αγορά του iPhone 8 Plus να αγοράσω και ασφάλεια συσκευής.. εχω κάνει μια έρευνα και έχω βρει τα παρακάτω έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι;; Γνώμες και εμπειρίες

 

iPlus 39 ευρω

Ζημιά από θραύση οθόνης

Καταστροφή ή βλάβη από φωτιά

Απώλεια λόγω κλοπής ή ληστείας

Βλάβη από επαφή με νερό

 

κοτσοβολος 119 ευρω

 

Χρονική διάρκεια κάλυψης: 1 έτος

Κάλυψη για θραύση: Ναι

Κάλυψη για πτώση υγρού: Ναι

Δανειστική συσκευή κατά τη διάρκεια της επισκευής: Ναι

1 τηλεφωνικός αριθμός επικοινωνίας: Ναι

public 90 ευρω

 

δεν μου έδωσαν ξεκαθαρη απάντηση το τι καλύπτει.. μάλλον μόνο λίγα πράγματα..

 

germanos 90 ευρω

 

1. θραύση από τυχαία και αιφνίδια πτώση και επομένως εξαιρείται οποιαδήποτε ζημιά που είναι αποτέλεσμα εγγενούς ατέλειας της συσκευής ή που προκαλείται από φθορά λόγω χρήσης

2. επαφή με νερό ή υγρό

3. πυρκαγιά από κάθε αιτία, συμπεριλαμβανομένου και του κεραυνού εξαιρουμένων των ζημιών που προκλήθηκαν από διαδηλώσεις, στάσεις ή οχλαγωγίες, τρομοκρατικές ενέργειες και εν γένει πολιτικών ταραχών

4. κακόβουλη πράξη που συντελείται με πρόθεση και εσκεμμένα από τρίτον. Απαραίτητη προϋπόθεση καθίσταται η υποβολή ενώπιον Αστυνομικού Τμήματος έγγραφης καταγγελίας - αναφοράς του συμβάντος

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τη πολύ λίγο αυξημένη κατανάλωση που παρατήρησα και εγώ, δεν έχω παρατηρήσει κανένα άλλο πρόβλημα. Μια χαρά κατεβάζει ενημερώσεις από το appstore;)

 

 

 

Μπαίνω στην εφαρμογή AppStore φαίνονται 14 ενημερώσεις πατάω και δεν φορτώνει για κανένα λόγο. Στο εικονίδιο έξω δεν έχει αριθμό ενημερώσεων.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στην εφαρμογή AppStore φαίνονται 14 ενημερώσεις πατάω και δεν φορτώνει για κανένα λόγο. Στο εικονίδιο έξω δεν έχει αριθμό ενημερώσεων.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Μου το εκανε κι εμενα προχτες 1 φορα. Απο τον app switcher (multitasking) εκλεισα το app store και το ξανανοιξα. Πατησα να κανει τα updates, το αφησα μονο του κανα 10λεπτο και οταν το ξαναεπιασα τα ειχε κανει.

Σε μενα που δεν ειχα ποτέ προβλημα στην αυτονομια ακομα και με τις 11.0.x, και στις 11.1 η αυτονομια ειναι παρα πολυ καλη.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στην εφαρμογή AppStore φαίνονται 14 ενημερώσεις πατάω και δεν φορτώνει για κανένα λόγο. Στο εικονίδιο έξω δεν έχει αριθμό ενημερώσεων.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αν τις κανεις μια μια; Δοκίμασες να κανεις επαννεκινηση μήπως στρώσει;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Αν τις κανεις μια μια; Δοκίμασες να κανεις επαννεκινηση μήπως στρώσει;

 

 

 

Έστρωσε με επανεκκίνηση... ευχαριστώ!!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έστρωσε με επανεκκίνηση... ευχαριστώ!!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δε κάνει τίποτα;)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε χθες το zagg glass+ που περιμενα, μεγαλη απογοητευση.

 

Ακολουθησα προσεκτικα τις οδηγιες, το εφαρμοσα φαινομενικα τελεια, δεν ειχε μεινει πουθενα καποια φουσκαλιτσα αερα, ολα καλα και στο διλεπτο ολο το κατω μερος του γυαλιου απο εκει που τελειωνει η οθονη και εκατερωθεν του home button, ξεκολουσε!

 

Οσο και να το πιεζα ή να το περνουσα με το πανακι του κολλαγε για λιγο και μετα ξανα τα ιδια. Βεβαια, μονο εκεινο το κομματι της μεμβρανης ειχε θεμα, απο εκει και πανω ηταν ολα αψογα, αλλα τι να το κανεις!

Το αποτελεσμα ηταν οταν εκανα οποιαδηποτε κινηση χρησης στην οθονη ακουγοταν ενα τακ τακ γιατι δεν ειχε σωστη επαφη και αρχιζαν και περιμετρικα να ξαναγεμιζουν αερα οι ακρες του.

Δεν ηθελα να το βγαλω για 2η προσπαθεια εφαρμογης γιατι ολο και καπιο χνουδακι ή σκονη θα κολλουσε στην κατω του επιφανεια που κολλαει στην οθονη, αλλα δε γινοταν αλλιως. Εβαζα τον αντιχειρα στο button και ενιωθα τη μεμβρανη να ανασηκωνεται.

 

Για να μη μακρηγορώ αλλο, χθες λοιπον εμαθα πως ειναι να πετας απο το παραθυρο στον ακαλυπτο 25€ :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Τουλάχιστον γνωρίζουμε έστω ένα το οποίο πρέπει να αποφύγουμε. Διάβασα κάπου ότι η οθόνη του 8 Plus είναι "ελαφρώς έως ανεπαίσθητα κυρτή" σε σχέση με το 7 Plus, κι ότι αυτός είναι ο λόγος που δεν εφαρμόζουν οι μεμβράνες οθόνης των 7 Plus στο 8 Plus. Ισχύει? Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει?
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε χθες το zagg glass+ που περιμενα, μεγαλη απογοητευση.

 

Ακολουθησα προσεκτικα τις οδηγιες, το εφαρμοσα φαινομενικα τελεια, δεν ειχε μεινει πουθενα καποια φουσκαλιτσα αερα, ολα καλα και στο διλεπτο ολο το κατω μερος του γυαλιου απο εκει που τελειωνει η οθονη και εκατερωθεν του home button, ξεκολουσε!

 

Οσο και να το πιεζα ή να το περνουσα με το πανακι του κολλαγε για λιγο και μετα ξανα τα ιδια. Βεβαια, μονο εκεινο το κομματι της μεμβρανης ειχε θεμα, απο εκει και πανω ηταν ολα αψογα, αλλα τι να το κανεις!

Το αποτελεσμα ηταν οταν εκανα οποιαδηποτε κινηση χρησης στην οθονη ακουγοταν ενα τακ τακ γιατι δεν ειχε σωστη επαφη και αρχιζαν και περιμετρικα να ξαναγεμιζουν αερα οι ακρες του.

Δεν ηθελα να το βγαλω για 2η προσπαθεια εφαρμογης γιατι ολο και καπιο χνουδακι ή σκονη θα κολλουσε στην κατω του επιφανεια που κολλαει στην οθονη, αλλα δε γινοταν αλλιως. Εβαζα τον αντιχειρα στο button και ενιωθα τη μεμβρανη να ανασηκωνεται.

 

Για να μη μακρηγορώ αλλο, χθες λοιπον εμαθα πως ειναι να πετας απο το παραθυρο στον ακαλυπτο 25€ :D

Αυτή που έβαλα στο προηγούμενο link μου, έχει κάτσει τέλεια πάντως!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τις ίδιες θήκες με το 7 Plus μου, και έβαλα το ίδιο τζάμι επίσης, και έχει άριστη εφαρμογή!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι , πηγα απο το 6s στι 8 plus αλλα κατι δεν μου παει καλα με την ποιοτητα της κλησεις σαν να τους ακουω ολους με πολυ μπασο :(

εχει καποιος καποιο θεμα σαν αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι , πηγα απο το 6s στι 8 plus αλλα κατι δεν μου παει καλα με την ποιοτητα της κλησεις σαν να τους ακουω ολους με πολυ μπασο :(

εχει καποιος καποιο θεμα σαν αυτο ?

 

Όχι κανένα πρόβλημα. Δεν κανεις ένα reset network settings μήπως φταίει αυτό;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα πρόβλημα. Δεν κανεις ένα reset network settings μήπως φταίει αυτό;

 

Απο ποιο μενου το κανουμε αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι , πηγα απο το 6s στι 8 plus αλλα κατι δεν μου παει καλα με την ποιοτητα της κλησεις σαν να τους ακουω ολους με πολυ μπασο :(

εχει καποιος καποιο θεμα σαν αυτο ?

 

Σε μενα ολα καλα με τον ηχο απο το ακουστικο.

 

Θα ηθελα απλα να σημειωσω οτι πλεον το iOS 11 εχει μεγαλυτερες αναγκες σε RAM, αφου οι αριστες επιδοσεις σε "multitasking" ανηκουν στο παρελθον. Πλεον υπαρχουν αρκετα reloads σε apps. Ελπιζω στα επομενο μοντελα η apple να βαλει 4gb ram.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ολα καλα με τον ηχο απο το ακουστικο.

 

Θα ηθελα απλα να σημειωσω οτι πλεον το iOS 11 εχει μεγαλυτερες αναγκες σε RAM, αφου οι αριστες επιδοσεις σε "multitasking" ανηκουν στο παρελθον. Πλεον υπαρχουν αρκετα reloads σε apps. Ελπιζω στα επομενο μοντελα η apple να βαλει 4gb ram.

 

Δεν φταίει η ram

Έχει θέματα ακόμα το λογισμικό

Επειδή είχα όλες τις beta ειδα μια μικρη βελτίωση αλλά έχει δρόμο ακόμα

Θα γίνει σωστό κι αυτό στις τελευταίες 11.3.x

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μενου το κανουμε αυτο ?

 

Μη το κανεις θα χάσεις ότι κωδικό WiFi έχεις αποθήκευση. Κάπου κάπου το κάνει και το δικό μου. Δεν είναι θεμα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μη το κανεις θα χάσεις ότι κωδικό WiFi έχεις αποθήκευση. Κάπου κάπου το κάνει και το δικό μου. Δεν είναι θεμα συσκευής.

 

Το εκανα και εγινε αυτο που λες :P τον ξαναεβαλα :) δεν ξερω αλλα κατι δεν μου παει καλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου :( τωρα που εκανα και reset στο network θα δω μπας και παει καλητερα :)

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και εγινε αυτο που λες :P τον ξαναεβαλα :) δεν ξερω αλλα κατι δεν μου παει καλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου :( τωρα που εκανα και reset στο network θα δω μπας και παει καλητερα :)

 

Το δίκτυο φταιει σε τετοια προβλήματα

Άλλες φορές εγώ σε κάποια σημεία ακούω κάτι γρατσ χρουτσ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα ολα καλα με τον ηχο απο το ακουστικο.

 

Θα ηθελα απλα να σημειωσω οτι πλεον το iOS 11 εχει μεγαλυτερες αναγκες σε RAM, αφου οι αριστες επιδοσεις σε "multitasking" ανηκουν στο παρελθον. Πλεον υπαρχουν αρκετα reloads σε apps. Ελπιζω στα επομενο μοντελα η apple να βαλει 4gb ram.

 

Ίσως φταίει η ram, ίσως και το ios 11 που έχει ακόμα θέματα. Συμφωνώ μαζί σου πάντως ότι καιρός είναι να βάλει σιγά σιγά 4gb ram..

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...