Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έπρεπε στο App Store να βγάζει στο εικονιδιο η αριθμό πόσες εφαρμογές θέλουν ενημέρωση ;;πρέπει να μπω στα αγορασμένα κ να τις ψάξω μια μια..

 

 

Γιατί μια μια;

Πήγαινε στο App Store, δεξιά πάνω γωνία το εικονίδιο του λογαριασμού σου και στο pop up παράθυρο που θα ανοίξει κάνεις scroll down για να βρει τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις όλων των εφαρμογών σου.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μια μια;

Πήγαινε στο App Store, δεξιά πάνω γωνία το εικονίδιο του λογαριασμού σου και στο pop up παράθυρο που θα ανοίξει κάνεις scroll down για να βρει τις διαθέσιμες αναβαθμίσεις όλων των εφαρμογών σου.

 

Ναι αυτό λέω...παλιότερα έβγαζε πάνω στο εικονίδιο τον αριθμό των ειδοποιήσεων τώρα όχι ε;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω...παλιότερα έβγαζε πάνω στο εικονίδιο τον αριθμό των ειδοποιήσεων τώρα όχι ε;;

 

 

Όχι πλέον δεν λειτουργεί έτσι.

Και ίσως καλύτερα.

Άλλωστε οι εφαρμογές ενημερώνονται αυτόματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι πλέον δεν λειτουργεί έτσι.

Και ίσως καλύτερα.

Άλλωστε οι εφαρμογές ενημερώνονται αυτόματα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Τι εννοείς αυτόματα; Αν δεν πατήσεις να ενημερωθεί, δεν θα το κάνει από μόνη της η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αυτόματα; Αν δεν πατήσεις να ενημερωθεί, δεν θα το κάνει από μόνη της η εφαρμογή.

 

Φυσικά και θα ενημερωθεί, αν το έχεις επιλέξει.

 

https://support.apple.com/en-us/HT202180

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα ενημερωθεί, αν το έχεις επιλέξει.

 

https://support.apple.com/en-us/HT202180

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Την επιλογή αυτήν την είχα ενεργή μέχρι πρόσφατα και ποτέ δεν αντιλήφθηκα να γίνεται ενημέρωση μόνη της σε κάποια εφαρμογή. Αντιθέτως, έμπαινα στο App Store και έκανα έλεγχο για ενημερώσει και μου εμφάνιζε πολλές.

Ο λόγος που το απενεργοποίησα ήταν γιατί δεν εμφανίζει τον αριθμό των βρω ενημερώσεων στο εικονίδιο του App Store στην Home screen.

 

Θα το ενεργοποιήσω πάλι για να δω. Δεν αμφισβητώ αυτό που αναφέρεις αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν το παρατήρησα.

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή αυτήν την είχα ενεργή μέχρι πρόσφατα και ποτέ δεν αντιλήφθηκα να γίνεται ενημέρωση μόνη της σε κάποια εφαρμογή. Αντιθέτως, έμπαινα στο App Store και έκανα έλεγχο για ενημερώσει και μου εμφάνιζε πολλές.

Ο λόγος που το απενεργοποίησα ήταν γιατί δεν εμφανίζει τον αριθμό των βρω ενημερώσεων στο εικονίδιο του App Store στην Home screen.

 

Θα το ενεργοποιήσω πάλι για να δω. Δεν αμφισβητώ αυτό που αναφέρεις αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν το παρατήρησα.

 

 

Εγώ έχω να μπω μήνες για ανανέωση εφαρμογών.

Δεν τις ανανεώνει αυθημερόν, αλλα μετά από μερικές ημέρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να μπω μήνες για ανανέωση εφαρμογών.

Δεν τις ανανεώνει αυθημερόν, αλλα μετά από μερικές ημέρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Οκ θα το δω. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την έχω μια βδομάδα, θεωρώ είναι πολύ αξιόπιστη, και η διαχείριση μπαταρίας άψογη. Πόση υγεία μπαταρία έχεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως μπορω να απελευθερωσω το χωρο συστηματος?

 

Zb75Xw1.png

 

 

https://www.macworld.co.uk/how-to/iphone/clear-cache-iphone-3609079/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το "αλλο" είναι cache του συστήματος και των εφαρμογών του. Κάποια εκκαθάριση στην cache των εφαρμογών θα βοηθήσει κάπως. Όμως όπως φαίνεται από την εικόνα μην έχεις και πολλές ελπίδες χωρίς πιο "αποφασιστική"εκκαθάριση (διαγραφή εφαρμογών και επανεγκατασταση ή στήσιμο από την αρχή).
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς quick charges?δοκιμασα έναν blitzwoif που φόρτιζα σε android..καλύτερα από τον μαμά αλλά θα μπορούσε κ καλύτερα;;σε πόση ώρα από ένα περίπου 20%υπολοιπο μέχρι το 100% θα την λέγαμε γρήγορη φόρτιση;;;
Link to comment
Share on other sites

 

Εάν δουλεύεις πολύ facebook insta κλπ δοκιμασε να τις σβησεις και να τις ξαναεγκαταστησεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδια,θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Λοιπον το βρισκω σε αγγελια σε καλη τιμη κ το παιδι εγραφε είναι κλειδωμενο.Ζητησα το ΙΜΕΙ.Μου το εδψσε κ αφου πληρωσα 2 ευρω σε μια σελιδα μου εβγαλε ότι το τηλεφωνο είναι καθαρο κ δεν εχει κανεναν κλειδωμα.Ουτε ενεργοποιησης ουτε κ icloud.Οποτε κ προχωρησα στην αγορα του κ το ελαβα σημερα το πρωι.βρηκα μια σιμ από άλλο δικτυο του εξωτερικου μεσα στο τηλεφωνο.Την αφαιρεσα κ εβαλα την δικη μου.Κοσμοτε.Ανοιξε κανονικα κ το συνδεσα κ μεσω iTunes k κ εκανα κ μια αναβαθμιση την τελευταια που υπηρχε.Το τηλεφωνο είναι οριτζιναλ κ όχι μαιμου.Δεν βλεπω να εχει καποιο θεμα.Το μονο ισως ένα σας τριξιμο εσωτερικο στο κεντρικο κουμπι.Τι λετε κ εσεις? Την γνωμη σας θα ηθελα:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με το συγκεκριμενο κινητο.

 

Λοιπον το βρισκω σε αγγελια σε καλη τιμη κ το παιδι εγραφε είναι κλειδωμενο.Ζητησα το ΙΜΕΙ.Μου το εδψσε κ αφου πληρωσα 2 ευρω σε μια σελιδα μου εβγαλε ότι το τηλεφωνο είναι καθαρο κ δεν εχει κανεναν κλειδωμα.Ουτε ενεργοποιησης ουτε κ icloud.Οποτε κ προχωρησα στην αγορα του κ το ελαβα σημερα το πρωι.βρηκα μια σιμ από άλλο δικτυο του εξωτερικου μεσα στο τηλεφωνο.Την αφαιρεσα κ εβαλα την δικη μου.Κοσμοτε.Ανοιξε κανονικα κ το συνδεσα κ μεσω iTunes k κ εκανα κ μια αναβαθμιση την τελευταια που υπηρχε.Το τηλεφωνο είναι οριτζιναλ κ όχι μαιμου.Δεν βλεπω να εχει καποιο θεμα.Το μονο ισως ένα σας τριξιμο εσωτερικο στο κεντρικο κουμπι.Τι λετε κ εσεις? Την γνωμη σας θα ηθελα:)

 

Άμα δουλεύει και κανείς κλήσεις κανονικά τότε τι ψάχνεις;

Μια χαρά είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα δουλεύει και κανείς κλήσεις κανονικά τότε τι ψάχνεις;

Μια χαρά είναι

 

Δεν εχεις αδικο Τασο:) Αλλα η τιμη ηταν πολύ χαμηλη.(100 ευρω).Οκ,δεν ειχε κουτι κ φορτιστη αλλα εχω από το προηγομενο iPhone που χρησιμοποιηουσα.Τελοςπαντων.Μακαρι να είμαι τυχερος κ να είναι ετσι διοτι εχω σκοπο να το κρατησω αλλα 3 χρονια τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή κυριολεκτικά δεν υπάρχει.

 

Να εύχεσαι να μην είναι κλεμμένο μόνο και δεν δηλώθηκε ακόμα το IMEI στην Apple.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις αδικο Τασο:) Αλλα η τιμη ηταν πολύ χαμηλη.(100 ευρω).Οκ,δεν ειχε κουτι κ φορτιστη αλλα εχω από το προηγομενο iPhone που χρησιμοποιηουσα.Τελοςπαντων.Μακαρι να είμαι τυχερος κ να είναι ετσι διοτι εχω σκοπο να το κρατησω αλλα 3 χρονια τουλάχιστον!

 

Μήπως πήρες κανένα μαϊμού;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή αυτή κυριολεκτικά δεν υπάρχει.

 

Να εύχεσαι να μην είναι κλεμμένο μόνο και δεν δηλώθηκε ακόμα το IMEI στην Apple.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μα για αυτό λιγο το φοβηθηκα.Αλλα εβαλα το ΙΜΕΙ σε μια σελιδα κ εδωσα 2 ευρω κ μου εβγάλε ότι είναι καθαρο κ δεν εχει κανενα κλειδωμα.

Τωρα τι να πω! Ελπιζω να μην είμαι τοσο ατυχος κ κλειδωσει ξαφνικα στο μελλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως πήρες κανένα μαϊμού;

 

Όχι αφου όλα δουλευουν κανονικα.Αν εχεις καποια σελιδα να προτείνεις για να το τσεκαρω ξανα δωσε μου την σε παρακαλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα για αυτό λιγο το φοβηθηκα.Αλλα εβαλα το ΙΜΕΙ σε μια σελιδα κ εδωσα 2 ευρω κ μου εβγάλε ότι είναι καθαρο κ δεν εχει κανενα κλειδωμα.

Τωρα τι να πω! Ελπιζω να μην είμαι τοσο ατυχος κ κλειδωσει ξαφνικα στο μελλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι αφου όλα δουλευουν κανονικα.Αν εχεις καποια σελιδα να προτείνεις για να το τσεκαρω ξανα δωσε μου την σε παρακαλω.

 

Όλα καλα! Λοιπον μπηκα στη σειλδα της apple.https://checkcoverage.apple.com/us/en/

 

k μου βγαζει ότι είναι valid purchase date

Edited by josuts
παραθεση περισσοτερων στοιχειων
Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτό λιγο το φοβηθηκα.Αλλα εβαλα το ΙΜΕΙ σε μια σελιδα κ εδωσα 2 ευρω κ μου εβγάλε ότι είναι καθαρο κ δεν εχει κανενα κλειδωμα.

Τωρα τι να πω! Ελπιζω να μην είμαι τοσο ατυχος κ κλειδωσει ξαφνικα στο μελλον

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι αφου όλα δουλευουν κανονικα.Αν εχεις καποια σελιδα να προτείνεις για να το τσεκαρω ξανα δωσε μου την σε παρακαλω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όλα καλα! Λοιπον μπηκα στη σειλδα της apple.https://checkcoverage.apple.com/us/en/

 

k μου βγαζει ότι είναι valid purchase date

 

Έχεις δίκιο είπες ότι το κοίταξες με το imei

Όποτε είσαι τυχερός

Καλή συμβίωση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο είπες ότι το κοίταξες με το imei

Όποτε είσαι τυχερός

Καλή συμβίωση

 

Σε ευχαριστω Τασο.Παντως το παιδι στην αγγελια κ στα μηνυματα που ανταλλάξαμε σε γνωστο σαιτ αγοραπωλησιών(δεν γραφω το ονομα),

μου ανεφερε ότι το icloud του είναι κλειδωμενο.Αλλα μεσα από την σελιδα κ προτου το αγορασω μου εβγαλε ότι είναι καθαρο σε όλα!

 

Επισης να πω ότι ειχε μια καρτα σιμ μεσα την οποια κ αφαιρεσα αμεσα κ το ανοιξα με την δικη μου.Η καρτα αυτή πανω γραφει ΕΕ οποτε υποθετω είναι Αγγλια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...