Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιλογές.

Α. Αγοράζω το xs το οποίο είναι ερωτεύσιμο

Β. Αγοράζω το xr κάνοντας οικονομία.

Γ. Μένω με το 8αρη και περιμένω το Σεπτέμβρη το νέο iPhone που σίγουρα θα είναι αρκετά καλύτερο από το xs

Δ. Παραμένω με το 8αρη αφού δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα και περιμένω του χρόνου την ριζική αλλαγή στο σχεδιασμό του iPhone.

 

Το μόνο μου παράπονο από το 8αρη είναι το WiFi. Έχουμε 5 διαφορετικά router σε 5 διαφορετικά σπίτια. Όλα με WiFi COSMOTE με παρόμοιο σχετικά όνομα. Ξαφνικά ενώ μπορεί να με δείχνει συνδεδεμένο στο WiFi δεν φορτώνει τίποτα. Αν πάω ρυθμίσεις και πατήσω τον διακόπτη να κλείσει, ο διακόπτης κλείνει αλλά πάλι με δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο στο WiFi. Πρέπει να ανοιγοκλεισω 2 φορές το WiFi για να αποσυνδεθεί από το WiFi. Κάτι που προσωπικά με εκνευρίζει. Τέλος πάντων. Το πρόβλημα ήρθε από την 12.1 και πάνω. Πιο πριν ήμουν ικανοποιημένος από το 8αρη μου. Θα κάνω αναβάθμιση στο 12.2 αύριο μέσω iTunes και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επιλογές.

Α. Αγοράζω το xs το οποίο είναι ερωτεύσιμο

Β. Αγοράζω το xr κάνοντας οικονομία.

Γ. Μένω με το 8αρη και περιμένω το Σεπτέμβρη το νέο iPhone που σίγουρα θα είναι αρκετά καλύτερο από το xs

Δ. Παραμένω με το 8αρη αφού δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα και περιμένω του χρόνου την ριζική αλλαγή στο σχεδιασμό του iPhone.

 

Το μόνο μου παράπονο από το 8αρη είναι το WiFi. Έχουμε 5 διαφορετικά router σε 5 διαφορετικά σπίτια. Όλα με WiFi COSMOTE με παρόμοιο σχετικά όνομα. Ξαφνικά ενώ μπορεί να με δείχνει συνδεδεμένο στο WiFi δεν φορτώνει τίποτα. Αν πάω ρυθμίσεις και πατήσω τον διακόπτη να κλείσει, ο διακόπτης κλείνει αλλά πάλι με δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο στο WiFi. Πρέπει να ανοιγοκλεισω 2 φορές το WiFi για να αποσυνδεθεί από το WiFi. Κάτι που προσωπικά με εκνευρίζει. Τέλος πάντων. Το πρόβλημα ήρθε από την 12.1 και πάνω. Πιο πριν ήμουν ικανοποιημένος από το 8αρη μου. Θα κάνω αναβάθμιση στο 12.2 αύριο μέσω iTunes και βλέπουμε.

 

Κάποιο bug είναι αυτό που αντιμετωπίζεις

Καμιά επαναφορά πρέπει να κάνεις. Δεν είναι έτσι η φυσιολογική λειτουργία της συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug είναι αυτό που αντιμετωπίζεις

Καμιά επαναφορά πρέπει να κάνεις. Δεν είναι έτσι η φυσιολογική λειτουργία της συσκευής

 

Δεν ξέρω. Έχω κάνει επαναφορά αλλά δεν έχει επιλυθεί. Έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει όταν αλλάζω σπίτι και συνδέεται στο επόμενο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Δε μένεις με το 8ρι; Βέβαια στο λέει ένας που έχει 6s και του έχει φύγει λίγο το μικρόβιο της αλλαγής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Έχω κάνει επαναφορά αλλά δεν έχει επιλυθεί. Έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει όταν αλλάζω σπίτι και συνδέεται στο επόμενο wifi.

 

Έχεις κάνει επαναφορά και μετά set up as new;

Τι να πω δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο αλλά δεν είναι φυσιολογικό

Βγήκε εχθές η 12.2 μήπως να την δοκιμάσεις;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επαναφορά και μετά set up as new;

Τι να πω δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο αλλά δεν είναι φυσιολογικό

Βγήκε εχθές η 12.2 μήπως να την δοκιμάσεις;

 

Περιμένω να ανεβεί στο iTunes και αναβαθμιζω με restore και ανοίγω τους διακόπτες του iCloud να ξαναπάρω τις φωτογραφίες μου.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να ανεβεί στο iTunes και αναβαθμιζω με restore και ανοίγω τους διακόπτες του iCloud να ξαναπάρω τις φωτογραφίες μου.

 

Πέρασε την απευθείας έτσι με απλή αναβάθμιση

Αν δεις μετά κάποιο πρόβλημα τότε κανείς επαναφορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πέρασε την απευθείας έτσι με απλή αναβάθμιση

Αν δεις μετά κάποιο πρόβλημα τότε κανείς επαναφορά

 

Δεν σε άκουσα. Έκανα καθαρή εγκατάσταση και απλώς άνοιξα τους διακόπτες iCloud και πήρα πίσω φωτογραφίες και μηνύματα. Εφαρμογές πέρασα χειροκίνητα.

Το πρόβλημα με το wifi μέχρι στιγμής φαίνεται να επιλύθηκε. Μετά από 5 μέρες και καθαρή εγκατάσταση και αφού ολοκληρώθηκε το index, μπορώ να εκφράσω τους θαυμάσιους μου για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε άκουσα. Έκανα καθαρή εγκατάσταση και απλώς άνοιξα τους διακόπτες iCloud και πήρα πίσω φωτογραφίες και μηνύματα. Εφαρμογές πέρασα χειροκίνητα.

Το πρόβλημα με το wifi μέχρι στιγμής φαίνεται να επιλύθηκε. Μετά από 5 μέρες και καθαρή εγκατάσταση και αφού ολοκληρώθηκε το index, μπορώ να εκφράσω τους θαυμάσιους μου για την μπαταρία.

 

Σε πολύ μεγάλο βαθμό λύνονται τα προβλήματα με αυτά που έκανες

Εγώ απλά είπα να κάνεις πρώτα απλή αναβάθμιση μηπως και δεν έχεις κανένα πρόβλημα για να γλιτώσεις την φασαρία με το στήσιμο από την αρχή κάτι που εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε πολύ μεγάλο βαθμό λύνονται τα προβλήματα με αυτά που έκανες

Εγώ απλά είπα να κάνεις πρώτα απλή αναβάθμιση μηπως και δεν έχεις κανένα πρόβλημα για να γλιτώσεις την φασαρία με το στήσιμο από την αρχή κάτι που εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι

 

Μεγάλη φασαρία έχεις απόλυτο δίκαιο. Μεγάλη υπόθεση το vdsl. Στήνεις το κινητό σε 1 ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με Vdsl και γω δε λυπάμαι πλέον να του κάνω restore as new, αν κάτι δε μου πάει καλά. Έχω και έτοιμα screenshots την αρχική οθόνη για να σετάρω γρήγορα τις εφαρμογές όπως τις είχα

 

 

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με Vdsl και γω δε λυπάμαι πλέον να του κάνω restore as new, αν κάτι δε μου πάει καλά. Έχω και έτοιμα screenshots την αρχική οθόνη για να σετάρω γρήγορα τις εφαρμογές όπως τις είχα

 

 

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

 

Ακριβώς έτσι κάνω και εγώ. Με adsl το σκεφτόμουν με χίλια ζόρια το restore

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις επαναφορά από αντίγραφο iCloud έχω την εντύπωση ότι είναι πιο καλά και δεν μπορεί να περάσει μέσα κάποιο πρόβλημα που ίσως είχες σε σχέση με επαναφορά από iTunes

 

Αυτό γιατί από το iCloud ξανά κατεβάζει τις εφαρμογές από την αρχή ενώ από iTunes τις περνάει απευθείας από το backup κι έτσι ίσως κάποιο πρόβλημα ξανά περάσει στην συσκευή

 

Οπότε κάνοντας αντίγραφο iCloud στήνεις στην ουσία την συσκευή ξανά από την αρχή αλλά χωρίς να κάνεις τίποτα όλα γίνονται μόνα τους. Απλά κάποιους κωδικούς ξανά περνάς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ένα battery drain του 12-15% κάθε βράδυ σε standby, έκανα επαναφορά με iCloud όπως έκανα πάντα μέχρι τότε καθώς μου έφτιαχνε όλα τα προβλήματα, όμως συνέχισε το drain. Οπότε είπα να κάνω και ένα setup as new και έστρωσε θεαματικά

 

 

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ένα battery drain του 12-15% κάθε βράδυ σε standby, έκανα επαναφορά με iCloud όπως έκανα πάντα μέχρι τότε καθώς μου έφτιαχνε όλα τα προβλήματα, όμως συνέχισε το drain. Οπότε είπα να κάνω και ένα setup as new και έστρωσε θεαματικά

 

 

Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

 

Άβυσσος η ψυχή των μήλων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα ενα bluetooth ακουστικο και εχω το εξης θεμα. Οταν ειναι συνδεδεμενο με το κινητο, δεν ακουγονται οι ειδοποιησεις απο mail, messenger κλπ στο κινητο αλλα μονο στο bluetooth. Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα ενα bluetooth ακουστικο και εχω το εξης θεμα. Οταν ειναι συνδεδεμενο με το κινητο, δεν ακουγονται οι ειδοποιησεις απο mail, messenger κλπ στο κινητο αλλα μονο στο bluetooth. Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω;

 

Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Ακόμα και ενσύρματα ακουστικά να βάλεις, νομίζω έτσι θα λειτουργούν!

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα ενα bluetooth ακουστικο και εχω το εξης θεμα. Οταν ειναι συνδεδεμενο με το κινητο, δεν ακουγονται οι ειδοποιησεις απο mail, messenger κλπ στο κινητο αλλα μονο στο bluetooth. Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω;

 

 

 

Υπάρχει ρύθμιση. Κάθε φορά που θα συνδέεις το Bluetooth από το Control Center στην μουσική εμφανίζονται στην άκρη 2 γραμμές. Παράς και επιλέγεις το τηλέφωνο και όχι το Bluetooth που έχει προεπιλογή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα αγορασα ενα bluetooth ακουστικο και εχω το εξης θεμα. Οταν ειναι συνδεδεμενο με το κινητο, δεν ακουγονται οι ειδοποιησεις απο mail, messenger κλπ στο κινητο αλλα μονο στο bluetooth. Υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω;

 

Αυτό το πρόβλημα είχαμε οι περισσότεροι και λύνεται οριστικά μόνο με τα airpods

 

Παραπάνω σου ανέφερε όμως πως θα το κάνεις κάθε φορά χειροκίνητα στα ακουστικά που έχεις

Όποτε συνδέονται πρέπει να κάνεις αυτή την διαδικασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

88% υγεία μπαταρίας. Έχω δει μια μικρή πτώση στη διάρκεια της ζωής της μπαταρίας αλλά σκέφτομαι το καλοκαίρι τα 3 iPhone που έχουμε οικογενειακώς να τα αμπαλάρω και να τα στείλω στην αγαπημένη document να εκμεταλλευτώ την προσφορά.

 

Απόλυτα ικανοποιημένος κατά τα αλλά από τη συσκευή μου. Αν και ψήνονται να αλλάξω φέτος συσκευή εντούτοις θα αλλάξω φέτος μπαταρία. Θα προτιμήσω να μείνω δε κολλημένος και στην 12.2 που τρέχει εκπληκτικά στο κινητό μου. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

88% υγεία μπαταρίας. Έχω δει μια μικρή πτώση στη διάρκεια της ζωής της μπαταρίας αλλά σκέφτομαι το καλοκαίρι τα 3 iPhone που έχουμε οικογενειακώς να τα αμπαλάρω και να τα στείλω στην αγαπημένη document να εκμεταλλευτώ την προσφορά.

 

Απόλυτα ικανοποιημένος κατά τα αλλά από τη συσκευή μου. Αν και ψήνονται να αλλάξω φέτος συσκευή εντούτοις θα αλλάξω φέτος μπαταρία. Θα προτιμήσω να μείνω δε κολλημένος και στην 12.2 που τρέχει εκπληκτικά στο κινητό μου. Αυτά.

 

Ποια προσφορά εννοείς

Link to comment
Share on other sites

Στα 59 ευρώ η προσφορά που είναι. Μετά το τέλος του έτους θα ανεβεί στα 100 κάτι ευρώ.

 

Η πραγματική προσφορά έληξε τον Δεκέμβριο που ήταν 39€

59€ δεν κάνουν οι μπαταρίες για τα αυτοκίνητα ας μην το υποστηρίζουμε κιόλας όλο αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα ανεβεί ξανά στα 100+, μου δίνει την καλύτερη δικαιολογία να μη ξαναπάρω iPhone. Δηλαδή εμείς που έχουμε ακόμα 6s γιατί προτιμάμε την πολυετή υποστήριξη της Apple , όταν πάρουμε το XRRR, πρέπει στα 2 χρόνια να προτιμήσουμε να πουλήσουμε το τηλέφωνο αντί να του βάλουμε απλά μια μπαταρία και να ξαναγίνει σα καινούριο. Τα φιλιά μας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Άμα ανεβεί ξανά στα 100+, μου δίνει την καλύτερη δικαιολογία να μη ξαναπάρω iPhone. Δηλαδή εμείς που έχουμε ακόμα 6s γιατί προτιμάμε την πολυετή υποστήριξη της Apple , όταν πάρουμε το XRRR, πρέπει στα 2 χρόνια να προτιμήσουμε να πουλήσουμε το τηλέφωνο αντί να του βάλουμε απλά μια μπαταρία και να ξαναγίνει σα καινούριο. Τα φιλιά μας.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kαλά ας μην κάνουμε ότι αλλάζουμε μπαταρία κάθε έτος.

Εγώ τωρα στην 3ετία θα αλλάξω στο 7άρι μου. Είμαι στο 84%.

Επίσης δεν μας εμποδίζει κάποιος να πάμε στην X,Ψ,Ω iRepair, Public whatever με το 1/3 της τιμής.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...