Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ ήμουν έτοιμος να προβώ σε αγορά screen protector αλλά αφού με πρόλαβε και ηρθε η wallet case της nilkin τελικα θα συνεχίσω να είμαι με γυμνη οθόνη

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου είπε ότι δεν είχε πολλά ακόμα, αλλά φέρνει συνέχεια νέα κομμάτια.

Παιδιά πλήρως ευχάριστημενος από το γυαλι.

Επειδή έχω τσεκάρει από κοντά ενδελεχώς και το "διάσημο" dome, μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο της x-one δεν έχει να ζηλέψει τίποτα....

Τώρα το έβαλα και εγώ εκεί στον Νίκο. Τέλεια εφαρμογή και όντως έχει κολλα παντού.εκατσε άψογα και ούτε καν χνουδακι.θελει υπομονη αλλά αξίζει.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το έβαλα και εγώ εκεί στον Νίκο. Τέλεια εφαρμογή και όντως έχει κολλα παντού.εκατσε άψογα και ούτε καν χνουδακι.θελει υπομονη αλλά αξίζει.
Εγώ την ξήλωσα μετά από 3 μέρες που έχανα τατς.

 

Και μόλις την ξήλωσα είδα ότι έχανα και οθόνη (και μέγεθος λόγο περιθωρίων αλλά και δεν είχα edge αλλά και χρώματα.)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ξήλωσα μετά από 3 μέρες που έχανα τατς.

 

Και μόλις την ξήλωσα είδα ότι έχανα και οθόνη (και μέγεθος λόγο περιθωρίων αλλά και δεν είχα edge αλλά και χρώματα.)

 

Προτιμώ να χάσω λίγα χιλιοστά από την οθόνη πάρα ολοι την οθόνη.χανει λιγάκι στην edge αλλά έχει ωραια αίσθηση στα δάχτυλα. Είναι και ακριβή η άτιμη για να το αφήσεις γυμνο.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ξήλωσα μετά από 3 μέρες που έχανα τατς.

 

Και μόλις την ξήλωσα είδα ότι έχανα και οθόνη (και μέγεθος λόγο περιθωρίων αλλά και δεν είχα edge αλλά και χρώματα.)

 

Την εγκατασταση την ειχες κανει μονος σου?

Εγω δε βλεπω καμια απωλεια του touch, ουτε κι ευκρινειας / αλλοιωσης της χρωματικης παλετας. Ειναι κυριολεκτικα σαν τη bare screen και μαλιστα με αψογο feeling του γυαλιου. Μοναδικο μειον (που εμενα δε με ενδιαφερει καθολου) ειναι η απωλεια 2 χιλιοστων στις edge πλευρες (αυτο που αναφερθηκε), αλλα σαν ποιοτητα / αποδοση για τα δικα μου δεδομενα ειναι top.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια απ τις 2 θηκες θεωρειτε καλυτερη?

Spigen Rugged Armor

ή

Spigen Liquid Air Armor?

 

Τωρα εχω την hybrid neo αλλα θελω να παρω αλλη μια και ειμαι μεταξυ των 2 παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια απ τις 2 θηκες θεωρειτε καλυτερη?

Spigen Rugged Armor

0

Spigen Liquid Air Armor?

Τωρα εχω την hybrid neo αλλα θελω να παρω αλλη μια και ειμαι μεταξυ των 2 παραπανω.

Δεν μπορούσα και εγω να αποφασίσω και τελικά τις πηρα και τις 2. Η liquid air είναι ελάχιστα πιο λεπτή και πιο κυριλέ, αλλά καθαρίζει δυσκολότερα γιατί έχει πολλές ραβδώσεις/εγκοπες. Η rugged armor είναι ελάχιστα πιο παχιά, εχει άριστη αφή και λίγο καλύτερη προστασία. Αν δεν την προσέξεις κάνει ευκολότερα σημάδια από την liquid air λόγω του ματ υλικού.

Λεπτομέρειες όλα αυτά πάντως γιατί μοιάζουν αρκετά οι 2 θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα και εγω να αποφασίσω και τελικά τις πηρα και τις 2. Η liquid air είναι ελάχιστα πιο λεπτή και πιο κυριλέ, αλλά καθαρίζει δυσκολότερα γιατί έχει πολλές ραβδώσεις/εγκοπες. Η rugged armor είναι ελάχιστα πιο παχιά, εχει άριστη αφή και λίγο καλύτερη προστασία. Αν δεν την προσέξεις κάνει ευκολότερα σημάδια από την liquid air λόγω του ματ υλικού.

Λεπτομέρειες όλα αυτά πάντως γιατί μοιάζουν αρκετά οι 2 θήκες.

 

Να προσθέσω σε αυτά ότι η liquid Air δεν κάνει απόλυτα σφιχτή εφαρμογή στα πλαϊνά της συσκευής, οποτε κάποιους αυτό τους ενοχλεί στο grip. Η rugged armor είναι ίσως η πιο safe επιλογή για τους περισσότερους.

Εγώ αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ και τη liquid crystal. Μια επίσης εξαιρετική θήκη σιλικόνης...

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω σε αυτά ότι η liquid Air δεν κάνει απόλυτα σφιχτή εφαρμογή στα πλαϊνά της συσκευής, οποτε κάποιους αυτό τους ενοχλεί στο grip. Η rugged armor είναι ίσως η πιο safe επιλογή για τους περισσότερους.

Εγώ αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ και τη liquid crystal. Μια επίσης εξαιρετική θήκη σιλικόνης...

Δεν μπορούσα και εγω να αποφασίσω και τελικά τις πηρα και τις 2. Η liquid air είναι ελάχιστα πιο λεπτή και πιο κυριλέ, αλλά καθαρίζει δυσκολότερα γιατί έχει πολλές ραβδώσεις/εγκοπες. Η rugged armor είναι ελάχιστα πιο παχιά, εχει άριστη αφή και λίγο καλύτερη προστασία. Αν δεν την προσέξεις κάνει ευκολότερα σημάδια από την liquid air λόγω του ματ υλικού.

Λεπτομέρειες όλα αυτά πάντως γιατί μοιάζουν αρκετά οι 2 θήκες.

Ευχαριστω παιδια. Αρα απ οτι καταλαβα και καλυτερη προστασια για τα πλαινα του τηλεφωνου (το curved κομματι) εχει η rugged σωστα?

Οποτε θα παω γι αυτην μαλλον.

Σκεφτομουν μηπως παρω την tough armor γιατι η hybrid neo με καλυπτει για την καθημερινοτητα (οποτε να εχω κατι για πιο hard καταστασεις) αλλα απ οτι το κοβω θα την κανει τουβλο τη συσκευη.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το Note και απ ότι καταλαβαίνω μέχρι να αποφασίω πως θα το προστατεύω θα πάρει χρόνο..

Οπαδός των fitbag χρόνια, θεωρώ τεράστιο μειονέκτημά του το γυαλί στο πίσω μέρος... Το βλέπω να χαραμίζεται μέσα σε αυτές τις άθλιες γκουμουτσοθήκες..

Είμαι σε αδιέξοδο..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη της caselogic πια έχεις πάρει...?

Εγώ έχω την nillkin frosted, spigen liquid air και περιμένω την ringke onyx πού από ότι έχω δει είναι πανέμορφη...Γενικά θέλω slim θηκες και γι'αυτό χρησιμοποιώ την nillkin frosted.

Είχα πάρει και την nillkin air πανέμορφη αλλά και οι 2 (μαυρη & κόκκινη) πού πήρα έσπασα μέσα στην εβδομάδα....

 

Ωχ και χθες παρήγγειλα μια μαύρη air. Γιατί σου έσπασε έτσι εύκολα; Είναι πιο λεπτή από τη frosted;

Edited by GaNgBaNg
Link to comment
Share on other sites

Ωχ και χθες παρείγγειλα μια μαύρη air. Γιατί σου έσπασε έτσι εύκολα; Είναι πιο λεπτή από τη frosted;

 

Ναι είναι πιο λεπτή αλλά και αρκετά πιο όμορφη πίσω... Σπάει πολύ εύκολα κατά την τοποθέτηση και στο σημείο μεταξύ ηχείου και spen εκεί που είναι πάρα πολύ λεπτό το πλαστικό....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την 256άρα sd της Samsung απο το GearBest. Ήρθε με exFat και δούλεψε αμέσως χωρίς να χρειαστεί η συσκευή να της κάνει κάποιο format με πραγματικό μέγεθος 238.4 gb (αυτό δείχνει η συσκευή).
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα την 256άρα sd της Samsung απο το GearBest. Ήρθε με exFat και δούλεψε αμέσως χωρίς να χρειαστεί η συσκευή να της κάνει κάποιο format με πραγματικό μέγεθος 238.4 gb (αυτό δείχνει η συσκευή).
Κάνε ένα speed test στον υπολογιστή αν σου είναι εύκολο. Να δούμε τι νούμερα βγάζει.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και εδώ τα αποτέλεσμα: http://usbflashspeed.com/275548

 

Απέχει αρκετά απο τις ονομάστικες τιμές , 95ΜΒ/s Read 90MB/s Write.

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αύριο παραλαμβάνω τη 64αρα pro plus της samsung (το φετινό μοντέλο)https://www.skroutz.gr/s/11603654/Samsung-Pro-Plus-microSDXC-64GB-U3-with-Adapter.html?from=drop και από θήκη παρέλαβα χθες αυτή https://www.mobilefun.co.uk/olixar-primo-genuine-leather-universal-pouch-wallet-case-black-64525. Για τη κάρτα θα τρέξω ένα bench τις επόμενες μέρες. Η θήκη είναι ιδανική για μένα που θέλω να το χρησιμοποιώ απολύτως γυμνό, καλή ποιότητα, μόνο που το δέρμα στη περιοχή που μπαίνει μέσα το τηλέφωνο είναι αρκετά λεπτό κι από μέσα έχει μαλακό υλικό. 7 εργάσιμες έκανε από Αγγλία.

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και εδώ τα αποτέλεσμα: http://usbflashspeed.com/275548

 

Απέχει αρκετά απο τις ονομάστικες τιμές , 95ΜΒ/s Read 90MB/s Write.

Η κόκκινη Evo δεν είναι; Αν λέμε την ίδια τοτε απέχει τρομακτικά πολύ. Οι Samsung ίσως είναι η μόνη εταιρία που είναι κοντά η ακριβώς στις ονομαστικές τιμές που δίνει.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα και εδώ τα αποτέλεσμα: http://usbflashspeed.com/275548

 

Απέχει αρκετά απο τις ονομάστικες τιμές , 95ΜΒ/s Read 90MB/s Write.

Κάνε ένα benchmark από το κινητό σου, έχει κάποια στο playstore, για να δεις καλύτερα τι πραγματικά πιάνει η κάρτα. Μπορεί από το pc να έχει κάποιο θέμα το card reader σου ή να μην είναι καν usb 3.0 οι υποδοχές του κτλ κτλ. Επειδή ήμουν ανάμεσα σε αυτή και την 64αρα pro που πήρα τελικά, τα αποτελέσματα από αλλά test που έχουν ανέβει στο net απέχουν τραγικά από αυτά που ανέβασες.

 

EDIT: Την 256 evo plus εννουσα, αυτή: https://www.skroutz.gr/s/12835549/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-256GB-U3-with-Adapter.html?keyphrase=256+evo+plus Μάλλον άλλο μοντέλο έχεις αλλά και πάλι τόσο χαμηλά δε νομίζω να τρέχει στο κινητό.

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Η κόκκινη Evo δεν είναι; Αν λέμε την ίδια τοτε απέχει τρομακτικά πολύ. Οι Samsung ίσως είναι η μόνη εταιρία που είναι κοντά η ακριβώς στις ονομαστικές τιμές που δίνει.

Samsung Note 8

Πάντως και εμένα η evo plus κόκκινη 64αρα με ονομαστική 100/60 μου δίνει πραγματικές ταχύτητες 50% κάτω.

Χρησιμοποίησα αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι ο αναγνώστης του τηλεφώνου δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί πλήρως τις δυνατότητες της κάρτας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι ο αναγνώστης του τηλεφώνου δεν μπορεί να εκμεταλλευτεί πλήρως τις δυνατότητες της κάρτας.

Σε 2 τηλέφωνα και 1 tablet τα δοκίμασα. Δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι είχα διαβάσει στο xda το όριο του note είναι ακριβώς οι ονομαστικές ταχύτητες που δίνουν οι φετινές κάρτες της samsung UHS-1 με 100read/90write οπότε δεν είναι αυτό. Όταν προλάβω θα κάνω κι εγώ ένα τεστ τη pro plus και θα ανεβάσω το αποτέλεσμα.

 

> Galaxy Note 8 Maple Gold

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εμένα η evo plus κόκκινη 64αρα με ονομαστική 100/60 μου δίνει πραγματικές ταχύτητες 50% κάτω.

Χρησιμοποίησα αυτή την εφαρμογή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a1dev.sdbench

 

Με το ίδιο πρόγραμμα μου βγάζει 52.55ΜΒ/s Read και 38.11MB/s Write.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο πρόγραμμα μου βγάζει 52.55ΜΒ/s Read και 38.11MB/s Write.

Και μένα πάνω κάτω τόσο μου έβγαζε...52 και 35 αν θυμάμαι καλα . Το 50% το είπα χονδρικά

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...