Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνω καθε μερα μεχρι να μας προτίνεις την καμερα που να λειτουργει απροβληματιστα και η selfie και το πορτρετο της :D
Κοίτα βγήκανε κάποιες για 8.1 με τα γνωστά προβλήματα. Πιστεύω άμα πάρουμε 9.0 θα στρώσει. Σε κάθε περίπτωση θα φτιάξει η δουλειά.

Ότι βρω με χαρά θα σας ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θελει κατι διαφορετικο απο της αλλες ρομ σαν εγκατασταση η ειναι ακριβως η ιδια διαδικασια?

 

Η ίδια . Από twrp , wipe , install rom , install twrp , και αν θέλεις root , reboot to recovery , install magisk .

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια . Από twrp , wipe , install rom , install twrp , και αν θέλεις root , reboot to recovery , install magisk .

 

Οκ την περασα ευχαριστω πολυ!!!!!!Πολυ φοβερη.

Link to comment
Share on other sites

Οκ την περασα ευχαριστω πολυ!!!!!!Πολυ φοβερη.

 

Να σαι καλά . Κι εγώ πολύ ευχαριστημένος . Τόσο πολύ , που το σκέφτομαι να την αλλάξω σε 9 , πάλι ΡΕ εννοείται .

Link to comment
Share on other sites

Οκ την περασα ευχαριστω πολυ!!!!!!Πολυ φοβερη.
Αν θες βάλε το λινκ από xda της ρομ να την έχουμε στα υπόψιν.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα βγήκανε κάποιες για 8.1 με τα γνωστά προβλήματα. Πιστεύω άμα πάρουμε 9.0 θα στρώσει. Σε κάθε περίπτωση θα φτιάξει η δουλειά.

Ότι βρω με χαρά θα σας ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το apk που εχεις βαλει πιο πίσω απο pixel3 αμα το εγκαταστήσω εχει διαφορετικο sign key ή θα κανει overwrite το παλιο?

btw επειδή έχω καιρό να αλλάξω gcam ποια προτείνεις εως την καλύτερη?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά . Κι εγώ πολύ ευχαριστημένος . Τόσο πολύ , που το σκέφτομαι να την αλλάξω σε 9 , πάλι ΡΕ εννοείται .

Εγω την 9 εβαλα

Link to comment
Share on other sites

Το apk που εχεις βαλει πιο πίσω απο pixel3 αμα το εγκαταστήσω εχει διαφορετικο sign key ή θα κανει overwrite το παλιο?

btw επειδή έχω καιρό να αλλάξω gcam ποια προτείνεις εως την καλύτερη?

Overwrite κάνει μόνο άμα βάλεις ίδιο εκδότη.Ποια έχεις; υπάρχουν δύο τρεις καλές εκδόσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Overwrite κάνει μόνο άμα βάλεις ίδιο εκδότη.Ποια έχεις; υπάρχουν δύο τρεις καλές εκδόσεις

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Arnova8G2

Aν μπορεις ανεβασε ποιο apk θεωρείς το καλύτερο/stable.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να σε ρωτησω κατι κανω τα βηματα οπως στο βιντεο

και κολλαει εκει 3.39 του βιντεου η διαδικασια δεν το περναει μου βγαζει αυτο το μηνυμα κανω κατι λαθος? https://ibb.co/fjovgV ξερεις τι φταιει?μηπως θελω να περασω το security patch του απριλιου για να περασω μετα την γοογλε camera χωρις ροοτ με το προγραμα γιατι γινεται ετσι αλλα δεν......
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με κλησεις μετα την τελευταια αναβαθμιση ? ουτε μπορω να παρω ουτε να με παρουνε σαν να ειναι νεκρο το τηλ .εχω κανει επανεκκινηση αλλα τιποτα.σε κοσμοτε ειμαι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να σε ρωτησω κατι κανω τα βηματα οπως στο βιντεο

και κολλαει εκει 3.39 του βιντεου η διαδικασια δεν το περναει μου βγαζει αυτο το μηνυμα κανω κατι λαθος? https://ibb.co/fjovgV ξερεις τι φταιει?μηπως θελω να περασω το security patch του απριλιου για να περασω μετα την γοογλε camera χωρις ροοτ με το προγραμα γιατι γινεται ετσι αλλα δεν......

Ενεργοποιείς developer options/OEM unlock και USB debugging στο ενδιάμεσο γρήγορο σεταριαμα? Παραμενει συνδεδεμένο το κινητο στον υπολογιστή σου?

Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνω οτι κανει ο τύπος στο βίντεο αλλά Μ βγάζει αυτό είδα ένα άλλο βίντεο που λέει που πρέπει να είναι στον σκληρό d το Tissot image εγώ το είχα στα έγγραφα ίσως αυτό έπαιξε ρόλο? Αλλά δεν νομίζω και δεν είμαι ροοτ αλλά ούτε αυτό δεν νομίζω να παίζει ρόλο ... Τι να πω δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνω οτι κανει ο τύπος στο βίντεο αλλά Μ βγάζει αυτό είδα ένα άλλο βίντεο που λέει που πρέπει να είναι στον σκληρό d το Tissot image εγώ το είχα στα έγγραφα ίσως αυτό έπαιξε ρόλο? Αλλά δεν νομίζω και δεν είμαι ροοτ αλλά ούτε αυτό δεν νομίζω να παίζει ρόλο ... Τι να πω δεν ξερω
Εγώ τα κατάφερα με αυτό το βιντεάκι γρήγορα και εύκολα...

 

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τα image πιο κατεβάζω ότι εχω sto security patch πχ εγώ του Αυγούστου θα κατεβάσω του Αυγούστου το img σωστά? Απορώ γιατί ασχολούμαι ενώ δεν τα ξέρω χοοχο αλλά η προσπάθεια μετραει
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω μεγάλη κατανάλωση από τα Google services. Είναι 9% και πρώτο στη λίστα.

Ξέρεις κάνεις πως να το δω αναλυτικότερα;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ένα άρθρο που λέει ότι η xiaomi ανακοίνωσε τα μοντέλα που θα πάρουν oreo και pie. Σε αυτό λοιπόν δεν γίνεται καμία αναφορά στα amdroid one αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι αναφέρει ότι μοντέλα τα οποία έχουν πάρει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις δε θα πάρουν αλλη. Και ρωτω αυτό αφορά και το mi a1? Έχουμε πάρει 8 και 8.1 οπότε μήπως δεν πάρουμε 9?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ένα άρθρο που λέει ότι η xiaomi ανακοίνωσε τα μοντέλα που θα πάρουν oreo και pie. Σε αυτό λοιπόν δεν γίνεται καμία αναφορά στα amdroid one αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι αναφέρει ότι μοντέλα τα οποία έχουν πάρει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις δε θα πάρουν αλλη. Και ρωτω αυτό αφορά και το mi a1? Έχουμε πάρει 8 και 8.1 οπότε μήπως δεν πάρουμε 9?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην μπερδεύεις το minor update με το major είχε την 7.1.1 αν θυμάμαι καλά όταν βγήκε η δύο major update είναι από 7 σε 8 και από 8 σε 9. Ενώ τα minor είναι από 8 σε 8.1 πολύ πιθανό να βγεί και 9.1 ενώ έχει την 9 νομίζεις ότι δεν θα την πάρει; Για αυτό λέει 2 χρόνια αναβαθμίσεις και αν δεν κάνω λάθος τρία χρόνια security.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Knowledge Is Power
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ένα άρθρο που λέει ότι η xiaomi ανακοίνωσε τα μοντέλα που θα πάρουν oreo και pie. Σε αυτό λοιπόν δεν γίνεται καμία αναφορά στα amdroid one αλλά το ενδιαφέρον είναι ότι αναφέρει ότι μοντέλα τα οποία έχουν πάρει 2 μεγάλες αναβαθμίσεις δε θα πάρουν αλλη. Και ρωτω αυτό αφορά και το mi a1? Έχουμε πάρει 8 και 8.1 οπότε μήπως δεν πάρουμε 9?

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και ποτε επιτελους θα παρουμε pie? :!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Και ποτε επιτελους θα παρουμε pie? :!::!::!::!:
Σταματα να ειρωνεύεσαι δεν ρωτησα αυτό ούτε εκραξα για να σου δώσω καμία αφορμή .

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σταματα να ειρωνεύεσαι δεν ρωτησα αυτό ούτε εκραξα για να σου δώσω καμία αφορμή .

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καθολου δεν ειρωνευομαι. Σχεδον November ειμαστε και ουτε ημερομηνια καταληκτικη δεν εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν ειρωνευομαι. Σχεδον November ειμαστε και ουτε ημερομηνια καταληκτικη δεν εχουμε.
Οκ εντάξει κέρδισες

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καθολου δεν ειρωνευομαι. Σχεδον November ειμαστε και ουτε ημερομηνια καταληκτικη δεν εχουμε.

 

Να το κοιτάξεις.

 

Δε σ δίνει κάνεις σημασία, ας σου κάνω εγώ άλλη μια φορά το χατήρι να νιώσεις ευχαριστημένος.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τα image πιο κατεβάζω ότι εχω sto security patch πχ εγώ του Αυγούστου θα κατεβάσω του Αυγούστου το img σωστά? Απορώ γιατί ασχολούμαι ενώ δεν τα ξέρω χοοχο αλλά η προσπάθεια μετραει
Ναι, αυτό. Αξίζει, αξίζει. Είχα σταματήσει να βγάζω φωτογραφίες για λίγο καιρό πριν ξαναπεράσω τη Gcam... Χάλια η μαμά κάμερα.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...