Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εχω βαλει gcam χωρις root και μαλλον εκανα ........., πως το διορθωνω?

 

Πρέπει να περάσεις ξανά καθαρή rom δε διορθώνεται αλλιώς.υπαρχει οδηγός μερικές σελίδες πιο πίσω δε θυμάμαι αυτή τη στιγμή σε ποια σελίδα τον έχω αναφερει και εγώ.

 

Edit. Δες τα post μου στη σελίδα 181 του νήματος και θα πάρεις κανονικά το update

Edited by karamazof53
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ για το update Aπριλίου. Μόλις είδα τα μηνύματα εδώ στο νήμα, μπήκα να τσεκάρω κι εγώ και όντως.
Link to comment
Share on other sites

Βιάζεσαι :P

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα εγκαταστασης συνεχιζεται και μετα το Φλασαρισμα καποια βοηθεια???? Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώντας για ακόμη ένα update τον συγκεκριμένο οδηγό για όσους είναι rooted με magisk δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Mi A1 με επαγγελματικό αφμ για να γλιτώσω το φπα.Πηρα σε δυο καταστήματα που ειναι στο skroutz και μου ειπαν οτι δεν γίνεται αυτο και διάφορες άλλες δικαιολογίες.Εντωμεταξύ πριν απο καναδυο μηνες αγορασε ενας γνωστος μου παλι τηλέφωνο με τιμολόγιο και δεν τον χρεωσαν φπα.Τι ισχυει τελικα μπορει καποιος να μου πει;Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα εγκαταστασης συνεχιζεται και μετα το Φλασαρισμα καποια βοηθεια????help!!!!

 

Eνα απλο update ειναι φιλε, δεν χρειαζεται να γραφεις "help!!", δεν χαθηκε και ο κοσμος..

Για να μπει το Update θελει να περασεις παλι στοκ ρομ (με προσοχη να κρατησεις user data) αλλα θελει και να ειναι κλειδωμενος ο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω βαλει gcam χωρις root και μαλλον εκανα ........., πως το διορθωνω?

 

Και εμένα μου έβγαζε ερρορ και πέρασα με fastboot την στοκ Μαρτίου (γιατί δεν έχει ανεβάσει ακόμα η xiaomi την stock Απριλίου) κατεβάζοντας την και ακολουθώντας τις οδηγίες από εδώ.

 

Πριν το περάσω έκανα full uninstall το Magisk.

 

Για να μη χάσεις δεδομένα συνδέεις το κινητό με fastboot και τρέχεις το flash_all_except_storage.bat το οποίο κρατάει τα δεδομένα αλλά κλειδώνει το bootloader. Μόλις το περάσεις περνάς το ΟΤΑ κανονικά και αν θες ρουτ μπαίνεις fastboot oem unlock και μετά fastboot boot patched_img (πάτσαρα το boot.img του απριλίου και το ανέβασα εδώ) και μετά μπαίνεις Magisk και κάνεις Install -> Direct Install. Ουσιαστικά ακολουθείς το guide αυτό για root με magisk, αλλά με το πατσαρισμένο boot του Απριλίου.

 

Και εγώ μάλλον κάτι άλλαξα στο system και δεν με άφηνε, όμως του φίλου μου το πέρασε κανονικά ακολουθώντας τις οδηγίες από εδώ

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Mi A1 με επαγγελματικό αφμ για να γλιτώσω το φπα.Πηρα σε δυο καταστήματα που ειναι στο skroutz και μου ειπαν οτι δεν γίνεται αυτο και διάφορες άλλες δικαιολογίες.Εντωμεταξύ πριν απο καναδυο μηνες αγορασε ενας γνωστος μου παλι τηλέφωνο με τιμολόγιο και δεν τον χρεωσαν φπα.Τι ισχυει τελικα μπορει καποιος να μου πει;Ευχαριστω εκ των προτέρων.
Αυτό που σου είπαν απαγορεύεται. Απλά το κατάστημα κάνει ότι του καπνίσει. Αν τους πιέσεις θα το πάρεις με τιμολόγιο. Αλλά υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές. Χρειάζεται όμως η φυσική σου παρουσία για να τους δώσεις εκτυπωμένη την σελίδα του taxisnet που αποδεικνύει την επαγγελματική σου δραστηριότητα

 

Στάλθηκε από το Neffos Y5L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ουτε με την ΣΤΟΚ ΡΟΜ μπορει να κατεβει το up date, ασε που με πηγε στου Γεναρη, και δεν μπορω να κανω κατι άλλο:(
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ουτε με την ΣΤΟΚ ΡΟΜ μπορει να κατεβει το up date, ασε που με πηγε στου Γεναρη, και δεν μπορω να κανω κατι άλλο:(

 

Δε μπορεί κανείς άλλος δεν το έχει αναφέρει αυτό άλλη φορά.Κατι κάνεις λάθος.Μηπως δεν είναι κλειδωμένος ο bootloader?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Mi A1 με επαγγελματικό αφμ για να γλιτώσω το φπα.Πηρα σε δυο καταστήματα που ειναι στο skroutz και μου ειπαν οτι δεν γίνεται αυτο και διάφορες άλλες δικαιολογίες.Εντωμεταξύ πριν απο καναδυο μηνες αγορασε ενας γνωστος μου παλι τηλέφωνο με τιμολόγιο και δεν τον χρεωσαν φπα.Τι ισχυει τελικα μπορει καποιος να μου πει;Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Διάβασε λίγο το άρθρο και θα σου λυθεί η απορία

https://techingreek.com/skroutz-o-magaza-pou-emporevontai-smartphones-mia-organomeni-apati-olkis/

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε η αναβάθμιση του απριλίου σήμερα το πρωί, δεν είχα κανένα θέμα παρά την gcam

 

μου κάνει εντύπωση πάντως που στο xz1 της γυναίκας που η μέχρι τώρα υποστήριξη είναι ανάλογη (και τα 2 κινητά μας είναι 8.0 με patch απρίλη), τα security τα δίνει σχεδόν στην αρχή του μήνα η sony και όχι προς το τέλος όπως συνήθως γίνεται με το Α1, όχι ότι έχω κάποιο σοβαρό παράπονο απλά μου φαίνεται λίγο περίεργο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Της Nilkin είναι μάλλον το καλύτερο. Αν το βάλεις καλά σχεδόν ταυτίζεται με το λειτουργικό μέρος της οθόνης. Ένα της senso Που είχα πάρει στην αρχή, εκτός το ότι έσπασε εύκολα, άφηνε περίπου 0.5-1 mm και από τις 2 πλευρές.
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις για τα γενέθλια στο Google Calendar ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις για τα γενέθλια στο Google Calendar ?
Το έχω ψάξει και δεν έχω βρει άκρη. Αν το βρεις πες μου κι εμένα σε παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τις κάνετε αντιγραφή, μια μια. Αρκετά χρονοβόρο, το κάνεις μια φορά και ξεμπερδεψες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Της Nilkin είναι μάλλον το καλύτερο. Αν το βάλεις καλά σχεδόν ταυτίζεται με το λειτουργικό μέρος της οθόνης. Ένα της senso Που είχα πάρει στην αρχή, εκτός το ότι έσπασε εύκολα, άφηνε περίπου 0.5-1 mm και από τις 2 πλευρές.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως γινεται να δειχνει τι εχω στο ημερολογιο το κινητο οπως εδω;

81KgaU7qznL._SX425_.jpg

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...