Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι λύση μπορώ να βρω ?

Του έχω κάνει εκκαθάριση cache κλπ

Το ίδιο πρόβλημα παραμένει

 

Στείλε bug report μέσω το Mi App που έχει ενσωματωμένο ;)

Και ψάξου και σε forums του εξωτερικού!

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα με τον proximity sensor συνεχιζει να υπαρχει σε εμενα αλλα ειναι πιο σπανιο.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία έχω αρκετές χαμένες κλήσεις. Μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση κ αυτός που με παίρνει μου λέει ότι καλούσε κανονικά ενώ σε εμένα δεν χτύπησε ποτέ και ήρθαν κλήσεις.

Μάλλον το update Μαρτίου φταίει.το έχει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ερώτηση, διότι δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού αλλά το αγόρασε φίλος που έπιασε πρώτη φορά smartphone στη ζωή του με αυτό το μοντέλο. Αυτή τη στιγμή επέλεξε αγγλική γλώσσα και δεν ξέρω αν επέλεξε και σαν περιοχή την Ελλάδα. Μέσα στις ρυθμίσεις (settings όπως εμφανίζεται τώρα) που πηγαίνουμε για να επιλέξουμε γλώσσα "ελληνική" και περιοχή ΅"Ελλάδα"? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ερώτηση, διότι δεν είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού αλλά το αγόρασε φίλος που έπιασε πρώτη φορά smartphone στη ζωή του με αυτό το μοντέλο. Αυτή τη στιγμή επέλεξε αγγλική γλώσσα και δεν ξέρω αν επέλεξε και σαν περιοχή την Ελλάδα. Μέσα στις ρυθμίσεις (settings όπως εμφανίζεται τώρα) που πηγαίνουμε για να επιλέξουμε γλώσσα "ελληνική" και περιοχή ΅"Ελλάδα"? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ψαξατε δηλαδη στα settings και δεν βρηκατε την ρυθμιση για γλωσσα; :X

 

Settings->System->Languages&Input

Link to comment
Share on other sites

Ψαξατε δηλαδη στα settings και δεν βρηκατε την ρυθμιση για γλωσσα; :X

 

Settings->System->Languages&Input

 

Εσύ καλά τα λες. Έλα μου όμως που δεν είναι στα χέρια μου το κινητό. Εγώ είμαι κάτοχος του MI Note 3 :lol::lol: Ευχαριστώ πολύ φίλος. Θα τον καθοδηγήσω με μνμ να το ψάξει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα τελευταία έχω αρκετές χαμένες κλήσεις. Μου έρχεται μήνυμα ότι είχα κλήση κ αυτός που με παίρνει μου λέει ότι καλούσε κανονικά ενώ σε εμένα δεν χτύπησε ποτέ και ήρθαν κλήσεις.

Μάλλον το update Μαρτίου φταίει.το έχει κανείς άλλος;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Αντιθέτως το είχα πολύ έντονα το τελευταίο 6μηνο που είμαι Μάλτα με το S6, αλλά πρέπει να φταίει o φορέας (Vodafone Malta στην προκειμένη. Στο Mi A1 έχω Wind -> Go Mobile Μάλτα)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η κωλοwind θα φταίει και με το s7 τα ίδια χάλια τώρα που το λες.απλα μου έκανε εντύπωση πώς τόσο καιρό δεν το είχα και έσκασε τώρα το θέμα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει το εργαλείο

Όταν ειναι συνδεμένο το ακουστικό Bluetooth η οθόνη δεν ανάβει όταν έχω εισερχόμενη κλήση

Το έχει άλλος ?

Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελάνει το εργαλείο

Όταν ειναι συνδεμένο το ακουστικό Bluetooth η οθόνη δεν ανάβει όταν έχω εισερχόμενη κλήση

Το έχει άλλος ?

Καλησπέρα, μου το εκανε και εμενα, κανε αναβαθμηση το dialer και θα ειναι οκ μετα απο μια επανεκίνηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου το εκανε και εμενα, κανε αναβαθμηση το dialer και θα ειναι οκ μετα απο μια επανεκίνηση

 

Πώς έκανεs αναβάθμιση τον dialer ?

Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο του έχει κατεβάσει την αναβάθμιση των 440ΜΒ αλλά δεν την κάνει εγκατάσταση.. Έκανε επαναφορά αλλά συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα.Εκτός των άλλων του έχει ρημάξει τα δεδομένα γιατί του έχει κατεβάσει την ίδια αναβάθμιση δύο τρεις φορές.. Τι να του πω να κάνει? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Σε φίλο του έχει κατεβάσει την αναβάθμιση των 440ΜΒ αλλά δεν την κάνει εγκατάσταση.. Έκανε επαναφορά αλλά συνεχίζει να υπάρχει το πρόβλημα.Εκτός των άλλων του έχει ρημάξει τα δεδομένα γιατί του έχει κατεβάσει την ίδια αναβάθμιση δύο τρεις φορές.. Τι να του πω να κάνει? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο?

 

Same Sh1t... Different Day

 

Αν έχεις κάνει ρουτ και αν έχεις ξεκλειδώσει bootloader, δεν περνάει η αναβάθμιση.

 

Θα πρέπει να κλειδώσει bootloader και μετά να δοκιμάσει.

 

Αν και πάλι δεν περνάει, καλό είναι να περάσει fastboot rom (με προσοχή να κρατήσει τα user data γιατί αλλιώς είναι σαν να κάνει factory reset) και να κάνει κατευθείαν το update ( σε τέτοια περίπτωση θα περάσει 100%)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάνει ρουτ ούτε έχει ξεκλειδώσει τίποτα.. Του είχα στείλει το βίντεο που ανέβηκε εδώ για να περάσει gcam χωρίς ρουτ

 

Same Sh1t... Different Day

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια βγήκε τρόπος να βάλουμε την Google Camera χωρις root,

το κινητο μεταμορφώνεται!

Αυτό του είχα στείλει..

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο. Είχα ξεκλειδωση και έχω ρουταρη την συσκευή.. για να το ξανακανω στοκ κλειδώνω μόνο απλά τον bootloader? ? Και θα έρθει ενημέρωση???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο. Είχα ξεκλειδωση και έχω ρουταρη την συσκευή.. για να το ξανακανω στοκ κλειδώνω μόνο απλά τον bootloader? ? Και θα έρθει ενημέρωση???

 

ηταν παρα πολυ απλο.. χρησιμοποιησα αυτον τν οδηγο και σε ενα λεπτακι ξαναγινε στοκ....

 

https://www.getdroidtips.com/unroot-xiaomi-mi-a1-android-oreo/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο. Είχα ξεκλειδωση και έχω ρουταρη την συσκευή.. για να το ξανακανω στοκ κλειδώνω μόνο απλά τον bootloader? ? Και θα έρθει ενημέρωση???

Θα πρέπει να περάσεις τη ρομ απο την αρχή, ώστε να φύγει το root και μετά να κλειδώσεις bootloader.

Αν πας να κλειδώσεις οπως είσαι θα πέσεις σε τρελό bootloop λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος για ροοτ στο φορουμ ?

δοκιμασα απο XDA ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΦΑΛΜΑ

5ac77f07d32ec_.PNG.d16f3fb64f78e453ad64030663e16e89.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...