Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ 8800 ΕΔΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΕ ΣΚΑΛΕΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ, ΕΙΝΑΙ Η BENTLEY ΤΩΝ ΚΙΝΗΤΩΝ,ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΕΡΙΤΤΕΥΟΥΝ, ΘΑ ΘΕΛΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ 8800 ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Προς dimitrisgr

 

Δημητρη πηρα την μπαταρια ειναι η δευτερη μερα που την λειτουργω και την βλεπω μια χαρα.

Βεβαια θα περιμενω λιγο ακομα και θα σου πω περισσοτερες εντυπωσεις.

Αλλως ενας φιλος μου που την πηρε την εχει μια εβδομαδα και εχει απολυτα ικανοποιημενος.:D :)

Για περισσοτερα θα ξαναγραψω.:D

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Προς dimitrisgr

 

Δημητρη πηρα την μπαταρια ειναι η δευτερη μερα που την λειτουργω και την βλεπω μια χαρα.

Βεβαια θα περιμενω λιγο ακομα και θα σου πω περισσοτερες εντυπωσεις.

Αλλως ενας φιλος μου που την πηρε την εχει μια εβδομαδα και εχει απολυτα ικανοποιημενος.:D :)

Για περισσοτερα θα ξαναγραψω.:D

 

 

Ευχαριστω CASH για τις πληροφοριες. Τωρα το μονο στοιχημα που μενει να δεις και κατ επεκταση να δουμε ειναι αν θα σου κραταει 40 % παραπανω απο την κανονικη. Περιπου 1,5 μερα παραπανω εννοειται αφορτιστο να το εχεις και να κανεις πληρης φορτισεις-αποφορτισεις.

 

Δηλαδη αν η αποδοση και η διαρκεια θα μεγαλωσουν εστω και για λιγο. Με βλεπω να την αγοραζω και εγω τελικα :cool: Μετα απο 1 εβδομαδα στειλε post με αποτελεσματα. Ελπιζω βεβαια να κανεις καποια υποτυπωδη χρηση σε SMS και ομιλια καθημερινα για να εχουμε καπως πιο σιγουρο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω CASH για τις πληροφοριες. Τωρα το μονο στοιχημα που μενει να δεις και κατ επεκταση να δουμε ειναι αν θα σου κραταει 40 % παραπανω απο την κανονικη. Περιπου 1,5 μερα παραπανω εννοειται αφορτιστο να το εχεις και να κανεις πληρης φορτισεις-αποφορτισεις.

 

Δηλαδη αν η αποδοση και η διαρκεια θα μεγαλωσουν εστω και για λιγο. Με βλεπω να την αγοραζω και εγω τελικα :cool: Μετα απο 1 εβδομαδα στειλε post με αποτελεσματα. Ελπιζω βεβαια να κανεις καποια υποτυπωδη χρηση σε SMS και ομιλια καθημερινα για να εχουμε καπως πιο σιγουρο αποτελεσμα.

 

 

Mια με Δυο ωρες την ημερα οταν δουλευω νομιζω οτι ειναι καλο κριτηριο. :X :D

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλο Απογευμα

 

Μια Ερωτηση :

 

Με το Nokia PC Suite οταν προσπαθω να κανω αναζητηση στις επαφες μου δειχει μονο αυτες που ειναι καταχωρημενες στο Τηλεφωνο και οχι οσες είναι και στην SIM κανω κατι λαθος η πρεπει να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις του κινητου μου ?

 

Ευχαριστω Πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! mp3 παιζει???????????????ευχαριστω!

 

Ναι

http://www.forum.nokia.com/main/0,,018-2476,00.html?model=8800 :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous pios gnorizei an mporo na kano sigxronismo to nokia 8850 kai me pia ekdosi tou nokia pc suite kai me pion tropo, eyxaristo prokatabolika.Akoma tha thela na rotiso an iparxei mpataria megalyteris xoritikotitas gia to 8800 opos eida sto sxetiko topic kai pou mporo na tin promitheuto, sas eyxaristo kai pali

Link to comment
Share on other sites

Mια με Δυο ωρες την ημερα οταν δουλευω νομιζω οτι ειναι καλο κριτηριο. :X :D

 

Ναι και εγω πιστευω πως ειναι καλο κριτηριο. Οποτε εις αναμονη του review.

 

Την αγορασες απο μαγαζι τελικα ??

 

 

kalispera se olous .

 

Akoma tha thela na rotiso an iparxei mpataria megalyteris xoritikotitas gia to 8800 opos eida sto sxetiko topic kai pou mporo na tin promitheuto, sas eyxaristo kai pali

 

Η εν λογω μπαταρια που ευχομαστε οτι αυξανει κατα 40% την αποδοση & διαρκεια ειναι αυτη απο 600mAh που δινει η κανονικη της Νοκια σε 1000 mAh.

 

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=2560

 

Επισης ειχε γινει αγορα μιας αλλης μπαταριας απο ebay.com απο ενα αλλο παιδι που δεν εχει σχεση με αυτην αλλα βεβαια δεν ειχε αναλογα αποτελεσματα - κοινως δεν κραταγε οσο ελεγε. Σ αυτη την μπαταρια περιμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλημερα σας οπως σας ειχα υποσχεθει θα απαντουσα.

Λοιπον η μπαταρια κραταει 26 ωρες με σκληρη χρηση κατ' εμε.

1 με 1 1/2 ωρα ομιλια και κανα μισαωρο με παιχνιδια σε βγαζει ανετα.

Μετα τις 26 ωρες με πηρε ο υπνος :D ;) και το εβαλα να φορτισει.

Ουτως η αλλως εγω μολις παω για υπνο το βαζω να φορτισει.

Εδω θα ηθελα να πω οτι η πρωτη φορτιση που της εκανα ηταν 18 ωρες και νομιζω ειναι βασικο η πρωτη φορτιση.

Την αφησα να αδειασει εντελως και την ξαναεβαλα για 8 ωρες και βλεπω παει καλα.

 

Προς dimitrisgr

Στην προτεινω ανεπιφυλακτα.:D

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι έχει "θαμπώσει" από τη μέσα πλευρά στο πάνω αριστερό μέρος της οθόνης (στο κρύσταλλο) και προφανώς δεν καθαρίζει...το πήγα στη νόκια κ μου είπε ότι είναι κόλλα από τη ζέστη κ δεν φτιάχνεται...έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα...να σημειώσω ότι ποτέ δεν έχω αφήσει το κινητό εκτεθημένο στον ήλιο (σε τραπέζι καφετέριας π.χ.)

 

Τι να πω, μου έκανε μεγάλη εντύπωση τέτοια αστοχία...άσε που αμαυρώνει την καλή εικόνα του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες που το έχω είμαι υπέρευχαριστημένος!

 

Πολύ γερό κινητο....έχει πέσει κάτω δυστυχώς:( πάνω από 5 φορές (και 2 ήταν στο δρόμο σε άσφαλτο) και το μόνο που έχει πάθει είναι ένα πολύ μικρό χάραγμα στην οθόνη. Δεν με ενοχλεί....αλλά με τρώει να την αλλάξω!!:cool:

 

Πολύ καλύτερο ποιοτικά από το 8910i...το οποίο ακόμα έχω και είναι αρκετά αντοχής και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος εποχής για το 8800. Μετά την αχρήστευση και της δεύτερης μπαταρίας (μέσα σε 1 μήνα χρήσης κρατάει 15 ώρες), αγόρασα πλέον άλλο κινητό για να μπορώ να κάνω τη δουλειά μου. Το 8800 πουλιέται πολύ μα πολύ πιο κάτω από την τιμή αγοράς του οπότε δεν αξίζει ούτε και να το πουλήσω, θα το βάλω στη θυρίδα μου...

Είναι κρίμα τέτοιο κινητό να έχει τέτοια υποστήριξη από τη ΝΟΚΙΑ...

Link to comment
Share on other sites

paides vgainei 8800 aston martin edition !!!!to diavasa sto stuff to periodiko kai lene oti mesa exei apothikeumena kati wallpapers me autokinita tis aston martin kai exei kati ixous pou akougontai san mia mixani enos aston martin!!! timi ???1300kai kati euro!
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το εξης προβλημα. η μπαταρια ποτε δε μου κραταει παραπανω απο 24 ωρες, με 30 λεπτα ομιλιας καθε μερα περιπου, χωρις καμια αλλη χρηση... Πηρα αυτην που προτεινουν καποιοι σε προηγουμενα post και μετα την πρωτη φορτιση μου κρατησε 20 ωρες ολες κι ολες! να ανυσηχω για το κιν μου η θα στρωσει λετε με το καιρο η νεα μπαταρια: να σημειωσω οτι την ειχα φορτισει για περιπου 17 ωρες. Για πειτε.....
Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Φιλος με πληροφορησε οτι εβαλε την νεα εκδοση 04.10 της 04/06/06 και κανει καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας με συνεπεια να κραταει περισσοτερο.

Θα παω σημερα να την βαλω και το αργοτερο Κυριακη θα σας πω γιατι απο δευτερα ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ:)

 

:rotfl: :rotfl: :yahoo:

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου δεν εχω τον χρονο να διαβασω 62 σελιδες.Οποιος θελει απανταει:

 

-Ηχους κλισης mp3 παιρνει ????

-Φωτογραφια καλουντος εμφανιζει ??

-Διαφορετικο ηχο κλισης για καποιο ατομο παιρνει ???

-Απο μπαταρια πως τα παει ????

-Τις επαφες απο την καρτα του Ν80 μπορω να τις μεταφερω και πως ???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.:) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου δεν εχω τον χρονο να διαβασω 62 σελιδες.Οποιος θελει απανταει:

 

-Ηχους κλισης mp3 παιρνει ????

-Φωτογραφια καλουντος εμφανιζει ??

-Διαφορετικο ηχο κλισης για καποιο ατομο παιρνει ???

-Απο μπαταρια πως τα παει ????

-Τις επαφες απο την καρτα του Ν80 μπορω να τις μεταφερω και πως ???

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.:) :) :)

 

-mp3 , aac format υποστηριζει σαν ηχους κλησης

-εμφανιζει μικρη φωτο οταν σε καλει νομιζω κατω δεξια παντως το κανει

-χλωμο να ορισεις διαφορετικο ηχο κλησης για 1 ατομο

-δεν βλεπεις τι γινεται σελιδες επι σελιδων για την μπαταρια. Αν δεν κανεις μεγαλη χρηση οπως εγω νορμαλ δηλαδη εισαι οκ σε γενικες γραμμες.

-Λογικα με το Synchronise του Ν.pc suite μπορεις να το κανεις οπως τις περασα και εγω απο το παλιο 6230

 

@ cash

 

καλες διακοπες :P :P . Εχω βγαλει και την δονηση και η μπαταρια κραταει αισθητα παραπανω καποιος το ειχε αναφερει παλιοτερα αλλα δεν θυμαμαι. Την καινουργια μπαταρια δεν την πηρα ακομη ομως και εσενα 24-26 ωρες καθε μερα δηλαδη φορτισμα θελεις. Βεβαια με αυξημενη χρηση παντα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...