Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τhanks leosedf :cool: ,ας ελπισουμε οτι εδω στην Ελλαδα ειναι ενημερωμενοι για το προβλημα και την επιλυση του :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω τι να πώ, εγώ μπορώ να σας αναφέρω μόνο αυτά που βλέπω.

Οτιδήποτε και να εμφανιστεί θα το ποστάρω αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Η τσιμούχα φταίει με την ένταση του ακουστικού;

διότι εμένα απλά έχει ποιό χαμηλή ένταση από τα άλλα τηλέφωνα(γενικός).

δέν έχω βάλει ούτε την 3,60

Link to comment
Share on other sites

Και η καινουργια ολα καλα?Δηλαδη οποιος και παει και παρει τωρα το κινητο πχ απο εναν γερμανο..εχει φτιαχτει το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο γι'αυτά τα κινητά είναι κάποιο Nokia Professional Center. Το μόνο που έχει μείνει απ'όσο ξέρω είναι αυτό στη Βουλιαγμένης.
Link to comment
Share on other sites

nai tora akouei mia xara h aderfh mou allo einai to problima kai tha to ksanapaei pali aurio.... to kinito den fortizei pia den ksero giati....mono ama bgazeis th mpataria kai ths topotheteis sto fortisth ginetai doulia.... :O
Link to comment
Share on other sites

nai tora akouei mia xara h aderfh mou allo einai to problima kai tha to ksanapaei pali aurio.... to kinito den fortizei pia den ksero giati....mono ama bgazeis th mpataria kai ths topotheteis sto fortisth ginetai doulia.... :O

 

Βλεπω τυχερη η αδερφη σου στο θεμα του 8800 :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά τι ανακάλυψα σήμερα: η βάση φόρτισης όταν τοποθετείται κοντά σε WLAN (ή γενικά ασύρματες επικοινωνίες) επηρεάζει σε πάρα πολύ μεγάλο βαθμό την ποιότητα σήματος!!! Όταν αναβει ή σβήνει το LED (ή ότι άλλο υπάρχει μέσα) δημιουργούνται απίστευτα παράσιτα (πέρα από τον θόρυβο που τον ακούς όταν έχει ησυχία) τα οποία απέτρεπαν τον υπολογιστή μου να επικοινωνήσει με την βάση του WLAN που ήταν 2 μέτρα μακριά. Το καταλάβα όταν η ταχύτητα του net μειώθηκε και μετρώντας το επίπεδο σήματος παρατήρησα ότι μειωνόταν όταν άναβε ή έσβηνε (υπήρχε μεταβολή) το φωτάκι της βάσης...
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous.Palia eixa to 8850 kai katopin to 8910i kai mporw na pw oti hmoun apolkuta ikanopoihmenos eidika me apo to prwto.

Skeftomai sovara na parw to 8800 mias kai to eida se filo mou kai htan ena kompsotexnhma kai fusika einai ena thlefwno pou 8a krathsei 2 xronia toulaxiston opote ta lefta pou dineis exoun eguhsh.

Omws diavazontas ta mexri twra posts sto forum,toulaxiston ta perissotera anaferontai se provlhmata me to akoustiko h to mikrofwno .

Exei anafer8ei ontws sovaro provlhma pou antimetwpisate oi perissoteroi an einai na perimenw na to parw ta xristougenna kai oxi twra mhpws pesw sthn partida pou parousiase provlhma?

Efxaristw ek twn proterwn !!!

Link to comment
Share on other sites

Η "προβληματική" παρτίδα έχει τελειώσει εδώ και καιρό, μη φοβάσαι να το αγοράσεις, το κινητό θα είναι μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

Η "προβληματική" παρτίδα έχει τελειώσει εδώ και καιρό, μη φοβάσαι να το αγοράσεις, το κινητό θα είναι μια χαρά

 

Δηλαδη οποιος αγορασει πχ την Δευτερα απο Γερμανο το κινητο το πιο πιθανο ειναι να εχει την καινουργια εκδοση λογισμικου και να μην εχει προβλημα με την χαμηλη ενταση στο μεγαφ.?

Link to comment
Share on other sites

To κινητό κυκλοφόρησε τον Ιούνιο και τώρα τελειώνει ο Οκτώβρης... Πόσο πιθανό είναι να έχει μείνει κάποια συσκευή από την πρώτη παρτίδα; Μάλλον αδύνατο. Όσο για το software, λογικά θα έχει την 3.60 τουλάχιστον αφού κι αυτή έχει κυκλοφορήσει εδώ και παραπάνω από έναν μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα κι εγώ, δεν άντεξα :O διάβαζα το forum τόσους μήνες...

Κορυφαία ποιότητα, έχετε δίκιο ;)

Τα στοιχεία μου από το Nokia 7270 πώς θα τα μεταφέρω; Πρέπει να τα αποθηκεύσω από το 7270 στο PC μέσω PC Suite (και Outlook) και μετά με bluetooth στο 8800?

Αν είχε Irda και το 8800 θα ήταν πανεύκολο... Ξέρω, παλαιομοδίτικη η άποψή μου :p

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση ισχύει: πώς μεταφέρουμε τα στοιχεία από ένα τηλέφωνο που ΔΕΝ έχει bluetooth στο 8800? :worry:

Αν μπορεί ας μου απαντήσει κάποιος.

Ευχαριστώ πολύ, :)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

aangel καλημερα .

Δοκιμασες το παραπανω τροπο που αναφερεις (μέσω PC Suite και συγχρονισμο μεσω Outlook) ?

Κατεβασε την τελευταια εκδοση του pc suite .

Δεν νομιζω να υπαρχει αλλος τροπος ,παρα μονο χειροκινητα :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

aangel καλημερα .

Δοκιμασες το παραπανω τροπο που αναφερεις (μέσω PC Suite και συγχρονισμο μεσω Outlook) ?

Κατεβασε την τελευταια εκδοση του pc suite .

Δεν νομιζω να υπαρχει αλλος τροπος ,παρα μονο χειροκινητα :(

 

Καλά, θα φτύσω αίμα με αυτόν τον τρόπο :cry: :wacko:

Χρησιμοποιώ το outlook στη δουλειά μου κι έχω χιλιάδες data μέσα που δεν θέλω να μεταφερθούν στο τηλέφωνο :worry:

 

Έλεγα να προσπαθήσω μέσω καλωδίου και μετά bluetooth. Δηλαδή να προσπαθήσω να μεταφέρω τα δεδομένα του 7270 μέσω καλωδίου στο PC κι από το PC μέσω bluetooth στο 8800. Ακόμα δεν έχω αγοράσει bluetooth (λέω να πάρω της Level One). Το έχει κάνει κανείς αυτό, γίνεται;

Αννη
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. πως γινεται να δυναμωσω την ενταση του ακουστικοκατα τη διαρκεια της ομιλιας. επισηε μπορω να καλεσω καποιθον κ μετα να κλεισω το καπακι για να μην μιλαω με το καπακι ανοιχτο ? ευχαριστω....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Αν ρίξεις μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες έχουν αναφερθεί αυτά που ρωτάς... Η ένταση ρυθμίζεται από τα βελάκια (δεξιά, αριστερά). Το slide μπορεί σίγουρα να κλείσει όταν μιλάς από bluetooth handsfree.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετέφερα τα δεδομένα από το προηγούμενο Nokia κινητό που δεν είναι bluetooth:

1) Εγκατέστησα το PC Suite 6.6 από το site της Nokia

2) Μέσω υπερύθρων συνέδεσα το 7270 και έτρεξα την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας (Content Copier) επιλέγοντας την "μεταφορά των περιεχομένων από το τηλέφωνο στον υπολογιστή"

3) Με αυτό τον τρόπο δημιουργήθηκε ένα αρχείο με κατάληξη nfc που αποθηκεύτηκε στον υπολογιστή μου.

4) Αγόρασα bluetooth adapter της Level 1 (είδα καλά σχόλια στο forum, τιμή 22 ευρώ) και αφού το εγκατέστησα (πανεύκολα ;) ) συνέδεσα το 8800.

5) Έτρεξα την δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας από το PC Suite επιλέγοντας την "μεταφορά από τον υπολογιστή στο τηλέφωνο".

6) Επέλεξα το αρχείο με κατάληξη nfc που είχε δημιουργηθεί από το βήμα 3) και ...voila :lol: όλα τα δεδομένα του προηγούμενου Nokia στο 8800.

 

Αυτά και καλή επιτυχία σε όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα μ'εμένα :wink:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...