Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file as ki emena mou irthan simera kai tis anoiksa kai einai 600mah kai ksenerosa ti proteineis na kanw?
Φιλε μου τι να σου πω,ο φιλος μιλησε με το ινκα σημερα και με το υπουργειο εμποριου και μου ειπε οτι θα τους αλλαξει τα φωτα,αλλα και οι δυο υπηρεσιες υπολειτουργουν λογο γιορτων και θα ασχοληθει μετα τις γιορτες,παντος απο οτι μου ειπε ,το υπουργειο εμποριου ειναι πολυ σκληρο σε τετοια θεματα και επειδη βαση καποιου νομου ,πρεπει τα χαρακτηριστηκα του προιοντος να αναγραφονται με ακριβεια ,αλλιως το προστιμο ειναι απο 1000 ευρο και πανω,και απο 5 καταγγελιες και πανω τους το κλεινουνε,και υπαρχει και περιπτωση λογο οτι επειδη ειναι απο online παραγγελια να παει και στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος, παντος ο φιλος δεν εχει αναγκη απο λεφτα ,αλλα του την εχει βαρεσει με το θεμα λογο απατεωνιας ,και θα το παει μεχρι εκει που δεν παει αλλο,μονο και μονο για το γαμωτο,εγω θα σου συνιστουσα να κανεις καταγγελια στο ινκα,και οταν θα εχω νεα απο το φιλο μου (εχει παει στην ελβετια και θα γυρισει κατα τις 10 το γεναρη )θα σε ενημερωσω.καλη χρονια σε σενα και σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

ok thanks man kala ki ego den tsadizomai gia ta 40 euro (giati pira dio) oso gia to oti perimena dio xiliares k mou irthan dio 600ares kai psilo ksenerosa giati tis perimena pos k pos...

 

kali xronia xronia polla

ahh kali fasi!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ζητημα με τις μπαταριες και το καταστημα ειναι πολυ σημαντικο οχι λογω χρηματων αλλα λογω εξαπατησης κυριως. Να σας πω οτι το ιδιο εχω παθει και εγω και αναμενω σε ενημερωση μεσω του topic... Μετα λενε γιατι δεν εμπιστευεται ο κοσμος το ιντερνετ για τις on-line αγορες του....
Αγγελίες στο Buy & Sell ,μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,ο φιλος ερχετε μεθαυριο και θα εχουμε νεα,αλλα δεν νομιζω οτι πρεπει να περιμενετε,πλακωστε τους στις καταγγελιες στο ινκα να τελειωνουμε,καποτε πρεπει να καταλαβουμε οτι ειμαστε στο 2007,και οι απατεωνες δεν χωρανε εδω,παντος εγω εψαξα και βρηκα σε αυτο το site http://www.mobilefun.co.uk/ μπαταριες,και εκανα μια παραγγελια για να κανω δωρο στο φιλο μου που τον πηρα στο λαιμο μου,δεν ξερω τι ρολο βαρανε αλλα φαινονται ενταξει,οταν ερθει η παραγγελια θα σας ενημερωσω.χρονια πολλα
Link to comment
Share on other sites

..Eutuxws h deuterh mpataria mexri stigmhs den mou exei pathei tipota..

to paramikro prob.Twra omws thelw na to kanw mauro kai den mporw na paragkeilw thn prosopsh apo th nokia...Anagkasthka tha prepei na th parw apo ebay...kamia idea kaneis..?:!:

Link to comment
Share on other sites

Δε βγαίνει άκρη ρε παιδιά... Απλά πρέπει να είμαστε προσεκτικοί εμείς. Σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί το Υπ. Εμπορίου με τις μπαταρίες... Για το ΙΝΚΑ δε το συζυτάω. Είναι ανύπαρκτο.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετές σελίδες από το topic αλλά δεν έχω χρόνο για να διαβάσω άλλες. Μπορεί κανείς να μου απαντήσει συνοπτικά στα ακόλουθα?

 

1. Αν αγοραστεί από εξωτερικό, μπορεί η Alpha Copy να περάσει ελληνικό menu?

 

2.Αν είναι locked, ξεκλειδώνει?

 

3. Πού μπορώ να δω φωτογραφίες τραβηγμένες με το 8800?

 

4. Μπορεί να ανανεωθεί το firmware μέσω pc?

 

5. Πέραν της μπαταρίας, ποιά είναι τα βασικότερα προβλήματα που παραμένουν ακόμη και μετά την τελευταία αναβάθμιση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αρκετές σελίδες από το topic αλλά δεν έχω χρόνο για να διαβάσω άλλες. Μπορεί κανείς να μου απαντήσει συνοπτικά στα ακόλουθα?

 

1. Αν αγοραστεί από εξωτερικό, μπορεί η Alpha Copy να περάσει ελληνικό menu?

 

2.Αν είναι locked, ξεκλειδώνει?

 

3. Πού μπορώ να δω φωτογραφίες τραβηγμένες με το 8800?

 

4. Μπορεί να ανανεωθεί το firmware μέσω pc?

 

5. Πέραν της μπαταρίας, ποιά είναι τα βασικότερα προβλήματα που παραμένουν ακόμη και μετά την τελευταία αναβάθμιση?

 

1.Yup!Kai egw apo Germany to phra kainourgio kai evala edw Ellhniko Menu

2.Oti einai Locked Ginete Unlocked!!

3.Auto den to kserw!!!

4.Oute auto!!:cry:

5.Mexri stigmhs den mou exei vgalei kanena prob..ola mia xara!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ! :)

 

2.Oti einai Locked Ginete Unlocked!!

 

Ναι, αλλά πόσο εύκολα γίνεται unlock? Mε ένα Motorola V3i μου πήρε 1μιση μήνα και κόστισε 60 EUR! :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μυ κάνει κουλά η μπαταρία (και οι δύο και το έχω ένα χρόνο μόνο), δλδ. εκεί που μου δείχνει ότι είναι στη μέση (ή και γεμάτο καμμιά φορά!!) ξαφνικά σβήνει! :wacko: το προβλημα άρχισε να είναι έντονο από τότε που το χρησιμοποιώ με Bluetooth ακουστικό....μέχρι τότε ήταν πολύ πιο σταθερό. Ακόμα και τώρα, εάν μόλςι σβήσει το ανοίξω και αποσυνδέσω το Bluetooth, τότε η μπαταρία κρατάει αρκετά παραπάνω.

 

Τέσπα, θα περιμένω καμια πιο μεγάλη μπαταρία και στο μεταξύ μάλλον πρέπει να αναβαθμίσω και το Firmware.;)

Link to comment
Share on other sites

Hello.....

 

 

Eimouna katoxos enos K800i to edwsa kai phra ena nokia Special Edision etsi gia na goustarw kai egw ligo :) giati eimai polu kouklaki san kinhto telika....

 

Sto thema mas twra.... :)

 

Tis epafes pws mporw na tis perasw mesa sto nokia 8800 apo to K800i???

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μυ κάνει κουλά η μπαταρία (και οι δύο και το έχω ένα χρόνο μόνο), δλδ. εκεί που μου δείχνει ότι είναι στη μέση (ή και γεμάτο καμμιά φορά!!) ξαφνικά σβήνει! :wacko: το προβλημα άρχισε να είναι έντονο από τότε που το χρησιμοποιώ με Bluetooth ακουστικό....μέχρι τότε ήταν πολύ πιο σταθερό. Ακόμα και τώρα, εάν μόλςι σβήσει το ανοίξω και αποσυνδέσω το Bluetooth, τότε η μπαταρία κρατάει αρκετά παραπάνω.

 

Τέσπα, θα περιμένω καμια πιο μεγάλη μπαταρία και στο μεταξύ μάλλον πρέπει να αναβαθμίσω και το Firmware.;)

 

Στην ιδια πλεον ασχημη κατασταση ειμαι και εγω πλεον. Και οι 2 μπαταριες μου κανουν πολλα τρελα και παλαβα (εγω το εχω λιγο παραπανω απο χρονο - με φουλ γραμμες κλεινει κλπ) δεν αγορασα απο αλλο μαγαζι και θελω καποια στιγμη να τηλεφωνησω στην Νοκια να δω αν πωλειται ξεχωριστα η καινουργια μπαταρια των 700 mAh (εννοω αυτη που παρεχεται με την αγορα του Σιροκκο) που κυκλοφορησε για το Σιρροκο. Φορτιστες υπαρχουν και στο γραφειο, και στο αυτοκινητο και δεν ειναι λιγες οι φορες που χρειαζομουν να τηλεφωνησω και εμενα απο μπαταρια....

 

Η πλακα ειναι πως εχω απενεργοποιησει την δονηση (που ""τρωει"" την αποδοση της μπαταριας) και ΒΤ χρησιμοποιω σε περιορισμενη χρηση............

 

Firmware εχω το 4.10. Παρολα αυτα δεν θελω ουτε να το πουλησω ουτε να το αλλαξω μιας και το εχω συνηθισει αρκετα το 8800.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια! Παρακαλώ θερμά, όποιος γνωρίζει κάτι ας απαντήσει.

 

Αγόρασα ενα μεταχειρισμένο 8801 (8800 αγορασμένο από Αμερική). Έχει όμως σοβαρό πρόβλημα με το σήμα. Εκεί που άλλα κινητά έχουν FULL σήμα στο ίδιο δίκτυο, αυτό δε βρίσκει καν δίκτυο! Επίσης όταν βρίσκει δίκτυο το σήμα είναι εξαιρετικά ασταθές. Μόνο όταν είμαι σε εντελώς ανοιχτό μέρος χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ ψηλά κτήρια γύρω-γύρω, τότε έχει καλό σήμα. Μόλις περάσεις την πόρτα πάει... Έχει αναβάθμιση v3.78...

 

Να αρχίσω να κλαίω τα λεφτά μου? :cry:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ενα μεταχειρισμένο 8801 (8800 αγορασμένο από Αμερική). Έχει όμως σοβαρό πρόβλημα με το σήμα. Εκεί που άλλα κινητά έχουν FULL σήμα στο ίδιο δίκτυο, αυτό δε βρίσκει καν δίκτυο! Επίσης όταν βρίσκει δίκτυο το σήμα είναι εξαιρετικά ασταθές. Μόνο όταν είμαι σε εντελώς ανοιχτό μέρος χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ ψηλά κτήρια γύρω-γύρω, τότε έχει καλό σήμα. Μόλις περάσεις την πόρτα πάει...
Έχε υπόψη σου ότι το 8801 λειτουργεί σε GSM 1800 και 1900. Τα ελληνικά δίκτυα λειτουργούν σε GSM 900 και 1800. Κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί επαρκώς και εδώ, χρησιμοποιώντας μόνο το GSM1800, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το 8800 που προορίζεται για την αγορά της ευρώπης και λειτουργεί σε GSM 900, 1800 και 1900.

Poia einai ta ylika pou xrisimopoiounte sto 8800?Orizete kai ws epagelmatiko kinito?
Το κινητό είναι κατασκευασμένο από ανοξείδωτο ατσάλι και πλαστικό. Με την πολύ κακή αυτονομία που έχει, δε νομίζω ότι θα βόλευε κάποιον που μιλάει πολύ στο κινητό. Δεν ξέρω πως εννοείς τον όρο επαγγελματικό, αλλά υπάρχουν κινητά με καλύτερη μπαταρία, χαρακτηριστικά και αντοχή. Βασικά, για όποιον η δουλειά του εξαρτάται από το κινητό, δεν θα του πρότεινα κάτι άλλο εκτός από ένα series 60.
Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου ότι το 8801 λειτουργεί σε GSM 1800 και 1900. Τα ελληνικά δίκτυα λειτουργούν σε GSM 900 και 1800. Κανονικά θα έπρεπε να λειτουργεί επαρκώς και εδώ, χρησιμοποιώντας μόνο το GSM1800, αλλά σίγουρα δεν είναι το ίδιο με το 8800 που προορίζεται για την αγορά της ευρώπης και λειτουργεί σε GSM 900, 1800 και 1900.

 

Ναι μεν, αλλά ή είναι tri-band ή δεν είναι. Δε μπορεί να είναι "λίγο tri-band" και να πιάνει μεν αλλά όχι και πολύ καλά... Έτσι δεν είναι?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia thelw na balw dika mou akoustika sto 8800 gia na akouw radio alla den kserw iparxei kana tetoio eksarthma?to thelw kai gia ena mp3player pou exw to opoio pairnei pio mikro bisma san auto tou 8800.....kapios ta fwta tou....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι..Που βρισκεται το νοκια shop στην βουλιαγμενη για να παω και να μου περασουν εκει την αναβαθμιση στο 8800 και κατι αλλο απο εκει μπορω να αγορασω μια συσκευη νοκια??Αν εχετ και καποιο τηλ θα ηταν καλο..Σας ευχαριστω και συγγνωμη για το off topic..ειπαμε οτι η καινουργια αναβαθμιση ειναι η 4.17??:rolleyes:
Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ και συγγνωμη για το off topic...Πειρα σημερα και μου ειπαν οτι θελουν 750 για το 8800 το specia edition και 780 για 8800 το απλο γιατι αυτη την διαφορα??Εψαχνα για να παρω ενα απο το δυο γιατι το παλιο 8800 παει..παντωε ειδα και το σιροκο και δεν τρελαθηκα..Ασε που μου ειπαν οτι εχει ελλειψη...:blink:
Exω Ν70,8210,2600,3200,5140i,7610,8800:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως τα κοστολογούν, όμως πριν αγοράσεις κάτι έχε υπόψη σου ότι το sirocco έχει διάφορες βελτιώσεις και γενικά είναι καλύτερο σαν τηλέφωνο. Αναλυτικά τα έχουμε γράψει στο σχετικό topic.
Link to comment
Share on other sites

Kανα νεο φιλε μου? επειδη ψηνομαι και εαν ειναι οντος 1000 τοτε θα ειναι ολα τα λεφτα!!!:rolleyes:
Τελικα φιλε μου το τηλεφωνο μου το εκανε δωρο ο φιλος και πηρε το χρυσο,οποτε η μπαταρια μου εμεινε εμενα ,ειναι οντος 1000αρα (ειναι βλεπεις αγγλοι ,και οχι απατεωνες)με 2 φορτισματα ,και ανοιχτο bleutooth μονιμα με ακουστικο και παει 1,5 μερα και φτανει μεχρι την τελευταια γραμμη ,και οχι στι μεση οπως η παλια ,ελπιζω να βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...