Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-mp3 , aac format υποστηριζει σαν ηχους κλησης

-εμφανιζει μικρη φωτο οταν σε καλει νομιζω κατω δεξια παντως το κανει

-χλωμο να ορισεις διαφορετικο ηχο κλησης για 1 ατομο

-δεν βλεπεις τι γινεται σελιδες επι σελιδων για την μπαταρια. Αν δεν κανεις μεγαλη χρηση οπως εγω νορμαλ δηλαδη εισαι οκ σε γενικες γραμμες.

-Λογικα με το Synchronise του Ν.pc suite μπορεις να το κανεις οπως τις περασα και εγω απο το παλιο 6230

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου.:) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να φτιάξεις ομάδες χρηστών και να ορίσεις ήχο κλήσης και εικόνα για την κάθε μία. Όπως σε όλα τα series40 δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

χλωμο να ορισεις διαφορετικο ηχο κλησης για 1 ατομο

 

 

Και ομως γινεται με μια Αλχημεια...Φτιαχνεις μια ομαδα βαζεις το ατομο που θελεις μεσα και μπορεις να ορισεις αλλο ηχο κλισης ομαδας.

 

Πριν λιγο το πηρα !!!!

 

Αραγε στα δυο φανερα πληκτρα δεξια και αριστερα οταν ειναι κλειστο το καλυμμα μπορουμε να ορισουμε καποιο για αμμεση αναζητηση επαφων ???Επισης υπαρχει κανενα προγραμμα για πληρη εμφανιση φωτογραφιας καλουντος σαν το Fscaller στα παλια Nokia ?????

 

Σας ευχαριστω.:) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα από αυτά τα δύο που λες. Όταν κλείνει το slide τα πλήκτρα χρησιμεύουν μόνο για ξεκλείδωμα, αν έχουν κλειδωθεί όταν έκλεισε το slide. Για το άλλο που ρωτάς, ο μόνος τρόπος για να βάλεις κάποια εφαρμογή είναι με java, με όλους τους περιορισμούς που συνεπάγεται αυτό. Το κινητό, όπως και όλα τα series40 δεν έχει δυνατότητα multitasking. Δεν είναι δυνατόν δηλαδή να βάλεις ένα πρόγραμμα να τρέχει στο background. Βασικά, θα πρέπει να ξεχάσεις ότι έχει σχέση με series60. Οι δυνατότητες των κινητών με series40 είναι συγκριτικά πολύ περιορισμένες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται τίποτα από αυτά τα δύο που λες. Όταν κλείνει το slide τα πλήκτρα χρησιμεύουν μόνο για ξεκλείδωμα, αν έχουν κλειδωθεί όταν έκλεισε το slide. Για το άλλο που ρωτάς, ο μόνος τρόπος για να βάλεις κάποια εφαρμογή είναι με java, με όλους τους περιορισμούς που συνεπάγεται αυτό. Το κινητό, όπως και όλα τα series40 δεν έχει δυνατότητα multitasking. Δεν είναι δυνατόν δηλαδή να βάλεις ένα πρόγραμμα να τρέχει στο background. Βασικά, θα πρέπει να ξεχάσεις ότι έχει σχέση με series60. Οι δυνατότητες των κινητών με series40 είναι συγκριτικά πολύ περιορισμένες.

 

Σε ευχαριστω πολυ.:)

 

Ρε παιδια πως τα καταφερνετε με αυτα τα πληκτρα που εχει....Ειδικα το μεσαιο περιηγησης για να το πατησεις προς τα πανω θελει ...πενακι.Και ουτε χοντρα δαχτυλα εχω...Και προς τα κατω πολλες φορες οταν παω να το πατησω πατιεται το πληκτρο 2 .:mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

...Mια φιλη που πηρε το 8800 και πηγε να το χρησιμοποιησει με καρτα cosmote...δεν της την διαβαζει την καρτα το εστειλε στην nokia του κανανε αναβαθμιση αλλα και παλι κανει τα ιδια της ειπαν τοι πρεπει να αλλαξει τον τυπο καρτας ο οτε..ενω οτε μας ειπε οτι δεν υπαρχει αλλος τυπος καρτας..απο την νοκια βεβαια ειπαν οτι πρεπει να περιμενει και την νεα αναβαθμιση!!!!!....μεγαλο μπερδεμα...εχει τυχει σε κανεναν???[/QU

 

Den kserw an brhkes lysh sto problhma sou alla to idio epathe kai o ksaderfos mou.Pige sthn cosmote,allakse thn sim tou kai doulepse apsoga...Idia sim ebale pali kai oxi allou typou pou sas eipan...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου τι διαστασεις πρεπει να εχει μια φωτογραφια για walpapper πληρους οθονης ???? Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θηκες ζωνης (οριζοντιες ) της Nokia εχει δει κανεις πουθενα ???? Εχω δυο απο αλλα μοντελλα αλλα ειναι μεγαλες.:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

H μόνη που έχω δει υπάρχει εδώ και κάποια χρόνια και δεν ταιριάζει ιδιαίτερα με το κινητό... Όταν χρειάστηκα θήκη, προτίμησα να το βάλω σ'αυτή που έχει μαζί του και να το χρησιμοποιήσω με bluetooth handsfree (το οποίο χρησιμοποιώ συνεχώς anyway).
Link to comment
Share on other sites

H μόνη που έχω δει υπάρχει εδώ και κάποια χρόνια και δεν ταιριάζει ιδιαίτερα με το κινητό... Όταν χρειάστηκα θήκη, προτίμησα να το βάλω σ'αυτή που έχει μαζί του και να το χρησιμοποιήσω με bluetooth handsfree (το οποίο χρησιμοποιώ συνεχώς anyway).

 

 

Τελοκα βρηκα μια στην Nokia Χαλανδριου λιιιιγο μεγαλυτερη !!!:)

 

Μπορουμε και πως με το Nokia pc suite να επαναφερουμε μονο της επαφες στην καρτα μνημης του κινητου ???

??? Ευχαριστω.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

περισσοτερες εντυπωσεις απο την μπαταρια των 1000 mAh εχουμε;;;;

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια τί γίνεται με την μπαταρία αυτή? Κρατάει περισσότερο?

 

 

Και που την βρισκουμε ?????Ειναι της Nokia ή αλλης εταιρειας ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

kserei kaneis an poulietai ksexwrista to hands free tou kinitou epeidi to exasa k exw trelathei?? :/

 

πουλιέται σε nokia shop. Εγώ πήρα από την όλγας-Θεσσαλονίκη 25 € (λέγεται hs-15)

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά θέλω να πάρω το 8800 αλλά προβληματίζομαι για την απόδοση της μπαταρίας.

 

Το πρόβλημα λύνεται εν μέρη με την αγορά των 1000mha?

Link to comment
Share on other sites

 

Το πρόβλημα λύνεται εν μέρη με την αγορά των 1000mha?

 

Και που την βρισκουμε αυτη την μπαταρια ?? Ποσα mha ειναι παραπανω απο την κλασικη ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και που την βρισκουμε αυτη την μπαταρια ?? Ποσα mha ειναι παραπανω απο την κλασικη ???

 

Είναι 400mha πάνω από την κλασική blx5 (600mha).Οπότε υπολόγισε αντίστοιχα και το χρόνο αναμονής.

 

Τώρα το που τη βρίσκεις είναι ένα θέμα.Πάντως σίγουρα από το εξωτερικό.

Το expansys πάντως δεν την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 400mha πάνω από την κλασική blx5 (600mha).Οπότε υπολόγισε αντίστοιχα και το χρόνο αναμονής.

 

Τώρα το που τη βρίσκεις είναι ένα θέμα.Πάντως σίγουρα από το εξωτερικό.

Το expansys πάντως δεν την έχει.

 

Ευχαριστω.Αν την "πετυχει" καποιος καπου ας μας πει.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...