Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος κάτοχος του 8850 και μετά να πήρε το 8800 για να μου πει την αποψη του περί πλήκτρων? Γιατί ακουω οτι δεν βολευουν τα πλήκτρα του 8800 και εγω στέλνω αρκετά μηνύματα. Αρα εχουμε ίδια ευκολία στο πάτημα των πλήκτρων του 8800 σε σύγκριση με το 8850 ή υπερτερεί το 8850?

Με το 8850 που εχω πάντως δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα πλήκτρα και γράφω αρκετά γρήγορα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Eminem: Πάντως το 8850 ήταν από τα πιο όμορφα κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου...το είχε πάρει ένας φίλος μου μεταχειρισμένο οπότε δεν είχε δώσει πολλά για να συγκρίνω με το 8800...Η ερώτησή μου είναι για ποιο λόγο να παίζει στα 750 ευρώ...αφού προσφέρει ότι και τα άλλα κινητά με λιγότερα χρήματα και μη σου πω και πολύ λιγότερα! Έχει και χάλια μενού...λες και έχει μείνει η ΝΟΚΙΑ στην προηγούμενη δεκαετία. τέσπα (εγώ με το SE w550i είμαι πλήρως ικανοποιημένη και όλα μπροστά του φαντάζουν κατώτερα (και είναι) :p )

 

@stilskin: όσο για τα μηνύματα στο 8850, έγραφα αρκετά γρήγορα...από ότι θυμάμαι μόνο ένα πλήκτρο με δυσκόλευε λίγο...ή το 0 ή το # επειδή ήταν κάτω κάτω...σε σχέση με το 8800 που έπιασα σήμερα στα χέρια μου, έχει διαφορά στα πλήκτρα...στο 8850 δεν είναι κολλημένα το ένα με το άλλο και ξεχωρίζουν αρκετά είναι και άλλο υλικό απτου 8800 νομίζω! Του 8800 είναι όλα μαζί και έβαζα την άκρη του δαχτύλου μου ή νύχι για να πατήσω σωστά. Άρα κατά τη δική μου άποψη υπερτερεί αυτό που έχεις! Αλλά ας μιλήσει και κάποιος που έχει καιρό το κινητό ε...

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Mην αρχίσουμε πάλι για την τιμή του 8800. Όλες οι συσκευές της σειράς 8 παρόμοια τιμή είχαν όσο κυκλοφορούσαν. Διάβασε τις αρχικές σελίδες του topic. Δεν χρειάζεται να λέμε συνεχώς τα ίδια.

 

Όσο για τα πλήκτρα που ρωτάς, είχα και το 8850 και το 8910i (το δεύτερο το έχω ακόμα) και δεν μπορώ να πω ότι τα πλήκτρα του 8800 είναι πολύ χειρότερα. Τα πιο σαφή τα είχε το 8910i, το 8800 έχει αρκετά μεγαλύτερα, αλλά τρίζουν μερικές φορές. Αποδεκτά σε γενικές γραμμές χωρίς να είναι τα καλύτερα που έχω χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Mην αρχίσουμε πάλι για την τιμή του 8800. Όλες οι συσκευές της σειράς 8 παρόμοια τιμή είχαν όσο κυκλοφορούσαν. Διάβασε τις αρχικές σελίδες του topic. Δεν χρειάζεται να λέμε συνεχώς τα ίδια.

 

Όσο για τα πλήκτρα που ρωτάς, είχα και το 8850 και το 8910i (το δεύτερο το έχω ακόμα) και δεν μπορώ να πω ότι τα πλήκτρα του 8800 είναι πολύ χειρότερα. Τα πιο σαφή τα είχε το 8910i, το 8800 έχει αρκετά μεγαλύτερα, αλλά τρίζουν μερικές φορές. Αποδεκτά σε γενικές γραμμές χωρίς να είναι τα καλύτερα που έχω χρησιμοποιήσει.

Simfono apolita se afta pou les mcde. Olh h sira 8 den xaraktirizete gia ths kenotomies tou sthn texnologia alla gia thn omorfiaa tous kai thn prototipia ilikon pou einai kataskebasmena. An 8a to agorasi kapios 8a to agorasi giati 8elei na exei ena kinito pou den exoune oi pio poli , giati einai apo prototipa ilika kataskebasemno, giati 8elei na kanei silogi thn sira 8 opos egw :rolleyes: .Alla kai gia polous alous logous pistebw.:O

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mην αρχίσουμε πάλι για την τιμή του 8800. Όλες οι συσκευές της σειράς 8 παρόμοια τιμή είχαν όσο κυκλοφορούσαν. Διάβασε τις αρχικές σελίδες του topic. Δεν χρειάζεται να λέμε συνεχώς τα ίδια.

 

Συζήτηση κάνουμε εδώ ξέρεις...! Δε συμμετείχα στις προηγούμενες σελίδες και είπα να πω τώρα τη γνώμη μου. Ναι; Ναι!

 

Όσο για τα πλήκτρα, προφανώς εσείς ξέρετε καλύτερα. Αλλά όποιος έχει αμφιβολίες μπορεί να πάει από κοντά και να τα δει. Σε μερικά καταστήματα τα τηλέφωνα είναι ανοιχτά.

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Συζήτηση κάνουμε εδώ ξέρεις...! Δε συμμετείχα στις προηγούμενες σελίδες και είπα να πω τώρα τη γνώμη μου. Ναι; Ναι!
Έχουν προηγηθεί σελίδες επί σελίδων για το θέμα αυτό όμως. Και σε ένα forum, καλό είναι κανείς να διαβάζει τις προηγούμενες σελίδες πριν γράψει κάτι. Επίσης το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετά ειδική περίπτωση ώστε ερωτήσεις του στυλ "Αξίζει;" να μην έχουν νόημα. Αν σου αρέσει και εκτιμάς κάποια πολύ ειδικά χαρακτηριστικά που προσφέρει, το αγοράζεις. Διαφορετικά δεν έχει νόημα να ασχοληθείς μαζί του. Όλη η σειρά 8 της Nokia, σε αυτή τη λογική βασίζεται και γι'αυτό απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν προηγηθεί σελίδες επί σελίδων για το θέμα αυτό όμως. Και σε ένα forum, καλό είναι κανείς να διαβάζει τις προηγούμενες σελίδες πριν γράψει κάτι. Επίσης το συγκεκριμένο κινητό είναι αρκετά ειδική περίπτωση ώστε ερωτήσεις του στυλ "Αξίζει;" να μην έχουν νόημα. Αν σου αρέσει και εκτιμάς κάποια πολύ ειδικά χαρακτηριστικά που προσφέρει, το αγοράζεις. Διαφορετικά δεν έχει νόημα να ασχοληθείς μαζί του. Όλη η σειρά 8 της Nokia, σε αυτή τη λογική βασίζεται και γι'αυτό απευθύνεται σε πολύ συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό.

 

Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά αυτό το thread έχει 60 σελίδες! Θέλεις να αφιερώσω δεν ξέρω κι εγώ πόση ώρα να τις διαβάσω όλες απλά και μόνο για να πω ότι με δυσκόλεψαν τα πλήκτρα του και ότι βρίσκω την τιμή του υπερβολική;;!! Διάβασα 20 σελίδες από τις 60! Συμμερίζονται και άλλοι την άποψή μου. Και δεν έκανα ερώτηση του στυλ "αξίζει;"...είπα ότι τα πλήκτρα είναι δύσχρηστα και ότι 750 ευρώ είναι πάρα πολλά για αυτά που προσφέρει, εκτός φυσικά αν μου διαφεύγει κάτι που έχει και δικαιολογεί την τιμή αυτή και δεν το γνωρίζω (πχ ότι το ατσάλι είναι πολύ ακριβό υλικό). Όπως και να 'χει έγραψα να πω πως με δυσκόλεψαν τα πλήκτρα του και πως συμφωνώ με αυτούς που λένε πως 750 ευρά είναι πολλά!! Έχω το δικαίωμα και δεν πιστέυω πως κούρασα και κανέναν (εκτός απο εσένα!). Άσε που με τη δική σου λογική δεν πρέπει κανείς να ξαναπεί τπτ σ'αυτό το thread παρά μόνο για θέματα μπαταρίας που χάλασε και service που χρειάστηκε! Σε ένα forum μπάινουν και καινούριοι χρήστες και έχουν δικαίωμα να λένε τη γνώμη τους. :)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Gia voithiste me re paidia ,xtes to kinito epathe overdosed,kapoia stigmi xtypaei kai mou asprizei i othoni tou,milaw meta to kleinw kai i othoni tou synexizei sto idio motivo.lamvanw kliseis kai sms alla den yparxei pia xrwma aplws mia asprila opote den mporw na dw tipota ,kamia idea prin to paw stin nokia enoeitai oti einai mesa stin eggyisi auto etsi?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

to 8850 kai gia mena itan apisteuto knt.i oli idea itan korufaia apo ti nokia.to xa se mia ilikia pou eliwna sta sms ,opote den mporw na kserw an eixe eukola pliktra...meta apo merikes xiliades sms ola eukola fainontai.pantws itan to teleutaio xwris t9 pou eixa kai egrafa sxedon san t9...

twra sto 8800 eixa ligo problima na grafw ton prwto kairo giati den to xa san vasiki suskeui.apla milousa.twra pou grafw arketa,mou fainetai polu eukolo.

 

PS:dimitrisgr xronia polla filos!

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

to 8850 kai gia mena itan apisteuto knt.i oli idea itan korufaia apo ti nokia.to xa se mia ilikia pou eliwna sta sms ,opote den mporw na kserw an eixe eukola pliktra...meta apo merikes xiliades sms ola eukola fainontai.pantws itan to teleutaio xwris t9 pou eixa kai egrafa sxedon san t9...

twra sto 8800 eixa ligo problima na grafw ton prwto kairo giati den to xa san vasiki suskeui.apla milousa.twra pou grafw arketa,mou fainetai polu eukolo.

 

PS:dimitrisgr xronia polla filos!

 

Euxaristw poly Eminem gia tis euxes & pou me thymithikes.

 

Na sai panta kala :P :P

 

Kali ZESTH ebdomada na exoume :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

http://www.newsmobile.it/telefoni/news/8800gc.jpg

 

http://www.newsmobile.it/telefoni/news/8800gc_1.jpg

 

http://www.newsmobile.it/telefoni/news/8800gc_2.jpg

 

Nokia 8800 Gun Color

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

το Nokia 8800 Gun Color το εχει ο Germanos στη σελιδα του....

credits to EliMiNaToR που το ανεφερε σε thread στους διαξιφισμους...

Μετρητοίς: 815€

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο των καλυτερων...

http://www.nokia.com/A4136001?newsid=1059933

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous sas .x8es piga kai ksanaagorasa to 8800.Paw spiti bazw thn sim kai mou grafi oti den exw bali karta sim .a ksexasa na pw oti milaw gia eteria vodafone.lew den thn ebala kala thn ksanabgazw kai thn topo8eto pali,alla tipota .bgazw bazw ales 5 sim diaforetikis emfanisis na topw gia na mmhn makrigoro vodafone kai ths dexete kanonika .lew 8a fteei siggekrimeni sim molon epidi einia palia 1 xronou bebea alla lew pote den kseris .paw agorazw ali kai kanw antikatastasi shm alla kai pali ta idia :mad: exw eknebristi toso poli pou den ksero ti na kanw.to koufw einai oti oi ales sim einai vodafone cd, h ali einai alacart, h ali einai ali tipou cu pio kenourgia .tou siggekrimenou tipou sim pou einai me sindesi kokini h karta den thn diabazi th fteei ????? ti mporw na kanw????
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous sas .x8es piga kai ksanaagorasa to 8800.Paw spiti bazw thn sim kai mou grafi oti den exw bali karta sim .a ksexasa na pw oti milaw gia eteria vodafone.lew den thn ebala kala thn ksanabgazw kai thn topo8eto pali,alla tipota .bgazw bazw ales 5 sim diaforetikis emfanisis na topw gia na mmhn makrigoro vodafone kai ths dexete kanonika .lew 8a fteei siggekrimeni sim molon epidi einia palia 1 xronou bebea alla lew pote den kseris .paw agorazw ali kai kanw antikatastasi shm alla kai pali ta idia :mad: exw eknebristi toso poli pou den ksero ti na kanw.to koufw einai oti oi ales sim einai vodafone cd, h ali einai alacart, h ali einai ali tipou cu pio kenourgia .tou siggekrimenou tipou sim pou einai me sindesi kokini h karta den thn diabazi th fteei ????? ti mporw na kanw????

 

εάν κάνεις μιά αναζήτηση στο θέμα με την λέξη ''sim'' θα δείς ότι υπάρχουν ακόμη κανά δυό ακόμη με το προβλημά σου,άλλος έκανε αναβάθμηση,ίσως να έπεσες στην περίπτωση,αλλά μην ξεχνάς ότι το 8800 έχει προτερεότητα στό σέρβις γι'αυτό πηγαινέτοστην Νόκια αλλιώς εάν το έχεις πάρει από Πλαίσιο στο αλλάζουν όπως είναι επιπλομένο μέσα σε 7? εργάσιμες:)

Link to comment
Share on other sites

εάν κάνεις μιά αναζήτηση στο θέμα με την λέξη ''sim'' θα δείς ότι υπάρχουν ακόμη κανά δυό ακόμη με το προβλημά σου,άλλος έκανε αναβάθμηση,ίσως να έπεσες στην περίπτωση,αλλά μην ξεχνάς ότι το 8800 έχει προτερεότητα στό σέρβις γι'αυτό πηγαινέτοστην Νόκια αλλιώς εάν το έχεις πάρει από Πλαίσιο στο αλλάζουν όπως είναι επιπλομένο μέσα σε 7? εργάσιμες:)

to problima li8ike file mou. mou legane sinexia gia thn sim, sto telos tous lew ksanaperaste to logismiko tou kinitou mipos egine kamia blakia otan to protoperasan .to edose ston texniko kai mou ksanaperase to logismiko.telika eixa dikio to kinitou thn dexete kanonika thn sim ,e kai bebea me kitousane san xazes h politries giati epemenan sthn arxi oti problima eixe h sim kai telika htane alou to problima :p ti na pis

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω παιδια.Ειναι φανταστικο. Εδωσα το Ν70 και γλυτωσα. Επιτελους εχω τηλεφωνο. Εχω ipod video 60g για mp3 και video. Sony cybershot 7,1 mpxls για φωτο. και ipaq 4700 με destinator pn για την δουλεια.

Και τωρα εχω και ενα φοβερο απλο τηλεφωνο. Αξιζει καθε ευρωπουλο που εδωσα.

Ευχαριστω για τα σχολεια σας μεχρι τωρα με βοηθεισατε παρα πολυ:D

miatamania.gr
Link to comment
Share on other sites

[quote name=cicilianos

Nokia 8800 Gun Color[/quote]

 

 

Μηπως τελικα ο cicilianos ειναι ο πιο γρηγορος απο ολους μας!!!!!!:)

Για τσεκαρετε ποιος εμαθε πρωτος για το κλασσικο μοντελο που εχουμε στα χερια μας, στην πρωτη σελιδα.;)

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...