Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προς αυτους που το εχουν....τελικα και σοβαρα αξιζει τα λεφτα του?εγω νομιζω πως εχει σοβαρες ελειψεις...για τα λεφτα του αλλα ειναι κορυφαιο σε θεμα σχεδιασης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προς αυτους που το εχουν....τελικα και σοβαρα αξιζει τα λεφτα του?εγω νομιζω πως εχει σοβαρες ελειψεις...για τα λεφτα του αλλα ειναι κορυφαιο σε θεμα σχεδιασης...

 

Εχει καποιες ελλειψεις, αλλα πιστευω αξιζει τα λεφτα του για την σειρα 8 για καποιον που μπορει να τα διαθεσει.

Οσο το χρησιμοποιω ,τοσο μου αρεσει περισσοτερο :)

 

Οποιος ενδιαφερεται για το εσωτερικο περιβαλλον του 8800

http://www.microgsm.net/8800.rar

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

προς αυτους που το εχουν....τελικα και σοβαρα αξιζει τα λεφτα του?εγω νομιζω πως εχει σοβαρες ελειψεις...για τα λεφτα του αλλα ειναι κορυφαιο σε θεμα σχεδιασης...
Δεν υπάρχει "αξίζει τα λεφτά του" σ'αυτή την κατηγορία. Αν ψάχνεις για κάτι με πολλές δυνατότητες και φυσιολογικό κόστος, δεν κοιτάς καν σ'αυτή τη σειρά.

 

Μετά από 5 μέρες χρήσης κι επειδή έχω περάσει από άλλα δύο της σειράς 8, μπορώ να πω ότι.

 

1. Έχει με διαφορά την καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

2. Έχει παιδικά προβλήματα. Προβλήματα δηλαδή που ένας κατασκευαστής όπως η Nokia που έχει φτιάξει ν^μ κινητά θα έπρεπε να αποφύγει, ειδικά σ'αυτή την κατηγορία.

 

Σε γενικές γραμμές κι επειδή ένα κινητό το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο και όχι σαν κάμερα/mp3 player/whatever πρέπει να πω ότι από το 8910i ήμουν περισσότερο ικανοποιημένος. Το 8800 έχει δύο προβλήματα που προσωπικά με έχουν ενοχλήσει πάρα πολύ και ελπίζω να διορθωθούν. Το ένα είναι η χαμηλή ένταση στο ακουστικό, η οποία όταν το έχεις στο τέρμα είναι όση θα περιμένες αν το είχες στη μέση. Σε φυσιολογικά περιβάλλοντα δεν έχεις πρόβλημα. Όταν όμως είσαι στον δρόμο, μερικές φορές είναι δύσκολο να ακούσεις τον άλλον. Δεύτερο και επίσης σημαντικό, είναι η δόνηση η οποία είναι απλά απαράδεκτη. Έχω ήδη χάσει αρκετές κλήσεις και έχω εκνευριστεί με αυτό το θέμα. Απο δευτέρα θα έχω νεότερα γιατί δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Το ένα είναι η χαμηλή ένταση στο ακουστικό, η οποία όταν το έχεις στο τέρμα είναι όση θα περιμένες αν το είχες στη μέση. Σε φυσιολογικά περιβάλλοντα δεν έχεις πρόβλημα. Όταν όμως είσαι στον δρόμο, μερικές φορές είναι δύσκολο να ακούσεις τον άλλον. Δεύτερο και επίσης σημαντικό, είναι η δόνηση η οποία είναι απλά απαράδεκτη. Έχω ήδη χάσει αρκετές κλήσεις και έχω εκνευριστεί με αυτό το θέμα. Απο δευτέρα θα έχω νεότερα γιατί δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια.

δεν πιστεύω να καταφέρεις τίποτα στο να το πας στην nokia μιας και είναι ακόμα καινούργιο το κινητό και δεν ξέρουνε την τυφλά τους ! το πιο εκνευριστικό για μένα δεν είναι τόσο η δόνηση αλλα που δεν μπορείς να ακούσεις τον άλλον γιατί έχει πρόβλημα το άκουstiko :mad:

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

epestrepsa :( (ta kefalia mesa)...

kai xaireto to forum.

 

parathrise kanenas kamia anomalia sto slide???

epishs to koympi go to (panw dexia) den patiete kstholoy eykola,thelei poly parapanw piesh!!!!

exw psiloapogoitetyth me ayta !!!de lew oti to kinhtaki einai kako

alla genika ephdh asxoloyme me poles hlektronikes syskeyes(hi fi ktl)mporw eykola na krinw thn poiothta kataskeyhs, kai gia mena ayth h kataskeyh ,xwris na shmenei oti den einai apo ta kalytera poy exw dei, den kalhptei ta 840eyrw!!!

 

an mporei kapoios na prosexei ta kena toy kinoumenoy merous me to stathero na moy pei tis entypwseis toy tha me boithisei poly.

elpizw ,(akoygwntas toys pio gatoys toy forum) oti to thema entashs mporei na beltiwthei me ena update.

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

.

Το 8800 έχει δύο προβλήματα που προσωπικά με έχουν ενοχλήσει πάρα πολύ και ελπίζω να διορθωθούν. Το ένα είναι η χαμηλή ένταση στο ακουστικό, η οποία όταν το έχεις στο τέρμα είναι όση θα περιμένες αν το είχες στη μέση. Σε φυσιολογικά περιβάλλοντα δεν έχεις πρόβλημα. Όταν όμως είσαι στον δρόμο, μερικές φορές είναι δύσκολο να ακούσεις τον άλλον. Δεύτερο και επίσης σημαντικό, είναι η δόνηση η οποία είναι απλά απαράδεκτη. Έχω ήδη χάσει αρκετές κλήσεις και έχω εκνευριστεί με αυτό το θέμα. Απο δευτέρα θα έχω νεότερα γιατί δεν θα κάτσω με σταυρωμένα χέρια.

 

 

symfwnw apolyta me ta parapanw kai oyte egw tha katsw etsi!!!!

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγω που το επεξεργάστηκα λίγο, εντυπωσιάστηκα απο την αίσθηση που αφήνει στο χέρι και απο την ποιότητα της οθόνης, η οποία είναι απ'τις καλύτερες που εχω δει :cool:
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα κ γω στα χερια μου

 

να 'ναι καλα η ΤΙΜ Χολαργου (189ευρω τελικα μου βγηκε)

 

θα συμφωνησω οτι αφηνει παρα πολυ καλη αισθηση στο συνολο

 

η οθονη ωραια χρωματα

 

τα κουμπια ελαφρως μικρα αλλα θα τα συνιθησουμε πιστευω...

 

το προβλημα ακουστικοτητας δεν το παρατηρησα

 

κ η δονηση λιαν επιεικως απαραδεκτη

 

αυτα μεχρι στιγμης...

Link to comment
Share on other sites

paidia h dwnish se esas akoygete na trizei h apla den einai dynath? giath emena trizh olokliro apomesa

 

Δεν εχω καταλαβει τριξιμο ,αφου ουτος η αλλος δεν ειναι δυνατη ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

α κ το πιο σημαντικο ξεχασα

 

τελικα η ΤΙΜ αλλαξε την τιμη του

 

900ευρος αντι 654 που ειχαν πει αρχικα

 

δυστυχως δεν φταιω εγω, οτι μου ειπαν ειπα....

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια εχει σε ολους σας το προβλημα με τα μηνυματα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει τριξιμο ,αφου ουτος η αλλος δεν ειναι δυνατη ;)

file nervous thes na peis oti h donish se sena den akougete???apla einai adynamh???nomizw oti prepei na arxisw na anyshxw tote.giati to diko moy otan xtypaei akoygete ena metaliko triximo apo mesa (mallon apo to elatirio fantazomai)

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

an apaitisw apo to nokia shop alagh, ti apantish lete na parw???

ασε καλητερα να μην σου απαντησω γιατι ειναι ακαταλληλο για ανηλικους. δεν νομιζω να στο αλλαξουν.

:shoot: Lan Games? ONLY Medal of Honor
Link to comment
Share on other sites

η ΤΙΜ εχει το προγραμμα Advantage

 

με αυτο το προγραμμα συγκεντρωνεις καποιους ποντους αναλογα με τους λογαριασμους τους οποιους μπορεις να εξαργυρωσεις ποικιλοτροπως

 

δλδ ειτε σαν δωροεπιταγη απο καταστημα Γερμανου, σαν εισητηριο με Aegean, σαν 2μερο για καγιακ, κλπ... κ τελος κ πιο συμφερουσα λυση σαν δωροεπιταγη απο τα καταστημα ΤΙΜ

 

το καλο της δωροεπιταγης ειναι οτι με μια απλη εξουσιοδοτηση μεταβιβαζονται

 

δλδ χρησιμοποιησα τις δικες μου δωροεπιταγες καθως επισης κ του πατερα μου

 

οποτε το κινητο πηγε ως εξης:

 

900 - (εκπτωση λογω αναβαμθμισης) = 491 + Φ.Π.Α.

 

απο αυτα αφαιρουμε 395ευρω τις δωροεπιταγες = 188 περιπου δεν θυμαμαι ακριβως

 

 

...μου "εκατσε" καλα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... έχουμε και λέμε. Υπάρχει ένα τηλέφωνο (της Nokia, όχι της Alpha Copy) για όσους έχουν το 8800, το γράφει στη σελίδα του. Από εκεί όμως σου λένει ότι δυστυχώς για όλα αυτά δεν μπορούν να κάνουν κάτι και σε παραπέμπουν στο service της Alpha Copy και συγκεκριμένα σε αυτό της Συγγρού. Όμως ούτε εκεί ξέρουν τι πρέπει να γίνει οπότε και αυτοί με τη σειρά τους με έστειλαν στην Βουλιαγμένης, όπου και θα πάω μεθαύριο. Δεν ξέρω τι θα κάνουν, πως θα αντιμετωπίσουν εμένα και το πρόβλημα, αλλά επειδή είμαι προετοιμασμένος για τα χειρότερα, φοβάμαι πως θα έχουμε μεγάλα γέλια. Μαζί με όλα αυτά που έχω αναφέρει μέχρι τώρα, χθες διαπίστωσα (δεν ήμουν 100% σίγουρος πριν) ότι το κινητό μερικές φορές όταν το κλείνεις και το ξαναανοίγεις (την επόμενη μέρα το πρωί π.χ.) χάνει μερικές ρυθμίσεις. Ναι και όμως έχασε τους ήχους κλήσης που είχα διαλέξει σε μερικά προφίλ, έβαλε το Nokia tune δηλαδή. Δεν ξέρω πως κατάφεραν και έκαναν τόσα θεμελιώδη λάθη σ'αυτό το κινητό, δεν με ενδιαφέρει, αλλά αν μεθαύριο δεν βγάλω άκρη, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το έχω ευχαριστηθεί με τόσα που σκοπεύω να τους χώσω. Ειδικά αν με αντιμετωπίσουν όπως όταν είχα πάει το 8910i στη Συγγρού και είχα ρωτήσει γιατί δεν είχε ελληνικό Τ9...
Link to comment
Share on other sites

Ναι και όμως έχασε τους ήχους κλήσης που είχα διαλέξει σε μερικά προφίλ, έβαλε το Nokia tune δηλαδή.

 

Φιλε mcde σχετικα με τον ηχο κλησης στο προφιλ το διαπιστωνω στην περιπτωση που αλλαζω θεμα (τα θεματα περιλαμβανουν και ηχους).Μηπως εκανες κατι αντιστοιχο ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αφού συμφωνήσω και εγώ με την άθλια δόνηση θέλω να σας πω ότι προσπαθώ να μεταφέρω τις επαφές από το 8910i μέσω του PC suite. Το 8910 συνδέθηκε κανονικά μέσω ΒΤ δεν μπορώ όμως να συνδέσω το 8800. Αφού κάνω όλη τη διαδικασία του pair κανονικά δεν εμφανίζεται σαν συνδεδεμένο. Το έχει διαπιστώσει και κανείς άλλος ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;;
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δουλεύει χωρίς προβλήματα. Έκανα sync ενώ είχα συνδεδεμένο και το handsfree. Το Bluetooth 1.2 είναι πολύ βολικό είναι η αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ανοίγω το PC suite πατάω το "συνδεθείτε" και ακολουθώ τις οδηγίες, εντοπίζει το 8800 αλλά όταν λέει επιλέξτε "τέλος" και χρησιμοποιείστε μία από τις εφαρμογές του PC suite εξακολουθεί να μην το εμφανίζει ως συνδεδεμένο. Με το 8910 δεν είχα κανένα πρόβλημα. Συγγνώμη που επανήλθα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...