Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sthn arxh eixa kai egw to idio problima.

me ligo paidema ta katafera file cadfael.gia na syndethei prepei na soy zhtisei kai to kinhto epibebaiosh.me kana dyo restart ston ypologisth kai psaximo apo thn arxh ta katafera.

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο e-bay πουλανε και 8800 24 Carat GOLD edition :confused: :wacko: :fool:

http://i8.ebayimg.com/03/i/04/73/5f/66_1_b.JPG

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=6414611753&category=34370&sspagename=rvi:1:1v_home

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Στράτο για το κουράγιο. Θα προσπαθήσω και σήμερα αλλιώς θα πάω να πάρω το καλώδιο. Απίστευτο το χρυσό;;;!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι εντελώς ασυνήθιστο. Είχε βγει και αντίστοιχο 8850 παλιότερα. Πάντως δεν μου αρέσει ότι η μία φωτογραφία δείχνει ένα κανονικό 8800. Βέβαια ο τύπος έχει 22 θετικές αξιολογήσεις.

 

Στα... δικά μας, το πήγα σήμερα στο service, το πείραξαν λίγο, ο ήχος βελτιώθηκε ελάχιστα. Όταν θα βγει νέο software θα το ξαναπάω. Κάτι άλλο -άσχετο- είναι ότι χθες που είχα την "έμπνευση" να βάλω το PC Suite 6.6 (πάνω από το 6.5 που είχε μαζί του το κινητό) δεν μπορούσα να κάνω backup τα περιεχόμενα του κινητού. Το content copier δηλαδή δεν μπόρεσε ποτέ να ολοκληρώσει την διαδικασία. Οπότε ξαναέβαλα το PC Suite που είχε μαζί του το κινητό και όλα δουλεύουν και πάλι όπως και πριν. Οπότε μην βιαστείτε να βάλετε το νέο PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα στα μηνυματα ισχυει οτι εχει το προβλημα με τα 60+ γραμματα ανα μηνυμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα στα μηνυματα ισχυει οτι εχει το προβλημα με τα 60+ γραμματα ανα μηνυμα?

 

Απ'οτι μου ειπε ο nervous ναι εχει το γνωστο bug με τους unicode χαρακτηρες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι αυτο?

 

Λογω unicode ελληνικων χαρακτηρων ,μπορεις να γραψεις μηνυματα

μεχρι 69 χαρακτηρες για να σταλθει σαν ενα μηνυμα, (αντι 160).

Αν ειναι παραπανω,το μηνυμα χωριζεται σε 2 ή και παραπανω,

αναλογα τους χαρακτηρες που εχεις γραψει.

Με Αγγλικα ,δεν εχεις προβλημα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συνάντησα κάποιον που έχει το 8800 και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα unicode. Γράφει κανονικά με 160 χαρακτήρες. Τί γίνεται τελικά; Μπορούν να μας πουν όσοι το έχουν;
Link to comment
Share on other sites

Συνάντησα κάποιον που έχει το 8800 και μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με τα unicode. Γράφει κανονικά με 160 χαρακτήρες. Τί γίνεται τελικά; Μπορούν να μας πουν όσοι το έχουν;

 

Σιγουρα ? γραφει με 160 ελληνικους χαρακτηρες; :confused:

Eαν ειναι και φιλος σου ,δεν τον ρωτας ποια εκδοση software εχει ?

Οσοι το εχουν αγορασει και εχουν ποσταρει εδω περα εχουν αναφερει το προβλημα με τους unicode χαρακτηρες

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό συμπεριφέρεται κάπως περίεργα όταν γράφεις μήνυμα. Στέλνει όλα τα γράμματα σε unicode, εκτός από τα κεφαλαία που υπάρχουν μόνο στα ελληνικά. Τα ΓΔΘΛΞΠΣΦΨΩ δηλαδή. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό, αλλά υποθέτω (και ελπίζω) ότι με νεότερο software θα διορθωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό συμπεριφέρεται κάπως περίεργα όταν γράφεις μήνυμα. Στέλνει όλα τα γράμματα σε unicode, εκτός από τα κεφαλαία που υπάρχουν μόνο στα ελληνικά. Τα ΓΔΘΛΞΠΣΦΨΩ δηλαδή. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό, αλλά υποθέτω (και ελπίζω) ότι με νεότερο software θα διορθωθεί.

 

Ακριβως ιδια περιπτωση και με το 9500 ,(υποθετω και το 7710) στα οποια , με νεοτερες αναβαθμισεις ,δεν λυθηκε το προβλημα.

Ελπιζω και εγω να λυθει στο 8800 ,με νεοτερη αναβαθμιση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρισει καποιο προβλημα στο ηχειο του κινητου μηπως π.χ. ακουγετε σιγα ο ηχοσ κλησεις και αποτομα αυξανει?
:shoot: Lan Games? ONLY Medal of Honor
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα από nokia shop ότι ήρθε νέο λογισμικό! Όσοι έχετε το κινητό κάντε μια ερώτηση σε κοντινό σας nokia shop και μετά πείτε μας τις αλλάγες
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα από nokia shop ότι ήρθε νέο λογισμικό! Όσοι έχετε το κινητό κάντε μια ερώτηση σε κοντινό σας nokia shop και μετά πείτε μας τις αλλάγες

για να βγαζουν τοσο γρηγορα νεο λογισμικο αν φυσικα ισχυει αυτο,μαλλον πως θα διορθωσουν τα προβληματακια που εχει,αντε γιατι εχω τρελαθει με το κινητακι. :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμουν στη Βουλιαγμένης και δεν μου είπαν τίποτα τέτοιο. Ελπίζω να ισχύει, αλλά θα ασχοληθώ την επόμενη βδομάδα τώρα.
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω σημερα το πρωι,λοιπον θα γραψω λιγες εντυπωσεις.

σαν κινητο δηλαδη ποιοτητα κατασκευης και φινετσα ξεπερναει καθε αλλο κινητο της σειρας 88**,μαλιστα μου θυμιζει λιγο τπ 8810 αν θυμαμαι καλα.

ανοιγωντας το το καπακι εμφανιζεται ενα πραγματικα ομορφο πληκτρολογιο,το πολυπληκτρο ειναι οντως με αρκετα μικρα πληκτρα διχως ομως αυτο να με ζοριζει τουλαχιστον εμενα,τα υπολοιπα του πληκτρα εχουν πολυ καλη αισθηση που αξιζει σε ενα τετοιο κινητο και ειναι κι αρκετα μαλακα κατα την πληκτρολογηση καποιου μηνυματος.

η οθονη αρκετα καλη και φωτεινη,το μενου κλασσικο 6230i.

στα μηνυματα δυστυχως υπαρχει το προβληματακι με το unicode αλλα ελπιζω στην επομενη αναβαθμιση να διορθωθει αυτο.

και τωρα περναω στο βασικο που ειναι η ποιοτητα ακουστικου που δυστυχως τα λογια των πρωτων κατοχων του κινητου επιβεβαιωθηκαν,ειναι αρκετα χαμηλο κατα την συνομιλια εκτος κι αν καποιος μιλαει με bt οποτε εκει το θεμα αλλαζει.

αυτο πιστευω οτι ειναι το βασικο μειονεκτημα του κινητου που με αυτα τα χρηματα που κανει δεν θα επρεπε να εχει ενα τετοιο προβλημα.πιστευω οτι κι αυτο ειναι θεμα αναβαθμισης κι ελπιζω να διορθωθει γρηγορα γιατι ειναι αρκετα σπαστικο.

στον τομεα διασυνδεσιμοτητας με bt δεν μου δημιουργησε κανενα προβλημα ως τωρα.

επισης να πω οτι το πακετο του ειναι πολυ καλο και πληρες.

αυτα τα λιγα για τωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω σημερα το πρωι,

και τωρα περναω στο βασικο που ειναι η ποιοτητα ακουστικου που δυστυχως τα λογια των πρωτων κατοχων του κινητου επιβεβαιωθηκαν,ειναι αρκετα χαμηλο κατα την συνομιλια

 

Φιλε ταξιδιωτης22 ,καλοριζικο λοιπον ,δεν αντεξες και εσυ :O

(Απο οτι ειδα εβαλες και αγγελια -ζητηση ,αλλα ποιος να το πουλησει τοσο συντομα :p )

Χρησιμοποιω και εγω μονιμα το ακουστικο ,ελπιζω να ειναι θεμα software και να λυθει με την επομενη αναβαθμιση οπως και οι unicode χαρακτηρες,ή αν ειναι θεμα hardware ,να το καταλαβει και η νοκια :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ταξιδιωτης22 ,καλοριζικο λοιπον ,δεν αντεξες και εσυ :O

(Απο οτι ειδα εβαλες και αγγελια -ζητηση ,αλλα ποιος να το πουλησει τοσο συντομα :p )

Χρησιμοποιω και εγω μονιμα το ακουστικο ,ελπιζω να ειναι θεμα software και να λυθει με την επομενη αναβαθμιση οπως και οι unicode χαρακτηρες,ή αν ειναι θεμα hardware ,να το καταλαβει και η νοκια :rolleyes:

να σαι καλα φιλε μου :D μακαρι να ερθει παντως γιατι αν αργησει σιγουρα θα ξενερωσουμε ασχημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που στην διάρκεια της ημέρας να κάνει αρκετά τηλεφωνίματα για να μας πει αν τελικά μετά απο μερικές φορτήσεις καταφέρνει η συσκευή να βγάζει μια μέρα (έστω μέχρι το βράδυ) με την μία μπαταρία; Κάπιος μου είπε ότι βγάζει 5 ώρες με 20 λεπτά ομιλία (!!!) και τρελάθικα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Από την ως τώρα χρήση, έχω δει ότι η μπαταρία δύσκολα βγάζει την δεύτερη μέρα, δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που στην διάρκεια της ημέρας να κάνει αρκετά τηλεφωνίματα για να μας πει αν τελικά μετά απο μερικές φορτήσεις καταφέρνει η συσκευή να βγάζει μια μέρα (έστω μέχρι το βράδυ) με την μία μπαταρία; Κάπιος μου είπε ότι βγάζει 5 ώρες με 20 λεπτά ομιλία (!!!) και τρελάθικα. :w00t:

δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα φιλε μου οποτε μην ακους,το κινητο εμενα χτες μου την εβγαλε την μερα ανετα αλλα για δευτερη μερα ειναι κατι πολυ δυσκολο εκτος κι αν στρωσει η μπαταρια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...