Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800


cicilianos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω γράψει δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές... ας το γράψω άλλη μία. Αυτά τα κινητά ποτέ δεν ήταν φθηνότερα από €800 όταν κυκλοφόρησαν. Αυτό -καλώς ή κακώς- ισχύει από τότε που εμφανίστηκε η σειρά αυτή. Δεν πρόκειται να ξεχάσω ότι το 8910i που μου στοίχισε €850 όταν κυκλοφόρησε (είχα πάρει ένα από τα ελάχιστα κομμάτια της πρώτης παρτίδας), σχεδόν δύο χρόνια μετά εξακολουθούσε να πωλείται σε τιμές κοντά στα €700. Επίσης πάντα σε Club Nokia βρίσκεις τις πιο χαμηλές τιμές. Να θυμίσω και ότι είναι ένα κινητό που θα αγοράσουν -έτσι κι αλλιώς- λίγοι. Οπότε μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι η ΤΙΜ έκανε ειδική συμφωνία με τη Nokia για αυτό και μάλιστα σ'αυτή την τιμή, για σκέτη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia ta pragmata gia mena oxi kai toso therma!!!\diapistosa arketa asxhma shmeia.

ta kyriotera....

arketa xamilh entash st akoystiko

to moteraki ths donishs pio poly akoygete para donite, trizei olo to katw meros tou kinhtoy

an koitaxeis to kinhto apo thn panw pleyra, blepontas to plhktro energopihshs paratireis oti to keno anamesa sthn othonh kai to basiko swma apo th mia pleyra einai aisthita megalytero.

to panw aristero plhktro (go to) thelei poly parapanw piesh apo oti to aeristero me apotelesma elaxistes fores na akoyei sto patima.

 

ayta ta basika moy exoyn kakofanei gia thn wra ...kai blepoyme

den xerw an kapoios allos apo sas exei paratirisei kati analogo h egw eimai poly paraxenos!!!!!!:)(alla 840 einai ayta!!!!!!)

 

poloys xairetismoys apo mhlo kai apo ena parakmiako internet cafe

.................................................!
Link to comment
Share on other sites

to moteraki ths donishs pio poly akoygete para donite, trizei olo to katw meros tou kinhtoy
Αυτό για τη δόνηση το παρατήρησα κι εγώ, δυστυχώς μάλλον είναι από τις πιο ασθενικές που έχω πετύχει. Αμφιβάλλω ότι θα καταλαβαίνω ότι το κινητό χτυπάει όταν θα το έχω στην τσέπη. Τα υπόλοιπα δεν τα είδα... εκτός από ότι το πληκτρολόγιο θα μπορούσε να είναι καλύτερο, ειδικά το πάνω βελάκι θα δυσκολέψει πολλούς. Αυτά τα δύο τα έχω γράψει από το μεσημέρι. Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι η μέτρια συμπεριφορά του bluetooth. Είναι 1.2 και συνδέεται άνετα με δύο συσκευές ταυτόχρονα (μετέφερα contacts από τον υπολογιστή και είχα και το bt handsfree) αλλά αποσυνδέθηκε αρκετές φορές από το HBH-660 που έχω. Το οποίο με το 6630 δεν είχε τέτοια προβλήματα, γενικά δούλευε υποδειγματικά. Πάντως γενικά σαν υλικά και ποιότητα κατασκευής το κινητό έχει φοβερή αίσθηση και είναι πραγματικά πολύ καλό. Οθόνη και κάμερα επίσης πολύ καλές, ενώ το software είναι ότι περιμένει κανείς από Series40. Προσωπικά με καλύπτει απόλυτα.
Link to comment
Share on other sites

οι φωτο πως ειναι?σε συγκριση με το nokia 6260 αν μπορει καποιος να πει.θα με βοηθουσε ιδιαιτερα...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , με πηραν τηλεφωνο σημερα το πρωι οτι το 8800 ηρθε τελικα ,και μαλιστα σε αρκετες ποσοτητες . Απο το μεσημερι το εχω στα χερια μου ("καθησε" και καποιες ωρες στον φορτιστη :D ) :) .

http://briefcase.pathfinder.gr/download/nervous_8800/37424/450416/0/DSC00592.jpg

 

Φοβερη αισθηση σαν τηλεφωνο ,δεν νομιζω να το κοστολογουσαν φθηνοτερα.

Πολυ συμπαγες,λεπτο αλλα βαρυ , το 8850 φανταζει πουπουλο μπροστα του, και πολυ μακρινος προγονος . :D

Δυστυχως δεν ειχα στα χερια μου 8910/8910ι να συγκρινω διαφορες.

Απιθανη οθονη ,το slide κανει λες και ανοιγοκλεινεις zipo στο πιο βαρυ .

Το πληκτρολογιο πολυ μικρο,(με δυσκολευει και μενα που εχω μικρα χερια) εχει κανονικη αισθηση, το πανω βελακι με εχει προβληματισει πολυ ομως ,οπως ειπε και ο φιλος mcde.

Το πακετο περιλαμβανει οτι αρχικα ειχε δωθει απο την νοκια.

Καμερα μετρια προς το καλο ,με διαστασεις εικονας 800Χ600,640Χ480,320Χ240,120Χ144.

Βιντεο,αργοτερα.

Το ραδιοφωνο λιγο που το δοκιμασα με το μονοφωνικο ακουστικο ,πολυ καλο.

Αργοτερα θα φορτωσω mp3 να δουμε και εκει τι γινεται δοκιμαζοντας το equalizer

 

Προσπαθω να μεταφερω επαφες & ημερολογιο απο 9500 στο 8800 χωρις επιτυχια . :(

Αυτα τα λιγα ,περισσοτερα αργοτερα . :)

 

Ανεβασα φωτος εδω ,(περιεχονται και φωτος τραβηγμενες απο το 8800):

http://briefcase.pathfinder.gr/view/nervous_8800

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε μου αντε περιμενουμε περισσοτερα αργοτερα γιατι με επιασε μια μικρη απογοητευση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλ την Tim κεντρικα σαλονικα εγνατια....τιμη 916 και με παραγγελια μεσα σε 2-3 μερες στο φερνουν...απο την επομενη εβδομαδα.

στο πλαισιο ποσο εχει ειπαμε?

Link to comment
Share on other sites

exoume kai leme to kinito einai ena kosmima pragmatika to agorasa kai egw simera to proi.einai to pio omorfo 8ari pou ebgale h nokia exw omos kapia problimatakia !! opos eipane ta paidia pio pano to pano belaki einai apistefta diskolo na to patisis merikes fores opou katantaei eknebristiko to psilosini8isa pantos ! atoma ta opia exoune omos psisoxontra daxtila 8a diskoleftoune paaaara poluuuu.me apogoitefse to mp3 pou ebala san eixo klisi proton den pezi dinata san 6230 p.x. kai ektos apo afto prepi na einai monofoniko giati den paizi ka8ara opos kapia alla stereofonika mp3 tis nokia giafto kai mou bromaei monofoniko eixo mp3.episis entopisa kai ena bug osoi exoune to kinito as pane na grapsoune minima ! me to pou grafis mynima apo 160 xaraktires pou exei molis grapsis 2 gramata paei aftomata stous 68 xaraktiras :mad: .kai to telefteo to opio den ksero an einai elatoma tis siskebis h tou logismikou tou kinitou alla to eixiaki me to opio akous ton alon pou milas eno to exw bali terma einai les kai to exw sthn mesi kai ligo pio katw !!!! :confused: apistefto spasimo den akous sxedon ka8olou ton alon .me thn anixti akroasi kanena problima bebea afta pros to paron sorry an kourasa me to kimeno mou . an exei kai alos kapia apo ta simtomata pou exw egw as apantisi :)
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλ την Tim κεντρικα σαλονικα εγνατια....τιμη 916 και με παραγγελια μεσα σε 2-3 μερες στο φερνουν...απο την επομενη εβδομαδα.

στο πλαισιο ποσο εχει ειπαμε?

IRONMAIDEN apo to plaisio to pira sthn 8essaloniki konta sto ntalipi 845,99 ferane ena komati mono afti omos eipe se enan pou rire thl otan eimouna ekei oti h abrio h me8aurio 8a feroune sta sigoura kiala komatia

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

episis entopisa kai ena bug osoi exoune to kinito as pane na grapsoune minima ! me to pou grafis mynima apo 160 xaraktires pou exei molis grapsis 2 gramata paei aftomata stous 68 xaraktiras :mad:
Δυστυχώς το έχω δει κι εγώ, φαίνεται ότι στέλνει unicode με κάποιον περίεργο τρόπο... Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει ούτε πως στα κομμάτια κατάφερε η Nokia να βάλει unicode στα sms σε αυτό το κινητό, ενώ έχει περάσει τόσος καιρός από τότε που λύθηκε αυτό το πρόβλημα. Κάθε φορά κάποια πατάτα πρέπει να κάνουν. Όπως στο 8910i που είχαν περάσει 6 μήνες για να βάλουν ελληνικό Τ9 όταν όλα τα κινητά της είχαν... :X

kai to telefteo to opio den ksero an einai elatoma tis siskebis h tou logismikou tou kinitou alla to eixiaki me to opio akous ton alon pou milas eno to exw bali terma einai les kai to exw sthn mesi kai ligo pio katw !!!! :confused: apistefto spasimo den akous sxedon ka8olou ton alon .me thn anixti akroasi kanena problima bebea afta pros to paron sorry an kourasa me to kimeno mou . an exei kai alos kapia apo ta simtomata pou exw egw as apantisi :)
Και αυτό με την χαμηλή ένταση στο ακουστικό ισχύει, το παρατήρησα κι εγώ σήμερα. Θέλω να πιστεύω ότι είναι πράγματα που με ένα update στο software και με λίγο πείραγμα στο service μπορεί να διορθωθούν. Δυσκολότερο θα είναι βέβαια να διορθωθεί η μέτρια δόνηση που έχει.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το έχω δει κι εγώ, φαίνεται ότι στέλνει unicode με κάποιον περίεργο τρόπο... Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι κάνει ούτε πως στα κομμάτια κατάφερε η Nokia να βάλει unicode στα sms σε αυτό το κινητό, ενώ έχει περάσει τόσος καιρός από τότε που λύθηκε αυτό το πρόβλημα.

 

Oντως , περιεργα πραγματα . Απο την εμπειρια μου στα series60, και ειδικοτερα με το 6600, εχει να παρoυσιαστει απο την 1η του εκδοση λογισμικου.

Τα πραγματα διορθωθηκαν στην συνεχεια .

Αντιθετα με το 9500 ,ακομα περιμενουμε :mad:

 

Προς το παρον υποθετω οτι ολοι εχουμε την Εκδοση λογισμικου:

3.28 ,26-05-05 .

Ελπιζω να λυθει συντομα το θεμα με τα unicode.

 

Τα μπ3,ραδιο ειναι μονοφωνικα απο το ηχειο , στερεο με το καταλληλο ακουστικο ,συγκεκριμενα με το Wireless Stereo Headset HS-12W

http://www.nokia.com/nokia/0,,73229,00.html

το οποιο δεν κυκλοφορει ακομα .

 

Αυτό με την χαμηλή ένταση στο ακουστικό πρεπει να ισχυει αν και μεχρι τωρα δεν ειχα την ενταση τερμα.

Η μπαταρια του μετα το συνηθες ζορισμα της 1ης μερα ηδη επεσε.

 

Α,ξεχασα να αναφερω,αφου εστειλα μια επαφη με το ιδιο ονομα ,αφου το τροποποιησα,το κινητο εκανε restart :rolleyes:

 

Kατα τα αλλα το κινητο ειναι ενα κοσμημα και δεν σταματαω να το χαζευω .

Αντεξε αρκετα καλα το πρωτο ζορισμα που του εκανα.

Τα πληκτρα με το καιρο πιστευω συνηθιζονται .

Δοκιμασα επισης και κανα δυο θεματα απο το 6230ι και ολα οκ.

 

Ακομα εχει πολυ τεσταρισμα :O

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλ την Tim κεντρικα σαλονικα εγνατια....τιμη 916 και με παραγγελια μεσα σε 2-3 μερες στο φερνουν...απο την επομενη εβδομαδα.

στο πλαισιο ποσο εχει ειπαμε?

ε οχι θα το εδιναν 645 ευρω,η παραπληροφορηση παει συννεφο κι ευτυχως που πλεον ξερω τι ισχυει και τι οχι και δεν καθομαι να πιστευω.

περιμενε καλυτερα λιγο παντως γιατι απ οτι βλεπεις εχει αρκετα μειονεκτηματα που δεν τα περιμενα καθολου και ειδικα το προβλημα με το unicode. :mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

φιλε IRONMAIDEN εγω πηρα ΤΙΜ Μαρουσι (που υποτιθεται οτι ειναι τα κεντρικα κ εχουν την καλυτερη ενημερωση! χεχε!!!) κ μου ειπαν σε 1μηνα, ισως κ 2

 

καλα τα παμε....

Link to comment
Share on other sites

φιλε IRONMAIDEN εγω πηρα ΤΙΜ Μαρουσι (που υποτιθεται οτι ειναι τα κεντρικα κ εχουν την καλυτερη ενημερωση! χεχε!!!) κ μου ειπαν σε 1μηνα, ισως κ 2

 

καλα τα παμε....

δεν ειναι η ironmaiden φιλος αλλα φιλη :D

απο κει σε ενημερωσανε οτι το κινητο θα εχει 650 και κατι ευρω???ρωταω γιατι αλλα βλεπω κι ακουω τωρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με ενημερωσανε απο το τμημα εξυπηρετησης πελατων καλωντας το 1260 και εν συνεχεια πατωντας 4 συνδεθηκα με τμημα αναβαθμισεων...τι να πω...οτι μου ειπαν λεω

 

μπορειτε να το διαπιστωσετε οσοι εχετε ΤΙΜ καλωντας απο το κινητο σας

 

απο εκει κ περα εαν ειναι λαθος ενημερωση ή κατι αλλο παιχτηκε, δεν το γνωριζω

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με την χαμηλή ένταση στο ακουστικό ισχύει, το παρατήρησα κι εγώ σήμερα. Θέλω να πιστεύω ότι είναι πράγματα που με ένα update στο software και με λίγο πείραγμα στο service μπορεί να διορθωθούν. Δυσκολότερο θα είναι βέβαια να διορθωθεί η μέτρια δόνηση που έχει.

afto pou me apasxoli pio poli emena toulaxiston einai to ixiakh pou akous ton alon ! efxome kai elpizw na einai problima tou logismikou kai oxi tou kinitou!! gia fantasou akoma den to pirame kai na 8elei antikatastasi to ixiaki :( :blink:

[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με την χαμηλή ένταση στο ακουστικό ισχύει, το παρατήρησα κι εγώ σήμερα. Θέλω να πιστεύω ότι είναι πράγματα που με ένα update στο software και με λίγο πείραγμα στο service μπορεί να διορθωθούν. Δυσκολότερο θα είναι βέβαια να διορθωθεί η μέτρια δόνηση που έχει.

afto pou me apasxoli pio poli emena toulaxiston einai to ixiakh pou akous ton alon ! efxome kai elpizw na einai problima tou logismikou kai oxi tou kinitou!! gia fantasou akoma den to pirame kai na 8elei antikatastasi to ixiaki :( :blink:

kalimera re pedia to tilefono to pira xthes to proi apo nokia basilis olgas 839 kai exi tin telia akoustikotita tora pos esis llete oti den akougete den mporo na sas katalabo..

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα... Όταν βγάλεις την μπαταρία η ώρα χαλάει; Έχω περιέργεια αν το φτιάξανε αυτό σε κανένα νοκια.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα... Όταν βγάλεις την μπαταρία η ώρα χαλάει; Έχω περιέργεια αν το φτιάξανε αυτό σε κανένα νοκια.

 

Oχι φιλε μου δεν "χαλαει" η ωρα . Δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα με κανενα νοκια ενα μεγαλο διαστημα τωρα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου δεν "χαλαει" η ωρα . Δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα με κανενα νοκια ενα μεγαλο διαστημα τωρα.

Νομιζω οτι αυτο συμβαινει μονο στα προ 7210 εποχης.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα... Όταν βγάλεις την μπαταρία η ώρα χαλάει; Έχω περιέργεια αν το φτιάξανε αυτό σε κανένα νοκια.

oxi den xalai

SAN TIN KOYTRA TIPOTA STON KOSMO...... :wink:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους καταφερα να εξασφαλισω κ γω μια συσκευη μεσω της ΤΙΜ κ θα την εχω στα χερια μου Δευτερα πρωι...

 

ελπιζω να μην συναντησω αυτο το προβλημα ακουστικοτητας που αναφερθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...