Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσοι από εσάς έχετε παρατηρήσει light bleed στην συσκευή σας;

 

δεν εχω καταληξει αν ειναι bleed ή αντανακλαση απο το φως της οθονης. Αν ειναι bleed, σημαινει κενο. Εγω που τα δοκιμαζω ολα στο νερο την 1η μερα για σιγουρια, θα επρεπε καποιο να ειχε βαλει νερο.

αρα μηπως ειναι φως απο οθονη στο μεταλλο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχε εξηγήσει η Erica Griffin αν θυμάμαι καλά αυτό με το bleeding που λέτε. Δεν είναι bleeding και δεν είναι πρόβλημα η κάτι ανησυχητικό απ ότι θυμάμαι.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταληξει αν ειναι bleed ή αντανακλαση απο το φως της οθονης. Αν ειναι bleed, σημαινει κενο. Εγω που τα δοκιμαζω ολα στο νερο την 1η μερα για σιγουρια, θα επρεπε καποιο να ειχε βαλει νερο.

αρα μηπως ειναι φως απο οθονη στο μεταλλο?

 

Σχεδόν όλοι αντανάκλαση λένε είναι αλλά το ονομάζουν bleed. Εγώ το έχω αριστερά μόνο αν δουλέψω πάνω από 50% φωτεινότητα . Διάβασα το είχε και το s7 edge όπως Note 7 και s8 plus. Στο s7 edge δεν είχα τίποτα, στο s8 δεν είδα τίποτα . Βέβαια δεν με ενοχλεί αν και φαίνεται μόνο ανάλογα πως κρατάς την συσκευή. Μίλησα σήμερα και με Samsung Chat και μου είπαν δεν είναι πρόβλημα αλλά αν θέλω μπορώ να πάω σε Service να το ελέγξουν

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλοι αντανάκλαση λένε είναι αλλά το ονομάζουν bleed. Εγώ το έχω αριστερά μόνο αν δουλέψω πάνω από 50% φωτεινότητα . Διάβασα το είχε και το s7 edge όπως Note 7 και s8 plus. Στο s7 edge δεν είχα τίποτα, στο s8 δεν είδα τίποτα . Βέβαια δεν με ενοχλεί αν και φαίνεται μόνο ανάλογα πως κρατάς την συσκευή. Μίλησα σήμερα και με Samsung Chat και μου είπαν δεν είναι πρόβλημα αλλά αν θέλω μπορώ να πάω σε Service να το ελέγξουν

 

ναι ειναι παντα σχετικο με την κλιση που το κρατας. ΚΑι εγω αν το κοιταξω εκει κατευθειαν και το δω νιωθω οτι εχει bleed, αλλα οσο το ψαχνω και οντως οταν μειωνω φωτεινοτητα εξαφανιζεται, αρα δεν μπορω να πιστεψω οτι οντως χανει, ασε που θα εμπαζε νερο. Εξαλλου αν δεις πως ειναι η οθονη, ειναι χωνευτο ολο μεσα, δε γινεται να εχει κενο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Νίκος. Αν και είδα ένα βιντεάκι με μια γυναίκα (μάλλον αυτήν που εννοεί το παιδί πρίν) που εξηγεί ακριβώς αυτό. Στο βίντεο είχε τα s8 . Είπα να ρωτήσω και εδώ γιατί διάβασα κάποιοι δεν έχουν αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα χθες το απόγευμα τη συσκευή. Περιττό να σας πω οτι ακόμα την έχω με τη ζελατίνα και τη χαϊδεύω.. Αν δε μπει θήκη δε της βάζω sim.. :rolleyes:
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Deep Sea Blue Dual Sim 256GB. Και εγώ θα περιμένω την θήκη για να παίξω πραγματικά, για την ώρα απλά το στείνω. Μου έλειψε το Note και τρέχουν τα σάλια μου. Από εμφάνιση πάντως άψογο.
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Deep Sea Blue Dual Sim 256GB. Και εγώ θα περιμένω την θήκη για να παίξω πραγματικά, για την ώρα απλά το στείνω. Μου έλειψε το Note και τρέχουν τα σάλια μου. Από εμφάνιση πάντως άψογο.

 

Πραγματκά αν και το έχω δει ξανα και το έχω πιάσει στα χέρια μου, όταν παρέλαβα το δικό μου μου φάνηκε ακόμα ομορφότερο. Πάντως είναι πολύ πιο όμορφο από φωτογραφίες.. προς το παρόν στήνω κι εγώ μέχρι να βάλω θήκη..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Deep Sea Blue Dual Sim 256GB. Και εγώ θα περιμένω την θήκη για να παίξω πραγματικά, για την ώρα απλά το στείνω. Μου έλειψε το Note και τρέχουν τα σάλια μου. Από εμφάνιση πάντως άψογο.
Από που και πόσο αν επιτρέπεται?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο.

Είναι η παρακάτω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kunkunsoft.packagedisabler

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γνώμη μου είναι πως θα έπρεπε η samsung (και η κάθε samsung) να αποδείξει ότι τη ζημιά τη προξένησε το root και μετά να βγει εκτός εγγύησης. Αν στο pc μου βγάλω τα Windows και βάλω Linux πρέπει να βγω από την εγγύηση?

Ένα laptop/pc κλπ δεν βγαίνει υποχρεωτικά εκτός εγγύησης αν βάλεις κάποιο άλλο OS γιατί δεν έχει φτιαχτεί για ένα OS μόνο.

Σε αντίθεση με ένα smartphoned που είναι spec'd για συγκεκριμένο λειτουργικό, καλώς ή κακώς.

Το ότι για παράδειγμα βάλαν στο HD2 android είναι μεγάλη μαγκιά, όμως ας μη ξεχνάμε ότι δημιουργήθηκε ως win mobile smartphone.

Αντίστοιχα και πχ ένα SAMSUNG S2 αν του έβαζε κάποιος κάποιο άλλο OS προφανώς και χωρίς κάποια ιδιαίτερη συζήτηση είναι in breach of terms of use.

 

Από τη στιγμή που το root αου δίνει δυνατότητες να παίζεις με under/over voltage για παράδειγμα, το να περιμένει κάποιος να υποστηρίζουν ντε και καλά οι εταιρίες συσκευές που έχουν φάει root, ειναι ρομαντικό, κάποιες θα το κάνουν γιατί κυνηγάν market place, κάποιες απλά θα σου πούν NOP.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Από που και πόσο αν επιτρέπεται?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Γιατί να μην επιτρέπεται βρε. Αλλά θα κλάψεις, να το ξέρεις. Είμαι Γαλλία, οπότε το πήρα από ένα Γαλλικό site (priceminister.com). Το τηλέφωνο ήρθε από Αγγλία μέσα σε 5 μέρες. Τιμή €851, αλλά με επιστροφή κουπόνι στο site €170 για άλλες αγορές και επιστροφή από Samsung Γαλλίας €100 μετρητά (promotion που τρέχει). Οπότε μου βγήκε στα €581 τελική. Αλλά ακόμη και η αρχική, είναι απίστευτη για Deep Sea Blue Dual Sim 256GB.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Ένα laptop/pc κλπ δεν βγαίνει υποχρεωτικά εκτός εγγύησης αν βάλεις κάποιο άλλο OS γιατί δεν έχει φτιαχτεί για ένα OS μόνο.

Σε αντίθεση με ένα smartphoned που είναι spec'd για συγκεκριμένο λειτουργικό, καλώς ή κακώς.

 

Νομίζω ότι η σύγκριση αυτή δεν είναι σωστή.

 

Αν κάψεις τον επεξεργαστή σε έναν λάπτοπ από overclocking, θα σου πει ποτέ η εταιρία ότι παραβίασες τους κανόνες επειδή αρχικά είχε linux και εσύ έβαλες windows, ή επειδή είχε αρχικά windows και εσύ έβαλες linux? ή επειδή o χρήστης είχε Admin rights στα Windows ή root rights στο linux? Πολύ αμφιβάλλω.

 

Αν δει καμένο τον επεξεργαστή, το πιο πιθανό είναι ότι θα σου πει ότι σε καμία περίπτωση δεν καίγεται μόνος του και εσύ ευθύνεσαι και ότι δεν καλύπτεται σε αυτήν την περίπτωση. Αν χαλάσει όμως το DVD player ή το ηχείο του ή η οθόνη, θα πρέπει να στο φτιάξει.

 

Κατά τον ίδιο τρόπο, η Samsung, ανεξάρτητα του τι λογισμικό έχεις μέσα, θα μπορούσε να μην καλύπτει καμένους επεξεργαστές, αλλά να καλύπτει τις ζημιές που δεν σχετίζονται με overclocking.

 

Αλλά δεν το κάνει. Γιατί ? Γιατί πολύ απλά αυτό που την ενδιαφέρει είναι να διατηρεί όλους τους χρήστες στο δικό της λογισμικό και να φτιάξει ένα οικοσύστημα, ανάλογο της Apple, όπου θα πουλάει τα δικά της αξεσουάρ, VR headsets, wearables, dex, και δεν ξέρω τι άλλο και θα βγάζει και έσοδα από το search στο bixby όπως η Google και θα εκμεταλλεύεται όλα τα δεδομένα των πελατών.

 

Άρα είναι διατεθειμένη να χάσει κάποιους λίγους πελάτες τώρα (τους πιο προχωρημένους που υποχρεωτικά ζητάνε root) προκειμένου να έχει ένα πιο σφιχτό οικοσύστημα που θα της δίνει περισσότερα έσοδα στο μέλλον. Και αυτό μπορεί και το πετυχαίνει γιατί σε επίπεδο hardware έχει το καλύτερο.

 

Και να μην τα ξαναλέμε, στην ΕΕ η Samsung είναι αυτή που είναι σε breach των κανόνων αν δεν σου καλύψει μια ζημιά που δεν σχετίζεται με overclocking, αλλά στην Ελλάδα απ' ότι φαίνεται περνάει το δικό της γιατί αφενός δεν συμφέρει κάποιον να μπει σε δικαστική διαμάχη για τέτοια ποσά, αφετέρου φαίνεται ότι αρκετοί έλληνες χρήστες είναι αρκετά παθητικοί και αντί να απαιτήσουν το δίκιο τους, λένε ζήτω η samsung από πάνω ...

 

Από τη στιγμή που το root αου δίνει δυνατότητες να παίζεις με under/over voltage για παράδειγμα, το να περιμένει κάποιος να υποστηρίζουν ντε και καλά οι εταιρίες συσκευές που έχουν φάει root, ειναι ρομαντικό, κάποιες θα το κάνουν γιατί κυνηγάν market place, κάποιες απλά θα σου πούν NOP.

 

Μάλλον ρομαντικό είναι να πιστεύεις ότι η Google κυνηγάει market share στην πώληση smartphones, τη στιγμή που δεν βγάζει λεφτά από την πώληση συσκευών αλλά από διαφημίσεις κλπ και τη στιγμή που το Android έχει 80%-90% μερίδιο αγοράς στην εγκατεστημένη βάση smartphones. Οι συσκευές της απλώς είναι συσκευές αναφοράς και εξέλιξης για την πλατφόρμα του Android. Αν διαβάσεις τα αποτελέσματά της, θα δεις από που βγάζει λεφτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί να μην επιτρέπεται βρε. Αλλά θα κλάψεις, να το ξέρεις. Είμαι Γαλλία, οπότε το πήρα από ένα Γαλλικό site (priceminister.com). Το τηλέφωνο ήρθε από Αγγλία μέσα σε 5 μέρες. Τιμή €851, αλλά με επιστροφή κουπόνι στο site €170 για άλλες αγορές και επιστροφή από Samsung Γαλλίας €100 μετρητά (promotion που τρέχει). Οπότε μου βγήκε στα €581 τελική. Αλλά ακόμη και η αρχική, είναι απίστευτη για Deep Sea Blue Dual Sim 256GB.

 

Αυτά είναι ...

Δεν μπορείς να πάρεις και για μας κανένα ? :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην επιτρέπεται βρε. Αλλά θα κλάψεις, να το ξέρεις. Είμαι Γαλλία, οπότε το πήρα από ένα Γαλλικό site (priceminister.com). Το τηλέφωνο ήρθε από Αγγλία μέσα σε 5 μέρες. Τιμή €851, αλλά με επιστροφή κουπόνι στο site €170 για άλλες αγορές και επιστροφή από Samsung Γαλλίας €100 μετρητά (promotion που τρέχει). Οπότε μου βγήκε στα €581 τελική. Αλλά ακόμη και η αρχική, είναι απίστευτη για Deep Sea Blue Dual Sim 256GB.
Snapdragon ή exynos?

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το Snapdragon εχει
Ναι αλλά να έχει επιστροφή η Samsung στην Γαλλία με snapdragon??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά να έχει επιστροφή η Samsung στην Γαλλία με snapdragon??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Snapdragon είναι, αλλά δεν έχει σημασία. Ο τρόπος με τον οποίο έχουν τους κανόνες, είναι απλά να μένεις Γαλλία και να το έχεις αγοράσει από Γαλλικό site ή μαγαζί. Αλλά και να μην μου δίνανε την επιστροφή, στα €681, πάλι είναι κελεπούρι. Τώρα θέλω να του κάνω και ασφάλεια, για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο.

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon είναι, αλλά δεν έχει σημασία. Ο τρόπος με τον οποίο έχουν τους κανόνες, είναι απλά να μένεις Γαλλία και να το έχεις αγοράσει από Γαλλικό site ή μαγαζί. Αλλά και να μην μου δίνανε την επιστροφή, στα €681, πάλι είναι κελεπούρι. Τώρα θέλω να του κάνω και ασφάλεια, για να έχω το κεφαλάκι μου ήσυχο.
Αποφάσισε...θα μου βρεις δουλειά Γαλλία ή θα μου πάρεις το κινητό???

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν όταν κάνουμε μια στραβή να έχουμε την εταιρία να μας τα φτιάχνει τζάμπα! Αυτό όμως δεν γίνεται όσο και να το θέλει κάποιος!

 

Όταν κάνεις root αυτόματος μπαίνεις σε χωράφια που η εταιρία δεν θέλει. Δεν είναι παράλογο. Παλιά τι κάναμε; Κάναμε ρουτ χαλούσε η συσκευή και με jig η triangle away στέλναμε την συσκευή στο σέρβις και πενευομασταν σε γνωστούς και φίλους πόσο μάγκες είμαστε και ότι περάσαμε συσκευή που είναι εκτός εγγύησης στην εγγύηση. Πόσοι άλλαξαν πλακέτες σε συσκευές που ήταν εκτός εγγύησης; Κάθε developer στην Rom του δεν αναφέρει ότι ,οτι κάνεις το κάνεις με δική σου ευθύνη; Αν δεν υπήρχε περίπτωση να "κάψεις " την συσκευή θα σου έλεγαν άμα γίνει η στραβή θα το φτιάξουμε.

 

Ποιος λέει ότι με overclock δεν μπορείς να "κάψεις" τον επεξεργαστή; Με την έννοια κάψεις φυσικά και δεν εννοούμε φωτιές και σπίθες. Όταν αυξάνετε το ρεύμα αυξάνονται και οι θερμοκρασίες. Όταν ο επεξεργαστής έχει υλικά που αντέχουν στους 60 70 80 βαθμούς και εμείς τον πάμε στους 85 90 100 αναμενόμενο δεν είναι με τον καιρό να έχουμε φθορές;

 

Καλά κάνουν και βγάζουν εκτός εγγύησης συσκευές με ρουτ. Απαράδεκτο είναι να βγαίνει εκτός εγγύησης μια συσκευή που έχει πρόβλημα το home button power το ηχείο κτλ επειδή έχει ρουτ . Αυτό είναι τραγικό και μου είχε τύχη περιστατικό με τάμπλετ το οποίο ήθελε απλά σφίξιμο η βίδα του home button ...

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ρομαντικό είναι να πιστεύεις ότι η Google κυνηγάει market share στην πώληση smartphones, τη στιγμή που δεν βγάζει λεφτά από την πώληση συσκευών αλλά από διαφημίσεις κλπ και τη στιγμή που το Android έχει 80%-90% μερίδιο αγοράς στην εγκατεστημένη βάση smartphones. Οι συσκευές της απλώς είναι συσκευές αναφοράς και εξέλιξης για την πλατφόρμα του Android. Αν διαβάσεις τα αποτελέσματά της, θα δεις από που βγάζει λεφτά.

Φυσικα και κυνηγαει market share (εξαπλωση του λειτουργικου της) διοτι σε οσο περισσοτερο κοσμο βρισκονται οι συσκευες που τρεχουν το λειτουργικο της , τοσο περισσοτερο θα εχουν "Αξια" οι διαφημισεις της και ταυτοχρονα θα κονομαει περισσοτερο απο τα apps που εχει στο playstore, αφου παιρνει προμηθεια απο καθε αγορα app.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και κυνηγαει market share (εξαπλωση του λειτουργικου της) διοτι σε οσο περισσοτερο κοσμο βρισκονται οι συσκευες που τρεχουν το λειτουργικο της , τοσο περισσοτερο θα εχουν "Αξια" οι διαφημισεις της και ταυτοχρονα θα κονομαει περισσοτερο απο τα apps που εχει στο playstore, αφου παιρνει προμηθεια απο καθε αγορα app.

 

Ναι, εννοώ μερίδιο αγοράς στην πώληση των συσκευών της Pixel (για τις οποίες συζητούσαμε ότι το ρουτ σε αυτές δεν αίρει την εγγύηση). Ειδικά αφού έφυγε από τα Nexus που ήταν πιο οικονομικά και πλέον πουλάει τα Pixel πιο ακριβά και από το Νote (παρότι υποδεέστερα σε hardware), σε τιμές κοντά στα επίπεδα iPhone, είναι πιο ξεκάθαρο ότι απλά θέλει να έχει συσκευές αναφοράς και να οδηγεί την εξέλιξη και των άλλων κατασκευαστών Android. Προφανώς επιθυμεί μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς του Android, αλλά όχι μέσω των πωλήσεων του Pixel. Άλλωστε το Android έχει ήδη μερίδιο αγοράς 85% και στο υπόλοιπο 15% που είναι το iOS, βάζει και εκεί διαφημίσεις, απλώς εκεί καταβάλλει σημαντικά ποσά στην Apple.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά όσο δουλεύω το Note τοσο αντιλαμβάνομαι πόσο μ$ρδελο λειτουργικο είναι το android.. Ας όψεται η κοινωνία...

Γι αυτό Μοντόγια δε θα αλλάξω το avatar μέχρι να αναθεωρήσω! :lol:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά όσο δουλεύω το Note τοσο αντιλαμβάνομαι πόσο μ$ρδελο λειτουργικο είναι το android.. Ας όψεται η κοινωνία...

Γι αυτό Μοντόγια δε θα αλλάξω το avatar μέχρι να αναθεωρήσω! :lol:

 

Ισχυει, αλλα της πλακας ειναι και το λειτουργικο της MS, ενω ακομα πιο αστειο ολων το IOS.

Σοβαρα λειτουργικα υπηρχαν και τα θανατωσαν, οπως το Webos...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά όσο δουλεύω το Note τοσο αντιλαμβάνομαι πόσο μ$ρδελο λειτουργικο είναι το android.. Ας όψεται η κοινωνία...

Γι αυτό Μοντόγια δε θα αλλάξω το avatar μέχρι να αναθεωρήσω! :lol:

Oftopic αυτο που γράφεις, αλλά τι ακριβώς σε ενοχλησε τοσο πολυ στο Android, ειδικά προερχόμενος απο το μεγαλύτερο μ@ρδελο, τα wm..

Link to comment
Share on other sites

Oftopic αυτο που γράφεις, αλλά τι ακριβώς σε ενοχλησε τοσο πολυ στο Android, ειδικά προερχόμενος απο το μεγαλύτερο μ@ρδελο, τα wm..

 

Λογικα, τον ενοχλησε η παρουσια των google apps και η απουσια των τεραστιων σε διαρκεια animations!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Λογικα, τον ενοχλησε η παρουσια των google apps και η απουσια των τεραστιων σε διαρκεια animations!

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...