Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το smart switch πλέον, το kies είναι για τις παλιές συσκευές, έκανα edit το προηγούμενο σχόλιό μου, δες το βίντεο.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ναι και εγω στο kies ειχα μεινει.. :)

Ευχαριστω πολυ. θα το δοκιμασω μολις βρω χρονο και θα γραψω το αποτελεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω στο kies ειχα μεινει.. :)

Ευχαριστω πολυ. θα το δοκιμασω μολις βρω χρονο και θα γραψω το αποτελεσμα..

Να'σαι καλά, για αυτό βρισκόμαστε εδώ πρώτα απ' όλα, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο. Ενημέρωσέ μας μόλις το δοκιμάσεις κι ελπίζω να στρώσει.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πρόσεχε μη γράψει κανένας knox κ μετά χάσεις και την εγγύηση. Έτσι όπως το χεις τώρα αν θες το στέλνεις κ θα στο περάσουνε, δεν πρόκειται να βρούνε αυτά που έχεις πειράξει, μόνο το knox κοιτάνε.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση, αλλά θα την περάσω όταν πάω σπίτι, η αύριο το πρωί... Ελπίζω να μην μου κάνει και εμένα τπτ περίεργα,μιας και είναι πολύ δύσκολο να περάσω κάτι με υπολογιστή γιατί δεν έχω, και επειδή μένω σε νησί, ακόμα δύσκολο να το πάω service...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μέθοδος με το smart switch δε δουλευει. Αυτο που δειχνει το βίντεο παραπάνω όπου στο smart switch βαζεις κωδικο μοντελου και Serial number, δε γίνεται. Δε βγάζει καν αυτο το μενού πλέον το smart switch. Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι το εκοψε η σαμσουνγκ, και η μόνη λύση παλαιότερη έκδοση smart switch. Όντως η παλαιότερη που προτείνουν εχει το μενου, αλλά μολις βαλεις Serial number δεν το αναγνωρίζει. Κατι που ειδα οτι συμβαίνει και σε άλλους αλλά κανείς δεν βρίσκει λυση.
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα, κλασική samsung να αφαιρεί χρήσιμες λειτουργίες χωρίς λόγο... επομένως κατέβασμα η ελληνική ρομ και odin η τελευταία λύση.. το sammobile την έχει ανεβάσει αλλά η ταχύτητες είναι τραγικές, αν δεν έχεις κάποιο άλλο site βάλε τη να κατεβαίνει όλο το βράδυ και φλασάρεις το πρωί με την ησυχία σου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα, κλασική samsung να αφαιρεί χρήσιμες λειτουργίες χωρίς λόγο... επομένως κατέβασμα η ελληνική ρομ και odin η τελευταία λύση.. το sammobile την έχει ανεβάσει αλλά η ταχύτητες είναι τραγικές, αν δεν έχεις κάποιο άλλο site βάλε τη να κατεβαίνει όλο το βράδυ και φλασάρεις το πρωί με την ησυχία σου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ξερω που κατεβαίνουν θεοαργα.. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα ποια να κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα ουτε η αυτόματη περιστροφή.

Οπότε εκανα factory reset, τα εσβησα ολα δηλαδή και ξεκινησα απο το 0.

Μονο που και παλι τα ίδια.. Δε δουλευει περιστροφη και φωτεινότητα.. Δε μου εχει ξανα τυχει ποτε να κανω factory reset και να μη φτιαξουν τα προβλήματά του Update.. Ουσιαστικά ή για service ειναι να το στείλω ή να ξανα βαλω τη ρομ με odin..

Καμια αλλη ιδεα?

 

Έχει κλείσει το auto rotate. θα το κάνεις on και θα είσαι ΟΚ με την περιστροφή. Αν θυμάμαι κάλα by default is off. άλλα σίγουρα εκεί είναι το πρόβλημα σου.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μέθοδος με το smart switch δε δουλευει. Αυτο που δειχνει το βίντεο παραπάνω όπου στο smart switch βαζεις κωδικο μοντελου και Serial number, δε γίνεται. Δε βγάζει καν αυτο το μενού πλέον το smart switch. Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι το εκοψε η σαμσουνγκ, και η μόνη λύση παλαιότερη έκδοση smart switch. Όντως η παλαιότερη που προτείνουν εχει το μενου, αλλά μολις βαλεις Serial number δεν το αναγνωρίζει. Κατι που ειδα οτι συμβαίνει και σε άλλους αλλά κανείς δεν βρίσκει λυση.

 

Υπέροχα, κλασική samsung να αφαιρεί χρήσιμες λειτουργίες χωρίς λόγο... επομένως κατέβασμα η ελληνική ρομ και odin η τελευταία λύση.. το sammobile την έχει ανεβάσει αλλά η ταχύτητες είναι τραγικές, αν δεν έχεις κάποιο άλλο site βάλε τη να κατεβαίνει όλο το βράδυ και φλασάρεις το πρωί με την ησυχία σου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Μα καλα ανώμαλοι ειναι οι κορεατες της Sammy.:wacko::blink:

Μια χαρα εξαιρετικη λειτουργία ηταν η επαναφορά μεσω Smart Switch οπου κοίταζε το IMEI και serila number και σου εγκαθιστούσε παντα τη μαμα rom που να συμβαδιζει με εκάστοτε συσκευή.

 

Το ειχα κανει χρήση 1-2 φορές και εξυπηρετούσε πολύ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κλείσει το auto rotate. θα το κάνεις on και θα είσαι ΟΚ με την περιστροφή. Αν θυμάμαι κάλα by default is off. άλλα σίγουρα εκεί είναι το πρόβλημα σου.

Λες να ηταν τοσο ευκολο? Δε δουλευει κανενας σενσορας που να βλεπει οτι γυρνας το κινητο λεμε.. Ουτε ο σενσορας αυτοματης φωτεινοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Κανε τεστ γραψε στο πληκτρολογιο τηλεφωνου *#0*#

Μου το ειπε και αλλος παραπανω. Δε βλεπω να δουλευει τιποτα απο τους σενσορες περιστροφης ή φωτεινοτητας, σαν να μη υπαρχουν. Η φαση ειναι αν ειχα custom rom θα το εφτιαχνα σε 5 λεπτα αν δεν ειναι hardware problem, που λογικα δεν ειναι μιας και πριν το update μια χαρα δουλευαν ολα.

Αυτη η σαμσουνγκ τα εχει ξεσκισει ολα. Καλα δεν αφησε ουτε μια εφαρμογη να κανεις επανεγκατασταση λογισμικου αν δεν παρει κατι σωστα over the air?

Το odin δεν ειναι εφαρμογη της σαμσουνγκ αλλα χακερ. Στην περιπτωση που παει κατι στραβα δεν καλυπτεσαι.

Αλλα παρολα αυτα παω να κατεβασω ρομ να τη βαλω με odin και ελευθερη δεν υπαρχει. Μονο αν πληρωσεις.

Δηλαδη αλλη λυση απ το να το στειλεις για σερβις δε σου δινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις προβλημα με odin ισως bug στο framework να εχει γινει .Περασμα με οdin κατα 90% θα δουλεψει ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την αναβαθμιση και όλα καλά... Το μόνο που περιμένω να δω είναι η διαχείριση της μπαταρίας... Δεν βλέπω καμία ουσιαστική διαφορά μέχρι τώρα....
Link to comment
Share on other sites

Μου το ειπε και αλλος παραπανω. Δε βλεπω να δουλευει τιποτα απο τους σενσορες περιστροφης ή φωτεινοτητας, σαν να μη υπαρχουν. Η φαση ειναι αν ειχα custom rom θα το εφτιαχνα σε 5 λεπτα αν δεν ειναι hardware problem, που λογικα δεν ειναι μιας και πριν το update μια χαρα δουλευαν ολα.

Αυτη η σαμσουνγκ τα εχει ξεσκισει ολα. Καλα δεν αφησε ουτε μια εφαρμογη να κανεις επανεγκατασταση λογισμικου αν δεν παρει κατι σωστα over the air?

Το odin δεν ειναι εφαρμογη της σαμσουνγκ αλλα χακερ. Στην περιπτωση που παει κατι στραβα δεν καλυπτεσαι.

Αλλα παρολα αυτα παω να κατεβασω ρομ να τη βαλω με odin και ελευθερη δεν υπαρχει. Μονο αν πληρωσεις.

Δηλαδη αλλη λυση απ το να το στειλεις για σερβις δε σου δινει.

Γιατί δεν περιμένεις μέχρι αύριο να το πας στο service;; Θα σου αλλάξουν και την μπαταρία τζάμπα :) :):)

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειπε και αλλος παραπανω. Δε βλεπω να δουλευει τιποτα απο τους σενσορες περιστροφης ή φωτεινοτητας, σαν να μη υπαρχουν. Η φαση ειναι αν ειχα custom rom θα το εφτιαχνα σε 5 λεπτα αν δεν ειναι hardware problem, που λογικα δεν ειναι μιας και πριν το update μια χαρα δουλευαν ολα.

Αυτη η σαμσουνγκ τα εχει ξεσκισει ολα. Καλα δεν αφησε ουτε μια εφαρμογη να κανεις επανεγκατασταση λογισμικου αν δεν παρει κατι σωστα over the air?

Το odin δεν ειναι εφαρμογη της σαμσουνγκ αλλα χακερ. Στην περιπτωση που παει κατι στραβα δεν καλυπτεσαι.

Αλλα παρολα αυτα παω να κατεβασω ρομ να τη βαλω με odin και ελευθερη δεν υπαρχει. Μονο αν πληρωσεις.

Δηλαδη αλλη λυση απ το να το στειλεις για σερβις δε σου δινει.

Αυτή εδώ είναι η λίστα με τις ελληνικές ρομ στο sammobile: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/

Αν κάνεις ένα απλό login θα σε αφήσει να κατεβάσεις με την αργή ταχύτητα έστω.

 

Edit: κάνουν maintenance στους servers που φιλοξενούν τα free downloads, θα είναι διαθέσιμα πάλι από Δευτέρα, τι να σου πω μεγάλη γκαντεμιά...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ είναι η λίστα με τις ελληνικές ρομ στο sammobile: https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/

Αν κάνεις ένα απλό login θα σε αφήσει να κατεβάσεις με την αργή ταχύτητα έστω.

 

Edit: κάνουν maintenance στους servers που φιλοξενούν τα free downloads, θα είναι διαθέσιμα πάλι από Δευτέρα, τι να σου πω μεγάλη γκαντεμιά...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Βρηκα αυτη εδω, εχει και τους 3 κωδικους ιδιους με αυτη που εχω. Λογικα ειμαι οκ?

Αμα δε φτιαξει αν τη φλασαρω με odin παιζει να βρω κανα προβλημα αν το στειλω για σερβις μετα οτι δεν εχω τη σωστη ρομ?

http://samsung-updates.com/details/138919/Galaxy_Note_8_SM-N950F/SM-N950F/EUR/N950FXXS5CRJ1.html

 

Edit, ουτε απο εκει δε μ αφηνει να κατεβασω, ξεπερνα τα 4 γιγα λεει, και εκανα και registration, τι γινεται ρε..

Edit2, ok στο updato.com φαινεται να κατεβαινει και γρηγορα, μη το γκαντεμιασω..

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα αυτη εδω, εχει και τους 3 κωδικους ιδιους με αυτη που εχω. Λογικα ειμαι οκ?

Αμα δε φτιαξει αν τη φλασαρω με odin παιζει να βρω κανα προβλημα αν το στειλω για σερβις μετα οτι δεν εχω τη σωστη ρομ?

http://samsung-updates.com/details/138919/Galaxy_Note_8_SM-N950F/SM-N950F/EUR/N950FXXS5CRJ1.html

 

Edit, ουτε απο εκει δε μ αφηνει να κατεβασω, ξεπερνα τα 4 γιγα λεει, και εκανα και registration, τι γινεται ρε..

Σε XDA δεν εχει καμια με google drive/onedrive κατεβασεις?

Σχεδον παντα ανεβαζουν.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/official-stock-firmware-update-odin-t3677072/page146

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε XDA δεν εχει καμια με google drive/onedrive κατεβασεις?

Σχεδον παντα ανεβαζουν.

Μπα.. Κατι παλαιες βρηκα.

Αλλα οκ εκανα edit, βρηκα ενα link που παει γρηγορα, απλα δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι κατεβαζω ακριβως αυτη που εχω με τοσους κωδικους ρομ που βγαζει η σαμσουνγκ πλεον..

Γραφει europe παντως , υποτιθεται ειναι για Ελλαδα και ειναι οι 2 απο τους 3 κωδικοι ιδιοι, τι στον φουτσο, δε νομιζω να βρω προβλημα..

Εχει διαφορα στο pda version, στο phone info γραφει Ν950FXXS5CRJ1,

ενω η ρομ που κατεβαζω γραφει pda N950FXXU5CRHA

Εδω το λινκ, τι λετε?

https://updato.com/firmware-archive-select-model?record=6A2BE7E2BC7611E89F15FA163EE8F90B

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Αθάνατη Sammy χαλάει ενα χρήσιμο εργαλειο ενω παρείχε μεγάλη ευκολία.

Τραγικοί οι τύποι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο σέρβις πάντως δεν έχεις κανένα πρόβλημα εφόσον το τηλέφωνο γενικά είναι ευρωπαϊκό και δεν έχει γράψει ο Knox counter. Καλά ναι η samsung ώρες ώρες σε βγάζει από τα ρούχα σου με κινήσεις που δε βγάζουν κανένα απολύτως νόημα. Τα ίδια και με το s-note και τα extensions του που ήταν μια υπέρ πλήρεις πλατφόρμα για να δουλέψεις και τώρα το πέταξε στα σκουπίδια και μας πλάσαρε το γυμνό samsung notes για τα βασικά. Και σαν να μην έφτανε αυτό από oreo και μετά δε δουλεύουν και οι περισσότερες λειτουργίες στο παλιό s-note όπως photo note, easy chart κτλ.... τι να πω καμία λογική...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο σέρβις πάντως δεν έχεις κανένα πρόβλημα εφόσον το τηλέφωνο γενικά είναι ευρωπαϊκό και δεν έχει γράψει ο Knox counter. Καλά ναι η samsung ώρες ώρες σε βγάζει από τα ρούχα σου με κινήσεις που δε βγάζουν κανένα απολύτως νόημα. Τα ίδια και με το s-note και τα extensions του που ήταν μια υπέρ πλήρεις πλατφόρμα για να δουλέψεις και τώρα το πέταξε στα σκουπίδια και μας πλάσαρε το γυμνό samsung notes για τα βασικά. Και σαν να μην έφτανε αυτό από oreo και μετά δε δουλεύουν και οι περισσότερες λειτουργίες στο παλιό s-note όπως photo note, easy chart κτλ.... τι να πω καμία λογική...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ξερω που το σέρβις θα με καλυψει, αλλά είμαι επαρχια, λογικα θα μεινω αρκετο καιρο χωρις κινητο. Επίσης υποπτεύομαι οτι θα μου βγαλουν και το tempered που ειναι με κολα.. Μη σου πω ισως πρεπει να το βγαλω απο μονος μου μην επικαλεστουν τίποτα περίεργο, ικανους τους εχω.

Και αντε βρες αλλο, με ειχε βολεψει.

Αν ξεμπερδέψω με ενα φλασαρισμα τα πράγματα θα γινουν ταχύτατα.. Γι αυτο λεω να το δοκιμάσω, στο παρελθόν το εχω κανει πολλες φορες χωρίς το ψαξιμο που ριχνω τωρα. Απλα τοτε ειμουν ρουτ, δεν ειχα εγγύηση οποτε δεν ασχολούμουν καν αν ολοι οι κωδικοί ηταν ίδιοι κλπ.

Απλα επειδη εχω διαβασει διαφορα περίεργα κατα καιρους απο καποιους που ειχαν φλασαρει ρομ με odin, και στο σέρβις τους λεγανε διάφορα περίεργα οτι δεν ηταν για την περιοχή τους και δεν τους κάλυπταν, γι αυτό το παρα ψαχνω.

Γιατι αν φλασαρω με odin, και δεν φτιαξει, μετά μονόδρομος το σέρβις οποτε κοιταω να ειναι ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...