Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο xda γράφουν ότι ξεκίνησε η αναβάθμιση για τους snap dragon

 

https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-note8-android-oreo-update/

Θα ξεκινήσει....leak είναι αυτό

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργεια το slow video του s9 με το slow video στο note ti diafora exei? και κατι ακομα γιατι το slow video που τραβηξα στο στο note μου το παιζει slow στο κινητο αλλα οχι στο ταμπλετ μου (samsung tab s3)?
Link to comment
Share on other sites

απο περιεργεια το slow video του s9 με το slow video στο note ti diafora exei? και κατι ακομα γιατι το slow video που τραβηξα στο στο note μου το παιζει slow στο κινητο αλλα οχι στο ταμπλετ μου (samsung tab s3)?
το note 8 τραβάει στα 240fps /720p ενώ το s9 στα 940fps/720p 240fps/1080p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τοσο σημαντικη για να δωσει καποιος το note και να παρει το s9?

 

Προφανώς όχι, εκτός αν έχεις κινητό για το slow motion. Αν όμως δε σε ενδιαφέρει πενάκι ενώ σε ενδιαφέρει αυτονομία τότε είναι μια καλή αναβάθμιση. Εγώ πχ θα πάω για αυτούς τους λόγους, αλλά όταν πέσει η τιμή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως δε σε ενδιαφέρει πενάκι ενώ σε ενδιαφέρει αυτονομία τότε είναι μια καλή αναβάθμιση. Εγώ πχ θα πάω για αυτούς τους λόγους, αλλά όταν πέσει η τιμή

Και ξαναγύρναμε σε αυτα που εγραφα το εξαρχής για το 8, οτι Ο ΜΟΝΟΣ λογος που εβαλε μικρη μπαταρία η σαμσουνγκ ειναι ωστε οταν βγει το 9, να πανε ολοι εκει για την αυτονομία..

Το ιδιο εκανε και με το fingerprint reader που διαφοροι λενε οτι εκανε βλακεία εκει που τον τοποθετήσε.

Καμια βλακεία δεν εκανε. Ο μονος λογος που τον έβαλε εκει, ειναι για να το "βελτιώσει" στο επόμενο.

Τα έγραφα εδω και καιρο, όποιος θελει μπορεί να ψαξει να δει, δεν το παίζω μετα Χριστόν προφήτης..

Ευτυχώς για τη σαμσουνγκ που τα υπολοιπα ανταγωνιστικα προς το νοτε 8 κινητα, ηταν χειρότερα στα περισσότερα θέματα, αλλιως πολιτικές τετοιου τυπου πρεπει να τιμωρούνται από τους καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναγύρναμε σε αυτα που εγραφα το εξαρχής για το 8, οτι Ο ΜΟΝΟΣ λογος που εβαλε μικρη μπαταρία η σαμσουνγκ ειναι ωστε οταν βγει το 9, να πανε ολοι εκει για την αυτονομία..

Το ιδιο εκανε και με το fingerprint reader που διαφοροι λενε οτι εκανε βλακεία εκει που τον τοποθετήσε.

Καμια βλακεία δεν εκανε. Ο μονος λογος που τον έβαλε εκει, ειναι για να το "βελτιώσει" στο επόμενο.

Τα έγραφα εδω και καιρο, όποιος θελει μπορεί να ψαξει να δει, δεν το παίζω μετα Χριστόν προφήτης..

Ευτυχώς για τη σαμσουνγκ που τα υπολοιπα ανταγωνιστικα προς το νοτε 8 κινητα, ηταν χειρότερα στα περισσότερα θέματα, αλλιως πολιτικές τετοιου τυπου πρεπει να τιμωρούνται από τους καταναλωτές.

 

Προφανώς και έτσι είναι αλλά αφού ο ανταγωνισμός ακόμα κλωθει τι να το κάνεις. Για μένα το finger δεν είναι κριτήριο καθώς δεν το δουλεύω.. Οπότε το s9 plus θα με καλύπτει απόλυτα και μακάρι το σ10 να έχει μόνο εκεί βελτίωση με το in screen ξεκλείδωμα ώστε να μην με εμπνέει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θεωρώ την διαφορά μπαταρίας (3500 vs 3300) ικανή για να με βάλει σε διαδικασία αλλαγής συσκευής. Αν μιλούσαμε για μεγαλύτερες διαφορές τότε ΟΚ.

Αντίστοιχα και η ελάχιστα μικρότερη οθόνη (0,1") είναι αμελητέο μείον για το s9+.

Είτε θέλει κάποιος το πενάκι (εδώ είναι μονόδρομος) είτε όχι, δεν βρίσκω κάτι το σημαντικό στο s9+ για να κάνει κάποιος την μεταπηδήσει. Δεν είναι αναβάθμιση (αλλά ούτε και υποβάθμιση).

Γνώμη μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναγύρναμε σε αυτα που εγραφα το εξαρχής για το 8, οτι Ο ΜΟΝΟΣ λογος που εβαλε μικρη μπαταρία η σαμσουνγκ ειναι ωστε οταν βγει το 9, να πανε ολοι εκει για την αυτονομία..

Το ιδιο εκανε και με το fingerprint reader που διαφοροι λενε οτι εκανε βλακεία εκει που τον τοποθετήσε.

Καμια βλακεία δεν εκανε. Ο μονος λογος που τον έβαλε εκει, ειναι για να το "βελτιώσει" στο επόμενο.

Τα έγραφα εδω και καιρο, όποιος θελει μπορεί να ψαξει να δει, δεν το παίζω μετα Χριστόν προφήτης..

Ευτυχώς για τη σαμσουνγκ που τα υπολοιπα ανταγωνιστικα προς το νοτε 8 κινητα, ηταν χειρότερα στα περισσότερα θέματα, αλλιως πολιτικές τετοιου τυπου πρεπει να τιμωρούνται από τους καταναλωτές.

 

Δηλαδή ούτε που σου πέρασε από το μυαλό ότι ο χώρος που πιάνει το πενάκι μέσα στο σώμα του κινητού, κάνει απαγορευτική τη τοποθέτηση μεγαλύτερης μπαταρίας; Επίσης, ότι η Samsung θα ήταν πάρα πολύ προσεκτική με αυτό το μοντέλο και την μπαταρία του, μετά την καταστροφή του Note 7; Από θεωρίες συνομωσίας καλά πάμε σε αυτή τη χώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Θα παραλάβω σύντομα το 256 gb N9500 από Γαλλία και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που έχω την εντύπωση ότι αναφέρθηκε σε προηγούμενο port. Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχω fm radio στο συγκεκριμένο μοντέλο που θα παραλάβω?

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Tελικά παρέλαβα σήμερα και ναι έχει ράδιο fm με δικό του application .

samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Tελικά παρέλαβα σήμερα και ναι έχει ράδιο fm με δικό του application .

 

Και δικαρτο ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Tελικά παρέλαβα σήμερα και ναι έχει ράδιο fm με δικό του application .
Μπορείς να βάλεις ένα link γιατί κι εμένα με ενδιαφέρει η αγορά με ράδιο;

Ευχαριστώ

 

Ελλάδα άραγε το βρίσκουμε κάπου;

 

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

Tελικά παρέλαβα σήμερα και ναι έχει ράδιο fm με δικό του application .

Είδες;; ότι ακριβώς σου είχα πει!! Το πήρα και εγώ. Παρόλο αυτά μάλλον useless πλέον το ραδιόφωνο fm .

Link to comment
Share on other sites

θα απαντήσω σε όλους :D

Ναι δίκαρτο .

Το πήρα από ebay προσπαθώντας να βρω πωλητή από Ευρώπη για αποφυγή τελωνείου.

Απέφυγα την Ιρλανδία μιας και δεν ήμουν σίγουρος για τα έξοδα τελωνείου , και βρήκα έναν Γάλλο που το είχε 789,90 + 19,90 τα μεταφορικά.

Samsung Galaxy Note 8 N9500 256GB Dual SIM Midnight Black -Neuf et Garantie 1 an

https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-256GB-Dual-SIM-Midnight-Black-Neuf-et-Garantie-1-an/302644603960?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Σε 1 εβδομάδα το παρέλαβα !!

Καλή τιμή νομίζω για το μεγαλύτερο μοντέλο της εταιρίας .

Ναι Πάνο το έλεγες για το ράδιο και πιάστηκα από τα γραφόμενά σου . Αν και στο youtube δεν το πολύ παρουσίαζαν με σιγουριά .

Edited by themis999444
samsung is the winner
Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε απο Ιρλανδια εχει τελωνειο..

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ούτε που σου πέρασε από το μυαλό ότι ο χώρος που πιάνει το πενάκι μέσα στο σώμα του κινητού, κάνει απαγορευτική τη τοποθέτηση μεγαλύτερης μπαταρίας; Επίσης, ότι η Samsung θα ήταν πάρα πολύ προσεκτική με αυτό το μοντέλο και την μπαταρία του, μετά την καταστροφή του Note 7; Από θεωρίες συνομωσίας καλά πάμε σε αυτή τη χώρα...

Καμια θεωρία συνομωσιας, απλη λογική κέρδους. Συστήματικα και επανηλημενα πεφτω μεσα στις προβλέψεις μου, ακριβώς γιατί βασίζονται στη λογική του κέρδους και όχι συνομωσιας.

Μπορούσε να αυξησει μισο χιλιοστό το παχος. Θα ήταν αρκετό για +200maz και θα το προτιμουσε το 95%. Τα ιδια εγραφα και για τη microsd οταν την έβγαλε οτι θα την βαλει πάλι 1000% στην επόμενη συσκευή, οταν διάφορα troll γραφανε ότι ειναι άχρηστη, αργη και πέθανε οριστικά κλπ. Για την μπαταρία του Ν7, ναι αυτό έπαιξε το ρολο του σίγουρα.

Προσωπικά πάντως για την ωρα δεν έχω πρόβλημα αυτονομίας. Με πολλα κολπάκια όμως που δεν ειναι για το μεσο χρηστη. Αυτο δε σημαίνει ότι δε θα ηταν επιθυμητη μεγαλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μερικές ώρες στην κατοχή μου και ενα mate 10 pro , έχω παρατηρήσει τα εξής :

 

- οθόνη σίγουρα πιο "ζωηρη" στο note με ομορφότερα χρώματα στο μάτι. Μου φαίνεται ανωτερη.

- κάμερα μου φαίνονται παρόμοια. Δεν έχω μπει σε λεπτομερή σύγκριση.

- η έλλειψη θύρας ακουστικών στο mate είναι τραγικό λάθος. Το είχα ξεχάσει!!

- σαν design θεωρώ το note πολύ ομορφότερο. Εργονομικά είναι καλύτερο το mate λόγω μεγέθους και λόγω των μη edge πλευρών.

- aod πολύ ανώτερη στο note και με πολύ περισσότερες πληροφορίες απ ότι στο mate

- μπαταρία πολύ καλύτερη στο mate

- το density και η απεικόνιση των εφαρμογών μου αρέσει περισσότερο στο note.

- το ui του mate ειναι χαλιά και πολύ μπέρδεμα (προσωπική άποψη, σε πολλούς αρέσει)

- σε smoothness σίγουρα δεν υπολείπεται το note. Το mate φαίνεται πολύ πιο γρήγορο λόγω animations. Δεν είναι τόσο τρελές οι διαφορές σε ταχύτητα οσο λένε κάποιοι.

- το gear S3 δουλεύει άψογα με Samsung, όχι τόσο άψογα με το mate (αλλα τη δουλειά του την κάνει )

- το λεντ ειδοποίησης στο mate είναι μεν διακριτικο, αλλα από την άλλη δεν το βλέπεις εύκολα σαν το note.

- μου κάνουν κόλπα μερικές εφαρμογές με το mate. Πχ clash of clans δεν μου έρχονται καν ειδοποιήσεις. Επίσης το blockada δεν λειτουργεί σωστά, με αποτέλεσμα μόλις το ενεργοποιω να κόβει μετά από λίγα λεπτά τελειως το ιντερνέτ στο τηλέφωνο.

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μερικές ώρες στην κατοχή μου και ενα mate 10 pro , έχω παρατηρήσει τα εξής :

 

- οθόνη σίγουρα πιο "ζωηρη" στο note με ομορφότερα χρώματα στο μάτι. Μου φαίνεται ανωτερη.

- κάμερα μου φαίνονται παρόμοια. Δεν έχω μπει σε λεπτομερή σύγκριση.

- η έλλειψη θύρας ακουστικών στο mate είναι τραγικό λάθος. Το είχα ξεχάσει!!

- σαν design θεωρώ το note πολύ ομορφότερο. Εργονομικά είναι καλύτερο το mate λόγω μεγέθους και λόγω των μη edge πλευρών.

- aod πολύ ανώτερη στο note και με πολύ περισσότερες πληροφορίες απ ότι στο mate

- μπαταρία πολύ καλύτερη στο mate

- το density και η απεικόνιση των εφαρμογών μου αρέσει περισσότερο στο note.

- το ui του mate ειναι χαλιά και πολύ μπέρδεμα (προσωπική άποψη, σε πολλούς αρέσει)

- σε smoothness σίγουρα δεν υπολείπεται το note. Το mate φαίνεται πολύ πιο γρήγορο λόγω animations. Δεν είναι τόσο τρελές οι διαφορές σε ταχύτητα οσο λένε κάποιοι.

- το gear S3 δουλεύει άψογα με Samsung, όχι τόσο άψογα με το mate (αλλα τη δουλειά του την κάνει )

- το λεντ ειδοποίησης στο mate είναι μεν διακριτικο, αλλα από την άλλη δεν το βλέπεις εύκολα σαν το note.

- μου κάνουν κόλπα μερικές εφαρμογές με το mate. Πχ clash of clans δεν μου έρχονται καν ειδοποιήσεις. Επίσης το blockada δεν λειτουργεί σωστά, με αποτέλεσμα μόλις το ενεργοποιω να κόβει μετά από λίγα λεπτά τελειως το ιντερνέτ στο τηλέφωνο.

 

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

 

Μια χαρά παρατηρήσεις . Θα ήθελα να δοκιμάσω και το mate αλλά έχω αδυναμία στη σειρά note κ είμαι σε σκέψη να το πάρω η να περιμένω s9 plus σε καλύτερη τιμή. Το πενάκι το κάνει πιο ολοκληρωμένη συσκευή . Περιμένω να το πάρω να πηγαίνω σε κοριτσοπαρεες και να λέω μπορείτε να με πληρώσετε να κλείσω τα μειο.. Φυσικά κ ψαρωναν κ χωρίς πενάκι αλλά είμαι καλό παιδί κ δεν τις έκλεβα άσε που η πόλη μ είναι μικρή κ θα έτρωγα ξύλο κάποια στιγμή χα χα :lol:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τοσο σημαντικη για να δωσει καποιος το note και να παρει το s9?

οχι δεν νομιζω ,απλα προτου παρω το Note εβλεπα περσυ το s8+ ,μου αρεσε περισσοτερο εμφανισιακα και το μεγεθος παρολου την μικρη διαφορα καθοταν καλυτερα στο ματι και στο χερι γιαυτο γλυκοκοιταζω το 9s+ ,ειναι και το slow video που μου αρεσει ,στεναχωριεμαι για το πενακι γιατι μου αρεσει να ξεφονταρω γρηγορα καποιες φωτο και να σημειωνω πανω ,η μπαταρια δεν με ενδιαφερει γιατι σπιτι-γραφειο εχω τον ασυρματο φορτιστη κατω απο 40% μπαταρια ειδα μονο μια φορα και σε καποια ταξιδια εχω παντα και 2 powerbank μαζι μου,βεβαια οχι στην σημερινη τιμη τα 300 ε τα θεωρω υπερβολικη διαφορα το ενα με το αλλο αλλα στα 150 θα περνουσε μια διαβολοσκεψη ,απο την αλλη ολα αυτα και σιγουρα καποια πρωτοποριακα θα δουμε στο Note 9,ουφ γμτ τα διηληματα μου:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παρατηρήσεις . Θα ήθελα να δοκιμάσω και το mate αλλά έχω αδυναμία στη σειρά note κ είμαι σε σκέψη να το πάρω η να περιμένω s9 plus σε καλύτερη τιμή. Το πενάκι το κάνει πιο ολοκληρωμένη συσκευή . Περιμένω να το πάρω να πηγαίνω σε κοριτσοπαρεες και να λέω μπορείτε να με πληρώσετε να κλείσω τα μειο.. Φυσικά κ ψαρωναν κ χωρίς πενάκι αλλά είμαι καλό παιδί κ δεν τις έκλεβα άσε που η πόλη μ είναι μικρή κ θα έτρωγα ξύλο κάποια στιγμή χα χα :lol:
Στην τιμή που πήρα το mate καινούριο (499) από προσφορά του mediamarkt στη Γερμανία που βρίσκομαι, ενώ δεν ήθελα κινητό , "αναγκαστικα" να το πάρω με την τρέλα που μας δερνει.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα απαντήσω σε όλους :D

Ναι δίκαρτο .

Το πήρα από ebay προσπαθώντας να βρω πωλητή από Ευρώπη για αποφυγή τελωνείου.

Απέφυγα την Ιρλανδία μιας και δεν ήμουν σίγουρος για τα έξοδα τελωνείου , και βρήκα έναν Γάλλο που το είχε 789,90 + 19,90 τα μεταφορικά.

Samsung Galaxy Note 8 N9500 256GB Dual SIM Midnight Black -Neuf et Garantie 1 an

https://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-8-N9500-256GB-Dual-SIM-Midnight-Black-Neuf-et-Garantie-1-an/302644603960?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Σε 1 εβδομάδα το παρέλαβα !!

Καλή τιμή νομίζω για το μεγαλύτερο μοντέλο της εταιρίας .

Ναι Πάνο το έλεγες για το ράδιο και πιάστηκα από τα γραφόμενά σου . Αν και στο youtube δεν το πολύ παρουσίαζαν με σιγουριά .

 

πες ετσι. Νομιζα ελληνικο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μερικές ώρες στην κατοχή μου και ενα mate 10 pro , έχω παρατηρήσει τα εξής :

- οθόνη σίγουρα πιο "ζωηρη" στο note με ομορφότερα χρώματα στο μάτι. Μου φαίνεται ανωτερη.

- κάμερα μου φαίνονται παρόμοια. Δεν έχω μπει σε λεπτομερή σύγκριση.

- η έλλειψη θύρας ακουστικών στο mate είναι τραγικό λάθος. Το είχα ξεχάσει!!

- σαν design θεωρώ το note πολύ ομορφότερο. Εργονομικά είναι καλύτερο το mate λόγω μεγέθους και λόγω των μη edge πλευρών.

- aod πολύ ανώτερη στο note και με πολύ περισσότερες πληροφορίες απ ότι στο mate

- μπαταρία πολύ καλύτερη στο mate

- το density και η απεικόνιση των εφαρμογών μου αρέσει περισσότερο στο note.

- το ui του mate ειναι χαλιά και πολύ μπέρδεμα (προσωπική άποψη, σε πολλούς αρέσει)

- σε smoothness σίγουρα δεν υπολείπεται το note. Το mate φαίνεται πολύ πιο γρήγορο λόγω animations. Δεν είναι τόσο τρελές οι διαφορές σε ταχύτητα οσο λένε κάποιοι.

- το gear S3 δουλεύει άψογα με Samsung, όχι τόσο άψογα με το mate (αλλα τη δουλειά του την κάνει )

- το λεντ ειδοποίησης στο mate είναι μεν διακριτικο, αλλα από την άλλη δεν το βλέπεις εύκολα σαν το note.

- μου κάνουν κόλπα μερικές εφαρμογές με το mate. Πχ clash of clans δεν μου έρχονται καν ειδοποιήσεις. Επίσης το blockada δεν λειτουργεί σωστά, με αποτέλεσμα μόλις το ενεργοποιω να κόβει μετά από λίγα λεπτά τελειως το ιντερνέτ στο τηλέφωνο.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Στα περισσότερα θα συμφωνήσω.

Μιας και εδώ και λίγο καιρό πηγαίνω συνεχώς από το Note 8 στο Mate 10 Pro και αντίστροφα, να προσθέσω σε όλα όσα είπες οτι τουλάχιστον εμένα με διευκολύνει αφάνταστα η ύπαρξη IR στο Mate 10 Pro. Μεγάλη ευκολία.

Οι κάμερες μου φαίνονται πάνω κάτω ίδιες...μικροδιαφορές ανάλογα τις συνθήκες φωτογράφησης.

Οθόνη καλύτερη το Note 8, αλλά με σημαντικό μειονέκτημα την εξαιρετικά δύσκολη προστασία της με κάποιο tempered (μετά το dome το χάος)

Συνολικά θα έλεγα ότι το Mate 10 Pro είναι μάλλον πιο βολικό τηλέφωνο για καθημερινή χρήση. Μεγάλη μπαταρία, βολικό fingerprint, ιδανικό μέγεθος, συμπαθητικά ηχεία. Επίσης το ui του Mate αν και κάπως ιδιόμορφο, έχει πολύ καλό και σχεδόν ακαριαίο search (ακόμη και στις ρυθμίσεις) ενώ και ο dialer προσφέρει t9 για τις επαφές στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Aμα βάλω γυαλάκι,θα μπορώ να πατάω το home button για να το ανοίγω; Γιατί όταν το κάνω ακούγεται ένα κλικ-κλακ και η οθόνη υποχωρεί λίγο,οπότε άμα μπει γυαλί μάλλον αυτό θα ξεκολλήσει με την κίνηση αυτή.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Aμα βάλω γυαλάκι,θα μπορώ να πατάω το home button για να το ανοίγω; Γιατί όταν το κάνω ακούγεται ένα κλικ-κλακ και η οθόνη υποχωρεί λίγο,οπότε άμα μπει γυαλί μάλλον αυτό θα ξεκολλήσει με την κίνηση αυτή.
Οχι Θοδωρη, κανενα προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...