Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε όλα αυτά που αναφέρεις το τηλέφωνο συμπεριφέρεται μια χαρά.

Αν το θες όμως για τηλεφωνήματα γιατί να σκάσεις το χιλιάρικο.

Μείνε με αυτό που έχεις.

Το έχουμε ξαναπεί. Η σειρά note είνια μια κατηγορία μόνη της, επειδή έχει το πενάκι, που σου δίνει απίστευτες δυνατότητες.

Αν δεν το πολυχρειάζεσαι το πενάκι, γιατί να πας σε μια τόσο ακριβή λύση, όταν πχ το σ8+ έχει 300 ευρώ πιο κάτω.

 

Έχεις δίκιο. Η σειρά note είναι μια κατηγορία μόνη της. Λόγω επαγγέλματος μου είναι πολύ χρήσιμο ένα τέτοιο είδος τηλεφώνου. Μέχρι τώρα δεν έχω ξανααγορασει ναυαρχίδα γιατί όταν έχεις δύο γιούς συνήθως τις ναυαρχίδες τις αγοράζεις για αυτούς. Το ερώτημα ήταν περισσότερο αν το note έχει κάποια αδυναμία στον τομέα του σήματος (κινητής, data, wifi)

Edited by grkouk

Θάσος το πράσινο νησί

http://villakoukoudis.com

http://www.thassos-rent-a-bike.com

Link to comment
Share on other sites

Από τα χερια μου έχουν περάσει τα note 2, 4 και 8 και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα στο σήμα, εκτός βέβαια από τις περιπτώσεις που η voda ή η cosmote δεν είχαν σήμα και στο κινητό της συζύγου Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε κάποιο μελλοντικό update δώσουν αυτή την επιλογή.

Πάντως σε εμένα (Note3)υπάρχει.

Τα καλά του root, αν περιμέναμε από την Samsung ,καληνύχτα :cool: b564af5330927e3697165b77f0c6e031.jpg

Το μόνο που με σώνει για να ρουταρω είναι ότι είμαι μόνος μου

Όταν με το καλό μαζευτούμε να δεις τι έχει να γίνει.

Πιστεύω Όταν πέσει η τιμή του θα γίνει χαμός.

Έχεις δίκιο. Η σειρά note είναι μια κατηγορία μόνη της. Λόγω επαγγέλματος μου είναι πολύ χρήσιμο ένα τέτοιο είδος τηλεφώνου. Μέχρι τώρα δεν έχω ξανααγορασει ναυαρχίδα γιατί όταν έχεις δύο γιούς συνήθως τις ναυαρχίδες τις αγοράζεις για αυτούς. Το ερώτημα ήταν περισσότερο αν το note έχει κάποια αδυναμία στον τομέα του σήματος (κινητής, data, wifi)

Σε σχέση με το mate9 που είχα έχει καλύτερο Wi-Fi Θα έλεγα και σήμα .

Η ποιότητα κλήσης είναι εξαιρετική και γενικά δεν έχω βρει κάτι να μην είναι τέλειο εκτός του ήχου που είναι καλός αλλά όχι ο καλύτερος.

 

Όσο για την σύγκριση συσκευών που κάνεις

Του δικού σου με τον s7 ή του note8 να σου πω να διαβάσεις λίγο τι είναι Sar και να το προσέχεις.

Ο κόσμος μας δεν έχει ιστορικά στοιχεία για το τι μπορεί να μας προκαλέσει όλος αυτός ο πόλεμος ακτινοβολίας λογο του ότι δεν προϋπήρχε.

Εμείς είμαστε τα πειραματόζωα.

 

 

Υ.Γ μεγάλες κουβέντες ενός ΣΟΦτΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε exchange account στην στοκ εφαρμογή της Samsung σας δείχνει τους φακέλους που ειναι αρχειοθετημένα τα emails; δεν βλέπω κανέναν φάκελο μήπως θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γνωρίζει κάποιος να μου δώσει μια απάντηση;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει 70 σελίδες και δεν μπορώ να απαντήσω στα βασικά ερωτηματικά για το τηλέφωνο. Έχει καλό σήμα, πως συμπεριφερε στις κλήσεις, πως συμπεριφερε στο 4g,το GPS είναι καλό κλειδώνει γρήγορα χάνει το σήμα κλπ.

Έχω το honor δικαρτο και είμαι πολύ ευχαριστημένος στα παραπάνω. Ο γιος μου έχει το s7 edge και σε σημεία που εγώ κάνω τηλεφωνήματα χωρίς πρόβλημα αυτός δεν έχει σήμα και οι δύο με wind. Το τηλέφωνο έχει αυτα που θέλω αλλά 1030€ είναι πολλά για να μην έχω αυτά που έχω με τα 300 που στοιχισε το honor. Δεν συζητάω για την κορυφαία οθόνη το κορυφαίο hardware την ποιότητα κατασκευής αλλά μιλάμε για τηλέφωνο και τηλέφωνο σημαίνει τηλεφωνήματα. Παρακαλώ βοηθήστε με πληροφορίες που αφορούν το σήμα του τηλεφώνου.

 

Μην περιμένεις με τίποτα τη λήψη που έχεις στο honor να την έχεις σε κανένα Samsung. Προχτές ήμουν σε ένα χωριό και η γυναίκα μου με s7 Edge είχε 2g ενώ εγώ με Mate 9 full 4g (και οι 2 με cosmote) επίσης φίλος στην παρέα με s8 plus πάλι 2g. Γενικά οποία συσκευή έχει χαμηλό Sar έχει και χαμηλή λήψη. Εγώ λόγο δουλειάς με τίποτα δεν μπορώ να το θυσιάσω αυτό γιατί γυρίζω σε 2 νομούς από άκρη σε άκρη. Με LG Samsung είχα θέματα με huawei ποτέ. Επίσης το θέμα με το Sar είναι κάτι πολύ θεωρητικό γιατί πρώτων περνάν όλους τους ελέγχους και επιτρέπονται να κυκλοφορούν στη Ε. Ε. 2ον τα iPhone εδώ και μια δεκαετία έχουν το υψηλότερο Sar (μια από τις πιο διαδεδομένες συσκευές) και δεν κουνιέται φύλο και 3ον όλοι μέρα και νύχτα ήμαστε μέσα σε ασύρματα δίκτυα (WiFi, Bluetooth, επίγεια τηλεόραση, δορυφορική τηλεόραση, κεραίες κινητής και χίλια δυο ακόμα) το sar μας μάρανε. Περισσότερο και έχω πιάσει και τον εαυτό μου να το κάνει είναι όταν δεν έχω σήμα καλό να επικαλούμε το χαμηλό Sar που επίσης όταν έχουμε κακό σήμα έχουμε και υψηλότερο Sar ανεξάρτητος μάρκας κινητού. Η τιμές που αναφέρονται είναι με φουλ σήμα πχ στο κέντρο μιας πόλης όταν και το Samsung έχει κακό σήμα φυσικά και ανεβάζει το Sar του κατακόρυφα.

Εν ολίγοις μην περιμένεις λήψη σήματος huawei iPhone meizu xiaomi σε Samsung LG κτλ.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με σώνει για να ρουταρω είναι ότι είμαι μόνος μου

Όταν με το καλό μαζευτούμε να δεις τι έχει να γίνει.

Πιστεύω Όταν πέσει η τιμή του θα γίνει χαμός.

 

Σε καμια εβδομάδα θα το χτυπήσω. Με το που περασουν οι 7 ημέρες του doa, θα το ρόυταρω επιτόπου :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με το sar και το σήμα οποιος θέλει διαβάζει εδώ.

 

https://techblog.gr/mobile/iphone-6s-bad-antenna-reception-5663/

 

Στο εν λόγω άρθρο γράφει ότι το i phone 6 ειχε πατώσει αν και με υψηλό sar.

 

Επαναλαμβάνω ότι έχω δουλέψει 3 note και δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις με τίποτα τη λήψη που έχεις στο honor να την έχεις σε κανένα Samsung. Προχτές ήμουν σε ένα χωριό και η γυναίκα μου με s7 Edge είχε 2g ενώ εγώ με Mate 9 full 4g (και οι 2 με cosmote) επίσης φίλος στην παρέα με s8 plus πάλι 2g. Γενικά οποία συσκευή έχει χαμηλό Sar έχει και χαμηλή λήψη. Εγώ λόγο δουλειάς με τίποτα δεν μπορώ να το θυσιάσω αυτό γιατί γυρίζω σε 2 νομούς από άκρη σε άκρη. Με LG Samsung είχα θέματα με huawei ποτέ. Επίσης το θέμα με το Sar είναι κάτι πολύ θεωρητικό γιατί πρώτων περνάν όλους τους ελέγχους και επιτρέπονται να κυκλοφορούν στη Ε. Ε. 2ον τα iPhone εδώ και μια δεκαετία έχουν το υψηλότερο Sar (μια από τις πιο διαδεδομένες συσκευές) και δεν κουνιέται φύλο και 3ον όλοι μέρα και νύχτα ήμαστε μέσα σε ασύρματα δίκτυα (WiFi, Bluetooth, επίγεια τηλεόραση, δορυφορική τηλεόραση, κεραίες κινητής και χίλια δυο ακόμα) το sar μας μάρανε. Περισσότερο και έχω πιάσει και τον εαυτό μου να το κάνει είναι όταν δεν έχω σήμα καλό να επικαλούμε το χαμηλό Sar που επίσης όταν έχουμε κακό σήμα έχουμε και υψηλότερο Sar ανεξάρτητος μάρκας κινητού. Η τιμές που αναφέρονται είναι με φουλ σήμα πχ στο κέντρο μιας πόλης όταν και το Samsung έχει κακό σήμα φυσικά και ανεβάζει το Sar του κατακόρυφα.

Εν ολίγοις μην περιμένεις λήψη σήματος huawei iPhone meizu xiaomi σε Samsung LG κτλ.

Εν ολιγοις.....Ότι να'ναι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις με τίποτα τη λήψη που έχεις στο honor να την έχεις σε κανένα Samsung. Προχτές ήμουν σε ένα χωριό και η γυναίκα μου με s7 Edge είχε 2g ενώ εγώ με Mate 9 full 4g (και οι 2 με cosmote) επίσης φίλος στην παρέα με s8 plus πάλι 2g. Γενικά οποία συσκευή έχει χαμηλό Sar έχει και χαμηλή λήψη. Εγώ λόγο δουλειάς με τίποτα δεν μπορώ να το θυσιάσω αυτό γιατί γυρίζω σε 2 νομούς από άκρη σε άκρη. Με LG Samsung είχα θέματα με huawei ποτέ. Επίσης το θέμα με το Sar είναι κάτι πολύ θεωρητικό γιατί πρώτων περνάν όλους τους ελέγχους και επιτρέπονται να κυκλοφορούν στη Ε. Ε. 2ον τα iPhone εδώ και μια δεκαετία έχουν το υψηλότερο Sar (μια από τις πιο διαδεδομένες συσκευές) και δεν κουνιέται φύλο και 3ον όλοι μέρα και νύχτα ήμαστε μέσα σε ασύρματα δίκτυα (WiFi, Bluetooth, επίγεια τηλεόραση, δορυφορική τηλεόραση, κεραίες κινητής και χίλια δυο ακόμα) το sar μας μάρανε. Περισσότερο και έχω πιάσει και τον εαυτό μου να το κάνει είναι όταν δεν έχω σήμα καλό να επικαλούμε το χαμηλό Sar που επίσης όταν έχουμε κακό σήμα έχουμε και υψηλότερο Sar ανεξάρτητος μάρκας κινητού. Η τιμές που αναφέρονται είναι με φουλ σήμα πχ στο κέντρο μιας πόλης όταν και το Samsung έχει κακό σήμα φυσικά και ανεβάζει το Sar του κατακόρυφα.

Εν ολίγοις μην περιμένεις λήψη σήματος huawei iPhone meizu xiaomi σε Samsung LG κτλ.

 

Επέτρεψε μου να αμφιβάλλω για την περίπτωση που το ένα είχε 4g και το άλλο 2g.... Δεν γίνεται να έχουν τόση διαφορά.

 

Επειδή το iPhone έχει υψηλό Sar δεν μου λέει κάτι. Εδώ είχε 1 χρόνο εγγύηση και δεν κουνήθηκε φύλλο....

 

Το Sar δεν υποδεικνύει μόνο την ισχύ του σήματος. Ο δείκτης Sar δείχνει την μέγιστη ακτινοβολία ενός κινητού με ανοιχτό wifi Bluetooth και γενικά ότι μπορεί να εκπέμπει ακτινοβολία. Σε καμία περίπτωση δεν είναι εφικτό να το πετύχει κάποιος έξω στον δρόμο. Η Samsung είναι η εταιρία με το χαμηλότερο Sar στις συσκευές της.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καμια εβδομάδα θα το χτυπήσω. Με το που περασουν οι 7 ημέρες του doa, θα το ρόυταρω επιτόπου :lol:

Και εγώ ίσως ρουταρω για το παιχνίδι με τις ΡΟΜ αλλά να ξέρεις ότι δεν χρειάζεται ρουτ είναι πλήρες.

 

Υπάρχει κάτι που να μπορείς να σβήσεις εφαρμογές συστήματος;

Βασικά με ενοχλεί που έχει Facebook στο σύστημα (κλασική Samsung)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ίσως ρουταρω για το παιχνίδι με τις ΡΟΜ αλλά να ξέρεις ότι δεν χρειάζεται ρουτ είναι πλήρες.

 

Υπάρχει κάτι που να μπορείς να σβήσεις εφαρμογές συστήματος;

Βασικά με ενοχλεί που έχει Facebook στο σύστημα (κλασική Samsung)

Δυστυχως δεν παιζουν πολλες Rom πλεον.Στην ουσια μονο το root αξιζει για 2 3 πραγματα πλεον.Παει το customization που ειχαμε καποτε.
Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψε μου να αμφιβάλλω για την περίπτωση που το ένα είχε 4g και το άλλο 2g.... Δεν γίνεται να έχουν τόση διαφορά.

Επειδή το iPhone έχει υψηλό Sar δεν μου λέει κάτι. Εδώ είχε 1 χρόνο εγγύηση και δεν κουνήθηκε φύλλο....

Το Sar δεν υποδεικνύει μόνο την ισχύ του σήματος. Ο δείκτης Sar δείχνει την μέγιστη ακτινοβολία ενός κινητού με ανοιχτό wifi Bluetooth και γενικά ότι μπορεί να εκπέμπει ακτινοβολία. Σε καμία περίπτωση δεν είναι εφικτό να το πετύχει κάποιος έξω στον δρόμο. Η Samsung είναι η εταιρία με το χαμηλότερο Sar στις συσκευές της.

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

H Samsung έχει τις μικρότερες τιμές Sar εδώ και αρκετά χρόνια λόγω κατοχυρωμένης πατέντας της εταιρείας.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν παιζουν πολλες Rom πλεον.Στην ουσια μονο το root αξιζει για 2 3 πραγματα πλεον.Παει το customization που ειχαμε καποτε.

Ρουτ δεν χρειάζεται η συσκευή εννοείτε.

Αλλά λογο ΡΟΜ είναι λόγος να ρουταρεις (για εμένα λεω)

Βέβαια είναι πολύ νωρίς να βγουν ΡΟΜ λογο του ότι είναι ακριβή συσκευή. Μην νομίζεις ότι εκεί στο xda το έχουν πολλοί που ασχολούνται με κουστομ ΡΟΜ.

Θα πέσει η τιμή θα αγοράσουν και χαμός θα γίνει.

Ακόμα βγάζουν ΡΟΜ και κερνελ για το νοτε3 και μπράβο τους Γιατί έχω μάθει ότι ακόμα πετάει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ δεν χρειάζεται η συσκευή εννοείτε.

Αλλά λογο ΡΟΜ είναι λόγος να ρουταρεις (για εμένα λεω)

Βέβαια είναι πολύ νωρίς να βγουν ΡΟΜ λογο του ότι είναι ακριβή συσκευή. Μην νομίζεις ότι εκεί στο xda το έχουν πολλοί που ασχολούνται με κουστομ ΡΟΜ.

Θα πέσει η τιμή θα αγοράσουν και χαμός θα γίνει.

Ακόμα βγάζουν ΡΟΜ και κερνελ για το νοτε3 και μπράβο τους Γιατί έχω μάθει ότι ακόμα πετάει το κινητό.

 

Και εγω πιο πολυ εκανα root και εβαζα custom rom για να εχω να αλλαζω και να μην βαριεμαι το κινητο.Αν περασεις παντως custom rom ριξε μια ματια στην echoe.Ειναι φοβερη rom και ο developer ειναι Κυπριος .Απο τις πιο stable rom που εχω βαλει στο s7 edge και s8 plus.

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψε μου να αμφιβάλλω για την περίπτωση που το ένα είχε 4g και το άλλο 2g.... Δεν γίνεται να έχουν τόση διαφορά.

 

Επειδή το iPhone έχει υψηλό Sar δεν μου λέει κάτι. Εδώ είχε 1 χρόνο εγγύηση και δεν κουνήθηκε φύλλο....

 

Το Sar δεν υποδεικνύει μόνο την ισχύ του σήματος. Ο δείκτης Sar δείχνει την μέγιστη ακτινοβολία ενός κινητού με ανοιχτό wifi Bluetooth και γενικά ότι μπορεί να εκπέμπει ακτινοβολία. Σε καμία περίπτωση δεν είναι εφικτό να το πετύχει κάποιος έξω στον δρόμο. Η Samsung είναι η εταιρία με το χαμηλότερο Sar στις συσκευές της.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να μην αμφιβάλεις καθόλου δεν είμαι φαν καμίας εταιρίας. Κάθε 3-4 μήνες αλλάζω κινητά ανεξάρτητα από την μάρκα τους. Τα Samsung και έχουν περάσει καμία 10αρια από τα χέρια μου πάντα είχαν τραγική λήψη όπως και τα LG. Τα huawei είναι στην κορυφή και ακολουθούν τα meizu. Την επόμενη φορά που θα βρω ανάλογη ευκαιρία θα ανεβάσω φώτο το s7 με το mate.

Δεν ανέφερα πουθενά το iPhone σαν πρότυπο αλλά σαν παράδειγμα γιατί παραδοσιακά είχε το υψηλότερο Sar.

Και τέλος φυσικά και δεν εννοούσα ότι το Sar σημαίνει αυτόματα και ισχύη σήματος. Απλά τα κινητά που έχουν υψηλό Sar κυρίως λόγο κατασκευής του δέκτη έχουν και καλύτερη λήψη.

Τέλος πάντων κακός απάντησα στο φίλο μιας και ο ίδιος απαντάει στην ερώτηση του,Το honor του μιλάει εκεί που το s7 είναι εκτός δικτύου.

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Να μην αμφιβάλεις καθόλου δεν είμαι φαν καμίας εταιρίας. Κάθε 3-4 μήνες αλλάζω κινητά ανεξάρτητα από την μάρκα τους. Τα Samsung και έχουν περάσει καμία 10αρια από τα χέρια μου πάντα είχαν τραγική λήψη όπως και τα LG. Τα huawei είναι στην κορυφή και ακολουθούν τα meizu. Την επόμενη φορά που θα βρω ανάλογη ευκαιρία θα ανεβάσω φώτο το s7 με το mate.

Δεν ανέφερα πουθενά το iPhone σαν πρότυπο αλλά σαν παράδειγμα γιατί παραδοσιακά είχε το υψηλότερο Sar.

Και τέλος φυσικά και δεν εννοούσα ότι το Sar σημαίνει αυτόματα και ισχύη σήματος. Απλά τα κινητά που έχουν υψηλό Sar κυρίως λόγο κατασκευής του δέκτη έχουν και καλύτερη λήψη.

Τέλος πάντων κακός απάντησα στο φίλο μιας και ο ίδιος απαντάει στην ερώτηση του,Το honor του μιλάει εκεί που το s7 είναι εκτός δικτύου.

Το note8 με σιγουριά το λέω έχει καλύτερο σήμα απο το mate9 που έχει και υψηλό σαρ.

 

Αυτό που λέω το έχω τεστάρει σε 3 σημεία που είχα πρόβλημα ομιλίας όχι μόνο με το mate9 αλλά και με ότι κινητό είχα. Τώρα με το νοτε μου κάνει εντύπωση ότι μιλώ χωρίς πρόβλημα. Η δοκιμή είναι με 2g/3g .

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε ρε παιδιά για το σήμα.... Άμα θέλετε να σάς πω εγώ που από LG V10 πηγα σε MATE 8,απο MATE 8 πήγα σε S7 EDGE από S7 EDGE σε LG V20 απο LG V20 σε Mate 9 από mate 9 σε S8+ απο S8+ σε NOTE 8...Κινουμε συνήθους στην Αττική δυτικά προάστια όπως και στην Χαλκίδα

Το γραφείο στην εργασία μου είναι στον -1 όροφο...Οι δική μου παρατήρηση είναι ότι τα LG σίγουρα δεν έχουν καλύτερο σήμα από τα Samsung & τα HUAWEI...δηλαδη υπήρχε σημείο στην επιστροφή από την εργασία μου πού εάν εκεί μιλούσα χανόταν η σύνδεση με την LG ενώ με τις άλλες 2 εταιρείες δεν είχα θέμα μιλούσα κανονικά παρόλο που το σήμα στην Samsung ήταν 1 γραμμή ενώ στην HUAWEI 3 γραμμές.

Στο υπόγειο μπορούσα σε 1 μόνο σημείο να μιλήσω κανονικά και τα κατάφερνε και με τις τρείς συσκευές στην ιδια ποιοτητα με την διαφορά οτι η Lg & η Samsung ειχαν 1 γραμμη ενω η Huawei 3 γραμμές...Στην Χαλκίδα που με την WIND το σήμα 4g το ψάχνεις με τα κιάλια στα σημεία που έπιανε 4g το έπιανε και με τις 3 εταιρείες ενώ η σύζυγος με το HUAWEI p7 είχε την ίδια ώρα 3g. Θα πρέπει να πω ότι οι συσκευές Huawei σχεδόν ποτέ (ιδιέτερα μετά από κάποια συγκεκριμένα updates) δεν είχαν σταθερό σήμα δηλαδή ανεβοκατεβαινε πολύ συχνά πράγμα που δεν το είχε δει στις υπόλοιπες 2 οπότε το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι οι διαφορές, αν υπάρχουν είναι τόσο μικρές που μικρή σημασία είχαν στην δική μου εμπειρία χρήσης...Ισως λίγο τα LG να ήταν ένα τικ πιο κάτω.Αλλα και οι τιμές του sar για εμένα είναι πολύ σημαντικές ιδιέτερα αν βρίσκεσαι πολύ κοντά σε παιδιά και γι'αυτό θα προτιμούσα για μακροπρόθεσμη χρηση την Samsung απο οτι την HUAWEI

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οποία συσκευή έχει χαμηλό Sar έχει και χαμηλή λήψη.

Και τέλος φυσικά και δεν εννοούσα ότι το Sar σημαίνει αυτόματα και ισχύη σήματος.

Πρώτα ξεκαθάρισε τι ακριβώς πιστεύεις ώστε να μπορέσουμε να επιχειρηματολογησουμε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο υπόγειο μπορούσα σε 1 μόνο σημείο να μιλήσω κανονικά και τα κατάφερνε και με τις τρείς συσκευές στην ιδια ποιοτητα με την διαφορά οτι η Lg & η Samsung ειχαν 1 γραμμη ενω η Huawei 3 γραμμές...

Οι γραμμές πρακτικά δεν λένε τίποτα. Έχει να κάνει με τον τρόπο μέτρησης της κάθε εταιρείας αλλά και με το refresh rate. Τα ίδια ισχύουν και με το Wi-Fi. Μπορεί με 1 γραμμή να έχεις καλύτερα αποτελέσματα από ένα άλλο κινητό που εχει 2 ή 3 γραμμές σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ίσως ρουταρω για το παιχνίδι με τις ΡΟΜ αλλά να ξέρεις ότι δεν χρειάζεται ρουτ είναι πλήρες.

 

Υπάρχει κάτι που να μπορείς να σβήσεις εφαρμογές συστήματος;

Βασικά με ενοχλεί που έχει Facebook στο σύστημα (κλασική Samsung)

 

Κοιτα εγω περισσοτερο για το Titanium backup θελω να το ρουταρω, το custom recovery και για τις διαφημισεις. :)

 

Πλεον εχω σταματησει τις custom roms, στο Ν5 μου ειμαι stock, debloated απο μενα και rooted φυσικα, νομιζω πως τελικα το προτιμω ετσι. Θυμαμαι εποχες που αλλαζαμε 2-3 rom την εβδομαδα (τοτε ειχε και νοημα βεβαια) ομως :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω περισσοτερο για το Titanium backup θελω να το ρουταρω, το custom recovery και για τις διαφημισεις. :)

 

Πλεον εχω σταματησει τις custom roms, στο Ν5 μου ειμαι stock, debloated απο μενα και rooted φυσικα, νομιζω πως τελικα το προτιμω ετσι. Θυμαμαι εποχες που αλλαζαμε 2-3 rom την εβδομαδα (τοτε ειχε και νοημα βεβαια) ομως :lol:

Ακριβώς αυτό.

Απλά έλεγα μπας και αν αρχίζαμε να περνάμε 2-3 ΡΟΜ την μέρα νιώθαμε ξανά πιτσιρικάδες. Χαχαχαχ.

 

Υ.Γ .1

Τι να το κάνεις το μπακαπ αν δεν αλλάζεις ρομ; εκτός και αν αλλάζεις 2-3 κινητά Τον χρόνο.

 

Υ.Γ2

Πιστεύω να έχεις εφαρμογή για τις διαφημίσεις ε;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το σήμα δεν είχα ποτέ προβλημα ότι και να είχα,ακόμα και με το note 8,στην μέση του πουθενά που έχω εξοχικό είχα 4g+ με την κοσμοτε και 4g με την wind.

Παίζει πολύ ρόλο και η κάλυψη του δικτύου που υπάρχει στην περιοχή.

Γενικά πάντως μέχρι και σήμερα δεν είχα κανένα απολύτως θέμα ούτε με το note 8 αλλά ούτε και με το s8+

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα για μένα άψογο σε όλα του, μείον την ακουστική του στο ακουστικό !!!! Με το S7 Edge το είχα τέρμα χαμηλωμένο και άκουγα καμπάνα ακόμα κ με λίγη φασαρία. Με το Note πρέπει να το πηγαίνω στην μέση και όταν έχει λίγο φασαρία στο τέρμα !!!!
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου δώσει μια απάντηση;

 

Μέσα στην εφαρμογή του email, πάνω αριστερά έχει τις 3 γραμμές. Πατάς εκεί και μετά σου εμφανίζει κάτω κάτω αριστερά "Όλοι οι φάκελοι".

Εκεί βρίσκεις τα αρχειοθετημένα mail.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σας παρακαλώ για την εφαρμογή Samsung health. Έκανα εγγραφή και από τότε μου μετράει καθημερινά τα βήματα .

Αν κάποια ημέρα δεν θέλω πως την απενεργοποίηση διότι δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στις ρυθμίσεις ή στη διαχείριση στοιχείων.

Επίσης αν καταλαβαίνω καλά μόνο αυτή η επιλογή δεν τρώει πολύ μπαταρία.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...