Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δει κανείς να πουλάνε κάπου Ευρώπη το δίκαρτο με 128GB?
Προς το παρόν μόνο N9500 με snapdragon έχω δει σε δικαρτο και 128.

 

In other news, χθες μπήκε το Whitestine domeglass. Εύκολη εγκατάσταση και πολύ καλό τελικό αποτέλεσμα. Προς το παρόν έχω πάνω την Spigen Rugged Armor και δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα συμβατότητας.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν μόνο N9500 με snapdragon έχω δει σε δικαρτο και 128.

 

Σε ποια χώρα? Online ή σε μαγαζί?

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση:!:

Καθαρίστηκε λίγο το παρόν θέμα και μεταφέρθηκαν κάποια μηνύματα στο Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy Note 8 ,θα παρακαλεσω να γράφεται στο σωστό topic χωρίς να βγαίνετε εκτός θέματος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση:!:

Καθαρίστηκε λίγο το παρόν θέμα και μεταφέρθηκαν κάποια μηνύματα στο Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy Note 8 ,θα παρακαλεσω να γράφεται στο σωστό topic χωρίς να βγαίνετε εκτός θέματος .

 

Ευχαριστούμε πάρα πολύ...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πάρει το dex έχει μέσα φορτιστή; Γιατί εμένα αυτό που μου έδωσαν σήμερα από τον Κωτσόβολο λόγω της προπαραγγελίας δεν είχε.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Μου λένε από τη Samsung ότι επειδή την προπαραγγελία δεν την έκανα μέσω της Samsung αλλά απευθείας στον Κωτσόβολο δεν δικαιούμαι το dex με τα παρελκόμενα (φορτιστή) αλλά το σκέτο. Τί έχει συμβεί με τους υπολοίπους μπορεί κάποιος να μου πει;

Link to comment
Share on other sites

Μου λένε από τη Samsung ότι επειδή την προπαραγγελία δεν την έκανα μέσω της Samsung αλλά απευθείας στον Κωτσόβολο δεν δικαιούμαι το dex με τα παρελκόμενα (φορτιστή) αλλά το σκέτο. Τί έχει συμβεί με τους υπολοίπους μπορεί κάποιος να μου πει;

 

Εμενα απο Public εχει κανονικα τον φορτιστη και καλωδιο μεσα....Αυτα ειναι χαζομαρες.Τι θα πει δεν αγορασες απευθειας απο την Samsung?Στο site τους τον Κωτσοβολο τον εχουν στο επισημο δικτυο συνεργατων.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το προπαρήγγειλα μέσω του Γερμανού γιατί το site της Samsung δεν είχε φόρμα προπαραγγελίας, απλώς παρέπεμπε στους επίσημους συνεργάτες στων οποίων τις ιστοσελίδες παρέπεμπε... Οπότε αυτά που σου λένε είναι ανοησίες.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μιλάμε χωρίς εγγύηση. Εγώ ψάχνω επίσημα Ευρώπη.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το dex από Κωτσοβολο με ολα μέσα dex station, wall charger και usb cable.

 

Στάλθηκε από το Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλησπέρα μετά το φιάσκο με την 11 σε ένα 7plus το φιάσκο part II σε ένα 8plus (πρόβλημα ήχου) είπα να κάνω ένα ευχάριστο διάλειμμα με ένα one plus 5 (αλλά με τα 8gb ram) όντως πολύ δυνατό και γρήγορο ώρα για ένα noteli.

Προς το παρόν εννοείται ότι οθόνη / κάμερα είναι τοπ / smooth like one5 but much better than ios 7plus 128 με την 10.3.3.

Προς το παρόν πάντως ακόμα το τσεκάρω.

Note 8 duos / Geerk edition

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,με χαρά σας ανακοινώνω ότι κατάφερα και έχω κάρτα μνήμης και δεύτερη σιμ ταυτόχρονα μέσα στο note 8.

Όλα πάνε καλά μην το ματιαξω,φτου φτου.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,με χαρά σας ανακοινώνω ότι κατάφερα και έχω κάρτα μνήμης και δεύτερη σιμ ταυτόχρονα μέσα στο note 8.

Όλα πάνε καλά μην το ματιαξω,φτου φτου.

Πώς γίνεται αυτό φίλε μου; Μπορείς να μας δώσεις οδηγίες;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό φίλε μου; Μπορείς να μας δώσεις οδηγίες;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Καλημέρα,στο βίντεο ο τύπος το έκανε για s8+ αλλά είναι το ίδιο holder, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,στο βίντεο ο τύπος το έκανε για s8+ αλλά είναι το ίδιο holder, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Απλά θα πρότεινα μια πολύ καλή κόλλα στιγμής αντι για την διπλής όψεως που χρησιμοποιεί ο τυπος. Οταν ειχα βαλει και εγω διπλης οψεως, το αποτέλεσμα δεν ήταν τόσο καλό όσο με την κόλλα. Επίσης αντι για κοπιδια χρησιμοποίησα μια λιμα για νύχια για να μειώσω ελάχιστα το ύψος της microsd.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Απλά θα πρότεινα μια πολύ καλή κόλλα στιγμής αντι για την διπλής όψεως που χρησιμοποιεί ο τυπος. Οταν ειχα βαλει και εγω διπλης οψεως, το αποτέλεσμα δεν ήταν τόσο καλό όσο με την κόλλα. Επίσης αντι για κοπιδια χρησιμοποίησα μια λιμα για νύχια για να μειώσω ελάχιστα το ύψος της microsd.

 

Πολύ πατέντα ρε φιλε και κάπου λίγο επικίνδυνο εάν πέσει λίγο παραπάνω κόλλα. Και μιλάμε για ακριβή συσκευή όχι για ένα τηλέφωνο σειράς J ή Α.

Προσωπικά προτιμώ την λύση των clouds αλλά εάν πάλι είναι αναγκαίο κακό καλύτερα να πας στην 128 έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το gmail account από το gmail app ενημερώνονται άμεσα τα εμαιλ όταν ανοίξεις το gmail σε υπολογιστή;

ρωτάω γιατί πχ σήμερα ενώ διέγραψα το πρωί 5 εισερχόμενα εμαιλ από το κινητό στον υπολογιστή εξακολουθώ να τα βλέπω (ως αδιάβαστα).

Είναι λογικό αυτό;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται το gmail account από το gmail app ενημερώνονται άμεσα τα εμαιλ όταν ανοίξεις το gmail σε υπολογιστή;

ρωτάω γιατί πχ σήμερα ενώ διέγραψα το πρωί 5 εισερχόμενα εμαιλ από το κινητό στον υπολογιστή εξακολουθώ να τα βλέπω (ως αδιάβαστα).

Είναι λογικό αυτό;

 

Ναι αλλά με την προϋπόθεση όταν κάνω την διαγραφή και ολοκληρωθεί στο καπάκι να κάνω με το δάχτυλο μια κάτω (εκεί που ειμαι στο μενού της διαγραφης) και καλά να αναζητήσει και αλλά διαγραμένα mail....αυτο ουσιαστικά ενημερώνει τον server της Google ότι έχουν διαγραφεί τα προηγούμενα mail..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με την προϋπόθεση όταν κάνω την διαγραφή και ολοκληρωθεί στο καπάκι να κάνω με το δάχτυλο μια κάτω (εκεί που ειμαι στο μενού της διαγραφης) και καλά να αναζητήσει και αλλά διαγραμένα mail....αυτο ουσιαστικά ενημερώνει τον server της Google ότι έχουν διαγραφεί τα προηγούμενα mail..

 

Οκ φίλε μου θα το έχω υπόψιν μου σε ευχαριστώ.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

υπάρχει ευρωπαικό Note 8 που να παίρνει 2 SIM? Μένω Γερμανία, αν ναι που μπορώ να το βρω και καλύπτεαι πληρως απο εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

υπάρχει ευρωπαικό Note 8 που να παίρνει 2 SIM? Μένω Γερμανία, αν ναι που μπορώ να το βρω και καλύπτεαι πληρως απο εγγύηση;

 

Αδερφέ εδώ στην Ελλάδα κυκλοφορεί περισσότερο η Duos με 2 σιμ έκδοση. Μόνο οι branded συσκευές (WIND,VODAFONE, cosmote) έρχονται με 1 σιμ και όχι παντα....

Δηλαδή στην Γερμανία δεν κυκλοφόρησε καθόλου με 2 σιμ?

Μπες στο skroutz (ελληνικό σάιτ με καταστηματα) και από όπου και να αγοράσεις έχουν ευρωπαϊκή εγγύηση όλα απλά θα πρέπει να βρεις κατάστημα που να στέλνει Γερμανία (λέω εγώ τωρα)....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχει καποια ξεχωριστη ονομασια η συσκευη με dual sim?

 

δες εδώ αναλυτικά:

https://www.techwalls.com/samsung-galaxy-note-8-sm-n950-model-number-differences/

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έχει καποια ξεχωριστη ονομασια η συσκευη με dual sim?
N950FD το ευρωπαϊκό δισιμο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

υπάρχει ευρωπαικό Note 8 που να παίρνει 2 SIM? Μένω Γερμανία, αν ναι που μπορώ να το βρω και καλύπτεαι πληρως απο εγγύηση;

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5719281_-galaxy-note-8-duos-samsung.html

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5719300_-galaxy-note-8-duos-midnight-black-samsung.html

 

Βέβαια από Ιταλία, σου βγαίνει σχεδόν €200 λιγότερο.

 

https://www.idealo.it/confronta-prezzi/5719281/samsung-galaxy-note-8-duos.html

 

https://www.amazon.it/dp/B074XK5SQZ/?smid=A1WGOYTTFOOKT2&tag=idealoit-mp-21&linkCode=asn&creative=6742&camp=1638&creativeASIN=B074XK5SQZ&ascsubtag=1vreE-4eo78vY0RG9Xab8g

Edited by pontios
Panathinaikos Uber Alles. Death to false metal. For every day that stings a better day it brings.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...