Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά να μην έκανε η Σάμη και να μην έβγαζε ναυαρχίδες κάθε 6 μήνες θα ήταν αγαπημένη μου.

Αλλά το έχει κάνει σύστημα.

Ποιο εβγαλε μετα απο 6 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο εβγαλε μετα απο 6 μήνες?

Κάθε ένα εξάμηνο(περίπου) βγάζει τα s και μετά τα note και πάλι από την αρχή.

Και μην πείτε για το αν το Σ ή το νοτε είναι ναυαρχίδα γιατί για παράδειγμα το s9 θα είναι καλύτερο του νοτε8 και αντε πάλι από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω κατω την δευτερη μερα κυκλοφορίας. ...παιρνει την κατιούσα και αυτο. Άντε να το τσιμπησουμε και οι υπόλοιποι
Link to comment
Share on other sites

Στα duos μοντελα παιδια πρεπει να επιλεξεις μεταξυ 2ης sim και micro sd? Ή μπορεις να βαλεις και 2η sim και micro sd?

Επισης αν βαλεις 2 sim ειναι ενεργες και οι 2 ταυτοχρονα?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι τούτο... Για πες μας...

Ήταν προπαραγγελια με το dex?

Ρώτησες αν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας? Γιατί ο Γερμανός θα έπρεπε να πουλάει μόνο ελληνικής αντιπροσωπείας το οποίο θα ήταν το DUOS

 

Περίεργα πράγματα....

 

Όλα τα νότε 8 από δίκτυο είναι μονοκαρτα...

Δηλαδή από γερμανο,wind,Vodafone και καταστήματα Γερμανός (cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Στα duos μοντελα παιδια πρεπει να επιλεξεις μεταξυ 2ης sim και micro sd? Ή μπορεις να βαλεις και 2η sim και micro sd?

Επισης αν βαλεις 2 sim ειναι ενεργες και οι 2 ταυτοχρονα?

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ή 2 σιμ ή μια σιμ και μια SD card

Και οι 2 κάρτες σιμ είναι ενεργές στην αναμονή... Όταν όμως μιλάς με την μια η άλλη είναι απενεργοποιημενη... Είναι dual sim standby και όχι dual sim active

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όχι ή 2 σιμ ή μια σιμ και μια SD card

Και οι 2 κάρτες σιμ είναι ενεργές στην αναμονή... Όταν όμως μιλάς με την μια η άλλη είναι απενεργοποιημενη... Είναι dual sim standby και όχι dual sim active

 

Έτσι είναι λίγο άχρηστο το dual-sim, εκτός και αν σου φτάνουν τα 64GB εσωτερικής μνήμης. Εμένα δε μου φτάνουν, για αυτό και την έχω καταβρεί με το S8+ 128GB/6GB dual sim. Σε άλλο Ελληνικό S8+ που έχω, του έβαλα μια 200άρα microSD. Για το λόγο αυτό, αν θα πάρω το Note 8 θα είναι κάποιο μοντέλο με 256GB ROM και dual sim. Για την ώρα το Κορεατικό 256άρι είναι single sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα νότε 8 από δίκτυο είναι μονοκαρτα...

Δηλαδή από γερμανο,wind,Vodafone και καταστήματα Γερμανός (cosmote)

Αγορασα χθες το note απο την wind και ειναι το δικαρτο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

30 ευρω κατω την δευτερη μερα κυκλοφορίας. ...παιρνει την κατιούσα και αυτο. Άντε να το τσιμπησουμε και οι υπόλοιποι

130 ε μειον στο media σαν εκπτωση ,οπως εχω ξαναπει σε 1 μηνα θα ειναι στα 800 ε ,ξεκινησε πολύ ψηλά

Link to comment
Share on other sites

130 ε μειον στο media σαν εκπτωση ,οπως εχω ξαναπει σε 1 μηνα θα ειναι στα 800 ε ,ξεκινησε πολύ ψηλά

 

 

το S8 εχει 130ε οχι το note8

Link to comment
Share on other sites

130 ε μειον στο media σαν εκπτωση ,οπως εχω ξαναπει σε 1 μηνα θα ειναι στα 800 ε ,ξεκινησε πολύ ψηλά

Αυτό δεν παίζει να γίνει ούτε σε 3 μήνες.

Ίσως σε κάνα σκρουτσομαγαζο να φτασει 800 σε κάνα 8μηνο από τώρα.

Μην ξεχνάς έχει πενακι και το κάνει μοναδικό

 

Όσο για την προσφορά του ς8+ στα media πάλι ακριβότερα είναι από τα σκρουτσομαγαζα

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Όχι ή 2 σιμ ή μια σιμ και μια SD card

Και οι 2 κάρτες σιμ είναι ενεργές στην αναμονή... Όταν όμως μιλάς με την μια η άλλη είναι απενεργοποιημενη... Είναι dual sim standby και όχι dual sim active

Επειδή δεν το κατεχω και πολυ με τα dual sim, αν καταλαβα καλα με dual sim standby, σημαίνει οτι ΔΕΝ μπορείς να έχεις μια sim για τηλέφωνο στη 1 θεση και μια αλλη στη 2η θεση, για ίντερνετ ταυτόχρονα. Αν θες να μπεις στο ίντερνετ, θα χανεις τα τηλέφωνα από τη sim 1 στην περίπτωση που περιγράφω, για οσο χρόνο είσαι στο ίντερνετ.

Τα λεω καλα ή κανω καπου λαθος?

Και αν τα λεω καλα, οταν εγραφα περιμένετε να δούμε αν θα γίνεται αυτο, καποιοι με ειρωνευονταν, οτι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ετσι, και οτι θα γίνεται αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι λίγο άχρηστο το dual-sim, εκτός και αν σου φτάνουν τα 64GB εσωτερικής μνήμης. Εμένα δε μου φτάνουν, για αυτό και την έχω καταβρεί με το S8+ 128GB/6GB dual sim. Σε άλλο Ελληνικό S8+ που έχω, του έβαλα μια 200άρα microSD. Για το λόγο αυτό, αν θα πάρω το Note 8 θα είναι κάποιο μοντέλο με 256GB ROM και dual sim. Για την ώρα το Κορεατικό 256άρι είναι single sim.

H διαδικασία με την πατέντα dual sim+micro sd δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολη, αν δεν σου φτάνουν τα 64GB. Την πρώτη φορά ίσως καταστρέψεις 1-2 sim (κόστος 10 ευρώ), αλλά θα τα καταφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

130 ε μειον στο media σαν εκπτωση ,οπως εχω ξαναπει σε 1 μηνα θα ειναι στα 800 ε ,ξεκινησε πολύ ψηλά

 

Καταρχήν,μπερδεύτηκες με το S8.

 

Κατά τα υπόλοιπα, όλα τα προϊόντα πέφτουν, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο αυτό. Ούτε αφορά μόνο την Samsung.

Και το iphone ξεκινησε 1079 και το έβρισκες 760-770 από skroutz. To s8+ με τιμές skroutz έχει πέσει 250 ευρώ μετά από ένα 6μηνο, κάτι απολύτως λογικό.

Για το Note 8 λογικά θα σταθεροποιηθεί περίπου στα 800 (πάντα στα σκρουτζομάγαζα) στα Χριστούγεννα. Πάντα θα είναι -τουλάχιστον- 200 εως 250 από το S8 plus, καθότι και δίκαρτο εκτός των άλλων. Αλλά και όλοι αυτοί που πήραν προπαραγγελίες δεν πρέπει να αισθάνονται αδικημένοι. Είχαν την χαρά να πάρουν πρώτοι ένα προιόν, με δώρο το dex αξίας 150 ευρώ, κάποια καταστήματα δίνανε και δεύτερο δώρο (δωροεπιταγή 100 ευρώ) αν τους έδινες μια φοιτητική ταυτότητα και επιπλέον διακανονισμό σε άτοκες δόσεις. Μια ή άλλη αν το καλοσκεφτείς.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το κατεχω και πολυ με τα dual sim, αν καταλαβα καλα με dual sim standby, σημαίνει οτι ΔΕΝ μπορείς να έχεις μια sim για τηλέφωνο στη 1 θεση και μια αλλη στη 2η θεση, για ίντερνετ ταυτόχρονα. Αν θες να μπεις στο ίντερνετ, θα χανεις τα τηλέφωνα από τη sim 1 στην περίπτωση που περιγράφω, για οσο χρόνο είσαι στο ίντερνετ.

Τα λεω καλα ή κανω καπου λαθος?

Και αν τα λεω καλα, οταν εγραφα περιμένετε να δούμε αν θα γίνεται αυτο, καποιοι με ειρωνευονταν, οτι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ετσι, και οτι θα γίνεται αυτο.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416900

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χθες το note απο την wind και ειναι το δικαρτο μοντελο.

 

Καλο αυτό. Κατά συνέπεια cosmote, Vodafone δίνουν μονοκαρτο από τα εξουσιοδότημενα καταστήματα τους...

Link to comment
Share on other sites

H διαδικασία με την πατέντα dual sim+micro sd δεν είναι και ιδιαίτερα δύσκολη, αν δεν σου φτάνουν τα 64GB. Την πρώτη φορά ίσως καταστρέψεις 1-2 sim (κόστος 10 ευρώ), αλλά θα τα καταφέρεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καταρχήν,μπερδεύτηκες με το S8.

 

Κατά τα υπόλοιπα, όλα τα προϊόντα πέφτουν, δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο αυτό. Ούτε αφορά μόνο την Samsung.

Και το iphone ξεκινησε 1079 και το έβρισκες 760-770 από skroutz. To s8+ με τιμές skroutz έχει πέσει 250 ευρώ μετά από ένα 6μηνο, κάτι απολύτως λογικό.

Για το Note 8 λογικά θα σταθεροποιηθεί περίπου στα 800 (πάντα στα σκρουτζομάγαζα) στα Χριστούγεννα. Πάντα θα είναι -τουλάχιστον- 200 εως 250 από το S8 plus, καθότι και δίκαρτο εκτός των άλλων. Αλλά και όλοι αυτοί που πήραν προπαραγγελίες δεν πρέπει να αισθάνονται αδικημένοι. Είχαν την χαρά να πάρουν πρώτοι ένα προιόν, με δώρο το dex αξίας 150 ευρώ, κάποια καταστήματα δίνανε και δεύτερο δώρο (δωροεπιταγή 100 ευρώ) αν τους έδινες μια φοιτητική ταυτότητα και επιπλέον διακανονισμό σε άτοκες δόσεις. Μια ή άλλη αν το καλοσκεφτείς.

Την δοκίμασα εγώ φιλε και δεν συνιστώ σε κανέναν να το κάνει.

 

Καταρχήν θέλει logo και όχι ταινία διπλής όψεως.

 

Δεύτερον πρέπει να φας λίγο την πάνω μεριά της κάρτας μνήμης διότι όταν την βάζεις στο slot δέχεται πίεση και σηκώνεται.

 

Είναι αρκετά μεγάλο ρίσκο για μια τόσο ακριβή συσκευή.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα χθες το note απο την wind και ειναι το δικαρτο μοντελο.
Σου δουλεύει με σιμ από άλλον πάροχο; Γιατί εμένα με κοσμοτε τουλάχιστον δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... μόλις είδα ότι η οθόνη μου έχει καμένο pixel... Αύριο πρωί πίσω στον Γερμανο για DOA! Θα σας κρατήσω ενήμερους...
Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει με σιμ από άλλον πάροχο; Γιατί εμένα με κοσμοτε τουλάχιστον δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκυρο, μίλησα μ έναν φίλο που δουλεύει στην wind και απλά είμαι βλαμμένος, ήταν επιλεγμένο προφανώς το δίκτυο της wind στους φορείς παροχής υπηρεσιών δικτύου και γι' αυτό δεν αναγνώριζε την cosmote.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη μπαταρία από το s8+ ή μου φαίνεται; Σήμερα μετά από πρώτη πλήρη φόρτιση, με τη συνήθη χρήση (wifi στο σπίτι, data έξω κλπ.) μου έβγαλε άνετα τη μέρα και είναι και στο 23%...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερη μπαταρία από το s8+ ή μου φαίνεται; Σήμερα μετά από πρώτη πλήρη φόρτιση, με τη συνήθη χρήση (wifi στο σπίτι, data έξω κλπ.) μου έβγαλε άνετα τη μέρα και είναι και στο 23%...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Βλεπω αρκετα καινουργια αρχεια στο system σε σχεση με το samsung service να εχουν γινει update.Επισης για το facebook system και manager και αυτα update τα ανοιξα μαλιστα δειχνει να γινεται απενεργοποιηση πολλων σερβις που τρεχουν οι εφαρμογες και πολλα ακομα δειχνει οτι το software κανει καλυτερη διαχειριση ενεργειας .Γενικα η μπαρα της μπαταριας κατεβαινει ποια αργα σε σχεση με το S8+ και ενω δεν εχουν συμπληρωθει οι κυκλοι φορτισης τα παει αρκετα καλα.:rolleyes:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα εγώ φιλε και δεν συνιστώ σε κανέναν να το κάνει.

Καταρχήν θέλει logo και όχι ταινία διπλής όψεως.

Δεύτερον πρέπει να φας λίγο την πάνω μεριά της κάρτας μνήμης διότι όταν την βάζεις στο slot δέχεται πίεση και σηκώνεται.

Είναι αρκετά μεγάλο ρίσκο για μια τόσο ακριβή συσκευή.

Ναι logo καλη θέλει... ποιος μίλησε για διπλής όψεως;

Αν παρακαλουθησεις ένα καλό οδηγό στο YouTube δεν νομίζω ότι το ρίσκο είναι μεγάλο. Eχω φτιάξει μια 128αρα εδώ και 1.5 χρόνο και την χρησιμοποιώ σε κάθε dual Sim τηλέφωνο που εχω. Πλέον το 99% των dual Sim συσκευών είναι hybrid, οπότε ταιριαζει παντού.

Από εκεί και πέρα αν δεν πιανουν τα χέρια κάποιου εννοείται ότι καλύτερα να το αποφύγει.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεύει με σιμ από άλλον πάροχο; Γιατί εμένα με κοσμοτε τουλάχιστον δεν...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω δοκιμασει μην σου πω ψεματα.απλος η wind για προπαραγγελια τουλαχιστον που εκανα ανοιξα και ειδα οτι ειναι το dual

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...